Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μόλις αγόρασα το G900 αλλά δεν είχα προσέξει το SAR της συσκευής το οποίο είναι 1.47. Το θέμα είναι ότι έχω και μικρό παιδί στο σπίτι το οποίο παίρνει και το κινητό που και που στα χέρια του πριν τον προλάβω.

Οι ερωτήσεις μου είναι :

1. Να το πάω πίσω και να πάρω κάτι με χαμηλότερο SAR (Έχω ανοίξει απλά το κουτί δεν έβγαλα το κινητό από την ζελατίνα.

2. Στην σύνδεση internet μέσω WAP ή WLAN η ακτινοβολία SAR είναι υψηλότερη ή χαμηλότερη από την ομιλία??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Να το πάω πίσω και να πάρω κάτι με χαμηλότερο SAR (Έχω ανοίξει απλά το κουτί δεν έβγαλα το κινητό από την ζελατίνα.

 

Αυτό θα το αποφασίσεις εσύ - αν φοβάσαι ή αν ανησυχείς για την υγεία του παιδιού σου και φυσικά την δικιά σου καλύτερα επέστρεψε την αν και το όριο SAR στην Ε.Ε. είναι 2.0 (παρ' όλα αυτά το 1.49 είναι πολύ υψηλό ποσοστό οπότε καλύτερα να προσέχουμε..), από εκεί και πέρα, καλό είναι τα παιδιά να βρίσκονται μακριά από τα κινητά αφού ο εγκέφαλος τους βρίσκεται σε ανάπτυξη και καθώς οι ιστοί είναι λιγότερο πυκνοί, επιτρέπουν την απορρόφηση περισσότερης ακτινοβολίας από τους ενήλικες.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το είδα απο κοντά στο Πλαίσιο, αλλά δε με ενθουσίασε, τουλαχιστον απο αισθητικής πλευράς. :confused:
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα χθες,και το πρωτο που ειδα οτι λειπει, εκτος απο τα αλλα που αναφερατε ειναι οτι δεν μπορεις να δημιουργησεις ουτε να επιλεξεις προφιλ ηχου γιατι δεν εχει καθολου οπως τα αλλα sonyericsson!eseis που το εχετε το g900 πιο παλια απο μενα ξερετε κατι για αυτο? υπαρχει προφιλ ηχου?και αν ναι τι κανω λαθος?οποιος μπορει ας βοηθησει...!

 

κατα τα αλλα μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος :)

 

Υ.Γ.ας κοιταξει καποιος που το αγορασε πισω απο το κουτι του,τι προελευσης ειναι εμενα ειναι china,οπως επισης δεν αναγραφει στο κουτι οτι υποστηριζει πρωτοκολο wi-fi g αλλα μονο b και αν μπορει να μας απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το είδα απο κοντά στο Πλαίσιο, αλλά δε με ενθουσίασε, τουλαχιστον απο αισθητικής πλευράς. :confused:

συμφωνω μαζι σου και εγω το ιδιο.

το G700 μακραν ομορφοτερο.

 

προτιμοτερο να συνεχιζαν τη σειρα P (P2 - P5 ) κλπ.

παρα να φτιαξουν τη G που δεν καταλαβαινω τι παραπανω προσφερει απο τα p1i και w960i.

 

NEA ΓΚΑΦΑ SE,,,,

 

δεν ειναι τυχαιο το κατρακυλισμα στην 4η θεση....

 

με τα 3/4 των κινητων της στις 2 ιντσες και με πολυ λιγες καινοτομες ιδεες

τι περιμενεις...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.ας κοιταξει καποιος που το αγορασε πισω απο το κουτι του,τι προελευσης ειναι εμενα ειναι china,οπως επισης δεν αναγραφει στο κουτι οτι υποστηριζει πρωτοκολο wi-fi g αλλα μονο b και αν μπορει να μας απαντησει.

 

και το δικο μου made in china γραφει οπως επισης και wi-fi b

Link to comment
Share on other sites

@pakitgr : κανένα uiq τηλέφωνο της SE δεν έχει προφίλ. Νομίζω υπάρχουν προγράμματα για αυτό.

