Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να ρυθμίσεις το user agent του εκάστοτε browser που χρησιμοποιείς. Δεν θυμάμαι ακριβώς την ρύθμιση μιας και δεν το έχω αλλάξει ποτέ αλλά ξέρω ότι γίνεται.

 

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά έτσι γίνεται. Γράφεις στον Opera about:config και στο τέλος της σελίδας αλλάζεις τον User Agent σε "3". Μετά φαίνονται κανονικά όλες οι σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χθές το είδα σε ένα multirama. Συγκεκριμένα στο κατάστημα της Ρόδου στα 611 ευρώ. Αυτό δεν είναι ελληνικό ;;
Link to comment
Share on other sites

χθές το είδα σε ένα multirama. Συγκεκριμένα στο κατάστημα της Ρόδου στα 611 ευρώ. Αυτό δεν είναι ελληνικό ;;

οχι.γερμανικο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους xperians !!! Τι εγινε ρε παιδια πολυ μουγκαμαρα επεσε !!! Τεσπα, εγω κατεβασα το youtube panel απο ενα αλλο σαιτ αλλα δεν δουλευει πολυ καλα, μολις πρωσπαθησεις να τρεξεις την σελιδα προς τα κατω για να επιλεξεις πιο βιντεακι θα δεις κολαει, αλλα παρα καθοτελα ή μεχρι που να το βγαλει η ericsson καλα ειναι ! Λοιπον ξυπνιτιρι G alarm για να ξυπναμε σαν ανθρωποι (διαβαζει mp3), pocket player για να ακουμε την μουσικη μας καλυτερα (ειναι λιγο αργος), nod 32 για windows mobile για μην κυνδινευει το αστερι μας απο ιους sms με ιους κτλ, και divx player για να βλεπουμε τα avi βιντεακια μας (o media player κανεi κατι παρακσενα κοληματα) :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους xperians !!! Τι εγινε ρε παιδια πολυ μουγκαμαρα επεσε !!! Τεσπα, εγω κατεβασα το youtube panel απο ενα αλλο σαιτ αλλα δεν δουλευει πολυ καλα, μολις πρωσπαθησεις να τρεξεις την σελιδα προς τα κατω για να επιλεξεις πιο βιντεακι θα δεις κολαει, αλλα παρα καθοτελα ή μεχρι που να το βγαλει η ericsson καλα ειναι ! Λοιπον ξυπνιτιρι G alarm για να ξυπναμε σαν ανθρωποι (διαβαζει mp3), pocket player για να ακουμε την μουσικη μας καλυτερα (ειναι λιγο αργος), nod 32 για windows mobile για μην κυνδινευει το αστερι μας απο ιους sms με ιους κτλ, και divx player για να βλεπουμε τα avi βιντεακια μας (o media player κανεi κατι παρακσενα κοληματα) :)

 

Υπαρχουν ιοι για windows mobile;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ιοι για windows mobile;

 

Φυσικα, windows ειναι.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

οτι και να κανουμε, η συσκευη ειναι μεγαλη αποτυχια αρχιζω και κλαιω τα 580 ευρω που εδωσα....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Είχες κάποια άλλη Windows Mobile συσκευή και το συγκρίνείς ή απλά διαπίστωσες (ομολογουμένως κάπως αργά...) ότι η συσκευή είναι πιο πολύ για αυτούς που αναζητούν PDA παρά κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Είχες κάποια άλλη Windows Mobile συσκευή και το συγκρίνείς ή απλά διαπίστωσες (ομολογουμένως κάπως αργά...) ότι η συσκευή είναι πιο πολύ για αυτούς που αναζητούν PDA παρά κινητό;
Φιλε μου χρονια πολλα και καλη χρονια, το κινητο το εχω 20 μερες, σαν ποιοτητα κατασκευης (hardware) ειναι κορυφαιο,οθονη επεξεργαστη. απο bugs ομως σκιζει....

