Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως μπορεις να εξηγησεις εσυ η καποιος αλλος........... πως περνουνται οι κωδικοι αυτοι???

 

μια αναλυτικη εξηγηση δηλαδη!!!

 

 

κοιτα ειναι απλο:

 

σε κατασταση αναμονης, πληκτρολογεις με τη σειρα το κωδικο και σε βαζει απο μονο του σε ενα μενου με υπομενου.. στη συνεχεια επιλεγεις ακριβως το υπομενου οπως το γραφει ο κωδικος και στις τιμες που εχει στα κουτακια ας πουμε βαζεις την ανωτερη πχ up to 20 ε, τοτε βαζεις 20 ..

 

δηλαδη πατας το κωδικο..

 

σε βαζει σε ενα μενου

 

απο αυτο επιλεγεις 2 H/W ---- 2. audio settings ---- 15.AUDIO AMP ------

 

IOM2_NORMAL1_ εδω βαζεις 20 ή 21

 

IOM2_NORMAL_2 εδω βαζεις 29 το πολυ

 

SLAVE_IOM2_NORMAL εδω βαζεις το πολυ 20

 

DPS_ISS_RINGER_LOUD-_SPEAKER εδω μεχρι 29 και κανεις save

 

εγω εχω βαλει τις ανωτερες τιμες και υπαρχει πραγματικα μεγαλη βελτιωση και στο ringtone αλλα και ακουω τον συνομιλητη μου εμφανως πιο δυνατα

 

ελπιζω να σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κοιτα ειναι απλο:

 

σε κατασταση αναμονης, πληκτρολογεις με τη σειρα το κωδικο και σε βαζει απο μονο του σε ενα μενου με υπομενου.. στη συνεχεια επιλεγεις ακριβως το υπομενου οπως το γραφει ο κωδικος και στις τιμες που εχει στα κουτακια ας πουμε βαζεις την ανωτερη πχ up to 20 ε, τοτε βαζεις 20 ..

 

δηλαδη πατας το κωδικο..

 

σε βαζει σε ενα μενου

 

απο αυτο επιλεγεις 2 H/W ---- 2. audio settings ---- 15.AUDIO AMP ------

 

IOM2_NORMAL1_ εδω βαζεις 20 ή 21

 

IOM2_NORMAL_2 εδω βαζεις 29 το πολυ

 

SLAVE_IOM2_NORMAL εδω βαζεις το πολυ 20

 

DPS_ISS_RINGER_LOUD-_SPEAKER εδω μεχρι 29 και κανεις save

 

εγω εχω βαλει τις ανωτερες τιμες και υπαρχει πραγματικα μεγαλη βελτιωση και στο ringtone αλλα και ακουω τον συνομιλητη μου εμφανως πιο δυνατα

 

ελπιζω να σε βοηθησα

 

ΒΟΗΘΗΣΕΣ!!!!!!!!!!!!

 

οντως .................ειναι λιγο καλυτερα!!!!!

αν υπηρχαν ακομα μεγαλυτερες τιμες, θα ηταν ακομα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

αν και σου απαντησα και πιο πανω.

1. δεν γινεται παρα μονο στο κανονικο και παλι εκει σταδιακα ο ηχος χαμηλωνει

2. αν βαζωντας το ημερολογιο π,χ. και εχεις μονο φωτισμενη οθονη τοτε δοκιμασε να κανεις επαναφορα εργοστασιακων και αν επιμενει τοτε το πας για αναβαθμιση.

3.αυτο νομιζω πρεπει να ειναι στο προφιλ/κανονικο /ηχοι τηλεφωνου /ηχοι ενεργοποιησης απενεργοποιησης

 

ευχαριστω!για το 3 ειχες δικιο!τωρα για το 2 ακομα να το βρω. ουτε με το reset εγινε κατι. εκτος και αν κανω κατι λαθος .. :O βασικα εχω περασει αρχεια, ημερολογιο, τηλεφωνα κλπ.. και αν το παω για αναβαθμιση θα χαθουν και θα πρεπει να τα ξαναπερασω.. ασε που δεν εχω και κανενα προβλημα με τον ηχο. ισως με αλλο FW να εχω. με εκνευριζει βεβαια που δεν μπορω να βλεπω την ωρα. ειναι λες και ειναι απενεργοποιημενο το κιν.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει τους κωδικους για ολα τα κρυφα μενου του τηλεφωνου?

αν εκανα τοσο δυσκλολη ερωτηση ωστε να μην ξαναγραψει κανεις στο τοπικ τοτε ασ στην σβησω.

τι εγινε παιδια νεκρωσε ξαφνικα το τοπικ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει τους κωδικους για ολα τα κρυφα μενου του τηλεφωνου?

αν εκανα τοσο δυσκλολη ερωτηση ωστε να μην ξαναγραψει κανεις στο τοπικ τοτε ασ στην σβησω.

τι εγινε παιδια νεκρωσε ξαφνικα το τοπικ!!!!!!!!!!!!

