Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για free video player δες το TCPMP και για music player το MortPlayer.

 

θένξ ρε μάν !! θα τα τσεκαρο αμέσως τωρα.ΝΑι BikeR εχει winamp το pockemusic απλα τα σπάει βγάζει γ@ματο ηχο απο τα ακουστικα αν το ρυθμισεις και σωστα,τωρα δεν ξέρω αν ειναι free h oxi πάντως μου βγάζει οτι ειναι trial και σε λιγες μέρες τελειωνει εκτος αν παλυ μπορω και μπενω.Έχω ενα πρόβλημα τωρα τελευταια μου βγάζει καθε φορα που ξεκινανε τα windows error device.exe:wacko: λεει το έκανα και report στι MS αλλα πάλυ το βγάζει τι να ειναι άραγε??Επισεις ξερει κανεις αν το touchflo βγήκε με το landscape να παιζει κανονικα??ευχαριστω.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαρτάται από το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς. Το wayfinder που έχει μέσα όπως και το google maps θέλουν GPRS ή WiFi για να δουλέψουν. Τα προγράμματα που είναι για PDA δουλεύουν απευθείας με δορυφόρο.

 

Δεν έχει GPS δέκτη για δορυφόρο;

Πρέπει να κατεβάσω άλλο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει GPS δέκτη για δορυφόρο;

Πρέπει να κατεβάσω άλλο πρόγραμμα;

ψαξε λιγο.με μια αναζητηση στο τοπικ θα τα βρεις ολα.εχει αναφερθει πενηντα φορες το θεμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα λινκ ( athanaso + miky ) !!! Εχω τον pocket player για mp3 γιατι μπορω και τον ελενχω ( ενταση, επομενο τραγουδι, stop play ) απο το handsfree bluetooth που εχω, πιστευτε οτι υπαρχει καποιος καλυτερος ( παντα για mp3 ) ???
Link to comment
Share on other sites

athanaso το core player το ειχα ξαναβάλει και αλλη φορα και το εσβησα μου κανει το ιδιο προβλημα βγάζει παω να το τρέξω και μετα απο soft reset και μου βγάζει : Crash unexpected program failure.please send ''crash .txt'' to the developers.program will now exit....τι πρεπει να στειλω μηπως κανενα αρχιο ?? επισεις ειχες δωσει λινκ για το VLC player μπορεις να μας πεις πως το κανεις ινσταλ?? ειναι σε αρχειο Rar το κανω extract τον φάκελο στο κινητο εχει ενα exe το τρεχο διχνει οτι κανει ινσταλ παω στα προγράματα δεν το βρήσκο το τρεχει μονο μεσα απο τον φάκελο του ανοιγη αλλα οταν παω να βαλω κατι να πεξει βγάζει error.pls help και κατι τελευταιο το Device.exe που μου το βγάζει σαν λάθος καθε φορα που ξεκινάνε τα win τι ειναι??
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι η συσκευη σου δεν ειναι συνδεδεμενη στο ιντερνετ...

 

Όταν είμαι στον δρόμο δεν είναι συνδεδεμένο στο internet.

Και φυσικά δεν θέλω να πληρώνω gprs.

 

 

ψαξε λιγο.με μια αναζητηση στο τοπικ θα τα βρεις ολα.εχει αναφερθει πενηντα φορες το θεμα...

 

Δεν είναι πολύ βολικό να υπάρχει ένα τόπικ για ένα μοντέλο με 200 σελίδες!

Το ψάξιμο είναι δύσκολο και για gps δεν έβγαζε τίποτα η αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

μια βασικη ερωτηση,καθως σκεφτομαι να αποκτησω το X1.Οταν το αποκτησατε,χωρις να εχετε περασει κανενα προγραμμα,τι μνημη RAM ειχατε διαθεσιμη???Γιατι κατι ακουσα για 55mb!!!!ελπιζω να προκειται για λαθος!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ,εκανα εγκατασταση το ΑΕΚΜΑΠ αλλα κατι πρεπει να εχω κανει λαθος γιατι δεν εχει την ελληνικη γλωσσα αλλα τη ρωσικη και δοκιμασα να τα απεγκαταστησω αλλα δεν τα καταφερα ,

ξερει καποιος πως γινεται

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια βασικη ερωτηση,καθως σκεφτομαι να αποκτησω το X1.Οταν το αποκτησατε,χωρις να εχετε περασει κανενα προγραμμα,τι μνημη RAM ειχατε διαθεσιμη???Γιατι κατι ακουσα για 55mb!!!!ελπιζω να προκειται για λαθος!!!!

