Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια με handsfree ακουγεται κανονικα η ομιλια στη 2η sim?γιατι διαβασα οτι με το ΒΤ υπαρχει προβλημα και δεν εχει καλη ληψη η 2 σιμ. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο την SIM 2 δλδ ακούς καθαρά ? Όταν χτυπάει και αυτό το ακούς ? Επίσης και στα μυνήματα δεν αλλάζει ήχο! Έχει αρκετά μείον αλλά μεγάλη η χάρη των 2 SIM!

 

Μπορείς να βάλεις ότι ήχο θέλεις για τα μυνήματα

Link to comment
Share on other sites

Α ναι,έχεις δίκιο,δεν το είχα προσέξει! My mistake!

 

Btw κάνα θέμα μήπως βρήκε κανείς ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

οσοι το εχουν μπορειτε να μου πειτε ποσες επαφες χωρανε στο D880 στον καταλογο του τηλ?διαβασα καπου για 1000 επαφες. αλλα εννοουν 1000 νουμερα ή 1000 επαφες που σε καθε μια αποθηκευονται 2-3 νουμερα?!ευχαριστω!!!! και pleaseeee πειτε μου οσοι το χρησιμοποιειτε αν με handsfree ακουγεται καλα η 2η σιμ!
Link to comment
Share on other sites

1000 επαφές είναι!

Με ΒΤ πάντως ακούγεται χειρότερα απο ότι απο το τηλέφωνο! Με handsfree δεν δοκίμασα!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό το Σάββατο. Πρώτες εντυπώσεις (με 2 sim) πολύ θετικές αν και δεν το έχω ψαξει και πάρα πολύ ακόμα.

Εχει ένα bug που δεν ξέρω αν το έχει συναντησει καποιος άλλος. Δεν μπορεί να sortαρει τις επαφές με "Έπίθετο Όνομα" αν και το επιλέγω. Το έχει συναντήσει κανένας άλλος αυτό? H firmware version είναι η D880BDHE2. Υπάρχει καμμία νεότερη?

..and you'll never walk alone...
Link to comment
Share on other sites

1000 επαφές είναι!

Με ΒΤ πάντως ακούγεται χειρότερα απο ότι απο το τηλέφωνο! Με handsfree δεν δοκίμασα!

ευχαριστω. παντως αν δεν ακουγεται καλα με τη 2η σιμ ειναι προβλημα. εγω επειδη δεχεται δυο καρτες θα το αγοραζα.ομως αν με τη 2η υπαρχει προβλημα τοτε θα το ξανασκεφτω .. δηλ η μονη λυση για να ακουγεται σωστα ειναι να εναλλαζεις σιμ1 σιμ 2? τουλαχιστον ετσι λυνεται? και κατι αλλο πολυ σημαντικο. με τις επαφες και τα sms πως καταλαβαινεις που εχει αποθηκευτει τι? το κινητο εχει πχ . τηλ. καταλογο 1000 επαφων, και σου δειχνει και τις επαφες της sim 1 και sim 2 ξεχωριστα? το ιδιο και με τα sms? εχς μπερδευτει. και στα καταστηματα που ρωτησα αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος!τα νευρα μου!! ευχαριστω και παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. παντως αν δεν ακουγεται καλα με τη 2η σιμ ειναι προβλημα. εγω επειδη δεχεται δυο καρτες θα το αγοραζα.ομως αν με τη 2η υπαρχει προβλημα τοτε θα το ξανασκεφτω .. δηλ η μονη λυση για να ακουγεται σωστα ειναι να εναλλαζεις σιμ1 σιμ 2? τουλαχιστον ετσι λυνεται?