 

Σχετικά με την καλαισθησία του κινητού, πέρα από την υποκειμενικότητα του θέματος, ένα business τηλέφωνο - κατά την άποψή μου - δεν χρειάζεται να είναι και πανέμορφο, αλλά να κάνει την δουλειά του.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

@pakitgr : κανένα uiq τηλέφωνο της SE δεν έχει προφίλ. Νομίζω υπάρχουν προγράμματα για αυτό.

 

Σχετικά με την καλαισθησία του κινητού, πέρα από την υποκειμενικότητα του θέματος, ένα business τηλέφωνο - κατά την άποψή μου - δεν χρειάζεται να είναι και πανέμορφο, αλλά να κάνει την δουλειά του.

ευχαριστω gbil,ξερεις που μπορω να βρω καποιο καλο δωρεαν φυσικα?

Link to comment
Share on other sites

προτιμοτερο να συνεχιζαν τη σειρα P (P2 - P5 ) κλπ.

παρα να φτιαξουν τη G που δεν καταλαβαινω τι παραπανω προσφερει απο τα p1i και w960i.

 

Καλά η σειρά Px συνεχίζει :rolleyes:.. Αλλά η σειρά G δεν είχε κάποιο νόημα :ninja:.

Link to comment
Share on other sites

Καλά η σειρά Px συνεχίζει :rolleyes:.. Αλλά η σειρά G δεν είχε κάποιο νόημα :ninja:.

 

ναι ακη εχεις δικιο και απ'οτι διαβαζω (και δοκιμαζω!)

ολα τα προγ/τα και features των G , εχουν "περασει" στο P! :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

kάποια νεα για τη διαθεσιμοτητα της συσκευης μεσω βοντα.

 

προ μιας ωρας στο πειραια, το κινητο περαν του οτι δε το γνωριζανε

-λογικό αυτό, δε μπορουν να ξερουν ολα τα κινητα τα παιδια-

κοιτωντας στο πισι, μου ειπανε οτι δεν υπαρχει καν σα κωδικος,

που σημαινει οτι δεν το εχει παραγγειλει καν η βονταφον ελλαδας ακομα.

 

δε νομιζω να μη το φερει ποτε, αλλά φοβαμαι οτι παιζει να φτασει σεπτεμβρη

-και αυτό την ιδια στιγμη που η ουιντ το εχει ετοιμοπαραδοτο.

 

βρε μπας και να παω για το σε905? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου το δέχονται πίσω στο κατάστημα της Wind από όπου το πήρα το G900. Θα το δώσω και θα πάρω το P1. Από ότι είδα έχει πολύ χαμηλό SAR.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου το δέχονται πίσω στο κατάστημα της Wind από όπου το πήρα το G900. Θα το δώσω και θα πάρω το P1. Από ότι είδα έχει πολύ χαμηλό SAR.

 

και πολυ καλα θα κανεις και για το λογο που αναφερεις και για πολλους αλλους ! :cool:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να επισημανω κατι για να μην βρεθειτε και εσεις εκτος απροοπτου! στο κεντρικο μενου (επιφανεια εργασιας) εχει τις συντομευσεις αν πατησεις ρυθμισεις και αλλαξεις τις ρυθμισεις στις επιλογες "προσθετοι πινακες) βγαζει σφαλμα και μονο με φορματ ή αναβαθμιση ξανανοιγει το τηλέφωνο.

κατα τα άλλα φοβερο τηλέφωνο, χάλια η κάμερα για 5αρα, βιντεο καλο και sar γ...τα

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα λειτουργουν μια χαρα...παντως απογοητευτηκα λιγο απο τη λειτουργια που εχει για να βλεπεις τις φωτογραφιες απο το media player...ενω στο βιντεο που εχει στο site της sonyericsson δειχνει οτι μπορεις να τις βλεπεις σε στυλ iphone (να τις αλλαζεις με το δαχτυλο δλδ), στην πραγματικοτητα δεν γινεται ετσι:(

στο esato ειναι ενας τυπος που το εκανε θεμα στην sonyericsson με mail, του ζητησαν συγνωμη και του υποσχεθηκαν οτι θα το αποσυρουν γιατι παραπλανει τον κοσμο...

