Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω παιδια κατι...δ\Δουλευει στο g900 κάρτα microSDHC Card 8GB?Γνωρίζει κανένας

m2 δουλευει στο G900 φιλε:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exw kati erotiseis :rolleyes: pws mporw na dw pio firmware exw twra? pio einai to teleyteo firmware

k an valw to teleyteo px p exei vgei ta programata k paixnidia p exw mesa tha svistoun? :ninja::D

Τα firmware σε χρονολογική σειρά (από το παλιότερο) είναι R9L004 -> R9M003 -> R9N002.

Για να δεις ποια έκδοση έχεις, πηγαίνεις Μενού -> Περισσότ -> Πληροφ. συστήμ.

Με την αναβάθμιση, όλα διαγράφονται οπότε πρέπει να πάρεις backup.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!εχω το g900 εδω και λιγο καιρο ειμαι αρκετα ευχαριστημενος παρολο που ελεγαν αθλια καμερα και τετοια!απο ταχυτητα καλα παει!μην τα θελουμε και ολα δικα μας!ουτε κανας server με 3.00Ghz ειναι ουτε καμια ψιφιακη μηχανη!μια χαρα ειναι!στο θεμα μου λοιπον!πως μπορω να σβησω στα μηνυματα τις επαφες στις οποιες εχω στειλει μηνυμα ακι τις εμφανιζει πριν στειλω νεο????ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γράψε ένα νέο μήνυμα και πριν το στείλεις εκεί που θες πήγαινε πάνω σε αυτές τις επαφές και πάτα το C!!! :)
this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Τα firmware σε χρονολογική σειρά (από το παλιότερο) είναι R9L004 -> R9M003 -> R9N002.

Για να δεις ποια έκδοση έχεις, πηγαίνεις Μενού -> Περισσότ -> Πληροφ. συστήμ.

Με την αναβάθμιση, όλα διαγράφονται οπότε πρέπει να πάρεις backup.

 

auto to backup pws to kanw? kai pws to pernaw sto kin mou?

Link to comment
Share on other sites

auto to backup pws to kanw? kai pws to pernaw sto kin mou?

Φαντάζομαι ότι έχεις τη PC Suite της SE. Επιλέγεις Backup (τι θέλεις πχ επαφες κτλ) σου φτιάνει το backup με ημερομηνία και αν χάσεις τα δεδομένα σου ή τα διαγράψεις πάλι με τη PC Suite από το backup κάνεις επαναφορά.

 

Τωρα αν υπάρχουν και άλλα προγράμματα εκτός SE που να αποθηκεύουν και μηνύματα νομίζω ότι αναφέρθηκαν παραπάνω.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

καμια αλλη ιδεα για την διαγραφη των επαφων που εχω στειλει sms????

Κοίτα το είχα παρατηρήσει και εγώ ειδικα με τις γιορτές τώρα που στείλαμε ένα σωρό μηνύματα αλλά ψάχνοντας να βρώ μια ακρη διαπίστωσα ότι μάλλον κρατάει τις τελευταίες, δεν βρήκα τρόπο να τις διαγράψω απλά επιλέγω επιλογή επαφής και μπαίνω στον τηλεφωνικό κατάλογό μου αγνοώντας τη λίστα.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά δικό μου λάθος...αλλά έχω να αντιπροτείνω ότι αν θέλεις να στείλεις ένα sms από

Επαφές--->Όνομα-->Περισσότερα-->Δημιουργία μηνύματος τότε δεν το αποθηκεύει στη λίστα!!

 

:)

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

καμια αλλη ιδεα για την διαγραφη των επαφων που εχω στειλει sms????

γιατι τοσο αγχος ρε φιλε ομως;):p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το κινητο αυτο εδω και ενα μηνα κολαει και η οθονη κοκκινιζει το πηγα στο γερμανο εκανα αναβαθμιση 2 φορες αλλα παλι τα ιδια τι να κανω?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...εγω ψαχνω ενα προγραμματακι σαν blacklist kati για να μπορω να απορριπτω κλησεις...freeware εννοειτε...ξερετε κανενα...βοηθεια!!!
Link to comment
Share on other sites

δύο ερώτησεις, σε περίπτωση αναβάθμισης σβήνει και τις επαφές που έχουμε; Και η δεύτερη, αναβάθμιση Over the air γίνεται;

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...εγω ψαχνω ενα προγραμματακι σαν blacklist kati για να μπορω

να απορριπτω κλησεις...freeware εννοειτε...ξερετε κανενα...βοηθεια!!!