 

Κοίταξε,συγκεκριμένα με το ΒΤ τα πράγματα είναι τραγικά! Με την σιμ1 ακους πολύ δυνατά,με την σιμ2 παλεύεις να ακούσεις! Όταν απεργοποιώ το ΒΤ και μιλάω απο το τηλέφωνο τότε τα πράγματα είναι καλύτερα! ( Υπάρχει στις επιλογές,κατά την διάρκεια της κλήσης,να επιλέξεις "Ενεργοποίηση καθαριότητας φωνής" αλλά πρέπει να το κάνεις σε κάθε κλήση ξεχωριστά ,δυστυχώς όμως η διαφορά είναι ανεπαίσθητη ) Αυτό που λες για την εναλλαγή είναι μία λύση η οποία δεν είναι δύσκολη αλλά ούτε και εύκολη!

Εγώ τα πρωινά που είμαι στην δουλεία έχω την σιμ της δουλείας ως σιμ1 και καμία φορά τα απογεύματα γυρίζω το προσωπικό νούμερο σε σιμ1! Μια επαννεκίνηση είναι! :O

 

και κατι αλλο πολυ σημαντικο. με τις επαφες και τα sms πως καταλαβαινεις που εχει αποθηκευτει τι? το κινητο εχει πχ . τηλ. καταλογο 1000 επαφων, και σου δειχνει και τις επαφες της sim 1 και sim 2 ξεχωριστα? το ιδιο και με τα sms? εχς μπερδευτει. και στα καταστηματα που ρωτησα αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος!τα νευρα μου!! ευχαριστω και παλι!!!

 

Τα sms αποθηκεύονται όλα στο τηλέφωνο ( 200 στο νούμερο ). Για τον τηλεφωνικό κατάλογο,ναι,σου τα δείχνει ξεχωριστά! Μπαίνοντας στις επαφές σου δείχνει τις επαφές του τηλεφώνο! Πατώντας δεξία σε μεταφέρει στις επαφές της σιμ1 και ακόμα μία δεξία σου δείχνει τις επαφές της σιμ2!

Τα σμσ σου τα δείχνει όλα μαζί χωρίς κάποιον διαχωρισμό!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά αξίζει να το αγοράσω; Από ήχο μέσω ακουστικών, από φωτογραφίες όλα καλά; Η δεύτερη σιμ δεν ακούγεται σε τέτοιο βαθμό που να μη μπορείς να επικοινωνήσεις; Το ΣΑΡ του είναι πράγματι τόσο χαμηλό όσο λένε; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε,συγκεκριμένα με το ΒΤ τα πράγματα είναι τραγικά! Με την σιμ1 ακους πολύ δυνατά,με την σιμ2 παλεύεις να ακούσεις!.....Αυτό που λες για την εναλλαγή είναι μία λύση η οποία δεν είναι δύσκολη αλλά ούτε και εύκολη!

 

Ευχαριστω! Οποτε μαλλον και εγω αυτο θα κανω. δεν ειναι βεβαια η καλυτερη λυση, αλλα εχω βαρεθει το ολο σκηνικο με τα 2 κινητα.

 

Επισης...το ρωτησα και πιο πανω, αλλα μηπως με handsfree υπαρχει βελτιωση? Αποκλειεται να μην περιλαμβανει η συσκευασια, σωστα? Γενικα το συστηνετε? απο καμερα πχ και μπαταρια πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως, με χρήση bluetooth η δεύτερη SIM ακουγεται μεν λιγότερο δυνατά αλλά όχι σε τραγικό βαθμό, δεν νομίζω ότι είναι αποτρεπτικό..
..and you'll never walk alone...
Link to comment
Share on other sites

Απο την SIM 2 δλδ ακούς καθαρά ? Όταν χτυπάει και αυτό το ακούς ? Επίσης και στα μυνήματα δεν αλλάζει ήχο! Έχει αρκετά μείον αλλά μεγάλη η χάρη των 2 SIM!

 

χτυπαει κανονικα και απο τις 2 σιμ

δεν εχω εντοπισει κατι μεμπτο σε αυτο. η ενταση ειναι ετσι και αλλιως ΠΟΛΥ χαμηλη και στο ηχειο και στο ακουστικο ομως κατα τη διαρκεια της κλησης αλλα παρολα αυτα αυτο που προσφερει δε το δινει κανενα αλλο.

