Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι, αλλαγη στο χρωμα των γραμματατων και γενικα της γραμματοσειρας στο Today Screen αλλαζει? Και αν ναι απο που?

 

Αλλαζοντας θεμα κραταει τα ασπρα γραμματα, οπως και να εχει. Θελω να βαλω μια ασπρομαυρη παλια φωτο ως background αλλα με ασπρα γραμματα ειναι δυσαναγνωστο το μενου.

 

Μα το θέμα Xperia Silver εχει μαύρα γραμματα πάνω στο φόντο.

Εκτός αν εννοείς το Start στη μπάρα πάνω, το οποίο δεν αλλάζει με την καμία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα το θέμα Xperia Silver εχει μαύρα γραμματα πάνω στο φόντο.

Εκτός αν εννοείς το Start στη μπάρα πάνω, το οποίο δεν αλλάζει με την καμία.

 

Ευχαριστω αυτο ηταν!! :P

 

Ειδες τι ειναι να εισαι γυναικα, εχεις παρατηρητικοτητα, οχι σαν και μενα τον γκαβο!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SlovoEd Deluxe, σε πολλές γλωσσες :happy:

Αν δεν το βρισκεις πες μου να σ' το στειλω!

Μπορώ να το έχω κι εγώ αφού δε βρίσκω κάτι κάπου αλλού?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ποιο τσακαλι θα βοηθησει? έπεσε στα χερια μου ενα X1 οπου ο χρηστης θελει να βαλει ως ηχο κλησης αρχειο μουσικης που εχει λαβει απο αλλο κινητο.Εψαξα στο μενου δε βρηκα κατι εχει κανεις ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

Όντως, τα αρχεία που λαμβάνονται από Bluetooth ή e-mail attachments που αποθηκεύονται?

Μήπως χρειαζόμαστε έναν καλύτερο explorer?

 

Ποιό task manager προτείνετε?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
make love not work
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Όντως, τα αρχεία που λαμβάνονται από Bluetooth ή e-mail attachments που αποθηκεύονται?

Μήπως χρειαζόμαστε έναν καλύτερο explorer?

 

Τα αρχεία αποθηκεύονται στον φάκελο /My Documents

 

Βάλε τον resco explorer.

 

Ποιό task manager προτείνετε?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3086840#post3086840

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος περασει μια αλλη rom στο τηλεφωνο μεσω καρτας μνημης και βγαλει την καρτα μνημης το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα σαν να ειναι περασμενη στην ενσωματομενη μνημη του κινητου χωρις κανενα προβλημα. Μπορουμε να διαγραψουμε το αρχειο της rom απο την καρτα μνημης επειτα απο το φλασαρισμα? Αφου οπως φαινεται δεν παιζει κανενα ρολο αν ειναι πανω η οχι, μιας και απ' οτι καταλαβαινω το αρχειο γραφεται στην μνημη του τηλεφωνου.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος περασει μια αλλη rom στο τηλεφωνο μεσω καρτας μνημης και βγαλει την καρτα μνημης το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα σαν να ειναι περασμενη στην ενσωματομενη μνημη του κινητου χωρις κανενα προβλημα. Μπορουμε να διαγραψουμε το αρχειο της rom απο την καρτα μνημης επειτα απο το φλασαρισμα? Αφου οπως φαινεται δεν παιζει κανενα ρολο αν ειναι πανω η οχι, μιας και απ' οτι καταλαβαινω το αρχειο γραφεται στην μνημη του τηλεφωνου.

 

και βεβαια μπορεις

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή, ενώ είχα συνδεδεμένο το τηλέφωνο με τον κλειστό Η/Υ, όταν τον άνοιξα και μετά άνοιξα το τηλέφωνο, είχαν σβηστεί τα πάντα από τη μνήμη του τηλεφώνου!

Αν και περίεργο δεν έδωσα σημασία και απλά ξανα-εγκατέστησα τα cabάκια που είχα ήδη στη κάρτα μου.