δεν ειμαι ''αρχαριος'' στο θεμα pda και κινητων ειναι η δουλεια μου. οταν στην λειτουργια bluetooth δεν μπορει να κρατησει μια σταθερη ζευξη αναμεσα σε 2 συσκευες ειναι προβλημα (για μενα) (αλλος θα το περασει απαρατηρητο) οταν ανοιγεις το wifi και κλεινει το bluetooth ειναι προβλημα.... οταν δεν εχει φωνητικη κληση (που στο ΗΤC DIAMOND) που βασιζεται σε wi mobile 6.1 ειναι 'standard' εξοπλισμος και αυτο ειναι προβλημα... τα panels ειναι ωραια αλλα δεν κανεις την δουλεια σου δουλευωντας με τα panels. εαν δεν βγει μια εκδοση λογισμικου που να διορθωσει ολα αυτα που εμενα μου κοβουν τα χερια σε λειτουργιες θα μπει στο συρταρι και θα μεινει εκει. η καινουργια εκδοση firmware. στο emma δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ ΕΚΔΟΣΗ παλιου η νεου λογισμικου. μου θυμιζει το Ρ990 οταν πρωτοβγηκε και ηταν ωραιο και νεο αλλα πολυ προβληματικο.... ολα αυτα που αναφερω βασιζονται σε χρηση ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να αποτελουν για εσας κριτηριο αγορας. παντως για τους χρηστες που γνωριζουν αριστα αγγλικα ας δουν το forum αυτο και να κρινουν μονοι τους. http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=470

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Και τι ιοι !!! Ερχονται και με sms !!! Παντως για ποιον ενδιαφερεται ο nod 32 ειναι πολυ ελαφρης και πολυ γρηγορος !!! Εγω παντως για συγκριση με αλλα windows mobile δοκιμασα το diamond και κατα την ταπεινη μου αποψη το xperia ειναι καλυτερο !!! Κυριος λογο των πανελ !!! Και μυν γκρυνιαζεται ρε παιδια, windows εχει ψαχτειτε ο καθενας αναλογα με το τι θελει και φιαχτε το αλωστε δεν θα ειχε ενδιαφερον αν ηταν ολα στο πιατο και συγουρα θα βγουν πολα ωραια καλουδια απλα ειναι νωρις ακομα !!!
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στη bluetooth ζεύξη δεν έχω διαπιστώσει (με χρήση bluetooth A2DP handsfree πολλές ώρες ανά μέρα).

Το bug με wifi/bluetooth είναι όντως εκνευριστικό αλλά δεν παύει να είναι κάτι που θα μπορέσει να διορθωθεί μέσω software και κάτι που συμβαίνει μόνο όσο δεν έχει bluetooth ζεύξη.

Τα panels δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου, αυτό πρέπει να με ενοχλεί;

Link to comment
Share on other sites

οτι και να κανουμε, η συσκευη ειναι μεγαλη αποτυχια αρχιζω και κλαιω τα 580 ευρω που εδωσα....

 

δεν ξέρω γιατί το λες αυτό, δηλαδή τι περίμενες να έχεις έναν σταθερό υπολογιστή σε μικρότερη έκδοση,,, έλεος.... τεσπα είναι ότι καλύτερο έχω δει σε pda, άψογη πραγματικά η ποιότητα κατασκευής το κινητό γενικά είναι άψογο....αν και απορώ πως η htc το έκανε καλύτερο από το δικό της diamond…..

megabyte

http://www.football.co.uk/shared/images/teams/panathinaikos.jpgPanatha for ever..........

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στη bluetooth ζεύξη δεν έχω διαπιστώσει (με χρήση bluetooth A2DP handsfree πολλές ώρες ανά μέρα).

Το bug με wifi/bluetooth είναι όντως εκνευριστικό αλλά δεν παύει να είναι κάτι που θα μπορέσει να διορθωθεί μέσω software και κάτι που συμβαίνει μόνο όσο δεν έχει bluetooth ζεύξη.

