Jump to content

Sony Ericsson Z770i


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to pira gia prosorinh lush alla ..... 8a to kratisw gia monimi!!!!

Para polu kalo poiotiko mou fanike, meta apo merikes wres xrhshs...8a di3ei!!!

exoume ri8miseis internet?(cosmote)

 

me xalase mono h apousia kalodiou usb sthn siskeuasia!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to pira gia prosorinh lush alla ..... 8a to kratisw gia monimi!!!!

Para polu kalo poiotiko mou fanike, meta apo merikes wres xrhshs...8a di3ei!!!

exoume ri8miseis internet?(cosmote)

 

me xalase mono h apousia kalodiou usb sthn siskeuasia!!

καταβασε'τες απο το site της sony ericsson :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απογοητευτικα σημερα με το συγκεκριμενο κινητο!

πηγα στο πλαισιο και το επεξεργαστικα λιγο!δε λεω,απο μενου και ευκολια μια χαρα ειναι!αλλα αυτο το πληκτρολογια ρε παιδια ειναι....πολυ φτηνιαρικο μου φανηκε το υλικο του αλλα και πολυ δυσχρηστο!

Link to comment
Share on other sites

απογοητευτικα σημερα με το συγκεκριμενο κινητο!

πηγα στο πλαισιο και το επεξεργαστικα λιγο!δε λεω,απο μενου και ευκολια μια χαρα ειναι!αλλα αυτο το πληκτρολογια ρε παιδια ειναι....πολυ φτηνιαρικο μου φανηκε το υλικο του αλλα και πολυ δυσχρηστο!

 

δυσχρηστο δεν ειναι,φτηνιαρικο ομως και φαινετα κι ειναι,βεβαια Ok και με τετοια τιμη μην περιμενουμε να ειναι και 8800.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρνητικό της συσκευής που ανακάλυψα λίγες ημέρες πριν είναι ότι με το που βγει η μπαταρία (πχ για να αλλαχθεί η κάρτα sim) χάνεται η ώρα και η ημερομηνία και πρέπει να ρυθμιστεί εκ νέου στο επόμενο άνοιγμα του τηλεφώνου. :dash:
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλουτσικο κινητο (allaround) με καλη αυτονομια... συμφωνων με τους προλαλησαντες για το πληκτρολογιο... ισως με μια τιμη γυρω στα 200 Ε να εκανε καλυτερες πωλησεις...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το συγκεκριμενο τηλεφωνο μολις σημερα και δε μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο το Η που βγαζει στην οθονη. Επιπλεον δε μπορω να κανω τις ρυθμισεις ιντερνετ οταν μπω στο site της ericsson. Μπορει να μου απαντησει ο kotetsi η καποιος αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπορώ να πάρω τις ρυθμίσεις για MMS, WAP κλπ από το site. :confused:

 

Για το Η, αν εννοείς επάνω από το μετρητή σήματος, τι δίκτυο έχεις; Έχω την εντύπωση πως τα G και E που ανέφερα στο πρώτο μου ποστ εδώ είναι GPRS και EDGE αντίστοιχα. Μήπως το H είναι HSDPA;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

φιλε kotetsi δεν αποκλειεται πιθανων αυτο να ειναι. Ξερεις πως βγαινει απο την οθονη γιατι ειναι πολυ σπαστικο και επιπλεον τι θα γινει με τις ρυθμισεις. Εχουμε ενα απο τα πιο δικτυακα κινητα (και καλα) και δε μπορουμε να μπουμε ιντερνετ με αυτα? Α εχω cosmote
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι βγαίνει αυτό το σηματάκι. Εγώ πάντως το συνήθισα. :p

 

Για τις ρυθμίσεις δεν ξέρω τι να πω, κι εγώ στην Ελλάδα με Cosmote ήμουν και δεν μπορούσε να τις δεχθεί. Βέβαια το δικό μου είναι TIM branded και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Ελπίζω το πρόβλημα να διορθωθεί με αναβάθμιση.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα παω στο καταστημα που το πηρα να ρωτησω. Ελπιζω να μην παιζει ρολο η καρτα sim που εχω γιατι την εχω πριν απο τον εμφυλιο :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

Να ΄μαι πάλι. Έχω κάποιες ερωτήσεις.

