Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα πας στισ ρυθμισεις του ρολογιου και θα κανεις αποεπιλογη το εμφανιση του ρολογιου στην γραμμη τιτλου σε ολα τα προγραμματα
:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ ΠΟΛΥ φίλε soom για τις απαντήσεις!! Είδες τελικά που έδωσα και εγώ μια πληροφορία που δεν την ήξερες!!:D

 

Κατά τα άλλα, αυτό με τα SMS και τους 160 χαρακτήρες το γνωρίζω.;) Απλά όταν κρατώ σημειώσεις, γιατί κρατώ αρκετές και όχι μόνο, θα ήθελα να έχω και την επιλογή για μικρά γράμματα! Οπότε θα ψάξω να βρω στο ΑΕΚΜΑΠ κανένα ακόμη layout με μικρά γράμματα, αρκεί βέβαια να έχω δυνατότητα να επιλέξω ποιο layout θέλω για την κάθε περίπτωση!

 

Όσο για την φωτογραφική αν και πατούσα χθες δυνατά το κουμπί, δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω την κάμερα. Σήμερα δουλεύει!! Ίσως να έφταιγα και εγώ!!:O

 

Άντε αφού μου δίνεις το θάρρος να ρωτήσω κάτι ακόμα!

Είμαι σίγουρος ότι στην αρχή που δούλεψα το κινητό είχε εικονίδιο της μπαταρίας στην γνωστή θέση επάνω δεξιά. Πλέον δεν έχει και δεν μπόρεσα να βρω από που ενεργοποιείται....αν ενεργοποιείται βέβαια!!:worry:

 

Τέλος των ερωτήσεων.......προς το παρόν!!!:)

 

To aekmap εχει layout για μικρα γραμματα, το "Greek (colon), Sony Ericsson X1" (για μικρά) και το "Greek (accent), Sony Ericsson X1" (για να γραφεις μικρά και με τόνους). Όσο για τη μπαταρία...μηπως εβαλες να εμφανιζεται παντα η ωρα στη μπαρα πανω? Γιατι αν ναι, αυτο εξαφανιζει το εικονιδιο της μπαταριας!

 

ΥΓ: Θα επνιγα το παπαγαλακι μου για να καιει η μπαταρια μου οσο καιει η δικια σου...με τη χρηση που περιεγραψες, εγω θα χρειαζομουν 2 μπαταριες και εναν καταϊδρωμενο φορτιστη...

 

EDIT: με προλαβε ο patsialos-ioanni...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να που σιγά σιγά λύνονται οι απορίες και σας ευχαριστώ παιδιά!

Wilgirl ΝΑΙ έχεις δίκιο!!;) Έβαλα την ώρα και χάθηκε η μπαταρία!!:O Δεν γίνεται να τα έχουμε ΟΛΑ δηλαδή;; Τι σου είναι αυτή η τεχνολογία τέλος πάντων!!:)

 

Όσο για υπόλοιπα layouts του ΑΕΚΜΑΠ, έβαλα αυτά που λες, αλλά μικρά με οξεία δεν βρήκα ακόμη! Βρήκα όμως μικρά οπότε είναι μια αρχή!!:)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Να που σιγά σιγά λύνονται οι απορίες και σας ευχαριστώ παιδιά!

Wilgirl ΝΑΙ έχεις δίκιο!!;) Έβαλα την ώρα και χάθηκε η μπαταρία!!:O Δεν γίνεται να τα έχουμε ΟΛΑ δηλαδή;; Τι σου είναι αυτή η τεχνολογία τέλος πάντων!!:)

 

Όσο για υπόλοιπα layouts του ΑΕΚΜΑΠ, έβαλα αυτά που λες, αλλά μικρά με οξεία δεν βρήκα ακόμη! Βρήκα όμως μικρά οπότε είναι μια αρχή!!:)

 

Λυνονται ολα σιγα σιγα! Διαβασμα και ερωτοαπαντησεις!

 

Με προλαβαν τα παιδια στις απαντησεις...