Για προγράμματα καλύτερα να ρωτάς στο ανάλογο θέμα UIQ 3.x: Εφαρμογές, Παιχνίδια, Emulators, Θέματα.

Στην τελευταία σελίδα είχα προτείνει δύο προγράμματα που ταιριάζουν και στην περίπτωση σου.

Είναι τα Advanced Call Manager και Μcleaner. Δεν είναι freeware αλλά μπορείς να τα βρεις στα γνωστά 'μαγαζάκια'.

 

δύο ερώτησεις, σε περίπτωση αναβάθμισης σβήνει και τις επαφές που έχουμε;

Και η δεύτερη, αναβάθμιση Over the air γίνεται;

Ναι θα σβηστούν και οι επαφές εκτός κι αν είναι αποθηκευμένες στην κάρτα sim.

Η υπηρεσία 'over the air' δεν είναι διαθέσιμη στο G900 όπως θα δεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα γρήγορο, τι ρυθμιση κάνω για να στέλνω μηνύματα με 160 χαρακτήρες το καθένα?Γιατί μέχρι τώρα στέλνει 70.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα γρήγορο, τι ρυθμιση κάνω για να στέλνω μηνύματα με 160 χαρακτήρες το καθένα?Γιατί μέχρι τώρα στέλνει 70.

Πρέπει να γράφεις με κεφαλαία. Πατάς 3 φορές το αστεράκι ή πας Περισσότ -> Επιλογές Κειμένου -> Αλλαγή πεζ./κεφαλ.-> ΑΒΓ.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γράφεις με κεφαλαία. Πατάς 3 φορές το αστεράκι ή πας Περισσότ -> Επιλογές Κειμένου -> Αλλαγή πεζ./κεφαλ.-> ΑΒΓ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 - 3 μέρες το G900 μου κλείνει και ανοίγει από μόνο του, κάνει restart, και μερικές φορές βγάζει μήνυμα περίπου 'εγινε επανεκκίνηση για καλύτερη λειτουργία του τηλεφώνου σας'.

 

Έκανα χθες update το τηλέφωνο, αλλά πάλι τα ίδια κάνει. Τι πηγαίνει στραβά;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβάθμιση χωρίς προβλήματα και τώρα ΄το κινητό συμπεριφέρεται απείρως καλύτερα....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του συγκεκριμένου κινητού? Μήπως βγάζει προβλήματα?

Αξίζει αλλά εξαρτάται και από το τι ζητάς. Πάντως με το τελευταίο firmware όλα πάνε ρολόι. Από ταχύτητα, πολύ γρήγορο εφόσον οι εφαρμογές που χρησιμοποιείς είναι φορτωμένες στη ram. Οι όποιες καθυστερήσεις είναι λογικές σε ένα smartphone και ειδικά με cpu στα 208 MHz. Κάμερα και βίντεο πολύ μέτρια. Πληκτρολόγιο πολύ μαλακό και άνετο και οθόνη αφής εξαιρετική. Σαν κατασκευή υπάρχει ένα θέμα με το καπάκι της μπαταρίας που είναι κακής ποιότητας και τρίζει (πιστεύω σε αρκετούς). Ηχείο πολύ δυνατό και καθαρό και ποιότητα ήχου αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα γρήγορο, τι ρυθμιση κάνω για να στέλνω μηνύματα με 160 χαρακτήρες το καθένα?Γιατί μέχρι τώρα στέλνει 70.

 

Αν ο αριθμός των μηνυμάτων (πολλών σε ένα μεγάλο) είναι δυσανάλογα μεγάλος σε σχέση με τον αριθμό των χαρακτήρων που έχουμε πληκτρολογήσει ακόμα κι αν είναι όλα κεφαλαία

(π.χ. 215/4 αντί 215/2) τότε σημαίνει ότι έχει μπει κατά λάθος ένα ή παραπάνω τονισμένο(-α) κεφαλαίο(-α) φωνήεν(τα) που δεν φαίνονται εύκολα. Ακόμα και ένας τέτοιος χαρακτήρας

μπορεί να κάνει τη "ζημιά". Αρκεί να τον βρούμε και να τον αντικαταστήσουμε με τον ίδιο χαρακτήρα αλλά χωρίς τόνο. Άργησα να το ανακαλύψω. Προσοχή λοιπόν στο σχετικό μετρητή

για να μην πληρώνουμε παραπάνω SMS χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...