too bad

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα λειτουργουν μια χαρα...παντως απογοητευτηκα λιγο απο τη λειτουργια που εχει για να βλεπεις τις φωτογραφιες απο το media player...ενω στο βιντεο που εχει στο site της sonyericsson δειχνει οτι μπορεις να τις βλεπεις σε στυλ iphone (να τις αλλαζεις με το δαχτυλο δλδ), στην πραγματικοτητα δεν γινεται ετσι:(

στο esato ειναι ενας τυπος που το εκανε θεμα στην sonyericsson με mail, του ζητησαν συγνωμη και του υποσχεθηκαν οτι θα το αποσυρουν γιατι παραπλανει τον κοσμο...

too bad

 

Ειχα δει και εγω ενα παρομοιο βιντεακι που εδειχνε αυτο το feature.. μηπως γινετε μονο στο landscape mode..?? κριμα ειναι... :worry:

Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα λειτουργουν μια χαρα...παντως απογοητευτηκα λιγο απο τη λειτουργια που εχει για να βλεπεις τις φωτογραφιες απο το media player...ενω στο βιντεο που εχει στο site της sonyericsson δειχνει οτι μπορεις να τις βλεπεις σε στυλ iphone (να τις αλλαζεις με το δαχτυλο δλδ), στην πραγματικοτητα δεν γινεται ετσι:(

στο esato ειναι ενας τυπος που το εκανε θεμα στην sonyericsson με mail, του ζητησαν συγνωμη και του υποσχεθηκαν οτι θα το αποσυρουν γιατι παραπλανει τον κοσμο...

too bad

Απιστευτοι αυτοι οι τυποι στην SE....ακομα και τα promo βιντεο διαφημιζουν αλλα πραγματα απο την πραγματικοτητα.....

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτοι αυτοι οι τυποι στην SE....ακομα και τα promo βιντεο διαφημιζουν αλλα πραγματα απο την πραγματικοτητα.....

 

Εδω http://www.youtube.com/watch?v=g_ff7li0fkk παντως το δειχνει να δουλευει κανονικα... εκτος αν προκειται για καποιο pre-production μοντελο..??

Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

Εδω http://www.youtube.com/watch?v=g_ff7li0fkk παντως το δειχνει να δουλευει κανονικα... εκτος αν προκειται για καποιο pre-production μοντελο..??

 

re esis sto g700 mu ginete mia xara auto

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να το συνδέσει και να συγχρονήσει με mac;
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα χθες,και το πρωτο που ειδα οτι λειπει, εκτος απο τα αλλα που αναφερατε ειναι οτι δεν μπορεις να δημιουργησεις ουτε να επιλεξεις προφιλ ηχου γιατι δεν εχει καθολου οπως τα αλλα sonyericsson!eseis που το εχετε το g900 πιο παλια απο μενα ξερετε κατι για αυτο? υπαρχει προφιλ ηχου?και αν ναι τι κανω λαθος?οποιος μπορει ας βοηθησει...!

 

κατα τα αλλα μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος :)

 

Υ.Γ.ας κοιταξει καποιος που το αγορασε πισω απο το κουτι του,τι προελευσης ειναι εμενα ειναι china,οπως επισης δεν αναγραφει στο κουτι οτι υποστηριζει πρωτοκολο wi-fi g αλλα μονο b και αν μπορει να μας απαντησει.

 

παιδια τελικα εγω το εδωσα πισω γιατι ειναι πολυ αργο και γιατι η καμερα δεν ειναι ουτε καν μετρια,αλλα χαλια και γενικα σαν τηλεφωνο κατι δεν μου πηγαινε καλα πανω του,αν και φανατικος της σονυερικσον εχω ξενερωσει τωρα τελευταια με τις συσκευες της.

τωρα περιμενω να μου φερουν το Ν82....και δεν κρατιεμαι......:)

 

Υ.Γ. εχασα τον χρονο μου με το g900..!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, τελικα και στο G900 δουλευει κανονικα ! απλα θελει λιγη εξασκηση μεχρι να το καταφερει κανεις

απιστευτο...τωρα μου λειτουργει κανονικα...

παιδευομαι 10 μερες τωρα και ειχα πραγματικα σκασει...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο...τωρα μου λειτουργει κανονικα...

παιδευομαι 10 μερες τωρα και ειχα πραγματικα σκασει...:ninja:

 

Τελικα δουλευει στο landscape ή και στο portrait mode το συστημα με την αφη στην αλλαγη φωτογραφιων...?

Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...