Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είδα το κινητό ένός φίλου που το είχε πάρει με ελληνικά προεγκατεστημένα εδώ και μήνες από το eclick, παλιότερη rom και ήταν σωστότερη η μετάφραση!!!

anyway..!!! επειδή δεν πήρα ακόμα απάντη και ούτε το έχω βρει από τις ρυθμίσεις, για να μην φαίνονται τα μηνύματα σε μορφή διαλόγου, αλλά ξεχωριστά τα εισερχόμενα και ξεχωριστά τα απεσταλμένα, μόνο με το tweeks γίνεται?

και μια μικρή παρατήρηση, έχω την εντύπωση ότι η ελληνική (official) rom είναι πιο ιδιότροπη και αργή σε σχέση με την αγγλική..σε σημείο που να σκέφτομαι να ξαναπεράσω αγγλικά..το χει παρατηρήσει άλλος?

 

υ.γ. 6 μέρες χρειάστηκε ο ΟΤΕ να αποκαταστήσει τη βλάβη..το Σαββατοκύριακο λέει δε μετράει όμως..άρα κατ'αυτούς..στη 3η μέρα το φτιαξαν..!! grrrrrrr

 

Ναι το Xperia Tweak πρεπει να βαλεις για να μην ειναι threaded τα μηνυματα.

Η ελληνικη παει σφαιρα. Αν η αγγλικη παει ακομα πιο σφαιρα...ΟΥΑΟΥ!

 

@lazarosh

Σε ευχαριστω για το Data Backup αλλά από μηνύματα κανει μπακαπ μονο τα εισερχομενα :( Γενικοτερα δε λειτουργησε με τιποτα το ΡΙΜ και εβαλα το spb που ελπιζω να μη με απογοητευσει. Παντως μου εκανε εντυπωση...το spb backup εκανε 5" να κανει μπακαπ τα ιδια αρχεια για τα οποια το ΡΙΜ εκανε κανα 3'...:blink:

 

PCTech4U ΣΟΥ 'ΡΧΟΜΑΙ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

n_wildgirl στους xda το βρίσκουμε και το xperia tweaks? και κάτι ακόμα..θυμάσαι για ένα finger πληκτρολόγιο της htc νομίζω, που έλεγες, παλιότερα..που το βρίσκουμε..? :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτη μαλιστα!!!:D:D

 

Αυτη ειναι πραγματικα απιστευτη ROM!!!:p

Ειχα βαλει προχθες την επισημη Ελληνικη, με το SpbMS3 και πιστευα οτι δεν θα ξαναλλαξω ποτε!! Ειχα βαρεθει τα σπαστικα bugs!!:rolleyes:

 

Αλλα, αφου διαβασα μονο θετικα σχολια για την Rom του bsp98ht ειπα να τη δοκιμασω κι εγω!! Και δικαιωθηκα!!!!!

Ειναι απιστευτη!! Γρηγορη, ομορφη, με πολλα χρησιμα πραγματακια πανω, μα πανω απο ολα Ελληνικοτατη!!!!!!:lol:

 

Φοβερη... Ελπιζω και οι επομενες εκδοσεις να ακολουθησουν στον ιδιο δρομο...

Διαβαζα στους xda σχολια που ελεγαν γιατι αργει τοσο καιρο να βγει αυτη η Rom... Τωρα το καταλαβα...:happy:

Απο το να αλλαζω καθε εβδομαδα Rom, για να δοκιμαζω καθε καινουρια που βγαινει και να μην μενω ευχαριστημενος, καλυτερα να αργουν να βγαινουν και να ειναι πραγματικα σταθερες και ομορφες!!;)

 

Οπως η PCTech4U V 2.0 ELL:up:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

n_wildgirl στους xda το βρίσκουμε και το xperia tweaks? και κάτι ακόμα..θυμάσαι για ένα finger πληκτρολόγιο της htc νομίζω, που έλεγες, παλιότερα..που το βρίσκουμε..? :)

 

Xperia Tweak 2.0 ειναι τσαμπέ, καντο αναζητηση στον γουγλη και θα το βρεις ;)

Τα πληκτρολογια τα ανεβαζω και σου δινω το λινκ σε 5'.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@halo

+10 για αυτα που λες. Ετσι σκεφτηκα και γω... Απιστευτη η ρομ παιδες... Χωρις πλακα.

 

n_wildgirl στους xda το βρίσκουμε και το xperia tweaks? και κάτι ακόμα..θυμάσαι για ένα finger πληκτρολόγιο της htc νομίζω, που έλεγες, παλιότερα..που το βρίσκουμε..? :)

Xperia Tweak. Google it και θα το βρεις. Το εχουν και στους xda.

