Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iGo8 αν το σηκωνει η τσεπη σου και θελεις να εισαι ενταξει σε ολα το αγοραζεις. Αλλιως μια αναζητηση στα σωστα μερη το βρισκεις και το κατεβαζεις(δωρεαν). Δεν χρειαζεται εγκαταστασεις και τετοια οπως το βρισκεις απο τα σωστα σημεια, απλα το κατεβαζεις, copy - paste στην SD που ειχε μεσα το τηλεφωνο και εισαι ετοιμος. Χαρτες επισης απο τα σωστα σημεια. Αν και νομιζω οτι αν το εχεις αυθεντικο το προγραμμα τους κατεβαζεις δωρεαν απο το site της εταιριας που θελεις. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Νομιζω οτι ετσι γινεται...

 

Genius Driver οχι, δεν εχω δοκιμασει. Ο,τι αλλο θελεις, εδω ειμαστε.

 

Βεβαια εκτος iGo8 υπαρχουν και Dest7 και Garmin, ιδιαιτερα διαδεδομενα επισης. Αναλογως αν εχεις δουλεψει καποιος απο αυτα και σε βολευει περισσοτερο. Και τα δυο αυτα δουλευουν οπως προανεφερα. Copy Paste στην καρτα μνημης και τελος μετα.

 

Δωσε και μερικά link μεσω πμ

 

παιδια SOS χρειαζομαι προγραμμα πλοηγησης σεταρισμενο για xperia αμεσα τι κανω οποιος μπορει να με βοηθησει ασ με πει ειτε με πμ ειτε εδω ευχαριστω

 

Μήπως και σε μένα???

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ.εκανα.μετα?

 

 

 

 

σας παρακαλω απαντιστε μου.

 

αν την εχεις κατευασει πες μας τι γραφει το αρχειο η τα αρχεια που κατευασες..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

αν την εχεις κατευασει πες μας τι γραφει το αρχειο η τα αρχεια που κατευασες..

 

ROMUpdateUtility

απαντα λιγο γριγορα αν μπορεις γιατι εχω τρελαθει.σε ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω χρονο λογω εξεταστικης αυτες τις μερες για να ασχοληθω περισσοτερο με τις ROM, εβαλα για αρχη το TF3D... Kαι μετα το TF3Dpanelinstaller, ωστε να το εχω σαν πανελ... :happy:

Επειδη ψαχνω απο το πρωι να βρω το fix για να λειτουργει και σε landscape, μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει?? :(

Επισης μηπως υπαρχει και κατι αλλο που μπορω να βαλω ωστε να δουλευει καλυτερα?? :worry:

 

Ευχαριστω...:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και κατι μερες μου γυρναει το ρολοϊ μια ωρα πισω. Χωρις να ανοιξω προργαμμα gps or anyrthing.

Απλως αλλαζει τη ζωνη ωρας απο μονο του τι στα κομματια

Link to comment
Share on other sites

ROMUpdateUtility

απαντα λιγο γριγορα αν μπορεις γιατι εχω τρελαθει.σε ευχαριστω.:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=446070

εαν τα εχεις κανει ολα σωστα με το hard spl step1 ακολουθεις πιστα το step2 και εισαι οκ.

και δεν υπαρχει λογος να τρελαινεσαι εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=446070

εαν τα εχεις κανει ολα σωστα με το hard spl step1 ακολουθεις πιστα το step2 και εισαι οκ.

και δεν υπαρχει λογος να τρελαινεσαι εδω ειμαστε.

 

οκ φιλε.σε ευχαριστω πολυ.θα το δοκιμασω και θα στειλω.;)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=497511

κρατησε και αυτο και οπου δυσκολευτεις ρηξε μια ματια σε αυτα τα βιντεο οδηγους ειναι τα ιδια που βρισκονται και στην υπογραφη του soom

Link to comment
Share on other sites

ROMUpdateUtility

απαντα λιγο γριγορα αν μπορεις γιατι εχω τρελαθει.σε ευχαριστω.:)

 

δε μπορω να βγαλω ακρη με αυτο που λες, ισως ετσι ονομαζετε το ζιπ αρχειο και οχι μετα την εξαγωγη.

 

1. για να φλασαρεις custom rom απο το pc σου θα πρεπει να εχεις δυο αρχεια το CustomRUU.exe και ruu_signed.nbh σε ενα φακελο και τρεχεις το πρωτο. αυτη η διαδικασια ειναι μονο για συνδεση με υπολ. (activesync)

 

2. για να φλασαρεις με τη καρτα sd πριν την ολη διαδικασια να ειναι η μπαταρια σου πανω τουλαχιστον 50%. μετα θα πρεπει να μετονομασεις το δευτερο αρχειο που λεω πιο πανω σε kovsimg.nbh και να το ριξεις μονο του χυμα στη καρτα. στις περισσοτερες custom ειναι με αυτη την ονομασια μετα το κατευασμα.

