Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα .. δεν έχω γράψει πολλές φορές στο forum απλά το παρακολουθώ γιατι υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα πράγματα σχετικά με το συγκεκριμένο κινητό κ άλλα διάφορα..Είδα σε προηγούμενα posts σχετικά με την ROM valkyrie1.9 και την έβαλα κι εγώ...πολύ ωραία κ το TOUCHFLO3D πολυ ωραίο προσφέρει καλή εργονομία..

 

Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι οτι η γραμματοσειρά που έχει οταν πας να γράψεις μηνυμα και οταν ανοιγεις τις επαφές είναι λιγο μεγάλη σε σχέση με την κλασσικη Rom αυτο πως μπορώ να το αλλάξω..? φαινονται σαν BOLD.... Υπάρχει λύση..?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά....

START -> SETTING ->SYSTEM->SCREEN->TEXT SIZE

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ σωστα τα λες φιλε μου

και πολυ χρησιμη η συμβουλη σου...

 

αρα michaelpap4 προλαβαινεις να πας και να απαιτησεις την αλλαγη της συσκευης μιας και εισαι ακομα στο οριο.

 

και αν το πηγες καπου αλλου και οχι εκει που το αγορασες, να πας να το ζητησεις πισω.

 

αν δε κανω λαθος αυτο, το κανουν ολες οι εταιρειες και οχι μονο αυτες που ανεφερες.

Καλησπερα, δυστυχως μολις ειδα τα μυνηματα σας και το κινητο πλεον εχει αφεθει στα χερια της se, αν και ηταν αγορασμενο απο την cosmote και δεν ξερω κατα ποσο ισχυε η doa...

Ημουν τοσο πιγμενος και κουρασμενος που το πηγα στον πρωτο αντιπροσωπο, και στην εξυπηρετηση πελατων δεν αναφεραν κατι για επιστροφη...

Link to comment
Share on other sites

Με το που παω να το τρεξω.. βγαζει το εξης μηνυμα(αφου βγαλει το Logo της ΕΑ..

 

Airplay v3.6.0beta [168288]

Insufficient memory to start application.Memory allocated for heaps = 4920000, Application code+data size = 859668. OK Continue

 

Το εχει αντιμετωνισει κανεις αλλος αυτο μηπως..?

 

Μου το εκανε κι εμενα και εκανα Soft Reset και μετα το ετρεξε.

Αλλά χθες άλλαξα ρομ (Touch X) και δεν το παιζει καθολου, μενει εκει που λες και οχι μονο αυτο...κολλαει εντελως και θελει soft reset :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε κι εμενα και εκανα Soft Reset και μετα το ετρεξε.

Αλλά χθες άλλαξα ρομ (Touch X) και δεν το παιζει καθολου, μενει εκει που λες και οχι μονο αυτο...κολλαει εντελως και θελει soft reset :blink:

 

Την TouchX_10 εχω κι εγω, τελείως δεν κολλαει αλλα ουτε με softreser στρωνει. Βρηκα και κατι σαν "αρχειο αντικαταστασης" (κι ο νοων νοειτο), αλλα παλι τα ιδιο κανει.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Την TouchX_10 εχω κι εγω, τελείως δεν κολλαει αλλα ουτε με softreser στρωνει. Βρηκα και κατι σαν "αρχειο αντικαταστασης" (κι ο νοων νοειτο), αλλα παλι τα ιδιο κανει.. :mad:

 

Το αρχειο που ποσταρα δε θελει αρχειο ατνικαταστασης παντως. Ειναι κριμα γιατι απο το λιγο που το επαιξα ειναι σουπερ παιχνιδακι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω χθες αλλαξα ρομ ( touch-it) και μου το παιζει μια χαρα!!!

 

Πως βάζω το κανονικο start menu των windows σε αυτη τη ρομ?

Επίσης και το tab των programs δεν υπάρχει, πως το βάζω?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω χθες αλλαξα ρομ ( touch-it) και μου το παιζει μια χαρα!!!

 

Πως βάζω το κανονικο start menu των windows σε αυτη τη ρομ?

Επίσης και το tab των programs δεν υπάρχει, πως το βάζω?

 

Αν επαιζε οπως λετε με διαφορετικες ROMS εκτος της TouchX..προφανως και δυστυχως το προβλημα οφειλεται στη συγκεκριμενη ROM..κριμα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μια κουτή ερώτηση. Πως γινεται soft reset? Που είναι η ρημάδα η τρύπα και δεν την βρίσκω? ;););)

 

Πρέπει να ανοίξεις το καπό(το κάλυμμα της μπαταρίας).

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Και εγω χθες αλλαξα ρομ ( touch-it) και μου το παιζει μια χαρα!!!

 

Πως βάζω το κανονικο start menu των windows σε αυτη τη ρομ?

Επίσης και το tab των programs δεν υπάρχει, πως το βάζω?

 

Αυτα ακριβως θα ηθελα να μαθω κι εγω εδω και καιρο!

 

Μια κουτή ερώτηση. Πως γινεται soft reset? Που είναι η ρημάδα η τρύπα και δεν την βρίσκω? ;););)

 

Ωραία το άνοιξα. Την γ@μ@μ@νη γραφίδα που την καρφώνω?

