Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι Olinex γράφει, οπότε είναι σπασμένο προφανώς έτσι; Γι΄αυτό δεν γίνεται και αναβάθμιση από το πρόγραμμα της sony ericson. Πάντως εγώ του πέρασα την μαμίσια της sony (ελληνική), αλλά θα προτιμούσα κάποια άλλη, παραπλήσια με htc (είχα το diamond και είχα συνηθίσει το περιβάλλον εργασίας), ποια προτίνεται (με Ελληνικό μενού); Προσπαθώ να περάσω την PCTech4U v2.0 ELL αλλά η διαδικασία σταματάει στη μέση της αναβάθμισης.

 

Κριμα γιατί οι περισσότεροι εδώ μέσα αυτή θα σου προτείναμε!

Δοκίμασε μέχρι να την περάσεις...Διαβασε τα βηματα μηπως κανεις κάτι λαθος...

Θα τη λατρέψεις!

 

Πολυ καλη ειναι και η ΡΟΜ του tron13...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=562183

Όπως επίσης και οι Touch X 10.0 και 10.1 του smaberg.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κριμα γιατί οι περισσότεροι εδώ μέσα αυτή θα σου προτείναμε!

Δοκίμασε μέχρι να την περάσεις...Διαβασε τα βηματα μηπως κανεις κάτι λαθος...

Θα τη λατρέψεις!

Τελικά πέρασε η rom, έφταιγε η σύνδεση usb, το παρατήρησα και χτες στον υπολογιστή του σπιτιού, από τις μπροστινές θύρες αποσυνδέονταν σε λίγα λεπτά (από το usb), ενώ στην υπολογιστή της δουλειάς, χρειάστηκε να αλλάξω την πίσω θύρα usb και να το συνδέσω μπροστά για να έχει σταθερή σύνδεση. Παράξενα της μοίρας ... Πάντως το λειτουργικό αυτό μου είναι οικείο από το htc, προς το παρόν φαίνεται καλό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασε η rom, έφταιγε η σύνδεση usb, το παρατήρησα και χτες στον υπολογιστή του σπιτιού, από τις μπροστινές θύρες αποσυνδέονταν σε λίγα λεπτά (από το usb), ενώ στην υπολογιστή της δουλειάς, χρειάστηκε να αλλάξω την πίσω θύρα usb και να το συνδέσω μπροστά για να έχει σταθερή σύνδεση. Παράξενα της μοίρας ... Πάντως το λειτουργικό αυτό μου είναι οικείο από το htc, προς το παρόν φαίνεται καλό.

 

Ε πάλι καλά να λες. Απλό πρόβλημα :happy:

Θα σου αρέσει αγαπητέ μου η ROM πολύ σε λίγο καιρό. Θα το δεις! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασε η rom, έφταιγε η σύνδεση usb, το παρατήρησα και χτες στον υπολογιστή του σπιτιού, από τις μπροστινές θύρες αποσυνδέονταν σε λίγα λεπτά (από το usb), ενώ στην υπολογιστή της δουλειάς, χρειάστηκε να αλλάξω την πίσω θύρα usb και να το συνδέσω μπροστά για να έχει σταθερή σύνδεση. Παράξενα της μοίρας ... Πάντως το λειτουργικό αυτό μου είναι οικείο από το htc, προς το παρόν φαίνεται καλό.

 

απλά σε σχέση λειτουργικό με επιδόσεις έβαλες την καλύτερη αλλά για να το καταλάβεις καλύτρα αυτό πρώτα έπρεπε να βάλεις διάφορες άλλες ρομ και μετά την PCTech και θα έβλεπες διαφορά.....

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

ραδιοφωνο δεν εχει?δεν το βρισκω καπου και εχω μαμισια ρομ R003
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

ραδιοφωνο δεν εχει?δεν το βρισκω καπου κ εχω μαμισια ρομ R003

 

στο panel αγαπητέ, στο panel :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστα ..μολις χτες επιασα το εξπερια στα χερια μου και συνηθισμενος απο ΗΤC το εψαχνα στο μενου..η οριτζιναλε ρομ εχει διαφορα με την PCTECH4U που προτεινετε εδω?να την φλασαρω?

