Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο θέμα με το σήμα συμφωνώ. Το είχε ένας φίλος . Ενώ το K530i είχε φουλ κάλυψη 3ης γενιάς το G900 με το ζόρι 2 γραμμές.

 

πες τα....θελω το σημα μου πισω....

 

θα συμφωνήσω κ εγώ με τον SoNiCK, δως το πίσω με την εγγύηση. μπορεί να το έχω μόνο 4 μέρες... αλλά αν εξαιρέσουμε ότι είναι λίγο αργό (CPU 208MHz) κατα τ'αλλα δν έχω κανένα πρόβλημα. όλα δουλεύουν μια χαρά, έχει πολύ καλό σήμα, η μπαταρία μια χαρά (έχει ήδη αντέξει με την πρώτη φόρτιση 3 μέρες κ το έχω χρησιμοποιήσει αρκετά διότι είναι καινούριο κ το ψάχνω). για την κάμερα δν μπορώ να πω τη γνώμη μου γιατί δν την έχω χρησιμοποιήσει τόσο πολύ. Το μόνο κακό που έχει (για μένα) είναι ότι για να κλείσεις μια εφαρμογή εντελώς πρέπει να πας στην διαχείρηση εργασιών. αν το ξεχάσεις κ αφήσεις αρκετές ανοιχτές, ε τότε αρχίζει να κολλάει (βασικά μου κόλλαγε γιατί είχα ανοίξει επίτηδες αρκετές εφαρμογές κ τις είχα αφήσει ανοιχτές να δω πως θα κινηθεί).

Με το μενού τι θες να κάνεις ακριβώς?

 

χαιρομαι που εισαι τουλαχιστον εσυ ευχαριστημενος!!!το μενου θελω να το αλλαξω...εχει αθλια γραφικα και χρωματα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω διαβάσει πολλά γι'αυτό το πρόβλημα.. πιθανόν θέμα hardware αλλά δεν μπορώ να ξέρω.

Εδώ γράφουν ότι χρειάζεται αντικατάσταση LCD και motherboard. Δοκίμασε να κάνεις update με το SEUS.

Παρόμοιο πρόβλημα φαίνεται ότι είχε και ο xrist0s4 εδώ αλλά έχει καιρό να μπει.

το εχω ενα χρονο και τωρα μου τα παρουσιασε ολα αυτα..μηπωσ χρειαζεται αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι

 

θυμάμαι παλιοτερα όταν συνέδεα το G900 με ένα pc άρχιζε να φορτίζει

τώρα μου ζητάει να του βάλω drivers ακόμα και για φόρτιση από το usb cable

 

μπορεί να το τσεκάρει και κάποιος άλλος με το κινητό του?

αν συνδέσετε το G900 σε pc που δεν έχουν περαστεί οι drivers του, αρχίζει να φορτίζει

δοκιμάστε να επιλέξετε και τις 2 επιλογές στο κινητό που βγάζει όταν συνδέουμε το pc

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

το μενου θελω να το αλλαξω...εχει αθλια γραφικα και χρωματα!!!

Υπάρχει ήδη ένα topic σχετικά με εικονίδια, γραμματοσειρές κτλ εδώ αλλά ίσως να μπερδευτείς.. Επειδή ασχολούμαι πολύ συχνά με τη δημιουργία πακέτων εγκατάστασης εικονιδίων σε ξένο site, σου προτείνω να ρίξεις μια ματιά εκεί και ό,τι σου αρέσει το προσαρμόζω πολύ εύκολα για το ελληνικό μενού του g900. Σου στέλνω pm.

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που εισαι τουλαχιστον εσυ ευχαριστημενος!!!το μενου θελω να το αλλαξω...εχει αθλια γραφικα και χρωματα!!!

 

ελπίζω να συνεχίσω να είμαι ευχαριστημένος κ να μην μου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,εχω ενα G900 εδω κ 6 μηνες. Το κινητο δουλευε αψογα μεχρι προχθες που πηγα να μου αλλαξουν την προσοψη σε επισημο σερβις με εγγυηση,γιατι ειχε κοπει ενα πλαστικο,κ απλα με ενοχλουσε,εκτος απο το αισθητικο,κ πρακτικα..

