Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταρχην καλησπερα σε ολους.

κατα δευτερον πηρα το κιν. εχθες απο 1παιδι που το χε αγορασει απο επιδοτηση..anyway..απο αρχες μαρτη. μεσα λοιπον εχει αγγλίκα.

τι θελω τωρα εγω απο εσας.. προσπαθησα να διαβασω ολες αυτες τις σελ αλλα δε παλευεται η κατασταση με τπτ οποτε αν γινετε.. παραθεστε τα εξης links ή απαντησεις για τα παρακατω σε 1-2 reply γιατι και λογω δουλειας (λογιστικα...:cry::wacko::blink:) δε προλαβαινω ουτε να... ''γκουχου γκουχου'' και συνεχιζω λοιπον..

1- ελληνικα

2-updates

3-destinator νεο (ειχα το 8 στο htc μεχρι πριν μερικους μηνες)

4-themes κλπ

5-προγραμματακια χρησιμα τα οποια εχετε ηδη δοκιμασει και αξιζουν..

το ξερω οτι ειμαι απαιτητικος αλλα θελω να ευχαριστησω προκαταβολικα οσους ασχοληθουν:happy:

 

ελληνικα θελεις να ειναι ολο το menu? αν ναι μπες στο xda-developers kai θα βρεις να κατεβασεις ελληνικη rom! οσο για να γραφεις εγω εχω το AEKMap και το pocket cm keyboard! themes δεν εχω βρει πολλα! εχει στο site της ericsson να κατεβασεις! προγραμματα που χρεισιμοποιω ειναι το resco explorer, spb backup, xperia tweak 2

Link to comment
Share on other sites

Όταν κλειδώνω το πληκτρολόγιο(πατώντας για μερικά δευτερόλεπτα το πλήκτρο που τερματίζει τις κλήσεις) μετά,για να χρησιμοποιήσω πάλι τη συσκευή, πατάω στιγμιαία το πλήκτρο που βρίσκεται πάνω δεξιά (ΟΝ/OFF).Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώνει πατώντας μόνο αυτά τα 2 πλήκτρα με τα ασημένια σηματάκια?? Δηλαδή, θέλω να μπορώ να ξεκλειδώσω το πληκτρολόγιο,χωρίς να πατήσω το ΟΝ/OFF ούτε να ανοίξω το συρόμενο πληκτρολόγιο.

Γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1- ελληνικα

2-updates

3-destinator νεο (ειχα το 8 στο htc μεχρι πριν μερικους μηνες)

4-themes κλπ

5-προγραμματακια χρησιμα τα οποια εχετε ηδη δοκιμασει και αξιζουν..

 

1- Αναβάθμιση στην αντιπροσωπία.

2- Πάει μαζί με το 1.

3- Το Destinator 8 δεν αξίζει (ακόμα). Είναι σε beta έκδοση και έχει αρκετά προβλήματα. Δεν βρίσκω λόγο γιατί κάποιος να αλλάξει το 7. Τους ίδιους χάρτες χρησιμοποιούν.

4- Με τα panels και τα σχετικά δεν έχεις και πολλές επιλογές. Δεν είναι σαν τα απλά κινητά που βάζεις ένα χριστουγεννιάτικο θέμα και αλλάζει όλο το μενού.

5- Πολλά τα οποία αναφέρονται κατά καιρούς. Μπες στο Pocket PC Software και θα βρεις πολλά. Το πιο βασικό είναι να βάλεις το No Data για να μην μπαίνει η συσκευή σου στο GPRS αυθαίρετα (το συνηθίζουν αυτό τα WM).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τι σημαίνουν να λαμπάκια που ανάβουν στο τηλέφωνο όταν φορτίζει? Το δικό σας τηλέφωνο φορτίζει στον υπολογιστή? εμένα δεν φορτίζει, αν κ δεν έχω ενεργοποιήσει την επιλογή να ᾽μην φορτίζει όταν το συνδέω στον υπολογιστή᾽. Η έδειξη στην μπαταρία δείχνει ότι φορτιζει, κ παρόλα αυτα δεν θελει να φορτίσει. Στην μπρίζα φορτίζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

thnks επισης στον athanaso77

ααα κ απλα επειδη τωρα το ειδα..οταν ειπα πριν οτι ειχα το destinator 8 στο htc φυσικα εννοουσα το 7!!!

Link to comment
Share on other sites

thnks επισης στον athanaso77

ααα κ απλα επειδη τωρα το ειδα..οταν ειπα πριν οτι ειχα το destinator 8 στο htc φυσικα εννοουσα το 7!!!