μετα απενεργοποιεις το τηλ, βγαζεις την μπαταρια για 5 δευτερα, ξανατοποθετεις τη μπαταρια, κρατας πατειμενω το κατω πληκτρο της εντασης και μετα το power botton. τα κρατας πατημενα, η οθωνη θαγινει πολυχρωμη. μολις φυγουν τα χρωματα, θα αφησεις τα πληκτρα και θα σου εμφανισει ενα μενου θα σε ρωταει αν θες να προχωρισεις. θα πατησεις μια φορα το power botton για συνεχεια. η μπαρα προοδου θα εμφανιστει και μολις φτασει στο 100% θα βγαλεις την μπαταρια, την ξανα βαζεις κανεις και αυτο ηταν,

μπορεις να ανοιξεις το κιν.

 

καλο ειναι μετα το φλασαρ να κανεις ενα hard reset.

 

 

ουφ, κουραστηκα, post αλα soom...:lol::):lol:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να βγαλω ακρη με αυτο που λες, ισως ετσι ονομαζετε το ζιπ αρχειο και οχι μετα την εξαγωγη.

 

1. για να φλασαρεις custom rom απο το pc σου θα πρεπει να εχεις δυο αρχεια το CustomRUU.exe και ruu_signed.nbh σε ενα φακελο και τρεχεις το πρωτο. αυτη η διαδικασια ειναι μονο για συνδεση με υπολ. (activesync)

 

2. για να φλασαρεις με τη καρτα sd πριν την ολη διαδικασια να ειναι η μπαταρια σου πανω τουλαχιστον 50%. μετα θα πρεπει να μετονομασεις το δευτερο αρχειο που λεω πιο πανω σε kovsimg.nbh και να το ριξεις μονο του χυμα στη καρτα. στις περισσοτερες custom ειναι με αυτη την ονομασια μετα το κατευασμα.

μετα απενεργοποιεις το τηλ, βγαζεις την μπαταρια για 5 δευτερα, ξανατοποθετεις τη μπαταρια, κρατας πατειμενω το κατω πληκτρο της εντασης και μετα το power botton. τα κρατας πατημενα, η οθωνη θαγινει πολυχρωμη. μολις φυγουν τα χρωματα, θα αφησεις τα πληκτρα και θα σου εμφανισει ενα μενου θα σε ρωταει αν θες να προχωρισεις. θα πατησεις μια φορα το power botton για συνεχεια. η μπαρα προοδου θα εμφανιστει και μολις φτασει στο 100% θα βγαλεις την μπαταρια, την ξανα βαζεις κανεις και αυτο ηταν,

μπορεις να ανοιξεις το κιν.

 

καλο ειναι μετα το φλασαρ να κανεις ενα hard reset.

 

 

ουφ, κουραστηκα, post αλα soom...:lol::):lol:

 

σε ευχαριστω πολυ.θα το κανω,και ελπιζω να δουλεψει.

να σε καλα.;)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.θα το κανω,και ελπιζω να δουλεψει.

να σε καλα.;)

 

που θα τα βρω αυτα?

CustomRUU.exe και ruu_signed.nbh

Link to comment
Share on other sites

που θα τα βρω αυτα?

CustomRUU.exe και ruu_signed.nbh

 

στη rom που κατευασες και αν δε βρεις αυτα θα βρεις το kovsimg.nbh και θα κανεις την δευτερη διαδικασια.

 

και αν δε βρεις τιποτα απο αυτα παει να πει οτι αυτο που κατευασες δεν κανει για το τηλεφωνο σου.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

που θα τα βρω αυτα?

CustomRUU.exe και ruu_signed.nbh

 

εαν η rom που εχεις κατεβασει ειναι σε μορφη Image τοτε πρεπει να την μετονομασεις σε Kovsimg.nbh και να την πεταξεις χυμα στο root του microSD μετα κλεινεις το τηλ βγαζεις και ξανα βαζεις την μπαταρια μετα πατας το πληκτρο μειωσης της εντασης και το κουμπι εκκινησης της συσκευης μεχρι να εμφανιστουν οι πολυχρωμες γραμμες και μετα ακολουθεις τις οδηγιες στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

εαν η rom που εχεις κατεβασει ειναι σε μορφη Image τοτε πρεπει να την μετονομασεις σε Kovsimg.nbh και να την πεταξεις χυμα στο root του microSD μετα κλεινεις το τηλ βγαζεις και ξανα βαζεις την μπαταρια μετα πατας το πληκτρο μειωσης της εντασης και το κουμπι εκκινησης της συσκευης μεχρι να εμφανιστουν οι πολυχρωμες γραμμες και μετα ακολουθεις τις οδηγιες στην οθονη

 

ρε ****το μου παω να κανω hard...και μου βγαζει ολο ERROR μου ερχεται να του δοσω μια να παει στο διαστιμα...

τι να κανω?εχω τρελαθει...τοσες ωρες...ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςς...:wacko::mad::cry::rocket::dash::shoot::chair::help:

Σας εχω ζαλισει κιολας.Σορυ.

Link to comment
Share on other sites

ρε ****το μου παω να κανω hard...και μου βγαζει ολο ERROR μου ερχεται να του δοσω μια να παει στο διαστιμα...

