Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει ακούσει ποτέ κανείς αναφορά για ράγισμα στο νίκελ πλαίσιο??

έχει ένα δίπλα στο κουμπί On/off και ένα στο πλαστικό της κάμερας και σκέφτομαι να το στείλω δεύτερη φορά για εγγύηση, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει προηγούμενο με ράγισμα στο νίκελ/ασημί πλαίσιο

 

αφου εχεις εγγυηση τι φοβασαι?

(γενικα ολα τα περιβληματα του xperia δεν ειναι και τα καλυτερα νομιζω!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα νεα μου!! :p

 

Μολις χθες καταφερα να παω το τηλεφωνο στο σερβις της SE για το σπασιμο στην οθονη που ειχε και μου ειπαν οτι θελουν 129€ για αντικατασταση... προφανως και δεν το εφτιαξα!! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι ότι φοβάμαι κάτι, απλά προσπαθώ να δω πόσο πιθανό είναι να το φτιάξουν και αυτή τη φορά ή να επικαλεστούν κακή χρήση-πτώση κλπ για να τη σκαπουλάρουν, αν δεν έχει ξαναεμφανιστεί παρόμοιο πρόβλημα..
Link to comment
Share on other sites

αν δεν σου εχει πεσει δεν εχεις να φοβασαι κατι... δηλαδη η πτωση φαινεται...αν δεν εχει αλλα φθαρσιματα στο χρωμα ξερω γω γρατζουλιες ή "κρατιρες" (οπως τους λεω εγω!) προφανως δεν μπορουν να επικαέστουν πτωση.....εμενα 3 φορες εχει σπασει (το πλαστικο...οχι το νικελ) και δεν εχω ακομα καταλαβει γιατι γιατι το προσεχω απιστευτα...ψευτικα πραγματα παιδι μου...!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα νεα μου!! :p

 

Μολις χθες καταφερα να παω το τηλεφωνο στο σερβις της SE για το σπασιμο στην οθονη που ειχε και μου ειπαν οτι θελουν 129€ για αντικατασταση... προφανως και δεν το εφτιαξα!! :p

 

Είχε χτυπήματα η συσκευή γενικότερα από πτώσεις ή σχετικά; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα νεα μου!! :p

 

Μολις χθες καταφερα να παω το τηλεφωνο στο σερβις της SE για το σπασιμο στην οθονη που ειχε και μου ειπαν οτι θελουν 129€ για αντικατασταση... προφανως και δεν το εφτιαξα!! :p

 

και φυσικα μπορεις να φτιαξεις και εκτος servive s.e. με τα μισα τουλαχιστον χρηματα..........

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

...και με αμφίβολα αποτελέσματα και φυσικά θέτοντας τη συσκευή εκτός εγγύησης.

 

με αμφιβολα αποτελεσματα αναλογως το που το πας...

Αφου ουτως η αλλιως δεν το επισκευαζει στην S.E ποιος ο λογος της εγγυησης στη συγκεκριμενη περιπτωση?

Edited by energypoint41

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

χαιρετω την παρεα..

θελω βοηθεια σχετικα με 2 πραγματα..

1)παρατηρησα ενα σπασιμο λιγο κατω απο το κουμπι της εντασης του ηχου και μου φανηκε παραξενο μιας και το κινητο δεν μου εχει πεσει..υπαρχει περιπτωση να γινει κατι με την εγγυηση η μπαααα? εχει 1 χρονο η 2? το ειχα παρει απο vodafone..

2)εχω βαλει αυτην εδω τη ρομ και στον καιρο δεν εχει την πολη που θελω..υπαρχει καποιος τροπος να την προσθεσω??

 

αυταααα:)

Link to comment
Share on other sites

1) εχει αναφερθει παλαιοτερα οτι λογω αστοχιας υλικου ραγιζει :p

2 χρονια εγγυηση θα εχεις

2)δε ξερω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2)εχω βαλει αυτην εδω τη ρομ και στον καιρο δεν εχει την πολη που θελω..υπαρχει καποιος τροπος να την προσθεσω??

 

Θα χρειαστείς αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) εχει αναφερθει παλαιοτερα οτι λογω αστοχιας υλικου ραγιζει :p

 

Κατι τετοιο θυμομουν και εγω οτι ελεγαν πιο παλια μιας και εχω διαβασει τις περισσοτερες σελιδες στο θεμα αλλα δεν θυμαμαι αν το καλυπτε η εγγυηση..:D

 

Θα χρειαστείς αυτό.

 

Σ'ευχαριστω..:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουν υπάρξει περιπτώσεις που το έχει καλύψει η εγγύηση. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φεβρουάριο τελειώνει εμένα η εγγύηση και ήδη πριν μια βδομάδα και με αφορμή ότι όλο τον φόρτο εργασίας έχει επωμιστεί το ρομποτάκι του wildfire το έστειλα εκ νέου για εγγύηση για 2η φορά..

συμπτώματα

α) έσβηνε ανα ακανόνιστα διαστήματα

β) έσβηνε ανα ακανόνιστα διαστήματα κλείνοντας το slide

γ) ράγισμα στο πλαστικό καπάκι της κάμερας

δ) ράγισμα στο νίκελ πλαίσιο εκεί που είναι το on/off

αναμένουμε εξελίξεις από την αντιπροσωπεία..

Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι την ταλαιπωρια να του ξαναβαλω stock rom γτ μπορει να την βαλω αδικα..

αν θα το δεχτουν στην εγγυηση θα το μαθω αμεσως η θα το

παρουν και θααααα μου πουν? και αν το δεχτουν αλλαζουν προσοψη ετσι?

 

Α!! εχω ενα ακομα προβληματακι..

αυτες τις μερες εβαλα την cosmote σε αυτο και εχω στο home tab εχω μια πολη για τον καιρο, γυρναει απο μονο του και λεει "η θεση μου" και μου χαλαει και την ωρα.. οχι 1 ή 2 ωρες μπρος πισω αλλα πχ απο 13:10 μπορει να παει 11:43..οταν εχω την vodafone δεν το κανει..:worry:

Link to comment
Share on other sites

Α!! εχω ενα ακομα προβληματακι..

αυτες τις μερες εβαλα την cosmote σε αυτο και εχω στο home tab εχω μια πολη για τον καιρο, γυρναει απο μονο του και λεει "η θεση μου" και μου χαλαει και την ωρα.. οχι 1 ή 2 ωρες μπρος πισω αλλα πχ απο 13:10 μπορει να παει 11:43..οταν εχω την vodafone δεν το κανει..:worry:

 

home tab εννοεις σε manila???

δεν μου χει τυχει ποτε αυτο που περογραφεις ~ και να αλλαζει με τον καιρο και την θεση, αλλα δοκιμασε το syncro time

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω σκεφτομαι την ταλαιπωρια να του ξαναβαλω stock rom γτ μπορει να την βαλω αδικα..

αν θα το δεχτουν στην εγγυηση θα το μαθω αμεσως η θα το

παρουν και θααααα μου πουν? και αν το δεχτουν αλλαζουν προσοψη ετσι?

 

Εγώ λέω ότι αξίζει τον κόπο να δοκιμάσεις, δε νομίζεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εμείς...

Σήμερα παρέλαβα τη συσκευή.

Λοιπόν έχουμε και λέμε τα εξής:

-Αν και δεν πίστευα ότι το πρόβλημα ήταν κάτι παραπάνω από ένα ενδεχόμενο hard reset, όταν επικοινώνησα μερικές μέρες αργότερα μου είπαν ότι ο έλεγχος έδειξε αλλαγή πλακέτας και περιμέναν ανταλλακτικό.

-Τελικά επειδή το κινητό θεωρήθηκε παλιό μοντέλο πλέον, αποφασίστηκε από την S.E. να αντικατασταθεί από ένα Χ2.

-Όντως έτσι έγινε και σήμερα παρέλαβα την συσκευή X2 αρκετά χαρούμενος λόγω της "αναβάθμισης" αλλά και προβληματισμένος

 

Προβληματισμοί:

-η συσκευή δε μου παραδόθηκε σε σφραγισμένο κουτί, αλλά στο χέρι, με την αρχική προστατευτική ζελατίνα βέβαια στην οθόνη, το φορτιστή, και το καπάκι του πίσω μέρους εξίσου σκεπασμένο με την αρχική!? ζελατίνα που είναι κολλημένη πάνω.

-είναι όντως καινούρια συσκευή ή ανακατασκευασμένη? και πως μπορώ να το μάθω αν μπορώ κάπως?

-η εγγύηση ισχύει για το υπολοιπόμενο διάστημα του x1 ή μετράει απ'την αρχή?

-η μπαταρία μου φαίνεται να είναι η παλιά η δική μου (δεν ξέρω βέβαια αν φόραγαν την ίδια) αλλά το άφησα στη φόρτιση για σχεδόν 7 ώρες και ακόμα δεν είχε ολοκληρωθεί (με φορτιστή htc και noname καλώδιο made in china)

αυτά..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μηπως ξερει κανεις πως να βαλω παιχνιδια στο x1 μου οπως για παραδειγμα το angry birds?ευχαριστω προκαταυολικα!
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις πως να βαλω παιχνιδια στο x1 μου οπως για παραδειγμα το angry birds?ευχαριστω προκαταυολικα!

 

το angry birds δεν υπαρχει για windows mobile.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δυστυχώς το τηλέφωνο θα σταλεί για σέρβις για 3η φορά, και ήδη έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για την ποιότητα του και για τα λεφτά που έδωσα. Λέω να ξαναγυρίσω στο τ68ι!

 

Αυτή τη φορά δεν ανάβει το φλας της κάμερας και έχω ένα θέμα με την μπαταρία.

η πλάκα είναι ότι τους τελευταίους 3 μήνες το κινητό ήταν στο συρτάρι! (δεν αγγίχτηκε!)...

 

 

είδωμεν τι θα μας πει το σερβις, και ελπίζω να μην έχω και αυτή τη φορά ευτράπελα (τις 2 προηγούμενες μου το σπάσανε σε 2 σημεία κατά το άνοιγμα - φυσικά δεν παραδέχτηκαν τιποτα...)

 

@nik0las6600 σε ποιο σέρβις το πήγες και σου κάναν τέτοια αντικατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το έχω μάχημο 2 χρόνια τώρα και συνεχίζει.... μαύρο σκυλι του πολέμου είναι...

Δεν καταλαβαίνει τίποτα....

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...