 

Παιδια καλησπερα πωs μπορω να παρω καποιο τηλεφ απο το outlook ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα πωs μπορω να παρω καποιο τηλεφ απο το outlook ευχαριστω

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι ζητάς; Για κάποια από τις επαφές σου λες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το ξυπνητηρι δεν λειτουργη με κλειστη τη συσκευή???

 

Απ'οτι έχω διαβάσει στο forum πρέπει να έχεις ανοιχτη την συσκευή σου για να δουλέψει το ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

το ξυπνητηρι δεν λειτουργη με κλειστη τη συσκευή???

 

Απ'οτι έχω διαβάσει στο forum πρέπει να έχεις ανοιχτη την συσκευή σου για να δουλέψει το ξυπνητήρι.

 

Ναι σε όλες τις windows mobile συσκευές.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τα μηνύματα. Τα μηνύματα που στέλνω τα αποθηκέυει και στα Inbox και στα sent items. Υπάρχει τρόπος να τα εμφανίζει μόνο στο sent?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τα μηνύματα. Τα μηνύματα που στέλνω τα αποθηκέυει και στα Inbox και στα sent items. Υπάρχει τρόπος να τα εμφανίζει μόνο στο sent?

 

Tα βλέπεις σε μορφή διαλόγου, threaded sms, για να τα απενεργοποιήσεις

"Disαble Threading SMS

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\SMSInbox\Th readinfDisabled

 

Αλλάζουμε την τιμή από 0 σε 1" Πηγή

 

Μου φαίνεται και το xperia tweak έχει επιλογή να απενεργοποιήσεις το threaded sms αλλά υπάρχει και αυτόνομο cabακι.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το core...ότι βίντεο και αν του βάζω να παίξει δεν έχω εικόνα...έχω μόνο ήχο....εχει τ΄χει σε κανέναν?
Link to comment
Share on other sites

Tα βλέπεις σε μορφή διαλόγου, threaded sms, για να τα απενεργοποιήσεις

"Disαble Threading SMS

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\SMSInbox\Th readinfDisabled

 

Αλλάζουμε την τιμή από 0 σε 1" Πηγή

 

Πώς το κάνω αυτό? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όταν κλειδώνω το πληκτρολόγιο(πατώντας για μερικά δευτερόλεπτα το πλήκτρο που τερματίζει τις κλήσεις) μετά,για να χρησιμοποιήσω πάλι τη συσκευή, πατάω στιγμιαία το πλήκτρο που βρίσκεται πάνω δεξιά (ΟΝ/OFF).Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώνει πατώντας μόνο αυτά τα 2 πλήκτρα με τα ασημένια σηματάκια?? Δηλαδή, θέλω να μπορώ να ξεκλειδώσω το πληκτρολόγιο,χωρίς να πατήσω το ΟΝ/OFF ούτε να ανοίξω το συρόμενο πληκτρολόγιο.

Γίνεται?

 

start,settings,keylock,wake up the deviceby pressing any button

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
geia sas paidia.eimai kainourios sto forum k 8a i8ela mia boi8eia an mporeite. kserei kaneis pws ginontai oi ry8miseis wap stin cosmote gia na exw internet?

 

http://www.htc.com.gr/9090_cosmote.html ...και γράψε ελληνικά αν μπορείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό τι λέει από photo και video???

Υπάρχει πουθενά κανένα sample???

Βασικά είμαι μεταξύ Χ1 και HTC ....

Οι εφαρμογές για Windows mobile παίζουν σε όλα τα κινητά με windows λειτουργικό??

 

Παλιά είχα το P900 και το είχα βολευτεί...

Τώρα θέλω να αφήσω το Ν73 .... και ψάχνομαι....

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει καλύτερη κάμερα από τα HTC αλλά μην περιμένεις να φτάσει τα επίπεδα ποιότητας του Νokia σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλύτερη κάμερα από τα HTC αλλά μην περιμένεις να φτάσει τα επίπεδα ποιότητας του Νokia σου.

 

 

Μα θεωρητικά γράφει σε 640 χ 480, 30 fps....

Είναι δυνατόν το Ν73 να είναι καλύτερο????

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μα θεωρητικά γράφει σε 640 χ 480, 30 fps....

Είναι δυνατόν το Ν73 να είναι καλύτερο????

μιλαει για φωτογραφια ο φιλος μας.εχει την καλυτερη φωτογραφικη καμερα σε wm συσκευη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι... για φωτογραφία.

 

Τώρα για το Video δεν γνωρίζω τις επιδόσεις του συγκεκριμένου nokia αλλά εάν το συγκρίνεις με αυτό του Ν95 που ονομαστικά τραβάει το ίδιο video, πάλι δεν συγκρίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...