 

Επιτελους ενας ανθρωπος που εκφραζεται σωστα εδώ μεσα! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Pocketclock Pro και η ώρα μου μένει πίσω.... Άλλες φορές στα λεπτά και άλλες μου πάει καμιά ώρα πίσω.... Λέτε να φταίει η κατάσταση αναμονής??? Σας παρακαλώ τα φώτα σας....
Link to comment
Share on other sites

Κανα καλο προγραμα για να βλεπουμε dvd στο xperia με υποτιτλους υπαρχει?

Εχετε δοκιμασει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Pocketclock Pro και η ώρα μου μένει πίσω.... Άλλες φορές στα λεπτά και άλλες μου πάει καμιά ώρα πίσω.... Λέτε να φταίει η κατάσταση αναμονής??? Σας παρακαλώ τα φώτα σας....

 

Το ΠοκετΚλοκΠρο δεν εχει καμια σχεση με τη ρυθμιση της ωρας...Αυτο που λες ειναι ενα προβλημα που ειχε αντιμετωπιστει απο πολλους κατοχους Xperia (συμπεριλαμβανομαι κ εγω) και λυνεται με αναβαθμιση ή αλλαγή ΡΟΜ.

 

Κανα καλο προγραμα για να βλεπουμε dvd στο xperia με υποτιτλους υπαρχει?

Εχετε δοκιμασει τιποτα?

 

The Core Pocket Media Player :happy:

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να μεγαλώσω την φωτογραφία μιας επαφής οταν με παίρνει τηλ.???? Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Αχ καπου ειναι στις ρυθμισεις στον τηλεφωνικο καταλογο αυτο αλλά δε θυμαμαι και δε μπορω να το βρω γιατι δεν εχω Official ROM... Ψαχουλεψε το λιγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xerete paidia eimai kainourios ston kosmo tis SE. pira to Xperia kai me tin boithia sas katafera kai ebala ellhniki ROM kai euxaristo poli eisastan poli katatopistiki. exw katebasi episis autes tis unofficial ROM ( EnergyROM KOVSKY 20090620 Standard , Touch_X_10_1_X_TREME , valkyrie v1.95 , Touch_X_10_1_X_TREME_BLUE , valkyrie_v1.9FS , PCTech4U_ELL_V1[1].0 ) alla den poro na apofasiso an tha eprepe kai pia na peraso an mporite eksigiste mou ta prwterimata kai mionektimata tis kathemias kai an den einai kales protinete mou eseis mia na katebaso.

Euxaristo poli

 

 

 

:!:

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
:!:
Link to comment
Share on other sites

Η energy rom αν και είναι πολύ καλή έχει πολλά bugs.

Εγώ θα πρότεινα ή την touch x ή την touch-it 10.31 για windows 6.1. Για τα 6.5 η valkyrie λένε οτι είναι καλή. (εμένα πάντως δεν με εντυπωσίασε)

 

Το Core Pocket Media Player παίζει υπότιτλους??? Αν ναι πως?

Μόνο το TCPMP ξέρω οτι παίζει....

 

Πείτε μου ένα καλό music player....

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στον τηλεφωνικό κατάλογο στις ρυθμίσεις, παντού!!! Δεν βρήκα τίποτα... Σας παρακαλώ βοηθήστε με...... Μεγαλύτερες εικόνες στις επαφές!!!!
Link to comment
Share on other sites

Οντως η valkyrie εχει καποια κολληματα στο TF3D... :wacko:

Ειδικα στην αλλαγη σε landscape μου εχει κολλησει 2-3 φορες και εκανα soft reset... :mad:

 

Απο την αλλη ομως δεν μου αρεσει τοσο το windows default των 6.5, αλλα μου αρεσει πολυ το Start των 6.5... :worry:

 

Οποτε αν συνεχισουν τα κολληματα το πολυ πολυ να βγαλω το TF3D...

Τα 6.5 δεν τα αλλαζω...:p:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Οντως η valkyrie εχει καποια κολληματα στο TF3D... :wacko:

Ειδικα στην αλλαγη σε landscape μου εχει κολλησει 2-3 φορες και εκανα soft reset... :mad:

 

Απο την αλλη ομως δεν μου αρεσει τοσο το windows default των 6.5, αλλα μου αρεσει πολυ το Start των 6.5... :worry:

 

Οποτε αν συνεχισουν τα κολληματα το πολυ πολυ να βγαλω το TF3D...

Τα 6.5 δεν τα αλλαζω...:p:p

 

Εγω στην valkyrie 1.8 που εχω, εχω βγαλει το tf3d και παιζει απλα με τιτανιουμ των 6.5 και ειναι μια χαρα συσκευη! εκανα σημερα σοφτ ρεσετ και ειχα να κανω 3 μερες!:blink:

 

Το Core Pocket Media Player παίζει υπότιτλους??? Αν ναι πως?

Μόνο το TCPMP ξέρω οτι παίζει....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229674

δες αυτα τα δυο! νομιζω καλυπτεσαι...

 

Για music player δεν ξερω.. δεν ακουω μουσικη απο το κινητο καθολου!