 

τελικα την φλασαρα..και τι εκπληξη..τζαμπα οι 15 θεραπειες στο ψυχιατρο για να απεξαρτηθω απο την HTC..αυτη τη φορα ομως το ραδιοφωνο οντως δεν το βλεπω ουτε στα πανελς..που εχει κρυφτει?οεο...

 

επισης λειπουν παρα πολλα απο τα προγραμματα που αναφερει στο σαιτ πως συμπεριλαμβανονται στη ρομ..

 

Υπενθύμιση: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

τελικα την φλασαρα..και τι εκπληξη..τζαμπα οι 15 θεραπειες στο ψυχιατρο για να απεξαρτηθω απο την HTC..αυτη τη φορα ομως το ραδιοφωνο οντως δεν το βλεπω ουτε στα πανελς..που εχει κρυφτει?οεο...

 

επισης λειπουν παρα πολλα απο τα προγραμματα που αναφερει στο σαιτ πως συμπεριλαμβανονται στη ρομ..

 

Υπενθύμιση: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

 

τζαμπα ετσι κι αλλιως αγαπητέ μου, αφού πάλι HTC πήρες, απλά...καμουφλαρισμένο :ninja:

Το ραδιοφωνο παντως ειναι στα προγραμματα σιγουρα, νομιζω το εχει και σε συντομευση μαλιστα στο tab με τα Προγράμματα! Δεν είμαι σίγουρη για τη Συντόμευση αλλά ψάξ' το γιατί δεν παίζει να μην υπάρχει και καθόλου :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δειτε εδω... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=564028

Αγνα, παρθενα WM6.5!!:lol::lol:

Την εχει δοκιμασει κανεις αυτη τη Rom??

 

Εγω ειμαι για 5η μερα με την TouchIT Leo (πλεον με την εκδοση 6.5), και ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος!!:D:D

Πολυ καλη δουλεια!! Πολυ καλο αποτελεσμα!!

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε εδω... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=564028

Αγνα, παρθενα WM6.5!!:lol::lol:

Την εχει δοκιμασει κανεις αυτη τη Rom??

 

Εγω ειμαι για 5η μερα με την TouchIT Leo (πλεον με την εκδοση 6.5), και ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος!!:D:D

Πολη καλη δουλεια!! Πολυ καλο αποτελεσμα!!

 

Original δηλαδη? Βγαλμενα απο κινητο κυκλοφορημενο απο τη μανα του με WM 6.5?

Ειδες η Touch-IT LEO? Γ@μαει :cool:

Εγω ειμαι με τη ΡΟΜ του tron13 και δεν εχω κανενα παραπονο εκτος απο το οτι δε μπορω να βαλω ραντεβου στο ημερολογιο!

Πρεπει να δω αν ανεβασε καινουργια εκδοση με fix...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι σας αρεσει στην λεο?

την εβαλα και σε 10 λεπτα την εβγαλα...

πολυ χυμαδιο τα εχει μεσα.. δεν μπορουσε να φτιαξει στο μενου 2,3 φακελους ιντερνετ εργαλεια και τετοια και να τα χωρισει...

και γενικα μου ψιλο κολαγε ειδικα οταν αλλαζε η ωρα...

 

τζαμπα ετσι κι αλλιως αγαπητέ μου, αφού πάλι HTC πήρες, απλά...καμουφλαρισμένο :ninja:

Το ραδιοφωνο παντως ειναι στα προγραμματα σιγουρα, νομιζω το εχει και σε συντομευση μαλιστα στο tab με τα Προγράμματα! Δεν είμαι σίγουρη για τη Συντόμευση αλλά ψάξ' το γιατί δεν παίζει να μην υπάρχει και καθόλου :blink:

 

χωρισε τες σε αγαπημενα αν αυτο εννοεις...