Αλλα δες και εδω λιγο τωρα που το πετυχα και ειπα να στο δειξω μηπως το εχεις και εσυ στην δικια σου ρομ:

http://img521.imageshack.us/img521/3143/screen03a.jpg

Ρυθμισεις/Μηνυματα Κειμενου Settings/Text Messages(???) δεν ξερω πως και αν το γραφει ετσι.

Εκει μεσα εχει την εξης επιλογη:

http://img204.imageshack.us/img204/2696/screen04q.jpg

Σε ευχαριστω για το Data Backup αλλά από μηνύματα κανει μπακαπ μονο τα εισερχομενα :( Γενικοτερα δε λειτουργησε με τιποτα το ΡΙΜ και εβαλα το spb που ελπιζω να μη με απογοητευσει. Παντως μου εκανε εντυπωση...το spb backup εκανε 5" να κανει μπακαπ τα ιδια αρχεια για τα οποια το ΡΙΜ εκανε κανα 3'...:blink:

PCTech4U ΣΟΥ 'ΡΧΟΜΑΙ!!!

 

3 λεπτα με το ΡΙΜ??? Γιατι ποσα εκανες backup!!! Εμενα 9" θελει!!!

 

http://img204.imageshack.us/img204/223/screen02d.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να το βαλεις ζιπαρισμενο μεσα στο φακελο των σκιν, δεν ειναι το ιδιο με το igo.

το panosma 801 που κατευασες καντο extract και το φακελο που θα παρεις βαλτον μεσα στο φακελο skin μονο του. απλα να ξερεις οτι πρεπει να το επιλεξεις απο το μενου του destinator. αν δε γινει τιποτα και ετσι τοτε μετονομασε το panosma 801 σε ALL και να ειναι μονο του μεσα.

 

Αλέξανδρε soom και djivo σας ευχαριστώ!! Δούλεψε!!!;)

 

Τα παραλάβαμε σήμερα τα κινητά, μια που είχαμε στείλει στην εταιρεία, γιατί δεν δούλευε το hands free και στα 2. Είπανε ότι δεν βρήκανε κάποιο πρόβλημα και ότι δούλευαν μια χαρά! Τα δοκιμάζουμε πάλι τίποτε. Κάποια στιγμή άρχισε να δουλεύει, δηλαδή να μπορώ να απαντώ κλήσεις με το κουμπί, αλλά από ένα σημείο και μετά πάλι τα ίδια!! Τα έχω πάρει με αυτή την ιστορία!

 

Η πλάκα είναι ότι οι ROM που έχουν τα 2 κινητά εξακολουθούν να είναι εντελώς διαφορετικές!! Βλέπω στο τέλος να αρχίζω να δοκιμάζω διάφορες ROM όπως κάνετε πολλοί από εσάς!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ναι το Xperia Tweak πρεπει να βαλεις για να μην ειναι threaded τα μηνυματα.

Η ελληνικη παει σφαιρα. Αν η αγγλικη παει ακομα πιο σφαιρα...ΟΥΑΟΥ!

 

@lazarosh

Σε ευχαριστω για το Data Backup αλλά από μηνύματα κανει μπακαπ μονο τα εισερχομενα :( Γενικοτερα δε λειτουργησε με τιποτα το ΡΙΜ και εβαλα το spb που ελπιζω να μη με απογοητευσει. Παντως μου εκανε εντυπωση...το spb backup εκανε 5" να κανει μπακαπ τα ιδια αρχεια για τα οποια το ΡΙΜ εκανε κανα 3'...:blink:

 

PCTech4U ΣΟΥ 'ΡΧΟΜΑΙ!!!

 

3 λεπτά με το pim αδυνατώ να το πιστέψω....το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές και πάνω από 10'' δεν κάνει και το σημαντικότερο δεν με έχει προδώσει ποτέ!!!!!

α και για να μην ξεχνιόμαστε ο δημιουργός της απίστευτης PCTech4U (την συνιστώ σε όλους) θα επανέλθει με w6.5 τα οποία ετοιμάζει εδώ και πολύ καιρό!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά με το pim αδυνατώ να το πιστέψω....το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές και πάνω από 10'' δεν κάνει και το σημαντικότερο δεν με έχει προδώσει ποτέ!!!!!

α και για να μην ξεχνιόμαστε ο δημιουργός της απίστευτης PCTech4U (την συνιστώ σε όλους) θα επανέλθει με w6.5 τα οποία ετοιμάζει εδώ και πολύ καιρό!!!!!!

 

Welcome to MyPhone Forum!!!:w00t::clap:

 

Οντως, ειναι πολυ περιεργο τοση ωρα το ΡΙΜ....