 

Για ακομα μια φορα η γυναικα δεν ξερει την χρηση του πληκτρου «Refresh»_aka_«Ανανέωση Σελίδας»_aka_«F5»...!:lol::lol::lol:

 

ΒΕΤΑ tester επισημε και επιτιμε, σημερα λεω να φλασαρω για να δω τις αλλαγες απο 7->10....:lol:

Ερωτηση: Iris Browser εχει η 10?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,για να περασω την touch x 10, πρεπει να ειναι φορτισμενο πληρως το κινητο?ξερει καποιος που το εχει ξανακανει ποση ωρα χρειαζετε?
Link to comment
Share on other sites

Λυνονται ολα σιγα σιγα! Διαβασμα και ερωτοαπαντησεις!

 

Με προλαβαν τα παιδια στις απαντησεις...

 

Για ακομα μια φορα η γυναικα δεν ξερει την χρηση του πληκτρου «Refresh»_aka_«Ανανέωση Σελίδας»_aka_«F5»...!:lol::lol::lol:

 

ΒΕΤΑ tester επισημε και επιτιμε, σημερα λεω να φλασαρω για να δω τις αλλαγες απο 7->10....:lol:

Ερωτηση: Iris Browser εχει η 10?

 

Ναι εχει :)

 

καλησπερα,για να περασω την touch x 10, πρεπει να ειναι φορτισμενο πληρως το κινητο?ξερει καποιος που το εχει ξανακανει ποση ωρα χρειαζετε?

 

Προσωπικα οταν την εβαλα ηταν περιπου στο 85%..θεωρητικα πρεπει να ειναι πανω απο 50%..να κανει κανα τεταρτο η ολη ιστορια..

 

p.s. Θα ηταν ωραιο οταν εισαι στη λιστα επαφων, μπαινεις σε ενα ονομα και μετα πατας back, να σε βγαζει στο γραμμα που ησουν κι οχι παλι στο Α.. δε ξερω αν συμβαινει σε αλλες ROMS.. απλα ηταν ενας λογος που μ' εκανε να θυμηθω το iPHONE:p

Link to comment
Share on other sites

Να που σιγά σιγά λύνονται οι απορίες και σας ευχαριστώ παιδιά!

Wilgirl ΝΑΙ έχεις δίκιο!!;) Έβαλα την ώρα και χάθηκε η μπαταρία!!:O Δεν γίνεται να τα έχουμε ΟΛΑ δηλαδή;; Τι σου είναι αυτή η τεχνολογία τέλος πάντων!!:)

 

Όσο για υπόλοιπα layouts του ΑΕΚΜΑΠ, έβαλα αυτά που λες, αλλά μικρά με οξεία δεν βρήκα ακόμη! Βρήκα όμως μικρά οπότε είναι μια αρχή!!:)

 

Ε θα τα βρεις πού θα παει ;)

 

Λυνονται ολα σιγα σιγα! Διαβασμα και ερωτοαπαντησεις!

 

Με προλαβαν τα παιδια στις απαντησεις...

 

Για ακομα μια φορα η γυναικα δεν ξερει την χρηση του πληκτρου «Refresh»_aka_«Ανανέωση Σελίδας»_aka_«F5»...!:lol:

 

ΒΕΤΑ tester επισημε και επιτιμε, σημερα λεω να φλασαρω για να δω τις αλλαγες απο 7->10....:lol:

Ερωτηση: Iris Browser εχει η 10?

 

Αντε φλάσαρε! Μωρέ το ξερω το F5 αλλά ενώ το πάτησα δεν εμφάνισε όλα τα καινουργια...:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα τι καλησπέρα καληνύχτα :p έχω καποια προβληματάκια !!