οταν μου παρεδωσαν το κινητο,η οθονη ηταν πιο σκοτεινη,σαν να απεδιδε λιγοτερα χρωματα,κ το κινητο πολυ πιο αργο.ειδικα το βραδυ εφτασε να κανει να ανοιξει 5 λεπτα..

μετα αρχισε να κλεινει συνεχεια,να κολλαει,χωρις να βελτιωνεται!

αφου δεν εβρισκα αλλη λυση κ ημουν μες το στρατοπεδο,εκανα μια επαναφορα κ διαγραφη ολων,μπας κ ξεφρικαρει..

Το αποτελεσμα,ενω λειτουργησε τελεια στην αρχη,παρα πολυ γρηγορο κλπ,σημερα το πρωι δεν ανοιγε καθολου.ή ανοιγε κανοντας μια ωρα να δειξει το σημα της ericsson,κολωντας κλπ..

τοχει παθει κανεις?μπορει να συνδεεται με την αλλαγη της προσοψης??

με μια αναβαθμιση παιζει να φτιαξει?πειτε καμια γνωμη γιατι ειμαι κ φανταρος κ δε μπορω να τρεχω συνεχεια στα σερβις..

Ευχαριστω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ για την αναμονή το "business". εχω όμως μια απορία, έχω βάλει κάποιες συντομεύσεις τις οποίες θέλω να τις σβήσω, αλλά όχι να τις κάνω αντικατάσταση με κάποια άλλη. υπάρχει κάποιο τρόπος να γίνει αυτό?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,εχω ενα G900 εδω κ 6 μηνες. Το κινητο δουλευε αψογα μεχρι προχθες που πηγα να μου αλλαξουν την προσοψη σε επισημο σερβις με εγγυηση,γιατι ειχε κοπει ενα πλαστικο,κ απλα με ενοχλουσε,εκτος απο το αισθητικο,κ πρακτικα..

οταν μου παρεδωσαν το κινητο,η οθονη ηταν πιο σκοτεινη,σαν να απεδιδε λιγοτερα χρωματα,κ το κινητο πολυ πιο αργο.ειδικα το βραδυ εφτασε να κανει να ανοιξει 5 λεπτα..

μετα αρχισε να κλεινει συνεχεια,να κολλαει,χωρις να βελτιωνεται!

αφου δεν εβρισκα αλλη λυση κ ημουν μες το στρατοπεδο,εκανα μια επαναφορα κ διαγραφη ολων,μπας κ ξεφρικαρει..

Το αποτελεσμα,ενω λειτουργησε τελεια στην αρχη,παρα πολυ γρηγορο κλπ,σημερα το πρωι δεν ανοιγε καθολου.ή ανοιγε κανοντας μια ωρα να δειξει το σημα της ericsson,κολωντας κλπ..

τοχει παθει κανεις?μπορει να συνδεεται με την αλλαγη της προσοψης??

με μια αναβαθμιση παιζει να φτιαξει?πειτε καμια γνωμη γιατι ειμαι κ φανταρος κ δε μπορω να τρεχω συνεχεια στα σερβις..

Ευχαριστω

 

Η πρόσοψη δν πιστεύω να έπαιξε κάποιο ρόλο διότι είναι απλά μια πρόσοψη. Μπορεί απλά με την αλλαγή να σου έκαναν καμία ******* οι της Ericsson, αυτό δν στο αποκλείω. Με την αναβάθμιση μπορεί κ να στρώσει, αλλά υπάρχει πιθανότητα να έχεις το πρόβλημα που έχει αναφερθεί κ από άλλους, κ να πρέπει να γίνει αντικατάσταση motherboard και LCD. Ελπίζω να μην σου χρειαστεί κάτι τέτοιο βέβαια, απλά το λέω διότι έχει αναφερθεί από πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει δλδ?καλως να ξερω να το παω για αντικατασταση..μετα απο 6 χρονια service ericsson εχω μαθει τουλαχιστον να διεκδικω αυτο που πρεπει..

απλα αυτο σκεφτομαι,αν εκανε αυτος τη μλκ ή αν ηταν τυχαιο,κ παει για αλλαγη..

