Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα και εγώ αρκετα καλό μια ερώτηση προς τους κατέχοντες

πως μπορεις να κρύψεις κάποιες φωτογραφίες μια και πλέον με το φάκελο Temp εμφανίζώνται στην έκθεση;

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μποπείς να το κάνεις με την εφαρμογή Best Crypto.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα που πέρασα απτό Πλαισιο, κέντρο Θεσ/νικης τους ρωτησα αν το φέραν (γιατι εχει βγει στο site τους) και μου ειπαν πως εχουν δυο κομμάτια αλλα δεν τα έχουν βγάλει βιτρίνα και ετσι.Δεν γνωρίζω αν τα κομματια αυτά είναι κρατημένα για κάποιον!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν εμφανίστηκε στην αγορά και έχουμε τις πρώτες καταχωρήσεις για πώληση στο Buy and Sell. Τόσο καλό είναι? :wacko:

τα συνηθισμενα, το αντιθετο θα ηταν το περιεργο...

Tελικα ρε παιδια απο αυτους που το πηραν το GPS δουλευει κανονικα εαν θελεις χωρις χρεωση με το αντιστοιχο προγραμματακι???:worry:

εννοειται οτι δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στο Πλαίσιο Θεσ/νίκης δεν υπάρχει ακόμα και στην Cosmote δεν μπορούσαν καν να μου πουν τιμή συσκευής :wacko:

 

Μάλλον πάω για e-shop...

Και το παιδί που το έβαλε εδώ 350€ σημερινό είναι ενδιαφέρουσα τιμή αλλά είναι μόνο Αθήνα...

 

 

Βασικά επειδή είμαι ένα click πριν την αγορά, πιστεύετε αξίζει να το πάρει κανείς τώρα; Θέλω να πω, πότε περιμένουμε πρώτη πτώση της τιμής; Νομίζω του N82 έπεσε μόλις μετά από 3-4 μήνες,σωστά;

 

Ως τον Αύγουστο θα το βρήσκεις πιστεύω στα 350€ καινούργιο στα μαγαζιά. Αν δεν καίγεσαι περίμενε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ, με ικανοποιεί αυτή η απάντηση :p

Για 50-60€ και 2-3 μήνες...ε, λέω να το πάρω την άλλη εβδομάδα τότε :D

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ωπα βρε φιλε,χαλαρωσε λιγο.

Ψαξτα και θα βρεις πολλες ελειψεις στο Ν82

Μπαταρια,fm τ,sp2,βαρος,διαστασεις,ταχυτητα κτλ

 

γιατί??

το n78 είναι πιο γρήγορο από το n82??

ξέρω ότι το n78 έχει λίγο καλύτερο επεξεργαστή αλλά το n82 έχει μεγαλύτερη μνήμη..: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=2254&idPhone1=2177

αυτά τα 2 κινητά μου έχουν δημιουργήσει μεγάλο διλημμα.............................

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας αυτο το link που εδωσες λεει μλκιες πως γινεται να χει το Ν82 design 8.6 και το Ν78 7.6???:blink: αυτοι που τα ψηφισαν ειναι ανιδεοι και σιγουρα κακογουστοι:lol::lol:καλα κοπελα πραμα και σκεφτεσαι να παρεις τη παντοφλα αντι να παρεις το κοσμημα((Ν78)):D

 

Αλλα τωρα το δα το ενα το χουν ψηφισει 38.000 ατομα ενω το αλλο μονο 3000 ατομα..

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω επιδοτηση απο vodafone. επειδη δεν παιζει να το φερουν και ποτε το κινητακι..

θα παρω ενα αλλο, θα το πουλησω και θα αγορασω το ν78. εχω γυρω στα 400 η 350ε επιδοτηση.

ποιο να παρω? θελει κανεις το n82??????n81????? n95??????LG KS20?????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:Εσυ εισαι ωραιος:lol::lol::lol:

 

Πρεπει να παρεις καποιο απαραιτητα?Γιατι δεν κρατας την επιδοτηση και καποια στιγμη θα το φερει και η vodafone..το ξερω αργει πολυ αυτη η καταρραμενη vodafone:wacko: εκτος και αν χρειαζεσαι αμεσα κινητο..

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:Εσυ εισαι ωραιος:lol::lol::lol:

 

Πρεπει να παρεις καποιο απαραιτητα?Γιατι δεν κρατας την επιδοτηση και καποια στιγμη θα το φερει και η vodafone..το ξερω αργει πολυ αυτη η καταρραμενη vodafone:wacko: εκτος και αν χρειαζεσαι αμεσα κινητο..