 

έχω παρατησει πως οταν μπένω στα win μετα απο restart βάζωντας το πίν με πετάει κατευθείαν phone manager τον μανίσιο και με δειχνει την τελευτεα κληση που έχω κανει δλδ στο last call !! ετσι στο άκυρο το εχει παρατησησει κανείς?? soom ?? εσυ με τόσα πειράματα δε γινεται κατι θα πειρε το μάτι σου χεχε :lol:

 

επίσεις αλλο με το destinator 7 ... οταν ειχα τιν official R2 επεζε άψογα...τώρα με την R3A τρώει κατι σκαλόματα οταν παει να φορτώσει εκει που δειχνει τα βελάκια και κοκκινηζουνε στο τελεταιο βελάκι κολαει και κοκαλώνει ολο το κινητο!!! αυτο εντωμεταξύ το κανει μονο οταν έχω και το phone on !! αν το κινητο απο το μενου ειναι κληστο λειτουεγει κανονικα και μπενει !! κουφό??:confused:

 

και σχετικά με τις φθορές!!παρατηρησα οπως και ενα αλλο παιδι που ειχε πει παλια ...πισο στο πορτακι ετσι μάλλον οπως συρετε και μπενει βγενει μου εκανε γρατζουνιες πισω στο πλαστικο στο γιαλιστερό...έλεος κάπου φενετε εβρισκε στο συρσημο και με τον καιρο γινανε εμφανής η γρατζουνιες...γιατι το παρατηρουσα πολλες φορές και εβλεπα πως δεν ειχε τπτ...και στην κάμερα πισω πάλυ καποιος το ειχε αναφέρει απο εδώ το στρογγυλό τις κάμερας το τζαμάκι-πλαστικό τι σκ@τ@ ειναι..πάντως χαλια η ποιοτητα του...μου γέμισε γρατζουνιες πολλες σε ολο τον κυκλο με αποτέλεσμα οταν βγάζω φοτος φαινοντε θολές :mad::mad: και ξενέροσα τελιος

 

και πληροφοριακά βρήκα επιτελους και έκανα το TF3D να ειναι σαν πάνελ !!! οπιος ενδιαφερετε και δεν ασχολήτε με custom ρομ και θέλει να το έχει στην official rom... μπορει να μπει εδώ http://www.mpampir.com/?p=22 τα εξηγη ολα μέσα πως γινεται κλπ ευκολα και απλο ολα σε cabakia ειναι!! επισεις βρηκα και μια εναλακτική λυσει απο Xda για το landscape που ειχε πρόβλημα και διορθωθηκε!! :D να και φότος

 

http://imageshack.gr/files/d9d1iddj1yniyz7epygp_thumb.jpg

 

http://imageshack.gr/files/o0ilhd8gcpfvvmvzbqrw_thumb.jpg

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και σχετικά με τις φθορές!!παρατηρησα οπως και ενα αλλο παιδι που ειχε πει παλια ...πισο στο πορτακι ετσι μάλλον οπως συρετε και μπενει βγενει μου εκανε γρατζουνιες πισω στο πλαστικο στο γιαλιστερό...έλεος κάπου φενετε εβρισκε στο συρσημο και με τον καιρο γινανε εμφανής η γρατζουνιες...γιατι το παρατηρουσα πολλες φορές και εβλεπα πως δεν ειχε τπτ...και στην κάμερα πισω πάλυ καποιος το ειχε αναφέρει απο εδώ το στρογγυλό τις κάμερας το τζαμάκι-πλαστικό τι σκ@τ@ ειναι..πάντως χαλια η ποιοτητα του...μου γέμισε γρατζουνιες πολλες σε ολο τον κυκλο με αποτέλεσμα οταν βγάζω φοτος φαινοντε θολές :mad::mad: και ξενέροσα τελιος

 

Με αφορμη εσενα MaIdeN, θελω να ρωτησω κάτι: έχετε βγάλει τα ζελατινάκια που είχε το πλαστικό το γυαλιστερό κάτω απο το συρόμενο πληκτρολόγιο?

