Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τελικα εγω το εδωσα πισω γιατι ειναι πολυ αργο και γιατι η καμερα δεν ειναι ουτε καν μετρια,αλλα χαλια και γενικα σαν τηλεφωνο κατι δεν μου πηγαινε καλα πανω του,αν και φανατικος της σονυερικσον εχω ξενερωσει τωρα τελευταια με τις συσκευες της.

τωρα περιμενω να μου φερουν το Ν82....και δεν κρατιεμαι......:)

 

Υ.Γ. εχασα τον χρονο μου με το g900..!

 

kalo ine prin psonisume ilektroniki siskeui na kserume ti zitame apo autin. auti ine mia kali protasi tis agoras gia kinto me pen. toso kero legame gia tin kamera, giati to psonises gia na to diapistosis?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα δουλευει στο landscape ή και στο portrait mode το συστημα με την αφη στην αλλαγη φωτογραφιων...?

και στα δυο δουλευει...:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Πρώτη φορά γράφω εδώ. Λοιπόν, εχω το G900 εδώ και μία εβδομάδα και είμαι απολύτως ικανοποιημένη. Οι φωτογραφίες είναι συμπαθητικές. Έτσι κι αλλιώς δεν είχα τρελές απαιτήσεις απο την camera, έχω ψηφιακή.

Πολύ εύχρηστο μενού και συντομεύσεις, καλή οθόνη, γενικά πολύ βολικό, άριστη ποιότητα κατασκευής και αρκετά κομψό. Και πείτε μου ότι θέλετε αλλά το πιο φοβερό σε αυτό το κινητό είναι οι σημειώσεις...! Και το wifi βέβαια, το οποίο χρησιμοποιώ συνέχεια και μου έχει κολλήσει μόνο μία φορά που έσβησε και η συσκευή. Αλλά μετά λειτουργούσε φυσιολογικά.

 

Από την άλλη η εναλλαγή στις φωτογραφίες με την αφή άλλες φορές δουλέυει άλλες όχι, και ναι, όντως σε κάποιες εφαρμογές αργεί λίγο. Αλλά όχι τόσο ώστε να είναι ενοχλητικό. Αυτά μεχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Πρώτη φορά γράφω εδώ. Λοιπόν, εχω το G900 εδώ και μία εβδομάδα και είμαι απολύτως ικανοποιημένη. Οι φωτογραφίες είναι συμπαθητικές. Έτσι κι αλλιώς δεν είχα τρελές απαιτήσεις απο την camera, έχω ψηφιακή.

Πολύ εύχρηστο μενού και συντομεύσεις, καλή οθόνη, γενικά πολύ βολικό, άριστη ποιότητα κατασκευής και αρκετά κομψό. Και πείτε μου ότι θέλετε αλλά το πιο φοβερό σε αυτό το κινητό είναι οι σημειώσεις...! Και το wifi βέβαια, το οποίο χρησιμοποιώ συνέχεια και μου έχει κολλήσει μόνο μία φορά που έσβησε και η συσκευή. Αλλά μετά λειτουργούσε φυσιολογικά.

 

Από την άλλη η εναλλαγή στις φωτογραφίες με την αφή άλλες φορές δουλέυει άλλες όχι, και ναι, όντως σε κάποιες εφαρμογές αργεί λίγο. Αλλά όχι τόσο ώστε να είναι ενοχλητικό. Αυτά μεχρι στιγμής.

 

Ενα slim αντιγραφακι του p1i δηλαδη και με χειροτερη καμερα ! :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ενα slim αντιγραφακι του p1i δηλαδη και με χειροτερη καμερα ! :)

 

Νομιζω πως η βελτιστοποιηση στο μενου των multimedia, βιντεο, φωτος, κλπ, και οι συντομευσεις και τα πανελ της πρωτης σελιδας, το κανουν αρκετα καλυτερο all-around.. Ηταν αρκετα σπαστικο στο p1 να βρισκεις φωτος ή βιντεακια... Και φυσικα και εγω ειχα καταληξει στο gdesk για να μπορω να εχω καποια παραπανω shortcuts στην πρωτη σελιδα, τα οποια τωρα ειναι native σχεδον...

Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα φοβερό all in one κινητό. Έχει γενικώς τα πάντα επάνω.

Έφαγε και το δικό μου ένα κόλλημα στο wifi την πρώτη φορά, αλλά μετά συνήλθε.