 

Ετσι «ακουσα» και γω...! Και τα περιμενω πως και πως.. Ιδιαιτερα αν ειναι σαν τα 6.1 του, ουουου.. TouchX, TouchIT, Valkyrie και αηδιες...!! Αυτες ειανι ωραιες ρομ! Και εχουν και τελεια προγραμματακια μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Xperia Tweak 2.0 ειναι τσαμπέ, καντο αναζητηση στον γουγλη και θα το βρεις ;)

Τα πληκτρολογια τα ανεβαζω και σου δινω το λινκ σε 5'.

 

στειλε μου και μενα τα links plz

Link to comment
Share on other sites

Xperia Tweak 2.0 ειναι τσαμπέ, καντο αναζητηση στον γουγλη και θα το βρεις ;)

Τα πληκτρολογια τα ανεβαζω και σου δινω το λινκ σε 5'.

Τα 5 λεπτα πέρασαν!!!!!! χεχε

 

@halo

+10 για αυτα που λες. Ετσι σκεφτηκα και γω... Απιστευτη η ρομ παιδες... Χωρις πλακα.

 

 

Xperia Tweak. Google it και θα το βρεις. Το εχουν και στους xda.

Αλλα δες και εδω λιγο τωρα που το πετυχα και ειπα να στο δειξω μηπως το εχεις και εσυ στην δικια σου ρομ:

Ρυθμισεις/Μηνυματα Κειμενου Settings/Text Messages(???) δεν ξερω πως και αν το γραφει ετσι.

αυτή η rom soom είναι η PCTech4U V 2.0 ELL? όχι δεν έχει αυτή την επιλογή η δικιά μου, αλλά αν συνεχίσω να ακούω τόσα καλά σχόλια για αυτή ίσως να φλασάρω και εγώ επιτέλους!!! :p Θα σας αφήσω όμως να παιδευτείτε και να την παιδέψετε εσείς πρώτα ώστε να κινηθώ εκ του ασφαλούς!! :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτη μαλιστα!!!:D:D

 

Αυτη ειναι πραγματικα απιστευτη ROM!!!:p

Ειχα βαλει προχθες την επισημη Ελληνικη, με το SpbMS3 και πιστευα οτι δεν θα ξαναλλαξω ποτε!! Ειχα βαρεθει τα σπαστικα bugs!!:rolleyes:

 

Αλλα, αφου διαβασα μονο θετικα σχολια για την Rom του bsp98ht ειπα να τη δοκιμασω κι εγω!! Και δικαιωθηκα!!!!!

Ειναι απιστευτη!! Γρηγορη, ομορφη, με πολλα χρησιμα πραγματακια πανω, μα πανω απο ολα Ελληνικοτατη!!!!!!:lol:

 

Φοβερη... Ελπιζω και οι επομενες εκδοσεις να ακολουθησουν στον ιδιο δρομο...

Διαβαζα στους xda σχολια που ελεγαν γιατι αργει τοσο καιρο να βγει αυτη η Rom... Τωρα το καταλαβα...:happy:

Απο το να αλλαζω καθε εβδομαδα Rom, για να δοκιμαζω καθε καινουρια που βγαινει και να μην μενω ευχαριστημενος, καλυτερα να αργουν να βγαινουν και να ειναι πραγματικα σταθερες και ομορφες!!;)

 

Οπως η PCTech4U V 2.0 ELL:up:

 

Με βλέπω να φλασάρω το Σάββατο, τόσα καλά λόγια δεν έχω ξανακούσει για οποιαδήποτε ρομ οποιουδήποτε wm ppc.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

νικολα εχω τα μυαλα πανω απο το κεφαλι...εφυγα και ξεχασα το λινκ που υποσχεθηκα...

οριστε http://rapidshare.com/files/256127295/Greek_Software_Keyboard.rar.html!

περιλαμβανει και οδηγιες by me :happy:

Παιδια το ΡΙΜ κανει τοση ωρα γιατι εχω μεσα 1950 SMS!!! Και πού να δειτε στο restore που κανει κανα τεταρτο :lol:

Παντως την πατησα με το SPB BACKUP γιατι δεν εκανε μπακαπ τα μηνυματα μου...

 

Η PCTech4U πραγματικά τα σπαει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

KALISPERA SE OLOUS EXO ANEBASI NEA ROM DITE EDO

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=536551

 

Όντως παιδιά εκπληκτική η νεα ROM του bsp98ht!!!

Σε περιμενουμε bsp98ht με τα 6.5 ....