 

εξακολουθει να με ενοχλει οτι δε μπορω να διαβασω πολλαπλα μηνυματα

:X
Link to comment
Share on other sites

το ακουστικο ειναι προβλημα σε ολα τα samsung ειναι χαμηλης εντασης .
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

χτυπαει κανονικα και απο τις 2 σιμ

δεν εχω εντοπισει κατι μεμπτο σε αυτο. η ενταση ειναι ετσι και αλλιως ΠΟΛΥ χαμηλη και στο ηχειο και στο ακουστικο ομως κατα τη διαρκεια της κλησης αλλα παρολα αυτα αυτο που προσφερει δε το δινει κανενα αλλο.

 

εξακολουθει να με ενοχλει οτι δε μπορω να διαβασω πολλαπλα μηνυματα

 

Βασικά έκανα λάθος διατύπωση! Εννούσα όταν καλείς απο την σιμ2,αν ακούγεται το ίδιο με την σιμ1!

Anyway, σε γενικές γραμμές όλα τα ψιλοπροβληματάκια δεν είναι και τόσης ούσιας συγκριτικά με την ευκολία του να έχεις 2 κάρτες σιμ σε ένα τηλέφωνο!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

το ακουστικο ειναι προβλημα σε ολα τα samsung ειναι χαμηλης εντασης .

 

εκτος απο το ι780 που εχω βρει την υγεια μου σε αυτο θεμα και ευχαριστιεμαι ενταση και συνομιλια

:X
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό το Σάββατο. Πρώτες εντυπώσεις (με 2 sim) πολύ θετικές αν και δεν το έχω ψαξει και πάρα πολύ ακόμα.

Εχει ένα bug που δεν ξέρω αν το έχει συναντησει καποιος άλλος. Δεν μπορεί να sortαρει τις επαφές με "Έπίθετο Όνομα" αν και το επιλέγω. Το έχει συναντήσει κανένας άλλος αυτό? H firmware version είναι η D880BDHE2. Υπάρχει καμμία νεότερη?

 

file Arky kai ego to idio provlhma antimetopizo se vathmo pou exo ftasei poly konta na to spaso!!!!!

den ginetai me tipota na sortarei tis epafes, exo dokimasei na tis metatrepso oles se CAPS pali tzifos!, prospatho na kano anazitisi 1 epafis poy molis perasa sto til se Ellinikous xarakthres kai den tin vriskei, prepei na kano scroll oles tis epafes gia na tin vro!! pernao epafi me latinikous xaraktires kai pali den kanei sosto sorting! An kapoios mporei na voithisei parakalo as pei kamia idea tha me glitosei apo 300 eyro (gia agora kainourgiou)

to firmware einai BDH2

thanks

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στην δική μου περίπτωση το θέμα ήταν το εξής: Όταν πέρασα τις επαφές με bluetooth από ένα αλλο Samsung, στο D880 ήταν επιλεγμένη η σειρά "Ονομα Επίθετο". Τις έσβησα όλες, τις ξαναπέρασα με επιλεγμενο το "Επιθετο Ονομα" και έφτιαξε. Βέβαια ΔΕΝ μπορεί να αλλάξει και αυτό είναι bug
..and you'll never walk alone...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στην δική μου περίπτωση το θέμα ήταν το εξής: Όταν πέρασα τις επαφές με bluetooth από ένα αλλο Samsung, στο D880 ήταν επιλεγμένη η σειρά "Ονομα Επίθετο". Τις έσβησα όλες, τις ξαναπέρασα με επιλεγμενο το "Επιθετο Ονομα" και έφτιαξε. Βέβαια ΔΕΝ μπορεί να αλλάξει και αυτό είναι bug

 

Ελλάς το μεγαλείο σου! Μόλις πληροφορήθηκα, από κατάστημα service της Samsung, ότι τα κινητά που προέρχονται από «τας Ανατολάς» δεν μπορούν να κάνουν sorting στις επαφές παρά μόνο αν αυτές είναι σε λατινικούς χαρακτήρες. Φταίω λοιπόν εγώ να πάω στο κατάστημα του Γερμανού και να του φέρω το κινητό στο κεφάλι ? Διότι πρέπει τώρα να κάτσω να αλλάξω 350 επαφές σε λατινικούς χαρακτήρες και αν αργότερα αποφασίσω να αλλάξω κινητό πάλι ξανά μανά τα ίδια τρέχα γύρευε….