Επειδή προέρχομαι από πολλά διαφορετικά κινητά και με τα SE δεν πολυασχολήθηκα λόγω SAR (τώρα κατάλαβα γιατί το Πλαίσιο το έδινε με δώρο ΒΤ), πώς το ρυθμίζω για τους 160 χαρακτήρες στα SMS;

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι οπως στο Ρ1 (που λογικα θα ειναι), δεν εχει ιδιαιτερη ρυθμιση...απλα γραφεις μονο με κεφαλαια και χωρις Τ9 και εχεις 160 χαρακτηρες;)
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι οπως στο Ρ1 (που λογικα θα ειναι), δεν εχει ιδιαιτερη ρυθμιση...απλα γραφεις μονο με κεφαλαια και χωρις Τ9 και εχεις 160 χαρακτηρες;)

 

ΟΚ. Σ' ευχαριστώ. Υπέθεσα ότι θα υπήρχε κάτι, διότι χρησιμοποιώ Τ9.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου κόλλησε την πρώτη φορά το WiFi και εσβησε το κινητό, αλλα μετά ΟΚ. Βάζοντας δε στις ρυθμισεις ναναι στην μεγαλυτερη κατανάλωση ενέργειας, ανοιγει ολες τις ιστοσελιδες γρηγορα.

Για την κάμερα βρήκα τη λύση του Photoshop. Απλά πάτε στο μενου που έχει auto level, auto contrast & auto color και με αυτές τις απλές επιλογές οι φωτό είναι σχεδόν τέλειες.

Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

sto review sti selida tou myphone to g900 den exei to eikonidiaki gia wifi enw diathetei. exei ta eikonidia bluetooth radio jave klp alla to wifi leipei.

 

 

plz kapoios na eidopoihsei opoion prepei na eidopoihthei.. nomiza oti den exei wifi enw telika exei :/

Link to comment
Share on other sites

re paides thelo na rotiso ean to kinito ginetai na xrisimopioithei os gps me tin xrisi enos eksoterikou bluetooth gps receiver?Opos ginotan me to sony ericsson P1i diladi.

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

skeftomai na to xtipiso,to mono pou zitao apo ena kinito einai to desing kai na exei wifi na mporo na sinedomai pantou kai panta sto net.ena megalo + stin agora tou einai an pernei i exei msn mesenger ,epsaxa ligo to menu tou se ena magazi alla den to brika.mporei na mpei?;)
Link to comment
Share on other sites

skeftomai na to xtipiso,to mono pou zitao apo ena kinito einai to desing kai na exei wifi na mporo na sinedomai pantou kai panta sto net.ena megalo + stin agora tou einai an pernei i exei msn mesenger ,epsaxa ligo to menu tou se ena magazi alla den to brika.mporei na mpei?;)

Μπορείς να κατεβάσεις το slick που έχει τα πάντα από "messengers" και είναι free.

 

Μπορείς επίσης να μπαίνεις στη σελίδα της Hotmail και να μπεις από κει στο msn αλλά δεν θα στο πρότεινα γιατί το περιβάλλον είναι λίγο σπαστικό λόγω των ανανεώσεων που πρέπει να κάνεις κάθε τρεις και λίγο.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρεπαιδια να ρωτησω κατι ως ασχετος.Καταρχην ενω το δικτυο για το wifi μου παρουσιαζεται ως ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ συνεχως αποτυγχανει να συνδεθει και ενω η συνδεση δεν απαιτει password.Επειτα εστω οτι συνδεθηκε.Εγω απλα ανοιγω τον οπερα browser και σερφαρω?Μην μπαινω στο νετ μεσω της τηλεφωνικης εταιριας και μου'ρθει κανενας λογαριασμος τρελλος!!!!Πως θα ξερω οτι η προσβαση που εχω στο νετ ειναι σιγουρα μεσω του wifi και οχι μεσω cosmote?

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

ρεπαιδια να ρωτησω κατι ως ασχετος.Καταρχην ενω το δικτυο για το wifi μου παρουσιαζεται ως ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ συνεχως αποτυγχανει να συνδεθει και ενω η συνδεση δεν απαιτει password.Επειτα εστω οτι συνδεθηκε.Εγω απλα ανοιγω τον οπερα browser και σερφαρω?Μην μπαινω στο νετ μεσω της τηλεφωνικης εταιριας και μου'ρθει κανενας λογαριασμος τρελλος!!!!Πως θα ξερω οτι η προσβαση που εχω στο νετ ειναι σιγουρα μεσω του wifi και οχι μεσω cosmote?