Εδώ και μερικές μέρες, όμως, όσο κι αν έχω προσπαθήσει δε μπορώ να συνδεθώ σε Internet μέσω 3G ή HSDPA.

Άλλαξα ρυθμίσεις, ξανα-άλλαξα ρυθμίσεις, τίποτα!

Μπορεί κανείς να μου δώσει τα φώτα του?

Θα χρειαστεί πάλι hard reset? Προφανώς, προσπαθώ να τ'αποφύγω, όπως και όλη τη διαδικασία επανεγκατάστασης και ρύθμισης όλων των προγραμμάτων μέσα.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

αν και μάλλον θα φάω κράξιμο και δίκαια, πήγα σήμερα το κινητό για το θέμα του ραγίσματος για να δούμε αν θα καλυφθεί από εγγύηση το άφησα αλλά ευτυχώς στο παρα 5 θυμήθηκα ότι έχω κάνει hard spl οπότε εκ των πραγμάτων ήμουν εκτός εγγύησης, δικαιολογήθηκα ότι πρέπει να κάνω backup αλλά αφήσαμε το αίτημα της εγγύησης ανοιχτό με την προϋπόθεση να το πάω αύριο το τηλέφωνο ώστε να μην ακυρωθεί..

και αφού δικαιολογήθηκα :O να ζητήσω κάποιο link για το stock radio, ήταν το μόνο που είχα αλλάξει με το hard spl, ώστε να κάνω soft spl..!!

ξέρω ότι κανονικά πρέπει να ψάξω αλλά κυριολεκτικά με πνίγει ο χρόνος σήμερα..sorry

Link to comment
Share on other sites

τελικά βρήκα με τα χίλια ζόρια ένα radio γιατί πολλά απ τα link στους xda δεν δούλευαν, σήμερα το έστειλα στο service, ελπίζω να μην αρχίσουν να μου τα μασάνε για τα ραγίσματα..
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά στο xperia μου πέθανε η οθόνη...

Ανοίγει το κινητό αλλά η οθόνη είναι νεκρή, δεν δείχνει τίποτα....

Καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι?

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε δει ακόμα αλλά το maxsense τα σπάει!!!!

 

 

Το έχει η energy rom

http://hotfile.com/list/371984/0a8e617

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εχω και εγω το x1, και ειμαι αρκετα δυσαρεστημενος απο τους πρωτους μηνες που το αγορασα. μαλιστα πριν 3 μηνες το service της sony ericsson μου το αντικατεστησε με ενα καινουργιο αλλα τα προβληματα που ειχα αναφερει κ παλιοτερα αρχισαν παλι να εμφανιζονται. μεχρι λοιπον να ερθει η ωρα για το επομενο θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει και προτεινει καποια rom, σταθερη κυριως και οσο το δυνατον καταλληλοτερη περαν της official. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα για τα ραγίσματα!!