Τα panels δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου, αυτό πρέπει να με ενοχλεί;

εγω φιλε μου εχω και 4 ρολογια της sonyericsson MBW-100,150,Classic,music,executive που με το Ρ1 μου δουλευουν αδιακοπα και απροβληματιστα χωρις δαικοπες και προβληματα και για να σου πω την αληθεια κανω με το Ρ1 οτι κανω με τ Χ1 χωρις να αντιμετωπιζω κανενα προβλημα και τωρα ολα αυτα αρχιζουν και με εκνευριζουν...
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Δες τα specs όλων αυτών που λες, στο επίσημο site: Γράφει ότι είναι συμβατά με το P1, όχι με το Χ1. :lol:

Δεν μπορείς να βγαίνεις και να λες ότι είναι μεγάλη αποτυχία, ισοπεδώνοντας τα πάντα, ειδικά όταν έχεις αυτή την υπογραφή! ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω γιατί το λες αυτό, δηλαδή τι περίμενες να έχεις έναν σταθερό υπολογιστή σε μικρότερη έκδοση,,, έλεος.... τεσπα είναι ότι καλύτερο έχω δει σε pda, άψογη πραγματικά η ποιότητα κατασκευής το κινητό γενικά είναι άψογο....αν και απορώ πως η htc το έκανε καλύτερο από το δικό της diamond…..
λαθος φιλε μου το diamond λειτουργικα ειναι καλυτερο, εαν η sonyericsson ειχε βαλει ολα αυτα που εχει το diamond θα ηταν οντως το καλυτερο στην αγορα, αλλα δυστυχως το Χ1 θελει πολυ δουλεια το λειτουργικο για να θεωρηθει τελειο. τελος παντων θα κανω υπομονη να δω την επομενη εκδοση firmware που θα βγαλει για το Χ1 η sonyericsson και μετα θα δουμε. in sonyericsson we trust..... εαν μετα απο αυτο δεν ''φτιαξει'' για μενα, θα παει για πουλημα. παντως εγω το πηρα το τηλεφωνο με βασει το diamond γιατι νομιζα οτι θα ειχε το ιδιο λειτουργικο, με την πειρα που ειχα απο ΗΤC αλλα δυστυχως εκανα λαθος.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Δες τα specs όλων αυτών που λες, στο επίσημο site: Γράφει ότι είναι συμβατά με το P1, όχι με το Χ1. :lol:

Δεν μπορείς να βγαίνεις και να λες ότι είναι μεγάλη αποτυχία, ισοπεδώνοντας τα πάντα, ειδικά όταν έχεις αυτή την υπογραφή! ;)

γραφει στα specs οτι οταν ανοιγεις το wifi θα κλεινει το bluetooth? η υπογραφη μου φταει και δεν το εχω δωσει ακομα φιλε μου. στο ΗΤC diamond που ειχα για 3 μηνες ολα δουλευαν ρολοι... wifi,bluetooth, MBW-150,100, HBH-660 ΟΛΑ ΜΑΖΙ χωρις το παραμικρο προβλημα. με βασει αυτα τα κριτιρια πηρα το Χ1 αλλα εκανα λαθος. και εγω εχω μαθει να ζω με τα λαθη μου....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Άλλο εννοούσα:

Το λάθος σου είναι ότι ως early adopter συσκευής από εταιρία που κάνει το πρώτο της βήμα στα WinMo (γιατί κακά τα ψέματα στο SE software έγινε η καραγκιοζιά κι όχι στο hardware by HTC), δεν οπλίστηκες με υπομονή για όλα αυτά και πίστεψες ότι δεν θα έρθουν, βασιζόμενος σε προηγούμενες εμπειρίες σου με συσκευές από εταιρίες που είχαν "δοκιμασμένο" το λειτουργικό που τις συνόδευε...

Ακούς εκεί "μεγάλη αποτυχία"... :X

Link to comment
Share on other sites

To "μεγαλη αποτυχια" θα κριθει απο τη διαμορφωση της τιμης του εκει κοντα στο καλοκαιρι:αν παραμενει υψηλη τοτε εχει καλως.Αν ομως το δινουν "μισοτιμης" για να ξεστοκαρουν οπως εχει πραξει στο παρελθον η ιαπωνοσουηδικη κοινοπραξια με αλλες "επαναστατικες" συσκευες (οπως το P990) τοτε θα υπαρχει ζητημα.Ηδη εμενα με προβληματιζει το οτι περασαν σε αλλο προμηθευτη h/w τοσο νωρις
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