Η πρώτη και βασική: Δοκίμασα σήμερα το SE Ζ770i σ΄ ένα κατάστημα, και βάζοντας την ηχογράφηση, όταν το έκλεινα (το πορτάκι), σταματούσε, δεν συνέχιζε, και αποθηκευόταν.

[Στο ΝΟΚΙΑ 6267 συνέχιζε (που είχα ξαναδοκιμάσει). Αυτό συμβαίνει, επειδή το 6267 είχε και πλήκτρα για μουσική στο πορτάκι; Στο Ζ770i, που δεν έχει, υπήρχε ρύθμιση για «ενεργό» πορτάκι; Ή έτσι γίνεται πάντα;]

ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ: Αν βάλω μουσική (mp3, ράδιο, κλπ) με μεγάφωνο ή ακουστικά, θα πρέπει να το έχω ανοικτό (πράγμα άβολο αν ταξιδεύεις, πχ με λεωφορείο), ή θα ακούω μουσική και όταν το έχω κλειστό το πορτάκι (ώστε να γίνεται οικονομία χώρου κ είναι κ πιο βολικό); Ας μου απαντήσει κάποιος που το έχει ( ο φίλος kotetsi, ή άλλος-η).

Οι φωτογραφίες που είδα κ έβγαζε ήταν αξιοπρεπέστατες κατά τη γνώμη μου και το PHOTO FIX του τις έκανε ακόμα πιο ζωντανές, αν και με αλλαγές στους χρωματικούς τόνους, ώστε να φαίνονται πιο «ξεκούραστα»! (αν το θέτω σωστά). Το βίντεό του επίσης καλό για τα δεδομένα του (αν δεν κάνω λάθος 30 fpm). Βέβαια όλα αυτά στο σκιερό περιβάλλον του καταστήματος. Μπορούμε να βγάλουμε φωτος σε οριζόντιο άξονα κ να «πιάνουν» όλη την οθόνη, ή μόνο σε κάθετο;

Γενικώς το SE Ζ770i δεν έχει αγοραστεί τόσο, παρότι νεότατο κινητό (περίπου 3 μήνες). Χωρίς απαραιτήτως να σημαίνει αυτό κάτι, μήπως το τηλέφωνο είναι «προβληματικό» ως προς τις λειτουργίες του, ή κάτι άλλο; (Δεν αναφέρομαι στη συνάρτηση τιμής κ λειτουργιών του, που ίσως το κάνουν «απαγορευτικό» για κάποιους).

Εκ των προτέρων ευχαριστώ για την υπομονή σας να απαντήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καταρχήν. pano Στο κυριότερο που ρωτας μπορώ να σου απαντήσω. Δε χρειάζεται να έχει ανοιχτό το πορτάκι για να ακούς ραδιόφωνο ή μουσική (πράγμα πραγματικά άβολο) μπορείς και με κλειστό το πορτάκι. Μπορείς να αύξήσεις ή να μειώσεις την ένταση του ήχου από τα κουμπάκια που βρίσκονται δεξιά. Όσον αφορά για τις φωτογραφίες που ρωτάς μπορείς να την βγάλεις κάθετα τη φωτο και να στην εμφανίσει οριζόντια δηλαδή σε πλήρη οθόνη. Το κακό είναι ότι θα πρέπει να ξαναπάς στις επιλογές εκεί που αλλάζεις τον άξονα σε κατακόρυφο και οριζόντιο γιατί σου βγάζει το μενού ολόκληρο σε οριζόντιο όξονα. Δηλ. η επιλογή για αλλαγή του άξονα σε οριζόντιο (προκειμένου να δεις τη φωτο σε πλήρη οθόνη) ισχύει για ολόκληρο του μενού του τηλεφώνου και θα πρέπει να τον ξαναλλάξεις μετά. (η λύση βέβαια είναι να βγάζεις τη φωτογραφία εξαρχής σε οριζόντιο άξονα) ;-)

Τέλος το κινητό είναι πολύ καινούργιο στην ελληνική αγορά τουλάχιστον αφού ούτε διαφήμιση δεν έχει πέσει ακόμα. Οσον αφορά για τον αν είναι προβληματικό εμένα μέχρι στιγμής δεν μου έχει "βγάλει" τίποτα αλλά και έτσι να γίνει η ericsson δινει 2 χρόνια εγγύηση οπότε πας και το αλλάζεις.

