Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' ότι βλέπω έχει 2 χρόνια εγγύηση, οπότε είμαι εντός εγγύησης. Παρόλο που δεν το έχω αγοράσει από κάποιο nokia shop, αν τους το πάω με την απόδειξη του άλλου καταστήματος φαντάζομαι ισχύει κανονικά η εγγύηση ε;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ' ότι βλέπω έχει 2 χρόνια εγγύηση, οπότε είμαι εντός εγγύησης. Παρόλο που δεν το έχω αγοράσει από κάποιο nokia shop, αν τους το πάω με την απόδειξη του άλλου καταστήματος φαντάζομαι ισχύει κανονικά η εγγύηση ε;

Ναι γιατί θα το ελέγξουν μέσω του ΙΜΕΙ της συσκευής σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ... Με τον καιρό έχει αρχίσει και γεμίζει η μνήμη τηλεφώνου .. Τώρα είναι στα 14. Υπάρχουν κάποια αρχεία που μπορώ να σβησω με rom patser και Y-browser χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ... Με τον καιρό έχει αρχίσει και γεμίζει η μνήμη τηλεφώνου .. Τώρα είναι στα 14. Υπάρχουν κάποια αρχεία που μπορώ να σβησω με rom patser και Y-browser χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα ?

 

μια λυση θα ηταν το φορματ

επισης ψαχνοντας σε διαφορους φακελους ( νομιζω σε εναν resources, ισως μεσα στο system) υπαρχουν ολα τα αρχεια απο εφαρμογες που εχεις βαλει/βγαλει με τον καιρο και αποθηκευονται...

για μενα η καλητερη λυση ειναι το hard format

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΕΧΩ ΠΡΩΒΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ν78 ΔΕΝ ΑΝΑΒΗ ΔΗΧΝΕΙ ΟΘΟΝΗ ΑΣΠΡΗ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΛΑΚΕΤΑΣ ΞΕΡΗ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΕΧΩ ΠΡΩΒΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ν78 ΔΕΝ ΑΝΑΒΗ ΔΗΧΝΕΙ ΟΘΟΝΗ ΑΣΠΡΗ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΛΑΚΕΤΑΣ ΞΕΡΗ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

 

καταρχην γραφε με μικρα γραμματα :)

δοκιμασε να φλασαρεις το τηλεφωνο σου με τον φοινικα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

@takispatra30

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα software. Το πιο πιθανό είναι να έχει πρόβλημα η οθόνη. Αν ήταν πρόβλημα software θα έπρεπε τουλάχιστον να δείχνει το NOKIA όταν θ' άναβες την συσκευή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@takispatra30

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα software. Το πιο πιθανό είναι να έχει πρόβλημα η οθόνη. Αν ήταν πρόβλημα software θα έπρεπε τουλάχιστον να δείχνει το NOKIA όταν θ' άναβες την συσκευή.

 

οταν ειχα αναλογο προβλημα με το φλασαραν στο νοκια care και λυθηκε... δεν εδειχνε το ΝΟΚΙΑ, μονο ασπρη ηταν... πολλα μπορει να ειναι βασικα το προβλημα του...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ησωσ να ειναι οθωνη η λογισμηκο.περιμενω να ερθει νεα οθονη.γεια να δω τι παιζει.αληωσ στο στην νοκια για σερβεις
Link to comment
Share on other sites

ησωσ να ειναι οθωνη η λογισμηκο.περιμενω να ερθει νεα οθονη.γεια να δω τι παιζει.αληωσ στο στην νοκια για σερβεις

 

sorry κιολας ρε φιλαρακι... αλλα αν μπορεις κανε λιγοτερα ορθογραφικα γιατι με βγηκαν τα ματια :X

φιλικα παντα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μολις το παρελαβα.... καινουργιο ειναι αν κρινω απο το διαφορετικο serial κια το βαμμενο navi (εμενα δεν ειχε μεινει μπογια :p)

το μονο παραπονο μου ειναι οτι το κοκκινο κουμπι και το κουμπακι του σβησιματος φαινονται σαν να μην εχουν κουμπωσει καλα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το φονφιχ πως δουλευβει?μονο με usb !το ανηγο και εχει ασπρη οθονη

:(

 

το phoenix λες? υπαρχει οδηγος δες στην αρχη του θεματος η στο διαβαστε πριν ρωτησετε... θα επιλεξεις σαν dead phone

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το πειγα για σερβεισ μου ειπαν οτι θελει 120Ε για ανταλακτικα πλακετας εχει υγρασια?τι να κανω.
Link to comment
Share on other sites

το πειγα για σερβεισ μου ειπαν οτι θελει 120Ε για ανταλακτικα πλακετας εχει υγρασια?τι να κανω.

 

αν ειναι υγρασια δοκιμασε να το αφησεις χωμενα μεσα σε ενα μπωλ με ρυζι οσο περισσοτερο μπορεις... αν εχει σοβαρο προβλημα η πλακετα τοτε θελει αλλαγη...:(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

στο φονφιχ δεν εχει την επιλογει ws reset τι να κανω?

 

μου ειπαν οτι φτιχνεται αλλα τα ανταλακτικα ειναι 120 προβλημα οθονεις λενε στο serveis.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

το καθαριασα απο υγρασια δηχνει ασπρη οθονη το φονφιχ κανω νεκρο τηλ. κανω ws resrt και πεταει σφαλμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα με το Ν78 μου και θα εκτιμούσα την οποιαδήποτε βοήθεια. Το θέμα μου είναι ότι τώρα τελευταία αν κλείσω το κινητό κάθε φορά που το ανοίγω ξανά χρειάζεται να βάλω εκ νέου ημερομηνία και να ρυθμίσω την ώρα. Γιατί συμβαίνει αυτό ;

 

Σας ευχαριστώ θερμά

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια μικρή μπαταρία η οποία από ότι φαίνεται έχει αδειάσει για αυτό δεν κρατάει ημερομηνία-ώρα.Θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο service για να γίνει αντικατάσταση αυτής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

στο τελευταιο software (30κατι) δεν μπορω να το χακαρω... τελειωνει κανονικα το hellox αλλα ουτε unsigned περναει ουτε στο xplore δειχνει τους φακελους... α! και οταν παω να περασω activefile η y-browser κτλ λεει δεν δοθηκε εγκριση (κατι παρομοιο δεν θυμαμαι ακριβως, αλλα δεν το αφηνει το κινητο να εγκατασταθει)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δοκίμασε να κατεβάσεις και να δοκιμάσεις με το HelloOX2 v2.10.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα και ειναι το μονο που εγκατασταθηκε και ολοκληρωσε το hack τα προηγουμενα κολλαγαν... αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το μηνυμα "δεν δοθηκε η απαιτουσα εξουσιοδοτηση" οταν περναω καποιον file manager, παλια δεν με το κανε :mad:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα και ειναι το μονο που εγκατασταθηκε και ολοκληρωσε το hack τα προηγουμενα κολλαγαν... αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το μηνυμα "δεν δοθηκε η απαιτουσα εξουσιοδοτηση" οταν περναω καποιον file manager, παλια δεν με το κανε :mad:

Μάλλον το νέο hack δεν σου δίνει την δυνατότητα να δεις αρχεία συστήματος παρά μόνο σου επιτρέπει να εγκαθιστάς unsigned εφαρμογές.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Απλά το νέο hack δεν σου δίνει την δυνατότητα να δεις αρχεία συστήματος παρά μόνο σου επιτρέπει να εγκαθιστάς unsigned εφαρμογές.

 

ουτε αυτο κανει... αλλα νταξει :p εχω το freesigner....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...