 

Όσο για το τζαμακι της καμερας...κι εμενα ειναι χάλια, γέμισε ένα σωρό φθορές από το πουθενά! Αλλά οι φωτό φαίνονται ακόμα οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι WiLd τα είχα βγάλει τα προστατευτικά και αρχιζω και το μετανιώνο.... μλκια οσο για την κάμερα και μένα απο το πουθενά τις επαθε τις φθορές...και μάλιστα προσέχω που το ακουμπάω πως το ακουμπάω κλπ και το έχω και σε θήκη..απαράδεκτη η σονυ στο θέμα αυτο,τοσες κάμερες απο κινητα ειχα καμια δεν πάθενε τπτ το προστατευτικο τζαμάκι...πάντως δεν ξέρω σιγουρα βγάζει θολά αποτι παλια που έβγαζε τζάμι τις φοτος πολυ καθαρες...συγκρινα μερικες απο το ιδιο σημειο που εβγαλα και φενεται η διαφορα με τις ιδιες ρυθμίσεις κλπ τέσπα τι να πείς!!!
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω την αγγλική official rom R3AA010 κ εχω το εξής πρόβλημα. Στο speed dial μπορώ να βάλω όποιο τηλέφωνο θέλω σε όποια θέση θέλω. Δεν μου δίνει όμως επιλογή για το voice mail. Έχω βάλει τηλέφωνο στο voice mail αλλά δεν μπορώ να κάνω speed dial. Ξέρει κανένας τι φταιεi?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση.

Έχω βάλει την Touch X 10.0 όλα καλά άλλα δεν μπορώ να κάνω videoκληση.

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Hello!!Την άλλη βδομάδα γίνομαι κ εγώ κάτοχος xperia:D (θα το πάρω απ'έξω) κ ήθελα να ρωτήσω αν έχει επιλογή να γράφω ελληνικά με το εξωτερικό πληκτρολόγιο..

Θα έχω αυτή την επιλογή ή θα πρέπει να του βάλω κάποιο προγραμματάκι?:confused:

Link to comment
Share on other sites

ναι WiLd τα είχα βγάλει τα προστατευτικά και αρχιζω και το μετανιώνο.... μλκια οσο για την κάμερα και μένα απο το πουθενά τις επαθε τις φθορές...και μάλιστα προσέχω που το ακουμπάω πως το ακουμπάω κλπ και το έχω και σε θήκη..απαράδεκτη η σονυ στο θέμα αυτο,τοσες κάμερες απο κινητα ειχα καμια δεν πάθενε τπτ το προστατευτικο τζαμάκι...πάντως δεν ξέρω σιγουρα βγάζει θολά αποτι παλια που έβγαζε τζάμι τις φοτος πολυ καθαρες...συγκρινα μερικες απο το ιδιο σημειο που εβγαλα και φενεται η διαφορα με τις ιδιες ρυθμίσεις κλπ τέσπα τι να πείς!!!

 

Κι εγω προσεχω πολύ..αλλά δεν εχω θηκη, πρεπει να παρω. Τα "προστατευτικα" στο συρόμενο να φανταστεις δεν τα ειχα δει καν για πολυ καιρο...και οταν τα ειδα δεν ημουν σιγουρη τι ακριβως ειναι και αν πρεπει να τα βγαλω. Τωρα τελευταια κανει και ενα χριιιτς οταν ανοιγω το πληκτρολογιο γιατι σκαλωνει πανω στην ακρη του πλαστικου :p Λεω παντως να μην τα βγαλω με τοσα που ακουγονται για γρατζουνιες...:X

 

Hello!!Την άλλη βδομάδα γίνομαι κ εγώ κάτοχος xperia:D (θα το πάρω απ'έξω) κ ήθελα να ρωτήσω αν έχει επιλογή να γράφω ελληνικά με το εξωτερικό πληκτρολόγιο..

Θα έχω αυτή την επιλογή ή θα πρέπει να του βάλω κάποιο προγραμματάκι?:confused:

 

Με προγραμματακι μόνο.

Κανε αναζητηση "AEKmap" σε αυτο το θεμα και θα τα μαθεις ολα :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω το xperia με αγγλικη rom και ειχα wind.με τις αυτοματες ρυθμισεις για ιντερνετ μεσα απο το μενου δουλευε μια χαρα.αλλαξα δικτυο και πηγα σε cosmote και ενω εκανα παλι τις αυτοματες ρυθμισεις αλλα δεν μπορει να συνδεθει.ξερει κανεις γιατι?μηπως πρεπει να το βαλω χειροκινητα?και αν ναι που μπορω να τις βρω?