 

 

Xerete paidia eimai kainourios ston kosmo tis SE. pira to Xperia kai me tin boithia sas katafera kai ebala ellhniki ROM kai euxaristo poli eisastan poli katatopistiki. exw katebasi episis autes tis unofficial ROM ( EnergyROM KOVSKY 20090620 Standard , Touch_X_10_1_X_TREME , valkyrie v1.95 , Touch_X_10_1_X_TREME_BLUE , valkyrie_v1.9FS , PCTech4U_ELL_V1[1].0 ) alla den poro na apofasiso an tha eprepe kai pia na peraso an mporite eksigiste mou ta prwterimata kai mionektimata tis kathemias kai an den einai kales protinete mou eseis mia na katebaso.

Euxaristo poli

 

Η διαδικασια εχει ειπωθει πολλες φορες εδω, εχω κανει και σχετικο οδηγο στα ελληνικα για να υπαρχουν προβληαμτα. Επισης, αν θελεις βλεπεις και τα βιντεο στην υπογραφη μου.

 

Αυτα περι διαδικασιων.

 

Απο κει και περα για τις ρομ, ολες καλες ειναι. Αλλες θα σε καλυψουν σε ορισμενα πραγματα, αλλες σε αλλα.

Αλλα θα σου πει ο ενας, αλλα ο αλλος. ΕΙναι καθαρα προσωπικο/υποκειμενικο θεμα το ποια ειναι καλυτερη. Δεν εχεις να χασεις τιποτα απο το να δοκιμασεις αυτες που εχεις σαν υποψηφιες και να καταληξεις.

Εγω παντως θα σου ελεγα για TouchX η Valkyrie. Η αν θελεις ελληνικα την PCTech4u.....;)

Link to comment
Share on other sites

Xerete paidia eimai kainourios ston kosmo tis SE. pira to Xperia kai me tin boithia sas katafera kai ebala ellhniki ROM kai euxaristo poli eisastan poli katatopistiki. exw katebasi episis autes tis unofficial ROM ( EnergyROM KOVSKY 20090620 Standard , Touch_X_10_1_X_TREME , valkyrie v1.95 , Touch_X_10_1_X_TREME_BLUE , valkyrie_v1.9FS , PCTech4U_ELL_V1[1].0 ) alla den poro na apofasiso an tha eprepe kai pia na peraso an mporite eksigiste mou ta prwterimata kai mionektimata tis kathemias kai an den einai kales protinete mou eseis mia na katebaso.

Euxaristo poli

 

Touch X και Touch IT ειναι οι καλες! Απο αυτες που αναφερεις καλυτερα βαλε την Touch X 10.1 X-TREME.

 

Η energy rom αν και είναι πολύ καλή έχει πολλά bugs.

Εγώ θα πρότεινα ή την touch x ή την touch-it 10.31 για windows 6.1. Για τα 6.5 η valkyrie λένε οτι είναι καλή. (εμένα πάντως δεν με εντυπωσίασε)

 

Το Core Pocket Media Player παίζει υπότιτλους??? Αν ναι πως?

Μόνο το TCPMP ξέρω οτι παίζει....

 

Πείτε μου ένα καλό music player....

 

Πες τα για τη Valkyrie...:X:X:X

Αγαπητε μου, TCPMP ειναι τα αρχικα του The Core Pocket Media Player! Μη μπερδευεσαι με τον Core Player ;)

Καλος music player ειναι το Pocket Music.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία το άνοιξα. Την γ@μ@μ@νη γραφίδα που την καρφώνω?

 

 

Άσε το βρήκα. Ευχαριστώ

 

ή χρησιμοποιείς αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=245990

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε μου, TCPMP ειναι τα αρχικα του The Core Pocket Media Player! Μη μπερδευεσαι με τον Core Player ;)

Καλος music player ειναι το Pocket Music.

 

Α, χα!!! Βρε συ έχεις δίκιο... Τώρα το συνειδητοποίησα !!!:p:p

Εχω τόσο καιρό να το δώ γραμμένο ολόκληρο που πραγματικά είχα ξεχάσει οτι το λένε έτσι!!!!::wacko::blink:

Link to comment
Share on other sites

Change log for v1.95 FireStorm

- build 21815 with native nk.exe

- more speedboast

- cHOME compatibility fixed

- grey fix

-removed netCF 3.7

NOTE: forgot to include netCF 3.5 plz download from ftp://xda:xda@minftp.myftp.org/Xperi....wm.armv4i.cab

 

εβγαλε νεα... Ψηνομαι για δοκιμη αργοτερα..

 

Θυμιστε μου καποιος, το MusicID το ειχε εγκατεστημενο απο μονη της? η της το εβαλα εγω? γιατι δεν θυμαμαι.........:O

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε κι εμενα και εκανα Soft Reset και μετα το ετρεξε.

Αλλά χθες άλλαξα ρομ (Touch X) και δεν το παιζει καθολου, μενει εκει που λες και οχι μονο αυτο...κολλαει εντελως και θελει soft reset :blink:

 

Για δοκίμασε με κλειστό το Touchflo..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...