Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@memos Είδα την απάντηση του mirrorofsorrow και έχει δίκιο ότι δεν χρειάσζεται το hack, είχα ξεχάσει οτι λειτουργεί και με το να κάνεις sign την εφαρμογή. Οπότε δοκίμασε αυτό που σου είπε ο mirrorofsorrow και μετά μας λες αν λειτούργησε.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@memos Είδα την απάντηση του mirrorofsorrow και έχει δίκιο ότι δεν χρειάσζεται το hack, είχα ξεχάσει οτι λειτουργεί και με το να κάνεις sign την εφαρμογή. Οπότε δοκίμασε αυτό που σου είπε ο mirrorofsorrow και μετά μας λες αν λειτούργησε.

Εκανα format που μου πρότεινε ο mirrorofsorrow και όλα δουλεύουν τέλεια.Οπότε η αναβάθμιση δεν δημιουργεί πρόβλημα.Μάλλον κάτι θα έκανα λάθος εγώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

και εμενα ειναι vodafone live kai περασα επιτυχως τον κωδικο 0547725 αλλα και παλι

δεν μου κανει UPDATE, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

και εμενα ειναι vodafone live kai περασα επιτυχως τον κωδικο 0547725 αλλα και παλι

δεν μου κανει UPDATE, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ?

 

Πρέπει πρώτα να κάνεις update μέσω pc suite της προσαρμοσμένης έκδοσης του λογισμικού που έχεις τώρα στη συσκευή σου (μπορεί να σου δείχνει ότι είναι η ίδια έκδοση κάνε επανεγκατάσταση) και μέτα μέσω FOTA (μόνο έτσι) θα κάνεις update για την 20...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έπρεπε να κάνω backup

Μου εξαφάνισε, χωρίς να απεγκαταστήσει όμως, το Garmin, Coreplayer, y-browser, SymSMB 4, κάτι παιχνιδάκια τα οποία όμως όταν πάω να τα επαναγκαταστήσω μου λέει αν θέλω να τα περάσω από πάνω , άρα τα βρίσκει εγκατεστημένα.

Τη συντόμευση στην οθόνη αναμονής για το wifi γιατί μου τη βγάζει στα αγγλικά ?

(WLAN scanning off)

 

Τέλος πάντων καλά πάει γενικά...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να κάνεις update μέσω pc suite της προσαρμοσμένης έκδοσης του λογισμικού που έχεις τώρα στη συσκευή σου (μπορεί να σου δείχνει ότι είναι η ίδια έκδοση κάνε επανεγκατάσταση) και μέτα μέσω FOTA (μόνο έτσι) θα κάνεις update για την 20...

 

ευχαριστω για την αμμεση απαντηση, αλλα δυστιχως δεν μου εχει επιλογη να το επανεγκαταστησω, υπαρχει αλλος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμμεση απαντηση, αλλα δυστιχως δεν μου εχει επιλογη να το επανεγκαταστησω, υπαρχει αλλος τροπος?

 

Πέρνα από το pc suite την έκδοση που σου βγάζει ο updater.. ακόμα και αν δείχνει ότι είναι η ίδια με αυτή που έχεις τώρα στη συσκευή σου. Και μετά με wifi από το κινητό σου για την 20...

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω πάθει πλάκα με την νέα ανβάθμιση γιατί έχει νέα bugs πολύ ενοχλητικά. δεν μπορείς να βάλεις θέμα αναμονής. τουλάχιστον τα μισά που είχα συμβατά με συμπιαν 9.3 δεν είναι συμβατά. μόλις τα επιλέξεις αρχιζει να αναβοσβίνει η οθόνη αναμονής και τελικα κολλάει το τηλέφωνο. παω για φορμάτ μήπως διορθωθεί κάτι. αντιμετωπίζετε εσεις κάτι τέτοιο; πχ βάλτε το θέμα blue haze by pizero και πείτε μου αποτελέσματα.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω πάθει πλάκα με την νέα ανβάθμιση γιατί έχει νέα bugs πολύ ενοχλητικά. δεν μπορείς να βάλεις θέμα αναμονής. τουλάχιστον τα μισά που είχα συμβατά με συμπιαν 9.3 δεν είναι συμβατά. μόλις τα επιλέξεις αρχιζει να αναβοσβίνει η οθόνη αναμονής και τελικα κολλάει το τηλέφωνο. παω για φορμάτ μήπως διορθωθεί κάτι. αντιμετωπίζετε εσεις κάτι τέτοιο; πχ βάλτε το θέμα blue haze by pizero και πείτε μου αποτελέσματα.