Άσε που πρέπει να βάλεις default γλώσσα τα αγγλικά ώστε να μην χρειάζεται να πατάς 3 φορές το πλήκτρο μέχρι να βρεις λατινικό χαρακτήρα

Μήπως κανείς εδώ μέσα έχει καμιά λύση?

Π.χ αν αναβαθμίσω το firmware?

Link to comment
Share on other sites

Ελλάς το μεγαλείο σου! Μόλις πληροφορήθηκα, από κατάστημα service της Samsung, ότι τα κινητά που προέρχονται από «τας Ανατολάς» δεν μπορούν να κάνουν sorting στις επαφές παρά μόνο αν αυτές είναι σε λατινικούς χαρακτήρες. Φταίω λοιπόν εγώ να πάω στο κατάστημα του Γερμανού και να του φέρω το κινητό στο κεφάλι ? Διότι πρέπει τώρα να κάτσω να αλλάξω 350 επαφές σε λατινικούς χαρακτήρες και αν αργότερα αποφασίσω να αλλάξω κινητό πάλι ξανά μανά τα ίδια τρέχα γύρευε….

Άσε που πρέπει να βάλεις default γλώσσα τα αγγλικά ώστε να μην χρειάζεται να πατάς 3 φορές το πλήκτρο μέχρι να βρεις λατινικό χαρακτήρα

Μήπως κανείς εδώ μέσα έχει καμιά λύση?

Π.χ αν αναβαθμίσω το firmware?

 

Μην εισαι τοσο ευκολοπιστος στις ******** της αντιπροσωπειας.

Αν το κινητο σου εχει την D880BDHE2,τοτε θα συμπεριφερεται ακριβως το ιδιο οπως και το κινητο της επισιμης αντιπροσωπειας.

Link to comment
Share on other sites

δηλ το κινητο δεν κανει short τις επαφες αλφαβητικα, αν προσθεσεις αργοτερα αλλο ονομα?ειτε με ελληνικους ειτε με λατινικους χαρακτηρες?πχ στο Sony Εr. εχω ανακατεμενες επαφες με ελλην. και λατν. χαρακτηρες. Αλλα παιρνει το πρωτο γραμμα και κανει short.
Link to comment
Share on other sites

δηλ το κινητο δεν κανει short τις επαφες αλφαβητικα, αν προσθεσεις αργοτερα αλλο ονομα?ειτε με ελληνικους ειτε με λατινικους χαρακτηρες?πχ στο Sony Εr. εχω ανακατεμενες επαφες με ελλην. και λατν. χαρακτηρες. Αλλα παιρνει το πρωτο γραμμα και κανει short.[/QUOT

 

Όταν προσθέτω μία επαφή με Ελληνικούς χαρακτήρες και προσπαθήσω να την αναζητήσω πληκτρολογώντας π.χ τα 3 πρώτα γράμματα, δεν την βρίσκει! καμιά φορά την πετυχαίνω βεβαια, αλλά ο κανόνας είναι ότι , ακόμα και αν γράψω ολόκληρο το επίθετο ή το όνομα δεν την βρίσκει! ( αυτό συμβαίνει σε ορισμένα γράμματα π.χ Γ,Λ,Τ ) αν περάσω το όνομα με λατινικούς χαρακτήρες και μόνο όταν αλλάξω την γλώσσα του τηλεφώνου σε english, μόνο τότε βρίσκει την επαφή. ΟΛΕ!

είπαμε δεν ζήτησα να έχει smart search, αλλά όχι και αυτό το πακέτο.....

καμιά ιδέα κανείς?

μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...