αφου καταφερεις να συνδεθεις και ανοιξεις τον οπερα, τοτε εισαι συνδεδεμενος μεσω wifi. αν παρολα αυτα θελεις να το σιγουρεψεις πριν μπεις στον οπερα, πατα την υδρογειο που εχει πανω αριστερα (διπλα απο την ενδειξη του σηματος) για να δεις με ποια συνδεση εχεις συνδεθει. αν εκει δεις το ασυρματο router σου... δωστου να καταλαβει...:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορασα και εγω το g900 εδω και δυο μερες, μετα απο ενα σπαστικο διαστημα συμβιωσης με windows mobile κινητο.. (LG KS20)... Πριν απο αυτο ειχα το P1, και για ηρεμια νευρων ενα k810i...

Θεωρω το G900 μια απο τις καλυτερες αγορες μου. Αριστη οθονη, και σε αφη και σε αποκριση, πανεξυπνο μενου με τα πανελς, και απιστευτα λειτουργικο το media menu γενικα. Ο χειρισμος με το δαχτυλο ειναι ευκολος και βολευει, αλλα υπαρχει και το d-pad.. Γενικα θεωρω οτι ειναι μια πολυ εξυπνη υλοποιηση, που δεν τις λειπει σχεδον τιποτα, (gps?) και ειναι σαφως αναβαθμισμενη απο αποψη λειτουργικοτητας των μενου μονο απο την οθονη αφης και το d-pad.. Το πενακι δεν το εχω χρησιμοποιησει καν!...

I like... :)

Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

αφου καταφερεις να συνδεθεις και ανοιξεις τον οπερα, τοτε εισαι συνδεδεμενος μεσω wifi. αν παρολα αυτα θελεις να το σιγουρεψεις πριν μπεις στον οπερα, πατα την υδρογειο που εχει πανω αριστερα (διπλα απο την ενδειξη του σηματος) για να δεις με ποια συνδεση εχεις συνδεθει. αν εκει δεις το ασυρματο router σου... δωστου να καταλαβει...:lol::lol::lol::lol:
ευχαριστω για την απαντηση!!!

Καμια ιδεα γιατι δεν συνδεεται ενω το δικτυο ειναι εξαιρετικο?

 

επισης ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει κανεισ ποιες ρυθμισεις πρεπει να κανω για να δεχομαι MMS γιατι το μηνυμα που ελαβα απο την cosmote μονο εγκατασταση ρυθμισεων δεν εκανε!!

 

Δεν ρωταω τιποτα αλλο για σημερα παιδες!!!:):)

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια επειδει σκεφτομαι να αγωρασω το συγκεκριμενο σας εχει βγαλει κανενα προβλημα ? τωρα εχω το νοκια ε65 δεν εχω καποιο προβλημα αλλα λεω να το σπροξω εσεις τι λετε ποιο ειναι ανωτερο
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ερωτηση.

για mac υπαρχει υπηρεσια αναβαθμισης λογισμικου?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το δικτυο στο οποιο αναφερεσαι ειναι δικο σου ή μιλαμε για καποιο hot-spot?

 

 

εχτες καταφερα μετα απο κοπο να συνδεθω με το δικο μου δικτυο.Τωρα για τα hotspot καμποσες φορες που δοκιμασα στα flocafe τζιφος.

 

Για τις ρυθμισεις mms γνωριζει κανεις τιποτις?

γυψινα πιατα για σπασιμο

www.spasta.gr

πιατα για σπασιμο πιατα για σπασιμο www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr www.spasta.gr

Link to comment
Share on other sites

εχτες καταφερα μετα απο κοπο να συνδεθω με το δικο μου δικτυο.Τωρα για τα hotspot καμποσες φορες που δοκιμασα στα flocafe τζιφος.

 

Για τις ρυθμισεις mms γνωριζει κανεις τιποτις?

 

Μπες στο site της sony ericsson και μετα στην "υποστηριξη", ακολουθησε τις οδηγιες και θα στις στειλουν αυτοι στο κινητο σου απευθειας..

Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...