 

Εγω εχω το stairs και το tube και μια χαρα μου τρεχουν!!

Κανε φορματ...

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα από το pc suite την έκδοση που σου βγάζει ο updater.. ακόμα και αν δείχνει ότι είναι η ίδια με αυτή που έχεις τώρα στη συσκευή σου. Και μετά με wifi από το κινητό σου για την 20...

 

Και εμενα το ιδιο προβλημα μου κανει...Εχω δοκιμασει update του nsu μεσα απο το προγραμμα..και μεσω της σελιδας της νοκια..δεν μου εμφανιζει επιλογη για επαναγκατασταση...?

και μεσω wifi μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεα ενημερωση...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το stairs και το tube και μια χαρα μου τρεχουν!!

Κανε φορματ...

 

όντως αυτά που λες δουλεύουν μια χαρά. άρα δεν είναι θέμα φορμάτ αλλά εξαρτάται από το theme.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

και μεσω wifi μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεα ενημερωση...

 

& μενα το ιδιο μου εμφανιζει & εχω την 13.052

Link to comment
Share on other sites

και μεσω wifi μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεα ενημερωση...

 

& μενα το ιδιο μου εμφανιζει & εχω την 13.052

 

Εγώ το έλυσα όπως είπα και πρίν. Καταρχήν άλλαξα το product code με αυτό που μου έδωσαν εδώ μέσα. Προσπάθησα μέσω wifi για αναβάθμιση και δεν είχα αποτέλσμα.

Μετά πήγα μέσω pc suite και έκανα έλεγχο για update software αν και μου έβγαλε οτι δεν υπάρχει καινούρια (12.046) την ξαναπέρασα στη συσκευή μου. Εκεί διαπίστωσα ότι άλλαξε η προσαρμοσμένη έκδοση λογισμικού στη συσκευή μου και εξαφανίστηκε το εικονίδιο που είχε για το myview (βασικά το μενού ψιλοτρελλάθηκε αφού άλλο εικονίδιο πάταγα και άλλο μενού μου έβγαζε).

 

Στη συνέχεια μέσω wifi έκανα αναζήτηση ενημέρωσης. Την εντόπισε αμέσως και έκανα εγκατάσταση της 20... Και όλα είναι μια χαρά. Τα εικονίδια επανήλθαν στη θέση τους όπως τα είχα ρυθμίσει και το μενού δουλεύει κανονικά. Μόνο όσες εφαρμογές είχα στην κάρτα μνήμης χάθηκαν. Αλλά μπαίονουν πολύ εύκολα με εγκατάσταση από το αρχείο sis στη διαχείριση αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο προβλημα μου κανει...Εχω δοκιμασει update του nsu μεσα απο το προγραμμα..και μεσω της σελιδας της νοκια..δεν μου εμφανιζει επιλογη για επαναγκατασταση...?

και μεσω wifi μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεα ενημερωση...

Το δικό μου με product code 0545624, σε σύνδεση με το sofatware updater μου βγάζει οτι η τελευταία είναι η 12.046, αυτή που έχω δηλαδή.

 

Μέσω του FOTA με wi-fi, μου βρήκε την 20 η οποία μου δείχνει οτι είναι μεγέθους 13.527ΚΒ. Δεν την περνάω φυσικά καθώς, προς το παρόν δεν αντιμετοπίζω κανένα σοβαρό πρόβλημα και δεν θέλω να χάσω την δυνατότητα του hack. Οπότε μένω με την 12.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με product code 0545624, σε σύνδεση με το sofatware updater μου βγάζει οτι η τελευταία είναι η 12.046, αυτή που έχω δηλαδή.

 

Μέσω του FOTA με wi-fi, μου βρήκε την 20 η οποία μου δείχνει οτι είναι μεγέθους 13.527ΚΒ. Δεν την περνάω φυσικά καθώς, προς το παρόν δεν αντιμετοπίζω κανένα σοβαρό πρόβλημα και δεν θέλω να χάσω την δυνατότητα του hack. Οπότε μένω με την 12.

 

Στην ίδια ακριβώς θέση. πολλές unsigned εφαρμογες που δεν θελω να χασω.