Τεσπα,εγω κινητο να κανω τη δουλεια μου θελω,ειτε καινουριο ειτε επισκευη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ για την αναμονή το "business". εχω όμως μια απορία, έχω βάλει κάποιες συντομεύσεις τις οποίες θέλω να τις σβήσω,

αλλά όχι να τις κάνω αντικατάσταση με κάποια άλλη. υπάρχει κάποιο τρόπος να γίνει αυτό?ευχαριστώ!

Να σου πω την αλήθεια, δεν κατάλαβα τι θέλεις να κάνεις. Τι εννοείς να τις σβήσεις;

Να εξαφανιστούν τελείως δεν γίνεται. Μπορείς να αλλάξεις τα εικονίδια των συντομεύσεων αν θες.

Για περισσότερες δυνατότητες υπάρχει και το LinkBoy UIQ3 1.52.

 

Και ένα βιντεάκι με την αποσυναρμολόγηση του G900:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, δεν κατάλαβα τι θέλεις να κάνεις. Τι εννοείς να τις σβήσεις;

Να εξαφανιστούν τελείως δεν γίνεται. Μπορείς να αλλάξεις τα εικονίδια των συντομεύσεων αν θες.

Για περισσότερες δυνατότητες υπάρχει και το LinkBoy UIQ3 1.52.

 

Και ένα βιντεάκι με την αποσυναρμολόγηση του G900:

 

αυτό που εννοώ είναι ότι έχω βάλει κάποιες συντομεύσεις στην αναμονή με το business αλλά κάποιες θέλω να τις σβήσω κ να τις "αντικαταστήσω" με την επιλογή που υπήρχε στην αρχή αν θέλω να περάσω κάποια καινούρια συντόμευση.

ελπίζω να το εξήγησα καλύτερα τώρα κ να μπορέσεις να με βοηθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που εννοώ είναι ότι έχω βάλει κάποιες συντομεύσεις στην αναμονή με το business αλλά κάποιες θέλω να τις σβήσω κ να τις "αντικαταστήσω" με την επιλογή που υπήρχε στην αρχή αν θέλω να περάσω κάποια καινούρια συντόμευση.

ελπίζω να το εξήγησα καλύτερα τώρα κ να μπορέσεις να με βοηθήσεις.

Κατάλαβα, λες τους ρόμβους που βγάζει την πρώτη φορά.. δεν υπάρχει τέτοια λειτουργία για να τους επαναφέρεις όπως πριν..

τώρα αν γίνεται με κάποιο κολπάκι δεν το 'χω ψάξει, δεν είναι όμως και τόσο σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουν οι τέσσερις προεπιλεγμένες συντομεύσεις του πολυπλήκτρου όταν δεν υπάρχει επιλεγμένο το business ή το standard mode.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουν οι τέσσερις προεπιλεγμένες συντομεύσεις του πολυπλήκτρου όταν δεν υπάρχει επιλεγμένο το business ή το standard mode.

 

Πιστεύω πως οι συντομεύσεις του d-pad είναι στάνταρ και δεν αλλάζουν. Υπάρχει βέβαια ένα πρόγραμμα, το LongCuts, με το οποίο αναθέτεις κάποιο πρόγραμμα/λειτουργία σε όποιο πλήκτρο θες, ακόμα και στο d-pad. Στην περίπτωση σου όμως, δεν είναι πρακτικό καθώς θα ανοίγει παράλληλα και η προεπιλεγμένη συντόμευση. Σε standard και business mode δε θα υπήρχε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

έχω μια ακόμα απορία (μιας κ μέχρι στιγμής έχω αρκετές) πως μπορώ να αλλάξω τι γλώσσα γραφής σε μνμ ή όταν είμαι στο internet ή γενικά όταν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα (π.χ. slick για messenger); διότι πρώτα έχει τα ελληνικά κ για να γράψω αγγλικά πρέπει να περάσω όλους τους ελληνικούς χαρακτήρες πρώτα!!!
Link to comment
Share on other sites

έχω μια ακόμα απορία (μιας κ μέχρι στιγμής έχω αρκετές) πως μπορώ να αλλάξω τι γλώσσα γραφής σε μνμ ή όταν είμαι στο internet ή γενικά όταν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα (π.χ. slick για messenger); διότι πρώτα έχει τα ελληνικά κ για να γράψω αγγλικά πρέπει να περάσω όλους τους ελληνικούς χαρακτήρες πρώτα!!!

