Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά, να ρωτήσω ξέρει κανείς που είναι ο μετρητής κλήσεων+ sms αν έχει βεβαια γιατι δεν βρισκω! και αν μπορω να τους μηδενησω κτλ??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oxin δε ξερω αν το εχεις κανει ηδη αλλα δοκιμασες να κανεις και μορφοποιηση του c μπας και φτιαξει?

 

δοκίμασα αλλά δέν ξέρω αν έπιασε lol :D

με το που το πάτησα έκανε restart με την μια και το γύρισε σε αγγλικα (λογικο)

το flashara κιολας με το ιδιο καινούργιο λογισικο αλλα.....

όταν πάω να εγκαταστήσω κάποιες απο τις εφαρμογές που είχα παλιά μεσα μου λέει οτι υπάρχει ήδη στο τηλέφωνο λολ.... θα κάνω και φορματ και την καρτα μνήμης σε λίγο και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Oxin tις εφαρμογες που εκανες εγκατασταση τοσο καιρο τις εβαζες στην καρτα μνημης?Πριν της κανεις φορματ για δοκιμασε να βγαλεις την καρτα και να εγκαταστησεις 1-2 συγκεκριμενες εφαρμογες στο τηλεφωνο προσωρινα για να δεις αν σου ξαναβγαλει το μνμ αυτο.
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει format και την κάρτα μνήμης, και το c απο service menu (στην κάρτα δεν υπάρχει τπτ πλέον)

και μου βγάζει οτι η εφαρμογη υπάρχει ήδη εγκατεστημένη στο τηλέφονο lol

 

πάιζει να φτεει και το backup βεβαια για αυτό, δεν ξερω , θα το ξαναπεράσω το λογισμικό για άλλη μία φορα, αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Γράφω πάλι εδώ, εχω πρόβλημα με τον χώρο του κινητου μου, παρολο που αποθηκευω ολα τα mp3 και φωτο στην καρτα, μου εχει ενα κοκκινο σημαδακι στην οθονη και μου λέει ότι γεμισε ο χωρος στο κινητο και πρωτη επιπτωση ειναι οτι δε μπορω να παρω άλλα sms. τα έχω σβηση όλα τα παλια sms εισερχομενα και εξερχομενα μη νομισετε οτι εχω και απο καμια 200αρια. Πατωντας το κοκκινο σημαδακι μου δειχνει ότι τα 160 μεγκαμπαιτ του κινητου εχουν γεμισει. προχωροντας μου λεει οτι εχω 128 mb σε αναμονη καπου και εκει οφειλεται οτι γεμισε ο χωρος. πατωντας προβολη να δω τι ειναι αυτα με βγαζει εξω. πως θα το λυσω ξερει κανεις; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!!! Εχω το κινητο 1 περπου χρονο, το αγορασα απο το Πλαισιο. Το εχω στειλει για service 4 φορες. Η τεταρτη φορα ηταν πριν 1 μηνα διοτι οπως και τις προηγουμενες φορες εσβησε η οθονη, πηγαινε παρα πολυ αργα, εκανε επανεκινηση μονο του και αλλα... Μου το επεστρεψαν σημερα και μου ειπαν οτι δε μπορεσαν να το φτιαξουν και το εβγαλαν εκτος της εγγυησης. Μου ειπαν οτι δε μπορουν να μου το αντικαταστησουν. Πως μπορεσαν και το εβγαλαν εκτος εγγυησης; Ειναι νομιμο αυτο; Τι να κανω?????????????

