Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να ανεβασει τα αρχεια που χρειαζονται για ελληνικο t9?

Ψαχνω τοση ωρα και δεν τα βρισκω....

 

Ξερει κανεις αν υπαρχει ελληνικος και αγγλικος ορθογραφος για μηνυματα και το word?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια! επειδη σκευτομαι και εγω να αγορασω ενα xperia x1,απο οτι βλεπω και απο οτι διαβασα φαινεται καλο.θελω να ρωτησω οταν βαζεις να δεις ταινια..γενικα βιντεο πως φαινεται στην οθονη? οι υποτιτλοι? και αν εχετε να μου πειτε τυχον προβληματα για να ξερω τι με περιμενει :p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν διαβάσεις λίγο πιο πίσω θα βρεις αναφορές για προβλήματα στην κάσα της συσκευής. Για να μην επαναλαμβανόμαστε καλό είναι να ανατρέξεις στις πιο πίσω σελίδες για να ενημερωθείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο το xperia απο τον γερμανο. δεν προλαβα ακυρη και ι παραγγελια. εχετε καμια αλλη γνωμη για παραμοιο η πουλαει κανεις xperia...??
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα αναζητα λυσηηηη

Περασα προχτες στο xperia την EnergyROM_21885_KOVSKY_17.Dec.2009_StandardM2.5_MaxManila

ρομ.

Ενω ολα πανε καλα,μολις παω στα μήνυμα στο μανιλα και παταω new,δεν ανοιγει καν.

Πηγαινοντας μεσω messaging/new/sms ,ανοιγει κανονικα γραφω το μήνυμα το στελνω αλλα δεν φτανει στον παραληπτη:X

καμια ιδεα?

 

 

Υπενθύμιση: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο γερανό και τέλειωσαν τα χ1 τώρα κλαίω τα htc είναι βλακία

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγα στο γερανό και τέλειωσαν τα χ1 τώρα κλαίω τα htc είναι βλακία

 

Που στηρίζεις τα λεγόμενά σου; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο γερανό και τέλειωσαν τα χ1 τώρα κλαίω τα htc είναι βλακία

φιλε μου εγω πηγα 4 μερες μετα την προσφορα και ειχανε τελειωσει..

Link to comment
Share on other sites

απλώς στην ίδια τιμή είναι το htc touch και το Htc cruise είναι στην ίδια τιμή με το x1 και έχουν μικρότερη οθόνη, δεν έχουν ράδιο και είναι :( σε σχέση με το χ1

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα αναζητα λυσηηηη

Περασα προχτες στο xperia την EnergyROM_21885_KOVSKY_17.Dec.2009_StandardM2.5_MaxManila

ρομ.

Ενω ολα πανε καλα,μολις παω στα μήνυμα στο μανιλα και παταω new,δεν ανοιγει καν.

Πηγαινοντας μεσω messaging/new/sms ,ανοιγει κανονικα γραφω το μήνυμα το στελνω αλλα δεν φτανει στον παραληπτη:X

καμια ιδεα?

 

 

Υπενθύμιση: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

 

 

Κοίτα να δεις αν και δεν την ξέρω την συγκεκριμένη ROM εντούτοις νομίζω ότι πρέπει να κάνεις disable το ΗTC messaging και να επιστρέψεις στο WM. Αυτό γίνεται με ένα cab που θα το βρεις στους xda αν ψάξεις.

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις αν και δεν την ξέρω την συγκεκριμένη ROM εντούτοις νομίζω ότι πρέπει να κάνεις disable το ΗTC messaging και να επιστρέψεις στο WM. Αυτό γίνεται με ένα cab που θα το βρεις στους xda αν ψάξεις.

 

Μπορεί επίσης να βγάλει αυτή την τρισαπαίσια ROM :X

 

To Xperia το έχει πάντως και η Cosmote 300 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο γερανό και τέλειωσαν τα χ1 τώρα κλαίω τα htc είναι βλακία

 

Εγώ, ίσως και να χαιρόμουν στη θέση σου!

Κοίτα, θεωρώ αυτή τη στιγμή πως τα HD2 και λιγότερο το Diamond 2, σαφώς ανώτερα του Χ1

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί επίσης να βγάλει αυτή την τρισαπαίσια ROM :X

 

To Xperia το έχει πάντως και η Cosmote 300 ευρώ.

χαχαχα την εβγαλα κιολας και εβαλα την TOUCH_X_10_9_1

Αωτιμετωπιζω ομως ενα προβλημα οχι με την συγκεκριμενη αλλα γενικα

Μετα την εγκατασταση της πρωτης ρομ,ολα πηγαν ρολοι κατα την εγκατασταση.