 

Αυτή η συσκευή έχει την περισσότερη free ram από όλες όσες κυκλοφορούν σήμερα. Συγκρίνω πάντα συσκευές με official ROM φυσικά.

 

μια ερωτηση ,εκανα εγκατασταση το ΑΕΚΜΑΠ αλλα κατι πρεπει να εχω κανει λαθος γιατι δεν εχει την ελληνικη γλωσσα αλλα τη ρωσικη και δοκιμασα να τα απεγκαταστησω αλλα δεν τα καταφερα ,

ξερει καποιος πως γινεται

 

Δες εδώ πως να το σετάρεις. Εσύ βέβαια θα βάλεις το layout για το xperia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω αγορασει το χ1 και εχω μια απορια πως γινεται να αλλαξω την γλωσσα στα ελληνικα......γινεται ? αλλα και παλι ειναι και γ......:X τα κινητα
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η συσκευή έχει την περισσότερη free ram από όλες όσες κυκλοφορούν σήμερα. Συγκρίνω πάντα συσκευές με official ROM φυσικά.

 

 

 

Δες εδώ πως να το σετάρεις. Εσύ βέβαια θα βάλεις το layout για το xperia.

 

σε ευχαριστω για αλλη μια φορα athanaso

Link to comment
Share on other sites

μια βασικη ερωτηση,καθως σκεφτομαι να αποκτησω το X1.Οταν το αποκτησατε,χωρις να εχετε περασει κανενα προγραμμα,τι μνημη RAM ειχατε διαθεσιμη???Γιατι κατι ακουσα για 55mb!!!!ελπιζω να προκειται για λαθος!!!!

 

Είναι 55mb σε χρήση από τα 200mb ram που βλέπει, και όχι 55mb ελεύθερα.

Αυτή τη στιγμή έχω 144mb free rom + 132mb free ram (+6.8gb free στην κάρτα sd που το συνοδεύει).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους απο σημερα ειμαι κατοχος του xperia και φυσικα πρωταρης στα windows mobile.Παρατηρησα για αρχη κατι που με προβληματιζει το σημα δεν ειναι αρκετα δυνατο ειναι μονιμα στις δυο γραμμες και απο αλλαγη απο αυτοματη σε χειροκινητη λειτουργια ακουει για λιγα λεπτα και παει στις 4 γραμμες και μετα παλι στις 2 και μενει εκει. το σημα του δικτυου ειναι αριστο σε ολες τις αλλες συσκευες μου μηπως γνωριζετε κατι γι αυτο? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλώς ήρθες! :rolleyes:

 

Πέρα από την ένδειξη έχεις και πραγματικό πρόβλημα; Εάν είναι μόνο η ένδειξη δεν βρίσκω λόγο να σε ανησυχεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :rolleyes:

 

Πέρα από την ένδειξη έχεις και πραγματικό πρόβλημα; Εάν είναι μόνο η ένδειξη δεν βρίσκω λόγο να σε ανησυχεί.

 

Πραγματικο προβλημα δεν θα το ελεγα απλος απο οτι καταλαβα δεν πρεπει να εχει και το καλυτερο σημα εκτος και αν υπαρχει καποια ιδιαιτερη ρυθμιση για αυξηση του radio πραγμα δυσκολο η καποια λειτουργια οπου δεν του επιτρεπει να παρει παραπανω σημα απο 2 γραμμες.Ισως να φταιει που ειναι ακομα στην φορτιση και δεν βγει παραεξω στην πιατσα να στανιαρει:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν παραπάνω τα παιδιά εάν χρησιμοποιείς το Google map χρειάζεται σύνδεση στο ίντερνετ, εώ αν χρεισιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης όπως Destinatoe, Igo κτλ δεν χρειάζεται.