 

ευχαριστω

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλαξα δικτυο και πηγα σε cosmote και ενω εκανα παλι τις αυτοματες ρυθμισεις αλλα δεν μπορει να συνδεθει.ξερει κανεις γιατι?μηπως πρεπει να το βαλω χειροκινητα?και αν ναι που μπορω να τις βρω?

 

http://www.htc.com.gr/9090_cosmote.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα τι καλησπέρα καληνύχτα :p έχω καποια προβληματάκια !!

 

έχω παρατησει πως οταν μπένω στα win μετα απο restart βάζωντας το πίν με πετάει κατευθείαν phone manager τον μανίσιο και με δειχνει την τελευτεα κληση που έχω κανει δλδ στο last call !! ετσι στο άκυρο το εχει παρατησησει κανείς?? soom ?? εσυ με τόσα πειράματα δε γινεται κατι θα πειρε το μάτι σου χεχε :lol:

 

απανταω εδω για πιο αμεσες απαντησεις... Μην καθομαι να ανεβοκατεβαζω την μπαρα....!

 

Λοιπον, ειχα βαλει και γω το TF3D απο ενα cab και ειχε παει και ειχε κατσει πανω στην today. Οχι σαν πανελ. Αλλα δεν ειχα προβλημα αυτου του ειδους! Στην αρχη δεν ανοιγε καθολου το κινητο... Μετα εστρωσε μονο του!

Αλλα για να το γινεται αυτο, καποιο προβληματακι θα παιζει με καποιο απο τα προγραμματα που τυχον εχεις βαλει. Εμενα δεν μου συνεβη...

 

επίσεις αλλο με το destinator 7 ... οταν ειχα τιν official R2 επεζε άψογα...τώρα με την R3A τρώει κατι σκαλόματα οταν παει να φορτώσει εκει που δειχνει τα βελάκια και κοκκινηζουνε στο τελεταιο βελάκι κολαει και κοκαλώνει ολο το κινητο!!! αυτο εντωμεταξύ το κανει μονο οταν έχω και το phone on !! αν το κινητο απο το μενου ειναι κληστο λειτουεγει κανονικα και μπενει !! κουφό??:confused:

 

[Σε αυτο δεν μπορω να βοηθησω.. Εχω αφησει προ πολλου το Dest7 στην ησυχια του και ταλαιπωρω αποκλειστικα το iGo8...

Το οποιο δεν κανει τιποτα τετοιο! Απλα, δουλευει αψογα, κλειδωνει αμεσως, δεν κολλαει ποτε, και εχει και πολυ καλες ΤΤS φωνες.... Αφηστε το dest7, βαλτε igo8, περαστε οποιον χαρτη θελετε και εχετε ενα ολοκληρωμενο προγραμματακι για να πλοηγειστε!!

 

και σχετικά με τις φθορές!!παρατηρησα οπως και ενα αλλο παιδι που ειχε πει παλια ...πισο στο πορτακι ετσι μάλλον οπως συρετε και μπενει βγενει μου εκανε γρατζουνιες πισω στο πλαστικο στο γιαλιστερό...έλεος κάπου φενετε εβρισκε στο συρσημο και με τον καιρο γινανε εμφανής η γρατζουνιες...γιατι το παρατηρουσα πολλες φορές και εβλεπα πως δεν ειχε τπτ...και στην κάμερα πισω πάλυ καποιος το ειχε αναφέρει απο εδώ το στρογγυλό τις κάμερας το τζαμάκι-πλαστικό τι σκ@τ@ ειναι..πάντως χαλια η ποιοτητα του...μου γέμισε γρατζουνιες πολλες σε ολο τον κυκλο με αποτέλεσμα οταν βγάζω φοτος φαινοντε θολές και ξενέροσα τελιος

 

Ευτυχως φθορες δεν εχω δει. Πουθενα. Θηκη δεν εχω και ουτε θελω να παρω, καθαρα απο αισθητικης αποψης. Δεν μου αρεσουν. Απλα οποτε δεν εναι στην τσεπη μου, το βαζω παντα πανω σε κατι. Ειναι στο κουτακι απο τα φιλτρακια, ειτε στον καπνο πανω, ειτε πανω σε χαρτοπετσετες η πανω σε σουβερ υφασματινο. Ποτε πανω σε επιπλο κατευθειαν.