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω τη διαφορα εγω εχω να σας πω οτι το κινητακι μου εχει βγει αστερι!! Το μονο μου προβλημα ειναι οτι εχω σπασει και τα δυο πενακια και τωα δεν εχω..:(

 

Εχει κανεις υπ' οψην του που μπορω να βρω γιατι γερμανος και πλαισιο δεν ειχαν...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω τη διαφορα εγω εχω να σας πω οτι το κινητακι μου εχει βγει αστερι!! Το μονο μου προβλημα ειναι οτι εχω σπασει και τα δυο πενακια και τωα δεν εχω..:(

 

Εχει κανεις υπ' οψην του που μπορω να βρω γιατι γερμανος και πλαισιο δεν ειχαν...:mad:

 

Παραγγελνεις απο ebay και σου ερχονται 5 πενακια η αλλιως stylus, πολυ φτηνα αλλα η ποιότητα καπως χαμηλοτερη. ψαξε Stylus Sony Ericsson G900, G900i ειναι $3.99 τα 5.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό είναι μια χαρά, το έχω από τον περασμένο Οκτώβρη και πραγματικά δίνει ρέστα και μιλάμε για επαγγελματική χρήση.!
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!!! Εχω το κινητο 1 περπου χρονο, το αγορασα απο το Πλαισιο. Το εχω στειλει για service 4 φορες. Η τεταρτη φορα ηταν πριν 1 μηνα διοτι οπως και τις προηγουμενες φορες εσβησε η οθονη, πηγαινε παρα πολυ αργα, εκανε επανεκινηση μονο του και αλλα... Μου το επεστρεψαν σημερα και μου ειπαν οτι δε μπορεσαν να το φτιαξουν και το εβγαλαν εκτος της εγγυησης. Μου ειπαν οτι δε μπορουν να μου το αντικαταστησουν. Πως μπορεσαν και το εβγαλαν εκτος εγγυησης; Ειναι νομιμο αυτο; Τι να κανω?????????????

Εφόσον είπαν ότι είναι εκτός εγγύησης, γιατί δεν το φτιάχνεις μόνος σου? Είναι πολύ απλό το μόνο που θέλει είναι τα κατάλληλα εργαλεία. Κάτω από το hardware κουμπί μηνύματος βρίσκεται η σύνδεση της motherboard με την οθόνη και επειδή αυτή η σύνδεση δεν είναι καλή σε όλα σχεδόν τα G900 πρέπει να την κολλήσεις. Στη σελίδα 99 υπάρχει ένας τρόπος να το κάνεις (ο verikets το βρήκε).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί προηγούμενα αλλά όταν απενεργοποίησα την προστασία οθόνης η μπαταρία είχε διπλάσια διάρκεια. Μάλλον υπάρχει κάποιο bug γιατί διαπίστωσα ότι με την προστασία οθόνης ενεργοποιημένη, η οθόνη του κινητού δεν έσβηνε εντελώς (μπορεί να το δει κανείς σε ένα σκοτεινό δωμάτιο).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ευτυχώς αυτή είναι η τελευταία φορά που ασχολούμαι με το G900. Αφού ταλαιπωρήθηκα όλο το καλοκαίρι η αντιπορσωπία είπε πως το κινητό δεν φτιάχνεται-δεν αναβαθμίζεται και με αποζημίωσε με το ποσό της αγοράς του-335 ευρώ.

 

Πρόκειται να αποκτήσω το iphone 3gs αλλά και να μην με αποζημίωνε προτιμούσα να πάρω mandarina duck ή jaga να χαζεύω τα κανάλια με τον χοντρό στη βενετία.

 

Over all το g900 για τα λεφτά του απλώς δεν αξίζει.Ελπίζω με αυτό το review να σώσω κάποιον απο την απόκτηση αυτού του λάθους της ericsson.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ευτυχώς αυτή είναι η τελευταία φορά που ασχολούμαι με το G900. Αφού ταλαιπωρήθηκα όλο το καλοκαίρι η αντιπορσωπία είπε πως το κινητό δεν φτιάχνεται-δεν αναβαθμίζεται και με αποζημίωσε με το ποσό της αγοράς του-335 ευρώ.

 

Πρόκειται να αποκτήσω το iphone 3gs αλλά και να μην με αποζημίωνε προτιμούσα να πάρω mandarina duck ή jaga να χαζεύω τα κανάλια με τον χοντρό στη βενετία.

 

Over all το g900 για τα λεφτά του απλώς δεν αξίζει.Ελπίζω με αυτό το review να σώσω κάποιον απο την απόκτηση αυτού του λάθους της ericsson.