WVGA wallpapers για το Xperia: http://mylostblog.altervista.org/?dl_id=382

Επίσης ο καλύτερος video converter για Xperia και Touch HD: http://gm.mainframe.no/stuff/Encoder_1.12.rar. Απλά μετατρέψτε τα βίντεο με το προγραμματάκι αυτό και δείτε τα με τον WM Player (όχι με Core Player ή TCPMP) σε τέλεια ποιότητα!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ρώτησα σε κατάστημα γερμανός για το πότε θα έρθει ελλάδα και μου είπαν πως δεν θα κυκλοφορήσει καθόλου τελικά.Ισχύει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Make love not war !!! Ρε παιδια αντι να καθεστε να λετε ποιος εχει τι δικιο και αν τελικα η συσκευη ειναι καλη ή οχι δεν κοιταμε πως θα την βελτιωσουμε σ'αυτα που θελουμε με κανα προγραματακι αφου ετσι και αλιως τα φραγκα τα σκασαμε !!! Εγω θα ελεγα οποιος ξερει κατι καλο για την συσκευη να το πει να το μαθουμε και μεις και ας δωσουμε λιγο χρονο τα προβληματα ειναι για να λυνονται !!! Λοιπον πειρα το HBH - DS980 stereo bluetooth headset της ericsson απο μουσικη τα σπαει αλλα απο ομιλια δεν εμεινα απολυτα ευχαριστημενος επισεις μπαινει στις επαφες αλλα και στην λιστα κλησεων και κανεις τις κλησεις απο αυτο χωρις να αγκιξεις την συσκευη !! Δοκιμασα να μιλισω στο skype συνδεμενος στο wifi του σπιτιου μου και οντος εκανε ψιλοδιακοπες στην ομιλια αλλα οχι αποσυνδεση !!! Το εχω δωκιμασει και με τα κανονικα ακουστικα και ειναι τελειο !!! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα ότι αρκετοί έχουν αγοράσει από Expansys και το διαφημίζουν, θα σας πω τι έπαθα Εγώ.

 

Παρέλαβα λοιπόν την Τετάρτη από την DHL το πακέτο το άνοιξα και είδα ότι η συσκευασία του X1 δεν ήταν σφραγισμένη , δεν έδωσα σημασία την άνοιξα και είδα ότι πάνω στο manual και στην κάρτα X1 support ήταν γραμμένα με στυλό οι σειριακοί αριθμοί του κινητού, το δε κινητό έχει ένα χτύπημα στο πίσω μέρος πάνω στο σήμα της Sony Ericsson μια μικρή γρατσουνιά στο πλάι εκεί που ανοίγει το κάλυμμα της μπαταρίας και μια γρατσουνιά πάνω στο κάλυμμα της SIM.

:cry:

 

Τους έστειλα e-mail μαζί με φωτογραφίες του κινητού και περιμένω απάντηση

Προφανώς το κινητό είναι μεταχειρισμένο , μπορεί και Β διαλογής. :!:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα ότι αρκετοί έχουν αγοράσει από Expansys και το διαφημίζουν, θα σας πω τι έπαθα Εγώ.

 

Παρέλαβα λοιπόν την Τετάρτη από την DHL το πακέτο το άνοιξα και είδα ότι η συσκευασία του X1 δεν ήταν σφραγισμένη , δεν έδωσα σημασία την άνοιξα και είδα ότι πάνω στο manual και στην κάρτα X1 support ήταν γραμμένα με στυλό οι σειριακοί αριθμοί του κινητού, το δε κινητό έχει ένα χτύπημα στο πίσω μέρος πάνω στο σήμα της Sony Ericsson μια μικρή γρατσουνιά στο πλάι εκεί που ανοίγει το κάλυμμα της μπαταρίας και μια γρατσουνιά πάνω στο κάλυμμα της SIM.

:cry:

 

Τους έστειλα e-mail μαζί με φωτογραφίες του κινητού και περιμένω απάντηση

Προφανώς το κινητό είναι μεταχειρισμένο , μπορεί και Β διαλογής. :!:

το δικο μου παντως ηταν σφραγισμενο και κλειστ χωρις γρατζουνιες και προβληματα καρτα υποστηριξης δεν ειχε μεσα:(
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...