Αλλα ουτε στο μαυρο γυαλιστερο πλαστικο απο κατω εχει γρατζουνιες.. Τι να πω.. Θα το ξανακοιταξω κατω απο το φως του ηλιου αυριο...

 

και πληροφοριακά βρήκα επιτελους και έκανα το TF3D να ειναι σαν πάνελ !!! οπιος ενδιαφερετε και δεν ασχολήτε με custom ρομ και θέλει να το έχει στην official rom... μπορει να μπει εδώ http://www.mpampir.com/?p=22 τα εξηγη ολα μέσα πως γινεται κλπ ευκολα και απλο ολα σε cabakia ειναι!! επισεις βρηκα και μια εναλακτική λυσει απο Xda για το landscape που ειχε πρόβλημα και διορθωθηκε!! :D να και φότος

 

Αντι να καθεσαι να παιδευεσαι να το κανεις σαν πανελ και μετα να εχεις προβληματακια και αν θελεις να το βγαλεις, να μενουν υπολειμματα και να πρεπει να κανεις hard reset, δεν κανεις ενα hardspl και να του πεταξεις την TouchX v10.0 κατευθειαν απο Topaz? Ουτε μαγειρεματα ουτε τιποτα! Αυτουσιο λειτουργικο απο HTC Touch Pro II...

Και αν εχεις αμφιβολιες για περιπλοκα πραγματα, η μυστηρια και δυσκολιες και ασυμβατοτητες και τετοια, το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δεις τα βιντεο στην υπογραφη μου. Εκει θα πειστεις μια για παντα για την απλοτητα της ολης διαδικασιας. Και θα ανταμοιφθεις απολυτα που σου αρεσει το TF3D... Δοκιμασε. Και αν δεν σου αρεσει αλλαζεις... Δεν εχεις να χασεις ΤΙΠΟΤΑ απολυτως! Σοβαρα... Κανενας δεν θα καταλαβει οτι το πειραξες απο την στιγμη που επιστρεψεις σε original SPL. Με τιποτα. Μονο αν του το πεις! :lol::happy:

 

 

Καλησπέρα. Μια ερώτηση.

Έχω βάλει την Touch X 10.0 όλα καλά άλλα δεν μπορώ να κάνω videoκληση.

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Οταν εβαλα την v7.0 δεν μπορουσα ουτε και εγω. Αλλα πηρα τηλεφωνο στην εταιρια που μου παρεχει τις υπηρεσεις(Vodafone) και τις ενεργοποιησα. Μου εστειλαν μηνυμα οτι ειναι ολα οκ και εκτοτε μπορω κανονικα να κανω βιντεοκλησεις. Φανταζομαι και στην 10 δεν θα αλλαξε κατι. Δεν αναφερει δηλαδη κατι ο smaberg. Οποτε ισως πρεπει να παρεις τηλεφωνο την εταιρια σου ή να κοιταξεις οτι εχεις ανοιχτο το σημα 3G και οτι εχεις καλυψη στο σημειο.

 

Hello!!Την άλλη βδομάδα γίνομαι κ εγώ κάτοχος xperia:D (θα το πάρω απ'έξω) κ ήθελα να ρωτήσω αν έχει επιλογή να γράφω ελληνικά με το εξωτερικό πληκτρολόγιο..