 

Καλημέρα και από μένα,

είμαι και εγώ κάτοχος ενός g900, αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ, το χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ σαν λύση ανάγκης, όταν πάθει δηλαδή κάτι το "καλό" μου κινητό...

Το Πρωτοφανές είναι ότι σε αποζημίωσε πλήρως η εταιρεία.

Μου φάινεται πρέπει να δώσεις περισσότερες πληροφορίες και πώς κινήθηκες για να καταλήξει η εταιρεία [ η ίδια η SE ή Γερμανός πχ] για να σώθεί και άλλος κόσμος...

Μεταξύ των διαφόρων κινητών που έχω [ έχω γίνει fan της SE] είναι και το C905...το τί ταλιαπωρία έχω φάει δε περιγράφεται...όπως και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ, αλλά δεν έχω ακούσει κανένα να έχει αποζημιωθεί με τον τρόπο τον δικό σου!

 

Αναμενουμε νέα σου...και καλές αγορές από εδώ και πέρα!

;)

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!!! Εχω το κινητο 1 περπου χρονο, το αγορασα απο το Πλαισιο. Το εχω στειλει για service 4 φορες. Η τεταρτη φορα ηταν πριν 1 μηνα διοτι οπως και τις προηγουμενες φορες εσβησε η οθονη, πηγαινε παρα πολυ αργα, εκανε επανεκινηση μονο του και αλλα... Μου το επεστρεψαν σημερα και μου ειπαν οτι δε μπορεσαν να το φτιαξουν και το εβγαλαν εκτος της εγγυησης. Μου ειπαν οτι δε μπορουν να μου το αντικαταστησουν. Πως μπορεσαν και το εβγαλαν εκτος εγγυησης; Ειναι νομιμο αυτο; Τι να κανω?????????????

πρέπει να σου το φτιάξουν

αν δεν μπορούν να το στείλουν στην ericsson για να το φτιάξει

αλλιώς να σου δώσουν ένα καινούργιο

 

είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ αυτό που είπανε, πρέπει να επιμείνεις

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Σκεφτομαι εδω και καιρο να αγορασω ενα G900 αλλα διαβαζω πολλα παραπονα και ανησυχω!Μηπως να στραφω προς G705/W705/C903 καλυτερα? :(
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς να βοηθήσει; όταν συνδέομαι με wi-fi και σύνδεση connx μπορώ και βλέπω κανονικά βίντεο από το youtube. όταν συνδέομαι πάλι με wi-fi και σύνδεση hol φορτώνει το buffer αλλά δεν παίζουν τα βίντεο;
tzexer
Link to comment
Share on other sites

RAYQVASA και να μου το χαριζαν δεν θα το επαιρνα.νομιζω πως σε καλυψα.

 

Για τους υπολοιπους εχω να πω οτι αποζημιωθηκα απο το γερμανο οταν το τηλεφωνο γυρισε μετα απο 1 μηνα απο το service της se χωρις να μπορουν να το φτιαξουν.

 

θα το ξαναπω επειδη ταλαιπωρηθηκα.οσοι το εχετε tough luck οσοι δεν το εχετε απλως ΜΑΚΡΙΑ εκτος αν γουσταρετε να πεταξετε λεφτα για να τεσταρετε τους χρονους service της se.

 

thats all folks:D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς να βοηθήσει; όταν συνδέομαι με wi-fi και σύνδεση connx μπορώ και βλέπω κανονικά βίντεο από το youtube. όταν συνδέομαι πάλι με wi-fi και σύνδεση hol φορτώνει το buffer αλλά δεν παίζουν τα βίντεο;

Αν εννοείς σε διαφορετικά routers, έλεγξε αν υποστηρίζει το πρωτόκολλο rtsp, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το firewall του router και κάνε port forward τη πόρτα 554 (udp). Πάνω κάτω αυτά γράφουν και εδώ. Σε κάθε περίπτωση, παίξει δεν παίξει, θα πρότεινα να εγκαταστήσεις το CorePlayer v1.36.7427 και να χρησιμοποιείς τον ενσωματωμένο youtube player. Πολύ καλύτερη ποιότητα απ'το m.youtube.com στη ρύθμιση FLV (medium quality). [Menu -> Tools -> Preferences -> Channels -> Preferred Format].