τι να κανω?εχω τρελαθει...τοσες ωρες...ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςς...:wacko::mad::cry::rocket::dash::shoot::chair::help:

 

δες τα βιντεακια πρωτα καλα και μη βιαζεσαι.

να βγαλεις την sd οταν το κανεις.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

δες τα βιντεακια πρωτα καλα και μη βιαζεσαι.

να βγαλεις την sd οταν το κανεις.

 

την καρτα μνιμης?

Link to comment
Share on other sites

την καρτα μνιμης?

 

ναι οταν πας να κανεις hard spl να εχεις αφερεσει την καρτα sd.

 

και αν θες τη γνωμη μου παρολο που γουσταρεις τα ελληνικα θα σου προτεινα αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848

αν και αγγλικη ειναι η καλυτερη που κυκλοφορει.

(παντα συμφωνα με την γνωμη μου);):)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ναι οταν πας να κανεις hard spl να εχεις αφερεσει την καρτα sd.

 

και αν θες τη γνωμη μου παρολο που γουσταρεις τα ελληνικα θα σου προτεινα αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848

αν και αγγλικη ειναι η καλυτερη που κυκλοφορει.

(παντα συμφωνα με την γνωμη μου);):)

ευχαριστω παντως.;)

Link to comment
Share on other sites

ναι οταν πας να κανεις hard spl να εχεις αφερεσει την καρτα sd.

 

και αν θες τη γνωμη μου παρολο που γουσταρεις τα ελληνικα θα σου προτεινα αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848

αν και αγγλικη ειναι η καλυτερη που κυκλοφορει.

(παντα συμφωνα με την γνωμη μου);):)

 

λοιπον.θα σας πω τι κανω.συνδεω το κινιτο στο pc μετα περιμενω να κανει conect me active μετα ανοιγω το προγραμα για το Hard τσεκαρω το κουτακι,μετα το δευτερο κουτακι ξανα,και μετα μου βγαζει το update το κινιτο το αφινω ανοιχτω για να δει την image λεει,με οταν βρισκει την εικονα παταω update και βγαζει μια μπαρα,αλλα δεν φορτωνει,και το κινιτο το κλεινω και μου βγαζει αυτα τα πολιχρωμα,και βγαζει και μια μπαρα στο κινιτο αλλα ουτε εκει φωρτινει η μπαρα.και μετα απο λιγο μου βγαζει error...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν κανω εγω μεγαλα ποστ, εσεις κανετε μικρα! :lol::lol:

 

Την καρτα την εβγαλες πριν κανεις την ολη διαδικασια? Γιατι εχουμε αντιμετωπισει καποια προβληματακια σα φορουμ και μας ειχε απασχολησει αρκετα το θεμα.....

 

Αν το εχεις κανει, ειναι σιγουρο οτι κατεβασες σωστο αρχειο, ε?

X1_HardSPL.exe?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και κατι μερες μου γυρναει το ρολοϊ μια ωρα πισω. Χωρις να ανοιξω προργαμμα gps or anyrthing.

Απλως αλλαζει τη ζωνη ωρας απο μονο του τι στα κομματια

 

κι εγω το ιδιο παθαινω τωρα 2 μερες..... :blink::blink::blink:

 

μηπως οταν το συνδεω στο wifi κανει update την ωρα μονο του?

 

ξερει κανεις τιμπορει να "παιζει"?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν κανω εγω μεγαλα ποστ, εσεις κανετε μικρα! :lol::lol:

 

Περίμενε, περίμενε γιατί έχω κάνει πρόοδο από την τελευταία φορά, οπότε σε κανά-δυο μέρες θα postάρω κι εγώ να έχεις παρέα!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Συγνωμη αν η ερωτηση σας φανει ηλιθια αλλα χρειαζομαι μια γρηγορη απαντηση για να πω στο αφεντικο μου

 

Μπορώ στο active sync του Χ1 να βάλω 3 mail accounts απο 3 διαφορετικούς exchange servers??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο παθαινω τωρα 2 μερες..... :blink::blink::blink:

 

μηπως οταν το συνδεω στο wifi κανει update την ωρα μονο του?

 

ξερει κανεις τιμπορει να "παιζει"?

 

Στην official ρομ, στο πανελ της Sony Ericsson 1 & 2 και μενα μοθ αλλαζε η ωρα. Αλλα αν μπεις στο ρολοι(δεν εχω τωρα πανελς, και δεν εχω και οφφισιαλ ρομ και δεν τα θυμαμαι καλα) εχει καπου να τσεκαρεις το daylight savings(:X???:X) δεν θυμαμαι ακριβως πως γραφει... Αμα το τσεκαρεις αυτο φτιαχνει. Το ιδιο πρεπει να γιενι και σε προγραμματα πλοηγησης οπως το dest7 που την χαλαει την ωρα....

Link to comment
Share on other sites

δεν τα εχω καταφερει δυστιχως...θα το παω σε κανενα μαγαζι μαλλον,αλλα φοβαμαι:worry:

δεν μπαινει με τιποτα η ελλινικη ROM.

αν βαλω ελλινικη δεν θα εχω PANEL?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...