Απο εκει και περα,στις επομενες 2 ,μολις τελειωνει η εγκατασταση και κανω σοφτ ρισετ για να ξεκινησει το αρχικο boot,δεν ακουει στο hard reset που πρεπει να γινει πριν μπουταρει για πρωτη φορα η καθε καινουργια ρομ

Εχετε καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κανεις soft reset... Οταν τελειωσει η εγκατασταση, βγαζεις και ξαναβαζεις την μπαταρια... Μετα κρατωντας πατημενα τα δυο ασημι κουμπια (αυτα κατω απο την οθονη), πατας στιγμιαια το power button... Και μετα ακολουθεις τις οδηγιες... Ετσι γινεται το hard reset μετα το φλασαρισμα...:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κανεις soft reset... Οταν τελειωσει η εγκατασταση, βγαζεις και ξαναβαζεις την μπαταρια... Μετα κρατωντας πατημενα τα δυο ασημι κουμπια (αυτα κατω απο την οθονη), πατας στιγμιαια το power button... Και μετα ακολουθεις τις οδηγιες... Ετσι γινεται το hard reset μετα το φλασαρισμα...:happy:

Αυτο εννοω,οταν βγαζω και βαζω μπαταρια και ξεκιναει,δεν υπακουει στο hard reset:X

ενω μετα απο την πρωτη ρομ που εβαλα εκανα κανονικα hard reset στις επομενες 2 δεν υπακουγε στα 3 κουμπια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, ίσως και να χαιρόμουν στη θέση σου!

Κοίτα, θεωρώ αυτή τη στιγμή πως τα HD2 και λιγότερο το Diamond 2, σαφώς ανώτερα του Χ1

 

Για το hd2 συμφωνώ και θα το επερνα αν δεν είχε το απαράδεκτο για μένα μέγεθος.

Τώρα για το Χ1 πιστεύω ότι η καλύτερη ρομ που κυκλοφορεί είναι η Touch X 10.9.1, οι άλλες και ειδικά οι 6.5 είναι για κλάματα

Link to comment
Share on other sites

Για το hd2 συμφωνώ και θα το επερνα αν δεν είχε το απαράδεκτο για μένα μέγεθος.

Τώρα για το Χ1 πιστεύω ότι η καλύτερη ρομ που κυκλοφορεί είναι η Touch X 10.9.1, οι άλλες και ειδικά οι 6.5 είναι για κλάματα

 

Μην ξεχναμε την PCTech 2.0...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε την PCTech 2.0...

 

Η καλύτερη και και σταθεροτερη όλων πλην όμως είναι λίγο παλιά, περιμένω την καινούρια ρομ που θα βγάλει μπας και δούμε φως

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε την PCTech 2.0...

Και να θελαμε, δεν γινεται!!:p

 

Αφου περασα σχεδον απο ολες τις 6.5, αποφασια κι εγω να γυρισω στην PCTech 2.0... Της περασα και τα καλουδια του Χ2... Για να δω πως θα λειτουργησουν πανω της...

Περιμενοντας παντα να βγει η καινουρια με τα 6.5...:ninja:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε την PCTech 2.0...

 

Τώρα για το Χ1 πιστεύω ότι η καλύτερη ρομ που κυκλοφορεί είναι η Touch X 10.9.1, οι άλλες και ειδικά οι 6.5 είναι για κλάματα

 

Αν κάποιος ψάχνει 6.5 ΧΩΡΙΣ MANILA (που το απεχθανομαι...) πιστεύω ότι η καλύτερη επιλογή είναι του Christian.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=542664

 

Προσωπικά, έβγαλα την PCTech 2.0 και έβαλα του Christian. Είναι εξίσου γρήγορη (ή και γρηγορότερη), έχει 2 επιλογές για Full ή "γυμνή" και δεν μου κάνει κουφά κολλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ψάχνει 6.5 ΧΩΡΙΣ MANILA (που το απεχθανομαι...) πιστεύω ότι η καλύτερη επιλογή είναι του Christian.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=542664

 

Προσωπικά, έβγαλα την PCTech 2.0 και έβαλα του Christian. Είναι εξίσου γρήγορη (ή και γρηγορότερη), έχει 2 επιλογές για Full ή "γυμνή" και δεν μου κάνει κουφά κολλήματα...

 

πολυ ωραια τη βλεπω αυτη τη rom αν και σημερα εβαλα τη XPERIOv5.0.28005 και μου κακοφαινεται λιγακι

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ψάχνει 6.5 ΧΩΡΙΣ MANILA (που το απεχθανομαι...) πιστεύω ότι η καλύτερη επιλογή είναι του Christian.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=542664

 

Προσωπικά, έβγαλα την PCTech 2.0 και έβαλα του Christian. Είναι εξίσου γρήγορη (ή και γρηγορότερη), έχει 2 επιλογές για Full ή "γυμνή" και δεν μου κάνει κουφά κολλήματα...

 

Χμμ...να δωσω άλλη μια ευκαιρία στα WM 6.5...ή να μεινω ως έχω με την ωραία μου official...με όλα ρυθμισμένα...να μην τραβιέμαι...???

 

Εντάξει, μάλλον θα δώσω μια ευκαιρία στα 6.5 :happy:

 

EDIΤ: Νικο...ψαχνω ενα φιλικο τρόπο να σ'το πω...αλλά δεν υπάρχει...οπότε θα σ'το πω ετσι: ΟΥΑΙ ΚΑΙ ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΟΥ αν σερνεται η ΡΟΜ!!! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια... Πως παει η Rom του Christian?

Απο την περιγραφη και τα screenshot φαινεται καλη... Και εχει και το build των 6.5 που μου αρεσει!!:happy:

Το ιδιο εχει και η Valkyrie Xperio, αλλα εκεινη έχει σπαστικο τροπο που ανοιγει το πληκτρολογιο του dialer... Οποτε την εβγαλα σε μια μερα...:(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει στην XPERIO v5.0.28005 πως θα παιξει ραδιο?πρεπει να το κατεβασω εξτρα η ειναι μαζι με τη rom που εχω κατεβασει ηδη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...