Στο μενου ομως στην θεση Διαχειρ. εφαρμ. έχω τις επιλογές

Εγκαταστ. λογισμικου. όλα ή Μόνο με υπογραφή

και έλεγχος πιστοπ. σύνδ. Επιτυχής έλεγχος ή Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση

Με αυτές τις ρυθμισεις δεν ειχα ασχοληθει ποτε γιατι βασιζομουνα στο hack με το installserver. Κάτι πρεπει να μου διαφευγει αλλά ετσι οπως το διαβάζω με αυτες τις ρυθμίσεις δεν θα μπορω να κάνω την δουλεια μου δηλαδη να εγκαθιστω ότι θέλω;

Link to comment
Share on other sites

πέρασα και εγώ πριν λίγο την αναβάθμιση..μια χαρα φαίνεται εκ πρώτης όψεως..αυτο που δεν βλέπω όμως είναι το εξής

FM frequency range extends below 87.5MHz

σε μένα πάλι εκει σταματάει...στα 87.5...δεν πάει παρακάτω. Και σε εσάς έτσι είναι?

 

κανείς?

 

και επίσης. πως μπορώ να κάνω φορματ στην κάρτα μνήμης μέσα απο το κινητό??

μπορώ να κάνω φορματ μέσω του laptop στην κάρτα μνήμης αλλά τότε θα σβήσω όλους τους φακέλους...και δεν ξέρω αν είναι σωστο..απο την άποψη οτι ίσως πρέπει να σβηστούν τα περιεχόμενα των φακέλων και όχι οι ίδιοι οι φάκελοι. επίσης με τους χάρτες του νοκια μαπς τι κάνω?τους σβήνω?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα κάνω πάλι format και το κινητό, αλλά και την κάρτα μνήμης για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου ομως στην θεση Διαχειρ. εφαρμ. έχω τις επιλογές

Εγκαταστ. λογισμικου. όλα ή Μόνο με υπογραφή

και έλεγχος πιστοπ. σύνδ. Επιτυχής έλεγχος ή Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση

Θα έχεις τις εξής επιλογές:

 

Eγκαταστ. λογισμικου - Όλα

Έλεγχος πιστοπ. σύνδ. - Απενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με product code 0545624, σε σύνδεση με το sofatware updater μου βγάζει οτι η τελευταία είναι η 12.046, αυτή που έχω δηλαδή.

 

Μέσω του FOTA με wi-fi, μου βρήκε την 20 η οποία μου δείχνει οτι είναι μεγέθους 13.527ΚΒ. Δεν την περνάω φυσικά καθώς, προς το παρόν δεν αντιμετοπίζω κανένα σοβαρό πρόβλημα και δεν θέλω να χάσω την δυνατότητα του hack. Οπότε μένω με την 12.

 

εμενα ειναι vodafone live Και εχει την 13.....εχω αλλαξει πολλα Product code...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω φορματ στην κάρτα μνήμης μέσα απο το κινητό;

 

Επίσης με τους χάρτες του νοκια μαπς τι κάνω?τους σβήνω?

Σύνδεσε το κινητό σου σε μαζική αποθήκευση και κράτησε αντίγραφο των αρχείων σου. Αν θέλεις να κρατήσεις και τους χάρτες, σώσε και τον φάκελο Cities. Ξεσύδεσέ το και Πάτα

Διαχείριση Αρχείων - μπες στην κάρτα μνήμης - επιλογές - επιλογές κάρτας μνήμης - μορφοποίηση.

 

Μην το κάνεις απο το λαπτοπ, καλύτερα όπως στο περιέγραψα.

Link to comment
Share on other sites

@ blackout: Εμένα στο FM transmitter με σταματάει στα 88.10 :wacko:

 

ο πομπός και μένα εκει σταματα...έλεγα για το δέκτη..

 

κατι άλλο...μετα απο φορμάτ ξαναπέρασα ολες τις εφαρμογές που είχα, και πήγα να εκκινήσω το νοκια μαπς αλλα μου βγάζει μήνυμα "η μνήμη δεν επαρκεί για την έναρξη της εφαρμογής" ... η μνήμη του τηλεφώνου έχει 37.5mb ελεύθερα και η κάρτα μνήμης άλλα 700+ ...τι γίνεται?

 

(είμαι σχεδόν σίγουρος οτι έχει απαντηθεί παλιότερα αλλα δεν μπόρεσα να το βρω. :wacko: )

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί τη μνήμη RAM και όχι την αποθηκευτική.

Κάνε μια επανεκκίνηση και προσπάθησε ξανά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί τη μνήμη RAM και όχι την αποθηκευτική.

Κάνε μια επανεκκίνηση και προσπάθησε ξανά.

 

δοκίμασα και επανεκκίνηση αλλά πάλι το ίδιο....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...