 

 

 

κιεγω αυτο αναρωτιεμαι.. τι συνεβη και νεκρωσε το τοπικ...:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλο το κινητο αν εξαιρεσεις κατι πολυ σημαντικο..τη ποιοτητα ηχου... ειδικα στη δευτερη sim η ποιοτητα του ηχου ειναι χαλια... αν και δυναμωσε ο ηχος με το κρυφο μενου, παρολαυτα η ποιοτητα εξακολουθει να ειναι αθλια..

 

και δεν φτανει που δεν τους ακουω εγω μερικες φορες δεν με ακουνε και εκεινοι ή ακουνε τη φωνη τους διπλη..

 

ειμαι σχετικα απογοητευμενη..

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου με Sim Q η δεύτερη γραμμή ήταν μια χαρά, με cosmote ακούγεται χάλια, πάντα με bluetooth όμως, από το ακουστικό είναι μια χαρά.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια εσας η ποιοτητα ηχου κατα τη διαρκεια κλησης πως ειναι?

 

οι συνομιλητες σας σας ακουνε καθαρα και δυνατα?

Link to comment
Share on other sites

εμενα μια χαρα και στις 2 γραμμες, χρησιμοποιοντας ομως το handsfree. (οχι ΒΤ)

 

 

απο το ακουστικο του τηλεφώνου?

 

γενικα ειστε ευχαριστημενοι με το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι το μονο προβλημα ειναι η χαμηλη ενταση του ακουστικου γενικα κατι το οποιο ισχυει στα περισσοτερα samsung και οι χαλια φωτογραφιες ...
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι το μονο προβλημα ειναι η χαμηλη ενταση του ακουστικου γενικα κατι το οποιο ισχυει στα περισσοτερα samsung και οι χαλια φωτογραφιες ...

 

Με κάλυψε πλήρως ο φίλος Νίκος! Και εγώ αυτές τις ενστάσεις έχω!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγω......αλλα θελω να κάνω μια βλακεία ερώτηση. Εχω βαλει και τις δύο κάρτες. Μία κοσμοτε (γιατι αυτην είχα κυρίως και την ξέρεις ο κόσμος) και μια wind για να μιλάω με την κοπελία μου (με non stop διοτι έχει wind και αυτήν). Πώς μπορω να έχω πρωτεύον την κοσμοτε και χωρίς να αλλάξω το πρωτεύον (και ξαναγίνει επαννεκίνηση) να πάρω τηλέφωνο μέσω της wind;

Αν καταλάβατε ωραία αν όχι ......μπορω να τηλεφωνσω και απο τα δυο χωρίς επαννεκίνηση;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

και απο ακουστικο ο ηχος ειναι καλος. οκ δεν ειναι οπως σονυ αλλα οχι τοσο τραγικα. ειδικα οταν ο συνομιλητης μιλαει κανονικα και δεν ψιθυριζει :) θα δοκιμασω και εγω με το κρυφο μενου να δω αν εχω βελτιωση. εμενα προσωπικα οι φωτογραφιες δεν με νοιαζουν. με φως ημερας η ληψη ειναι πολυ καλη..απλα δεν εχει φλασ. για μενα ο μονος λογος που προχωρησα στην αγορα του τηλ αυτου ηταν οι 2 σιμ. δεν πηγαινε αλλο η κατασταση...2 κιν, 2 φορτιστες, 2 handsfree, 2 BT, βαλε βγαλε απο τσαντα... ειναι τι ζηταει ο καθενας και ποιες οι απαιτησεις του. μπαταρια αρκετα ικανοποιητικο. με μεσο ορο 3 ωρες την ημερα κραταει 3 μερες.

επισης ναι τα εχουμε ξαναπει :) γινεται να παρεις τηλ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ απο ΟΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΘΕΣ. αρκει να πατησεις το αριστερο κουμπακι στο πλαι του τηλ ακριβως πανω απο τα πληκτρα της εντασης.ετσι αντι να ασπρισει η επιλογη της σιμ 1 , θα ασπρισει η σιμ 2 στην οθονη για να καλεσεις απο την 2η καρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγω......αλλα θελω να κάνω μια βλακεία ερώτηση. Εχω βαλει και τις δύο κάρτες. Μία κοσμοτε (γιατι αυτην είχα κυρίως και την ξέρεις ο κόσμος) και μια wind για να μιλάω με την κοπελία μου (με non stop διοτι έχει wind και αυτήν). Πώς μπορω να έχω πρωτεύον την κοσμοτε και χωρίς να αλλάξω το πρωτεύον (και ξαναγίνει επαννεκίνηση) να πάρω τηλέφωνο μέσω της wind;

Αν καταλάβατε ωραία αν όχι ......μπορω να τηλεφωνσω και απο τα δυο χωρίς επαννεκίνηση;

sakaflias πηγαινε εδω και διαβασε!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=197954&page=20

 

ειναι πολυ αναλυτηκα και δεν θα δυσκολευτεις!