Τελικά δεν είμαι ο μόνος που περιμένω την vodafone..:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήρα και ρώτησα μου είπε η κοπέλα ότι δεν το βλέπει σ'αυτά που αναμένονται
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Mπα παιδια... ξεχαστε το καλυτερα αν ειναι να το περιμενετε απο vodafone.

καθε φορα ετσι την παταω...αργει παρα πολυ,(λογω μετατροπης σε v.live) και μερικα δεν τα φερνει και καθολου...

κ επειδη δεν ειμαι της υπομονης θα προσπαθησω να κανω αυτο που ειπα πριν...

 

(τις επιδοτησεις δεν νομιζω να μπορεις να τις κρατησεις για μεγαλο χρονικο διαστημα, πρεπει τοτε που θα βγει, τοτε να παρεις...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το n78 είναι συμβατό με N-Gage games?

Περιλαμβάνει το N-Gage στα μενού του?

 

Συμφωνα με την Νοκια ,ΟΧΙ

-Οχι

http://www.n-gage.com/ngi/ngage/web/g0/en/get_ngage/devices.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το n78 είναι συμβατό με N-Gage games?

Περιλαμβάνει το N-Gage στα μενού του?

Δεν ειναι συμβατο ακομα... μεσα στον Ιουλιο θα βγει η εφαρμογη για το κινητο!

 

Τωρα υπαρχει στο μενου μονο στο multimedia button, αλλα οταν πας να το κατεβασεις σου λεει οτι δεν υπαρχει αντιστοιχη εφαρμογη!

 

Θα βγει, που θα παει!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια αν μπορει καποιος ας ααπαντησει. Επειδή σκεφτομαι να αγορασω τη συσκευή, ας μας πει καποιος εντυπώσεις από τη χρήση του FM Transmitter και κυρίως στο αυτοκίνητο (εχω εργοστασιακο cd player χωρις mp3).

 

1) Εχει καλή αποδοση όταν ειναι διπλα στο ηχοσυστημα;

 

2) Συγκρινεται με αυτη του cd player ή εχει αισθητη διαφορα (προς το χειροτερο);

 

3) Η συχνοτητα που θα επιλεξεις παιζει ρολο, χρειαζεται να ειναι τελειως κενη ή ακομα και αν καταλαμβανεται απο καποιο σταθμο, επικαλυπτεται απο αυτη του κινητου;

 

 

Αν δεν αξιζει στο συγκεκριμενο τομεα, καλυτερα πιστευω να παω προς καμια αλλη συσκευή (Ν96 ή G900 SE) που θα εχει αλλα προτερηματα. Κριμα δεν ειναι να δωσω 420 ευρω τζάμπα και βερεσε;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα πηγα σενα κατάστημα WIND στην Ξάνθη και ρώτησα αν έχει έρθει το κιν και τι τιμή έχει.Μου λένε εκεί πως είχανε φέρει ένα κομμάτι που έφυγε αμέσως και η τιμή που μ είπανε είναι 389ευρώ.Μου φάνηκε πολύ περίεργο,γιατί έχει μεγάλη απόκλιση από τις τιμές που έχουμε μάθει ως τώρα.Εκτος και αν το παλικάρι έκανε λάθος!!Με ΦΠΑ είναι γιατί το υπολόγισε με κομπιουτεράκι και μου έδειξε την τελική τιμή.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια αν μπορει καποιος ας ααπαντησει. Επειδή σκεφτομαι να αγορασω τη συσκευή, ας μας πει καποιος εντυπώσεις από τη χρήση του FM Transmitter και κυρίως στο αυτοκίνητο (εχω εργοστασιακο cd player χωρις mp3).

 

1) Εχει καλή αποδοση όταν ειναι διπλα στο ηχοσυστημα;

 

2) Συγκρινεται με αυτη του cd player ή εχει αισθητη διαφορα (προς το χειροτερο);

 

3) Η συχνοτητα που θα επιλεξεις παιζει ρολο, χρειαζεται να ειναι τελειως κενη ή ακομα και αν καταλαμβανεται απο καποιο σταθμο, επικαλυπτεται απο αυτη του κινητου;

 

 

Αν δεν αξιζει στο συγκεκριμενο τομεα, καλυτερα πιστευω να παω προς καμια αλλη συσκευή (Ν96 ή G900 SE) που θα εχει αλλα προτερηματα. Κριμα δεν ειναι να δωσω 420 ευρω τζάμπα και βερεσε;

 