Θα έχω αυτή την επιλογή ή θα πρέπει να του βάλω κάποιο προγραμματάκι?:confused:

 

Αν και απαντησε ηδη η wildgirl, στις τελευταιες σελιδες εχει γινει εκτενη αναφορα στο συγκεκριμενο. Διαβασε τες και θα δεις. Αλλα θελεις προγραμματακι ονοματι ΑΕΚΜΑΡ...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως φθορες δεν εχω δει. Πουθενα. Θηκη δεν εχω και ουτε θελω να παρω, καθαρα απο αισθητικης αποψης. Δεν μου αρεσουν. Απλα οποτε δεν εναι στην τσεπη μου, το βαζω παντα πανω σε κατι. Ειναι στο κουτακι απο τα φιλτρακια, ειτε στον καπνο πανω, ειτε πανω σε χαρτοπετσετες η πανω σε σουβερ υφασματινο. Ποτε πανω σε επιπλο κατευθειαν.

Αλλα ουτε στο μαυρο γυαλιστερο πλαστικο απο κατω εχει γρατζουνιες.. Τι να πω.. Θα το ξανακοιταξω κατω απο το φως του ηλιου αυριο...

 

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!! Καθολου φθορες χωρίς θήκη; Κι εγω δε θέλω να πάρω θήκη, τις θεωρώ άβολες εντελώς και δύσχρηστες. Αλλά δεν έχεις ούτε γρατζουνιές στο καπάκι πίσω?!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!! Καθολου φθορες χωρίς θήκη; Κι εγω δε θέλω να πάρω θήκη, τις θεωρώ άβολες εντελώς και δύσχρηστες. Αλλά δεν έχεις ούτε γρατζουνιές στο καπάκι πίσω?!

 

Οχι. καμια γρατζουνια, στο πισω καπακι. Μονο τωρα ειδα δυο πολυ μικρες στο γυαλιστερο μαυρο πισω απο το πληκτρολογιο... θα βγαλω φωτο!

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια αλλα και παλι δεν δουλευει.μηπως υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να δω?:(

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168287

 

αυτο κανει?το εβαλα και δουλευει κανονικα αλλα ειναι μεσω wap.εχω προγραμμα data της cosmote.μηπως θα χρεωνει extra?δε πιστευω,ετσι?:happy:

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο κανει?το εβαλα και δουλευει κανονικα αλλα ειναι μεσω wap.εχω προγραμμα data της cosmote.μηπως θα χρεωνει extra?δε πιστευω,ετσι?:happy:

 

Νομίζω ότι χρειάζεσαι διαφορετικές ρυθμίσεις όταν έχεις κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα από τον provider σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι χρειάζεσαι διαφορετικές ρυθμίσεις όταν έχεις κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα από τον provider σου.

 

Μήπως πρέπει να τηλεφωνήσεις στην Cosmote να της πεις να σου στείλει τις ρυθμίσεις?

Εγώ έτσι έκανα με την Vodafone.. Μου έστειλαν ένα αρχείο Word και ακολούθησα αυτά που έγραφε....

Link to comment
Share on other sites

και πληροφοριακά βρήκα επιτελους και έκανα το TF3D να ειναι σαν πάνελ !!! οπιος ενδιαφερετε και δεν ασχολήτε με custom ρομ και θέλει να το έχει στην official rom... μπορει να μπει εδώ http://www.mpampir.com/?p=22 τα εξηγη ολα μέσα πως γινεται κλπ ευκολα και απλο ολα σε cabakia ειναι!!

 

 

o! δεν ήξερα οτι κάποιος παρακολουθεί το μπλογκάκι μου, πόσο μάλλον οτι το προτείνει κιόλας! ευχαριστώ για την αναφορά, και πιστεύω να βοηθάει λιγάκι. :O

 

 

Πάντως για το post μου εκεί, το μόνο που θα θελα να τονίσω είναι οτι τα προγραμματάκια είναι απο τότε που γράφτηκε το ποστ, οπότε πιθανόν να κυκλοφορούν νεότερα.

 

Όσο για τις φθορές, το έχω απο Νοέμβρη το τηλέφωνο, χωρίς ζελατίνες, θήκες κτλ, και μια ζωή το έχω στην κωλότσεπη ή το πετάω/σέρνω σε γραφεία. το πίσω μέρος είναι αγρατζούνιστο στο σώμα του κινητού, αλλά το καπάκι της μπαταρίας έχει αρκετές γρατσουνίτσες

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...