η κανε επεξεργασια την επαφη που θες και βαλε την σε μια κατηγορια

Link to comment
Share on other sites

Original δηλαδη? Βγαλμενα απο κινητο κυκλοφορημενο απο τη μανα του με WM 6.5?

 

Στις 6 Οκτωβρίου παρουσιάζονται επίσημα. Κανένα μέχρι στιγμής δεν τα έχει.;)

Microsoft: Έρχονται στις 6 Οκτωβρίου τα Windows Mobile 6.5

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι σας αρεσει στην λεο?

την εβαλα και σε 10 λεπτα την εβγαλα...

πολυ χυμαδιο τα εχει μεσα.. δεν μπορουσε να φτιαξει στο μενου 2,3 φακελους ιντερνετ εργαλεια και τετοια και να τα χωρισει...

και γενικα μου ψιλο κολαγε ειδικα οταν αλλαζε η ωρα...

 

Στην ωρα θαρρώ όλες οι LEO κανουν κατι τρελά...

Από ταχυτητα καλη ειναι.

Χυμαδιο τα ειχε οντως ψιλο...

 

τζαμπα ετσι κι αλλιως αγαπητέ μου, αφού πάλι HTC πήρες, απλά...καμουφλαρισμένο :ninja:

Το ραδιοφωνο παντως ειναι στα προγραμματα σιγουρα, νομιζω το εχει και σε συντομευση μαλιστα στο tab με τα Προγράμματα! Δεν είμαι σίγουρη για τη Συντόμευση αλλά ψάξ' το γιατί δεν παίζει να μην υπάρχει και καθόλου :blink:

χωρισε τες σε αγαπημενα αν αυτο εννοεις...

η κανε επεξεργασια την επαφη που θες και βαλε την σε μια κατηγορια

 

Όπου να 'ναι απαντάς :confused:

 

Στις 6 Οκτωβρίου παρουσιάζονται επίσημα. Κανένα μέχρι στιγμής δεν τα έχει.;)

Microsoft: Έρχονται στις 6 Οκτωβρίου τα Windows Mobile 6.5

 

Αχά! Μάλιστα...δε θυμόμουν πότε βγαίνουν επίσημα :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αχά! Μάλιστα...δε θυμόμουν πότε βγαίνουν επίσημα :O

 

:happy:

Υπομονή να δούμε τι έχει να μας πει και αυτή η Microsoft... Έχει μείνει τόσο πίσω.. Μα τόσο πίσω....:mad:

Από το 2000, τα Windows Mobile της είναι έτσι...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Original δηλαδη? Βγαλμενα απο κινητο κυκλοφορημενο απο τη μανα του με WM 6.5?

Απο οτι λεει ειναι η εκδοση 21857 των WM6.5... :shifty:

Αλλα, οντως...Αφου σε μερικες μερες εχουμε την επισημη κυκλοφορια, πιστευω θα δουμε και καλυτερες Rom πανω στα 6.5.... :happy:

Αντε, γιατι πολυ μου αρεσουν!!:p:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Να το γραψω και εδώ για τη ROM του tron13... του το εγραψα και στους xda.

Δεν ακουγονται κουδουνισματα...νομιζα οτι απλα δεν ακουω το κινητό μεσα στην τσάντα αλλά σήμερα το τεσταρα και δεν χτυπαει ουτε δονειται...:(

Ειναι κριμα γιατι μου αρεσε αυτη η ΡΟΜ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να το γραψω και εδώ για τη ROM του tron13... του το εγραψα και στους xda.

Δεν ακουγονται κουδουνισματα...νομιζα οτι απλα δεν ακουω το κινητό μεσα στην τσάντα αλλά σήμερα το τεσταρα και δεν χτυπαει ουτε δονειται...:(

Ειναι κριμα γιατι μου αρεσε αυτη η ΡΟΜ...

 

δοκιμασε να βαλεις ενα mp3 για ηχο και πες μας αν το κανει..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε!!!!!

 

το βάζω όμως να φορτίσει από τις θύρες USB (σβηστό το τηλέφωνο) και δε μου εμφανίζει καποια ένδειξη...