Υ.Γ. Το κινητό το οποίο ήθελα εξαρχής ήταν το νοκια που ανάφερες όμως ήταν έλλειψη όπως μου είπαν οπότε πείρα αυτό το οποίο βέβαια θα τολμούσα να πω ότι λόγω του ότι δεν έχει αγοραστεί από πολλούς δε μπορούμε να βγάλουμε ακόμα ασφαλή συμπεράσματα.

Αρνητικό του κινητού είναι (τουλάχιστον για μένα) ότι δε μπορώ να κάνω τις ρυθμίσεις για 3G και mms μέσω του site της ericsson αλλά θα πάω μάλλον στο κατάστημα να ρωτήσω, λογικά είναι πρόβλημα που λύνεται.

Αυτά τα ολιγα ελπίζω να σε κάλυψα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ ευχαριστώ! Φίλε morheus. Για να σε "παρηγορίσω"! Σίγουρα το ΝΟΚΙΑ 6267 είναι σύμφωνα με τα forums ένα πολύ καλό κινητό με πολλές δυνατότητες! Ωστόσο είναι σαφώς πιο ογκώδες κ πιο "άσχημο" απ' το Ζ770i. Αυτό ήθελα να πάρω. Αλλά η συγκεκριμένη συσκευή που δοκίμασα στο ΠΛΑΙΣΙΟ της Καλλιθέας με απογοήτευσε: Η εξωτερική οθόνη δεν μ' εντυπωσίασε στην απόδοση των χρωματισμών (αναλογικά με την ανάλυσή της). Το κυριότερο΄ η εσωτερική οθόνη παρουσίαζε κάθετες κινούμενες γκριζωπές γραμμές, μ' αποτέλεσμα να μην βλέπεις καλά τις φωτο, κλπ. Διάβασε περισσότερα για το συγκεκριμένο στα οικεία forums... Καλό φαίνεται κ το αναμενόμενο ΝΟΚΙΑ 6600 FOLD, αλλά όσον αφορά τις διαστάσεις του (παρότι μικρότερο στο μήκος κ πλάτος, κ με ίσο πάχος με το Ζ770i) θα φαίνεται ογκοδέστερο. Γι' αυτό απόλαυσε το δικό σου SE Ζ770i! (μέχρι να σε ρωτήσω κάτι άλλο σχετικό!!!)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κρατάει, απλά θέλει περισσότερο στρώσιμο απ' όσο θα περίμενε κανείς.

 

 

Θα ήθελα να μου εξηγήσεις τι εννοείς με το "στρώσιμο" γιατί εγώ το έχω εδώ και 3 περίπου εβδομάδες και με έχει απογοητεύσει λίγο.

 

Επίσης κάτι περίεργο που παρατήρησα είναι ότι ενώ το φορτίζω κανονικά πλέον γεμίζει το κουτάκι της μπαταρίας, σταματάει να φορτίζει λογικά, αλλά όταν πιέσω το πλαϊνό πλήκτρο μου δείχνει τη φόρτιση στο 99% και όχι στο 100% όπως θα έπρεπε.

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου εξηγήσεις τι εννοείς με το "στρώσιμο" γιατί εγώ το έχω εδώ και 3 περίπου εβδομάδες και με έχει απογοητεύσει λίγο.

 

Επίσης κάτι περίεργο που παρατήρησα είναι ότι ενώ το φορτίζω κανονικά πλέον γεμίζει το κουτάκι της μπαταρίας, σταματάει να φορτίζει λογικά, αλλά όταν πιέσω το πλαϊνό πλήκτρο μου δείχνει τη φόρτιση στο 99% και όχι στο 100% όπως θα έπρεπε.

μετα απο κανα 2μηνο θα :blink: η μπαταρια το πραγματικο της προσωπο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο RAVER. To 99% στην μπαταρία μου το κάνει κι εμένα, δε γνωρίζω γιατί αλλά περιμένω την αναβάθμιση λογισμικού για να δω αν έχει να κάνει με bug στο firmware.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο RAVER. To 99% στην μπαταρία μου το κάνει κι εμένα, δε γνωρίζω γιατί αλλά περιμένω την αναβάθμιση λογισμικού για να δω αν έχει να κάνει με bug στο firmware.

 

Μου πέρασε κι εμένα από το μυαλό και φαντάζομαι πως μάλλον αυτό θα φταίει. Αναμένουμε λοιπόν την καινούρια έκδοση του firmware. Ευχαριστώ RAVER και kotetsi.

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...