Αυτό όντως είναι ένα πρόβλημα και δεν νομίζω να υπάρχει λύση εκτός και αν θες να αλλάξεις τη γλώσσα του λειτουργικού.

Είναι ένας από τους λόγους που αγόρασα το X-Key και πραγματικά μου έλυσε τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

έχω μια ακόμα απορία (μιας κ μέχρι στιγμής έχω αρκετές) πως μπορώ να αλλάξω τι γλώσσα γραφής σε μνμ ή όταν είμαι στο internet ή γενικά όταν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα (π.χ. slick για messenger); διότι πρώτα έχει τα ελληνικά κ για να γράψω αγγλικά πρέπει να περάσω όλους τους ελληνικούς χαρακτήρες πρώτα!!!

 

Μπορείς να ενεργοποίησεις την έξυπνη εισαγωγή (πάτησε παρατεταμένα το *, είναι το Τ9 με άλλα λόγια) και πάτα Περισσότερα-Επιλογές κειμένου-προτάσεις λέξεων. Γράψε την λέξη - θα σου προτείνει τις ελληνικές και αγγλικές λέξεις που αντιστοιχουν στα πλήκτρα που πάτησες. Τις λέξεις που δεν ξέρει, μπορείς να πατήσεις αριστερά κάτω Ορθογραφία και να τις γράψεις, ή να τις γράψεις στο εικονικό πληκτρολόγιο (αριστερά από την μπαταρία). Σε βολεύει?

 

Ερώτηση: Μπορούμε να αποθηκεύσουμε το λεξικό του σε txt στο PC μας, να ρίξουμε μέσα και άλλες λέξεις, να το αποθηκεύσουμε και να το βάλουμε πάλι μέσα στο g900?

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μ'αρεσει αυτο που λεω αλλα το μετανιωσα που το πηρα τοτε....αργει κολαει που κ που μεχρι και στα μηνυματα σπαστικο ειναι...φωτο για κλαματα στα ονομαστικα 5 mp κτλ κτλ...:X:X
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει πολλά γι'αυτό το πρόβλημα.. πιθανόν θέμα hardware αλλά δεν μπορώ να ξέρω.

Εδώ γράφουν ότι χρειάζεται αντικατάσταση LCD και motherboard. Δοκίμασε να κάνεις update με το SEUS.

Παρόμοιο πρόβλημα φαίνεται ότι είχε και ο xrist0s4 εδώ αλλά έχει καιρό να μπει.

 

 

του ειχα κανει αναβαθμισεις κτλ αλλα τπτ εσβηνε χαλουσαν τα γραφικα κτλ. το πηγα στην SE και μου το φερανε μετα απο 2 βδομαδες επδ το στειλανε αθηνα κ μου ειπαν οτι ειχε προβλημα μια πλακετα απο μεσα την οποια αλλαξαν..τωρα ενας θεος ξερει..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, προσπαθώ να περάσω κάποιες εφαρμογές, αλλά μου βγάζει πρόβλημα στην υπογραφή ή καποια άλλη ότι το πακέτο χρησιμοποιεί προστατευόμενη ταυτότητα χρήστη. μπορώ να κάνω κάτι για να μπορέσω να περάσω αυτές τις εφαρμογές;

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, προσπαθώ να περάσω κάποιες εφαρμογές, αλλά μου βγάζει πρόβλημα στην υπογραφή ή καποια άλλη ότι το πακέτο χρησιμοποιεί προστατευόμενη ταυτότητα χρήστη. μπορώ να κάνω κάτι για να μπορέσω να περάσω αυτές τις εφαρμογές;

ευχαριστώ!

Ναι βέβαια. Πιστεύω οι οδηγίες μου εδώ να σε βοηθήσουν. :)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο θα μου κοστισει να αλλαξω την οθονη μπροστα επειδη εχει κατι ψιλογρατζουνιες?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο θα μου κοστισει να αλλαξω την οθονη μπροστα επειδη εχει κατι ψιλογρατζουνιες?

 

Είχα ακούσει ότι υπάρχει κάποια αλοιφή, η οποία καθαρίζει τις γρατζουνιές, αλλά όχι πολύ βαθιές, κ πιστεύω πως σε συμφέρει περισσότερο από το να πας να αλλάξεις οθόνη.

Τιμή για οθόνη δυστυχώς δν ξέρω καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...