τι συμβαινει;

 

 

κατόπιν το ανοίγω και έμεινε στο align screen, έκανα τον κέρσορα στις γωνίες, αλλά δεν πήγε στο επόμενο βήμα..

 

 

επίσης: υπάρχει κάποια ένδειξη ότι η μπαταρία έιναι πλήρως φορτισμένη; (με σβηστό το τηλέφωνο πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε!!!!!

 

το βάζω όμως να φορτίσει από τις θύρες USB (σβηστό το τηλέφωνο) και δε μου εμφανίζει καποια ένδειξη...

τι συμβαινει;

 

 

κατόπιν το ανοίγω και έμεινε στο align screen, έκανα τον κέρσορα στις γωνίες, αλλά δεν πήγε στο επόμενο βήμα..

 

 

επίσης: υπάρχει κάποια ένδειξη ότι η μπαταρία έιναι πλήρως φορτισμένη; (με σβηστό το τηλέφωνο πάντα).

τα λεει ολά στο manual της συσκευης σου..

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο έπρεπε να κατεβάσω από το νετ... (στον οδηγό γρήγορης εκκίνησης δεν λέει τίποτα)

 

ευχαριστώ,

 

όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση, δεν ανάβει τίποτα από τις ενδείξεις; (γιατί δεν το γράφει αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε!!!!!

 

το βάζω όμως να φορτίσει από τις θύρες USB (σβηστό το τηλέφωνο) και δε μου εμφανίζει καποια ένδειξη...

τι συμβαινει;

 

 

κατόπιν το ανοίγω και έμεινε στο align screen, έκανα τον κέρσορα στις γωνίες, αλλά δεν πήγε στο επόμενο βήμα..

 

 

επίσης: υπάρχει κάποια ένδειξη ότι η μπαταρία έιναι πλήρως φορτισμένη; (με σβηστό το τηλέφωνο πάντα).

 

Το οποίο έπρεπε να κατεβάσω από το νετ... (στον οδηγό γρήγορης εκκίνησης δεν λέει τίποτα)

 

ευχαριστώ,

 

όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση, δεν ανάβει τίποτα από τις ενδείξεις; (γιατί δεν το γράφει αυτό)

 

Δεν θυμάμαι αν όταν φορτίσει πλήρως η συσκευή θα αλλάξει κάτι.

 

Αλλά όταν φορτίζει, δεν αναβοσβήνουν τα LEDάκια στο πλάι???

 

Βέβαια δεν χρειαζεται αυτο πλεον...;)

Η μπαταριες δεν χρειαζονται αυτο που λεμε πρωτη φορτιση και τετοια...

 

Απλα, οταν το φορτιζεις, να το φορτίζεις από μια θύρα USB σε έναν υπολογιστή.;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι (και κυρίως φίλες απ΄ότι βλέπω) μια ερωτησούλα:

Αποφάσισα να περάσω στο Χ1 την τελευταία ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ROM (με την διαδικασία που αναλυτικά- και σας ευχαριστώ γι΄αυτό έχετε περιγράψει). την πέρασα λοιπόν και επι τη ευκαιρία και το τελευταίο radio version.

πρέπει τώρα να κάνω και soft spl (εννοείται βέβαια ότι hard spl έχω κάνει γιατί είχα την PCtech)?

Παρακαλώ τα φώτα σας. Ευχαριστώ προκαταβολικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nikolis soft spl θα κάνεις μόνο αν το γυρίσεις για εγγύηση ή θες να το πουλήσεις και θες να φαίνεται "του κουτιού" αλλιώς δεν χρειάζεται..

 

υ.γ. Είδα σήμερα στο πλαίσιο το htc hd και έπαθα ζημιά!! soom!!!!!! μ'άρέσει που το σκεφτόσουν κιόλας και δεν ήσουν σίγουρος..!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ πολύ (νόμιζα ότι αν δεν το κάνω soft spl θα είχα δυσλειτουργίες στην εργοστασιακή rom)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...