Link to comment
Share on other sites

RAYQVASA και μενα που το χαρισανε αλλα με προβληματακι στο σημα(σπανια να πιασει φουλ σημα) θα σου λεγα μη το παρεις.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ θα πρότεινα να μην το πάρεις. έχει κάποια ωραία χαρακτηριστικά αλλά έχει χάλια κάμερα και χάλια κατασκευή. μετά από 8 μήνες κανονικής χρήσης ξεκόλλησε ένα προστατευτικό που υπάρχει δίπλα στο κεντρικό κυκλικό πλήκτρο και ψιλοέσπασαν τα κουμπώματα του καπακιού της μπαταρίας. επίσης ξαφνικά άρχισα να έχω και εγώ πρόβλημα με το σήμα. δεν έπιανε καθόλου. ευτυχώς ήταν εντός εγγύησης και μου αντικατέστησαν με καινούριο. το καινούριο μου ήρθε με ελάχιστα ξεκολλημένο το πλαστικό τμήμα που καλύπτει ακουστικό και δεύτερη κάμερα.

Οπότε μετά από όλα αυτά δεν θα μπορούσα να το προτείνω σε κανένα. και εγώ το μετάνιωσα

tzexer
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς σε διαφορετικά routers, έλεγξε αν υποστηρίζει το πρωτόκολλο rtsp, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το firewall του router και κάνε port forward τη πόρτα 554 (udp). Πάνω κάτω αυτά γράφουν και εδώ. Σε κάθε περίπτωση, παίξει δεν παίξει, θα πρότεινα να εγκαταστήσεις το CorePlayer v1.36.7427 και να χρησιμοποιείς τον ενσωματωμένο youtube player. Πολύ καλύτερη ποιότητα απ'το m.youtube.com στη ρύθμιση FLV (medium quality). [Menu -> Tools -> Preferences -> Channels -> Preferred Format].

 

η αλήθεια είναι ότι προσπάθησα αλλά το netfaster που έχω δεν με διευκολύνει. ξέρεις που μπορώ να βρω το coreplayer για uiq3 ? αν μπορείς στείλε μου pm

tzexer
Link to comment
Share on other sites

tzehos μπροστα στα προβληματα που παρουσιαζονται οπως πχ και σε σενα με το σημα,το πλαστικο τμημα που το ειδα και γω να μου μενει στο χερι,ειναι το λιγοτερο που επαθες :) .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ερώτηση σε όλους εσάς τους "G900άριδες", είμαι και εγώ μεν αλλά το έχω σαν 2η συσκευή και δε το πολυκατέχω...

Τα μηνύματα του τηλεφώνου, μπορώ να τα μεταφέρω στον υπολογιστή με το MyPhone explorer, τη τελευταία έκδοση αμά κατεβάσωhttp://www.fjsoft.at/en/ :confused:

 

P.S. :στο παρελθόν όταν έκαν μια προσπάθεια να το χρησιομοποιήσω, είχα πάει σε ενα κατάστημα wind να μου μεταφέρουν τηλ. κατάλογοα και sms από ένα c905 στο g900, ο τσάκαλος τα είχε καταφέρει, με ενα πρόγραμμα το celebrite.

Μετά το έδωσα στο μωρό μου, και ήθελε και εκείνη να μεταφέρει τα πάντα από το κ770 της στο g900....Μα με ΤΙΠΟΤΑ!!!

Σε 3 καταστήματα wind είχα πάει...γενικά τρώει κολλημτάκια το κινητό...φαντάζομαι μεγάλο μερίδιο ευθύνης θα έχει και το symbian...:ninja:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται. Πηγαινεις π.χ στα εισερχομενα και πατας το 2ο κουμπακι (αντιγραφη στο αρχειο). Ετσι ολα τα sms πηγαινουν στην αρχειοθετηση (η/υ) και απο εκει οποτε θες τα ανεβαζεις στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...