Γενικά από το FM Transmiter του Ν78 εγώ απογοητεύτικα. Δίνει πολύ ασθενές σήμα με αποτέλεσμα να πρέπει να βρεις μια εντελώς κενή συχνότητα για να δουλέψει πράγμα εξαιρετικά δύσκολο σε μεγάλες πόλεις που σε κάθε δέκατο υπάρχει και σταθμός. Στο αυτοκίνητο εγώ δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει-δεν έβρισκα καμία συχνότητα στην οποία να δουλεύει. Στο στερεοφωνικό του σπιτιού κατάφερα να το κάνω να δουλέψει-η ποιότητα είναι σαν να ακούς ραδιοφωνικό σταθμό, μια χαρά δηλαδή. Κατά περίοργο τρόπο η ίδια συχνότητα δεν δούλευε στο αυτοκίνητο. Ενδεχομένως σε μικρότερες πόλεις όπου θα υπάρχουν περισσότερες ελεύθερες συχνότητες να δουλεύει καλά-το σαββατοκύριακο που θα πάω στο χωριό θα το δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια για το ράδιο , αλλα μην ξεχνάμε οτι τα στερεοφώνικα αυτοκινήτου έχουν εξωτερική κεραία και φυσικ'α είναι να μην πιάνει καλά αφού το σίμα έρχετε απ΄εξω αν η καιρέα σου είναι βιδώτη βλατλή και δοκιμασε το. εμένα ειναι στο πίσω τζάμι και όσο να ναι δεν κάνεις 3 χλμ και εκεί που επιάνε μετα στοπ.

Μονο στην κολόνα του οδηγου αν το ακουμπάω εκει έχει πιο ισχυρό σήμα . Στο σπίτι είναι κορυφη.:rolleyes:

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ωπα βρε φιλε,χαλαρωσε λιγο.

Ψαξτα και θα βρεις πολλες ελειψεις στο Ν82

Μπαταρια,fm τ,sp2,βαρος,διαστασεις,ταχυτητα κτλ

 

Το τηλ εξωτερικα ειναι το ιδιο με το Ν82, η προσοψη ειναι διαφορετικη.

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Το Ν 82 είναι χοντρό και αρτσουμπαλο σε σχέση με το 78 ασε τα πληκτρα αν ήταν για Ν 95 και Ν 82 θα κραταγα το Ν95 μιας και το μέγεθος για μένα ειναι υπέρ του 95. Τώρα για το 78 δεν υπάρχει είναι κουκλι και χάνετε στην τσέπη του τζην.

Στα + ftp2

στα πλην με b/t έχετε καταφέρει να κανετε φωνητική κλήση. Επίσης δεν μου πιάνει ευκολα τα ονόματα μπερδεύετε ενω το 95 πάει σφαίρα δεν κάνει λάθη. Πιστεύω με μία αναβαθμιση θα στρώσει.

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ωπα βρε φιλε,χαλαρωσε λιγο.

Ψαξτα και θα βρεις πολλες ελειψεις στο Ν82

Μπαταρια,fm τ,sp2,βαρος,διαστασεις,ταχυτητα κτλ

 

Με μιση ram (48) apo to n82 (90) τι εννοεις οτι το ν78 ειναι πιο γρηγορο? Οχι βεβαια. Επισης προτιμω να εχω 5 μπ και xenon φλας σε ενα κλαμπακι που θα παω, σε μια ταβερνα με τους φιλους μου κτλ απο το να βαζω το κινητο στο καθισμα του συνοδηγου για να ακουω τα μπ3 μου. Προσωπικα το θεωρω ανουσιο αυτο. Για εμενα οι διαφορες εστιαζονται στο μεγεθος στην καμερα και στην ταχυτητα. Και στα 2 τελευταια το ν82 ειναι καλυτερο. ΙΜΟ παντα. Για αυτο θεωρω οτι σ'αυτα τα λεφτα αξιζει να παρεις το ν82 που δεν χρειαζεται να περνεις συνεχεια την ψηφιακη μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε σεις μια φιλική συμβουλή: ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ θα σας φέρει η κάθε εταιρία μία συσκευή, είμαι σίγουρος πως όλοι σας για να ειστε εδώ μέσα δεν περιμένετε να έρθει το κάθε n78, για να αποκτήσετε κινητό. το λέω γιατί ρώτησα προχθές αν ξέρουμε τίποτα για WIND, αν θα το φέρει κ μου λέει κάποιος Αύγουστο με τη μία, που δε λέω μπορεί να του το είπε πωλητής αλλά και αυτοί όλο μλκίες λένε...

 

Για την ιστορία σήμερα πλήρωσα ένα λογαριασμό και ρώτησα και το εχουν φέρει κανονικότατα, η συσκευή στη WIND πρέπει να κάνει 405, μου είπαν 305 με την επιδότηση που έχω η οποία ειναι 85 χωρίς ΦΠΑ...

 

Αυτά..

 

Φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...