Το πήγα στο Γερμανό και έδωσα μαζί μια φωτοτυπία των αποτελεσμάτων "XPERIA X1 c-r-a-c-k-s" (χωρίς παύλες) στο Google για να μη μου πουν καμιά βλακεία και μου άλλαξαν το πλαστικό χωρίς χρέωση!!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μένα ευτυχώς μου το επισκεύασαν το κλασσικό ράγισμα, αν και υπέφερα 10 μέρες χωρίς το κινητό, άξιζε η αναμονή το μόνο κακό ότι μου κάναν αναβάθμιση χωρίς να καταλάβω το λόγο αφού είχα την τελευταία rom και τώρα τα ξαναπερνάω όλα απ'την αρχή..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά! Εδώ και 2 μήνες έχω το xperia και το μόνο μου μέλημα είναι να του βάλω gps. Ξέρω ότι έχει απαντηθεί πολύ παλιά, αλλά ό,τι και να δοκίμασα, από όλα τα forum που βρήκα, δεν δουλεύει. Έχω βάλει Destinator7, TomTom, iGO8, Garmin XT 5. To έχω τσεκάρει με GpsGate2.5, GPS Test 1.04, έχω αναβαθμίσει roms, τίποτα! Τα Google Maps, δουλεύουν ok! Έχω απελπιστεί :wacko:! Το GPS Test κολλάει στο COM4 και όλα τα navigators δεν βρίσκουν σήμα. Σας παρακαλώ, βοήθεια :cry:!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εδώ και 2 μήνες έχω το xperia και το μόνο μου μέλημα είναι να του βάλω gps. Ξέρω ότι έχει απαντηθεί πολύ παλιά, αλλά ό,τι και να δοκίμασα, από όλα τα forum που βρήκα, δεν δουλεύει. Έχω βάλει Destinator7, TomTom, iGO8, Garmin XT 5. To έχω τσεκάρει με GpsGate2.5, GPS Test 1.04, έχω αναβαθμίσει roms, τίποτα! Τα Google Maps, δουλεύουν ok! Έχω απελπιστεί :wacko:! Το GPS Test κολλάει στο COM4 και όλα τα navigators δεν βρίσκουν σήμα. Σας παρακαλώ, βοήθεια :cry:!

 

ολα τα προγραμματα gps δουλευουν. στο δικο μου Χ1 εχω και destinator 7 και igo8, καποια λαθος κανεις

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα....

 

Έχω στον υπολογιστή μου όλες τις επαφές μου και θέλω να τις πέρασω σε ένα XPERIA X1 αλλά δεν έχω το outlook... Πως μπορώ να το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

ολα τα προγραμματα gps δουλευουν. στο δικο μου Χ1 εχω και destinator 7 και igo8, καποια λαθος κανεις

 

Τι σου είναι ο νόμος του Μέρφυ! Βρήκα την απάντηση αμέσως μόλις έκανα post εδώ, σε ένα παμπάλαιο forum. Έφταιγε το VoIP! To wm6voip μπλοκάρει το GPS. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλισπερα σας !! μολις κατεβασα το skype στο χperia και δε μπορει να σιντονισει για κανενα λογο τι λαθος κανω :( μπενω απο wifi και active sync :) ευχαριστο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας επειγοντως. Ειναι να παρω κινητο και ψαχνομαι τις τελευταιες ημερες. Εχω καταληξει σε 2 κινητα και ειμαι μεταξυ του Vivaz και του Xperia X10. Οποιος ξερει μπορει να μου πει ποιο ειναι προτιμοτερο?? Σιγουρα αυτη η απαντηση ειναι δυσκολη και ισως να μην μπορει να απαντηθει απολυτα, γιατι και τα 2 εχουν αλλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα. Ποια ειναι αυτα λιγο-πολυ??? Δεν θελω καμια αναλυση. Μια απλη αποψη, γιατι εσεις ειστε πολυ πιο ψαγμενοι και ενημερωμενοι απο εμενα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας επειγοντως. Ειναι να παρω κινητο και ψαχνομαι τις τελευταιες ημερες. Εχω καταληξει σε 2 κινητα και ειμαι μεταξυ του Vivaz και του Xperia X10. Οποιος ξερει μπορει να μου πει ποιο ειναι προτιμοτερο?? Σιγουρα αυτη η απαντηση ειναι δυσκολη και ισως να μην μπορει να απαντηθει απολυτα, γιατι και τα 2 εχουν αλλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα. Ποια ειναι αυτα λιγο-πολυ??? Δεν θελω καμια αναλυση. Μια απλη αποψη, γιατι εσεις ειστε πολυ πιο ψαγμενοι και ενημερωμενοι απο εμενα.

 

Εισαι σε λάθος topic. Εδω είναι του Χ1 οχι του Χ10.

Αλλά ψηφιζω Χ10 δαγκωτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...