 

 

Για το σήμα μήπως μπερδεύεις τις γραμμες του GPRS και του 3G? γιατί ακόμα και αν έχει μία γραμμή το 3G στο ίδιο σημείο αν το γυρίσεις στο GPRS θα είναι Full

Link to comment
Share on other sites

κάποιος help!!! θα με τρελανουνε αυτα τα messenger .... ενω μπενουνε κανονικα κανουνε sigh in με συγχρονισμο η με το Wifi ... απο το δικτυο τις βόνταφον δεν μπενουνε!!!!!!!!!!!!ενω βγάζει μηνυνμα οτι παει να συνδεθει με gprs 3g συνδεεται αλλα τπτ...δεν μπαινει ουτε το msn,fring,ebuddy,palringo μήπως θελει καμια ρυθμιση???στα site μπένω κανονικα....
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους απο σημερα ειμαι κατοχος του xperia και φυσικα πρωταρης στα windows mobile.Παρατηρησα για αρχη κατι που με προβληματιζει το σημα δεν ειναι αρκετα δυνατο ειναι μονιμα στις δυο γραμμες και απο αλλαγη απο αυτοματη σε χειροκινητη λειτουργια ακουει για λιγα λεπτα και παει στις 4 γραμμες και μετα παλι στις 2 και μενει εκει. το σημα του δικτυου ειναι αριστο σε ολες τις αλλες συσκευες μου μηπως γνωριζετε κατι γι αυτο? Ευχαριστω.

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το 3g ;πήγαινε στις ρυθμίσεις,τηλέφωνο,ζώνη,και στην επιλογή τύπου δικτύου BAΛE gsm και πες μου αν είδες διαφορά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα μεταξύ μας ο mixalaras έχει δίκιο.

Δεν είναι δυνατόν για μια συσκευή όπως το xperia να υπάρχει ένα μόνο topic με 200+ σελίδες.

Είναι τραγικό και είμαι σίγουρος ότι παρα πολλά άτομα εδώ μέσα δεν βρίσκουν λύσεις όταν χρειάζονται βοήθεια σχετικά με τη συσκευή.

Υπάρχουν τόσα πολλά θέματα στα οποία κάποιος μπορεί να έχει απορία (GPS,ROM,Προγράμματα,κλπ) που είναι ανεπίτρεπτο να υπάρχουν όλα αυτά μαζί ανακατεμένα σε τόσες πολλές σελίδες.Π.χ. κάποιος ρωτάει κάτι για το GPS,ο επόμενος απαντάει στον προ-προηγούμενο που είχε ρωτήσει για τους players,ο επόμενος ρωτάει κάτι άλλο.Δε βγαίνει άκρη έτσι.

Δέ γίνεται να δημιουργηθούν topics με ξεχωριστά θέματα??

Νομίζω ότι θα ήταν πιο λειτουργικό για όλους,ειδικά για εμάς που είμαστε νέοι στη χρήση των Windows Mobile.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δέ γίνεται να δημιουργηθούν topics με ξεχωριστά θέματα??

 

Αυτό που ζητάς πρέπει να γίνει για όλες τις συσκευές και όχι μόνο για το xperia και κατά συνέπεια πρέπει να αλλαχθεί η δομή ολόκληρου του φόρουμ και είναι κάτι που δεν εξαρτάται από εμάς. Πάντως με την αναζήτηση μπορείς να βρεις απαντήσεις σε πολλά από τα θέματα που σε απασχολούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στη συσκευή σου το Core Player που παίζει τα περισσότερα format.

 

Καλημερα.ο core player χρησιμοποιει software acceleration σωστα;

Χρησιμοποιω το touch hd encoder.Βεβαια θελει καποιο χρονο για να μετατρεψει τα αρχεια σε

wvga αναλυση, αλλα πιστευω οτι χρησιμοποιει hardware acceleration με αποτελεσμα καλυτερη εικονα κ χωρις καποια απο τα κολληματα του core player.Απο τι πιστευω φυσικα:O

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κάποιες ερωτήσεις απο άσχετο.

 

Ελλήνικο πληκτρολόγιο πως μπορώ να βάλω?

 

Αντί να πατάω το Χ κάθε φορά υπάρχει κάποια συντόμευση με το πληκτρολόγιο; αν πατήσω ΟΚ κλείνει αλλά παραμένει ενεργή η λειτουργία ΠΧ, Contacts κλπ.

 

24ώρο ρολοί παίζει γιατι έχω φάει τον τόπο και δεν μπορώ να το βρω..

 

πάντως το Xperia σε σχέση με το Diamond είναι πιο εύκολο στη χρήση..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήθελα κι εγώ να το μάθω αυτό. Μπορείς με κάποιο κουμπί να κλείσεις μια εφορμογή που έχεις ανοικτή? Παράδειγμα έχω τα contacts ανοιχτά. Πως θα τα κλείσω με κουμπί από το τηλέφωνο? Υπάρχει? Αν πατήσεις το οκ ή το πίσω δεν το κλείνει απλά γίνεται Minimize και πρέπει να το κλείσεις από το x πάνω δεξιά με το χέρι ή το πενάκι...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...