Xperia X1i Black - Cooked: PCTech4U v2.0 ELL
Link to comment
Share on other sites

θελω help :( δε βορω να βαλω με τπτ το youtube στο κινιτο τι φτεει? :(

 

http://rapidshare.com/files/256237081/YouTube.rar.html

ακολουθησε τις οδηγιες και θα δεις YouTube μεσω του πανελ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νικολα εχω τα μυαλα πανω απο το κεφαλι...εφυγα και ξεχασα το λινκ που υποσχεθηκα...

οριστε http://rapidshare.com/files/256127295/Greek_Software_Keyboard.rar.html!

περιλαμβανει και οδηγιες by me :happy:

Παιδια το ΡΙΜ κανει τοση ωρα γιατι εχω μεσα 1950 SMS!!!

wild, thanks! και οι οδηγίες μια χαρά! μόννο δυο ερωτησούλες..

1)δε φτιάχνει κάποιο ξεχωριστό shortcut όπως το aekmap και

2) γράφεις 160 χαρακτήρες με ελληνικά? μέχρι στιγμής με το που πάω να γράψω μειώνεται σε 70!!

Link to comment
Share on other sites

wild, thanks! και οι οδηγίες μια χαρά! μόννο δυο ερωτησούλες..

1)δε φτιάχνει κάποιο ξεχωριστό shortcut όπως το aekmap και

2) γράφεις 160 χαρακτήρες με ελληνικά? μέχρι στιγμής με το που πάω να γράψω μειώνεται σε 70!!

 

1)αυτο με το shortcut δεν το επιασα...

2)αααχ ναι και ηθελα να σ'το πω οτι εχει αυτο το μειονεκτηματακι αλλά μου διεφυγε! δε γραφει με τπτ 160, ουτε με κεφαλαια δυστυχως!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοώ ότι πχ το aekmap βγάζει menu στα προγράμματα και το παραμετροποιείς από εκεί..!! ενώ αυτό απ'ότι είδα, το παραμετροποιείς από τα options όταν εμφανίζεται το πληκτρολόγιο μόνο..σωστά??

άρα καταφεύγουμε εκ νέου και στη συμπληρωματική λύση του fingerkeyboard :P

Link to comment
Share on other sites

εννοώ ότι πχ το aekmap βγάζει menu στα προγράμματα και το παραμετροποιείς από εκεί..!! ενώ αυτό απ'ότι είδα, το παραμετροποιείς από τα options όταν εμφανίζεται το πληκτρολόγιο μόνο..σωστά??

άρα καταφεύγουμε εκ νέου και στη συμπληρωματική λύση του fingerkeyboard :P

 

ααα ναι δεν εχει εξτρα μενου παραμετροποιησης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

wild, thanks! και οι οδηγίες μια χαρά! μόννο δυο ερωτησούλες..

1)δε φτιάχνει κάποιο ξεχωριστό shortcut όπως το aekmap και

2) γράφεις 160 χαρακτήρες με ελληνικά? μέχρι στιγμής με το που πάω να γράψω μειώνεται σε 70!!

ολα γραφουν 160 χαρακτιρες αρκει να απενεργοπιοισης απο της ρηθμησεις μηνηματων Χρηση Unicode οταν απαιτειτε

Link to comment
Share on other sites

ολα γραφουν 160 χαρακτιρες αρκει να απενεργοπιοισης απο της ρηθμησεις μηνηματων Χρηση Unicode οταν απαιτειτε

 

!!!!!!!!!!!!!! Ισχυει!!! εγραψες! Σε ευχαριστουμε :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάσατε με απενεργοποιημένο το Unicode και έστειλε κανονικα? έστειλα σε μια δεύτερη συσκευή που έχω..και το μήνυμα που ελήφθη έλεγε "???? ??? ???? ?? ????"
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάσατε με απενεργοποιημένο το Unicode και έστειλε κανονικα? έστειλα σε μια δεύτερη συσκευή που έχω..και το μήνυμα που ελήφθη έλεγε "???? ??? ???? ?? ????"

 

Δοκιμασε να κατεβασεις και να βαλεις καποιο αλλο layout. Το Greek SMS 160 για παραδειγμα εμενα μου γραφει κανονικα 160 χαρακτηρες.

 

Wildgirl εντυπωσεις? Ευχαριστημενη?:happy::p

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κατεβασεις και να βαλεις καποιο αλλο layout. Το Greek SMS 160 για παραδειγμα εμενα μου γραφει κανονικα 160 χαρακτηρες.

 

Wildgirl εντυπωσεις? Ευχαριστημενη?:happy::p

Αναφέρεσαι τώρα στο hardware Πλκτρολόγιο ή στο software της htc? βασικά επειδή μου τα δωσε κατευθείαν η wildgirl δε ξέρω ως τι να τα ψάξω..για το διαφορετικό layout που λες..!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...