Link to comment
Share on other sites

και απο ακουστικο ο ηχος ειναι καλος. οκ δεν ειναι οπως σονυ αλλα οχι τοσο τραγικα. ειδικα οταν ο συνομιλητης μιλαει κανονικα και δεν ψιθυριζει :) θα δοκιμασω και εγω με το κρυφο μενου να δω αν εχω βελτιωση. εμενα προσωπικα οι φωτογραφιες δεν με νοιαζουν. με φως ημερας η ληψη ειναι πολυ καλη..απλα δεν εχει φλασ. για μενα ο μονος λογος που προχωρησα στην αγορα του τηλ αυτου ηταν οι 2 σιμ. δεν πηγαινε αλλο η κατασταση...2 κιν, 2 φορτιστες, 2 handsfree, 2 BT, βαλε βγαλε απο τσαντα... ειναι τι ζηταει ο καθενας και ποιες οι απαιτησεις του. μπαταρια αρκετα ικανοποιητικο. με μεσο ορο 3 ωρες την ημερα κραταει 3 μερες.

επισης ναι τα εχουμε ξαναπει :) γινεται να παρεις τηλ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ απο ΟΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΘΕΣ. αρκει να πατησεις το αριστερο κουμπακι στο πλαι του τηλ ακριβως πανω απο τα πληκτρα της εντασης.ετσι αντι να ασπρισει η επιλογη της σιμ 1 , θα ασπρισει η σιμ 2 στην οθονη για να καλεσεις απο την 2η καρτα σου.

 

 

μαζι σου σε οτι λες απλα καποιος ρωτησε ποια ειναι τα μειον !Αν ρωτουσε ποια ειναι τα + τοτε θα ελεγα ακριβως αυτα που ειπες.

 

με το κρυφο μενου τι εννοεις δεν το καταλαβα ;μπορεις να βελτιωσεις τον ηχο στο ακουστικο απο καπου ;νομιζω πριν καποιες σελιδες καποιος ειχε ποσταρει το κρυφο μενου για το 880

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

μμ οκ!δεν το προσεξα! για το κρυφο μενου ναι υπαρχει.νομιζω ο platijet το εχει αναφερει στην αρχη του post και εχει δωσει και κωδικους. πηγαινε καλυτερα στη σελιδα 27 να δεις.

Eγω το δοκιμασα, αλλα μηπως μπορει καποιος να μου πει πως αλλαζω-αυξανω ΜΟΝΟ τον ηχο του ακουστικου? δεν θελω να αυξησω ουτε την ενταση του μικροφωνου, ουτε τον ηχο του τηλ. ειδικα το τελευταιο με ringtone μικροφωνιζει αρκετα.

 

Για πειτε μου παρακαλω..Παταμε πρωτα

1. *#0206*8378#

2. H/W

μετα? audio settings ή slave audio settings? εχει στο καθενα 500 επιλογες...

Link to comment
Share on other sites

sakaflias πηγαινε εδω και διαβασε!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=197954&page=20

 

ειναι πολυ αναλυτηκα και δεν θα δυσκολευτεις!

 

Ok ευχαριστω το έκανα. Τέλεια.

 

Τωρα να ρωτήσω κατι αλλο.....

υπαρχει κατι παρόμοιο με το what's up ή f2g ...απο τηλ. συμβόλαιου σε καρτοκινητο ή το αντιστροφο;

 

Δηλαδη εχω συμβολαιο και θελω να μιλαω σε καρτοκινητο της ιδιας εταιρειες ή το αναποδο απο καρτοκινητο σε συμβολαιο.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από εμένα.Είμαι καινούργιο μέλος και εχώ 2 απορίες σχετικά με το κινητό αυτό.

1)Πως γίνεται να αποθηκεύσω τα μηνύματα στη memory card???Αν και το εχω επιλέξει απτις ρυθμίσεις της μνήμης, όταν είμαι στο φάκελο των μηνυματων η επιλογή για μεταφορα του μηνύματος στην κάρτα είναι σκιασμένη και ανενεργή και όλα τα εισερχόμενα συνεχίζουν να αποθηκεύονται στο τήλ.

 

2)όταν επιλέγω ως ήχο μηνύματος καποιο δικό μου amr ή mp3 (εχω δοκιμασει 3-4) αρχείο αυτος παίζει 4-5 φορες συνεχόμενα όποτε μου ερχεται μήνυμα.Αυτο ειναι και το ποιο εκνευριστικο δηλαδη καθως αναγκάζομαι να χρησιμοποιω τους default ήχους που ναι μεν δεν προκαλουν τετοιο προβλημα αλλά ειναι εντελώς ξενέρωτοι.

Το firmware ειναι το B880BDHE2.Αυτό είναι τι ποιο πρόσφατο???

 

Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω ότι η ποιότητα του ήχου δεν ειναι και η καλύτερη δυνατή ιδίως όταν μιλάς από bluetooth, με τη 2η SIM να έχει χαμηλότερη ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από εμένα.Είμαι καινούργιο μέλος και εχώ 2 απορίες σχετικά με το κινητό αυτό.

1)Πως γίνεται να αποθηκεύσω τα μηνύματα στη memory card???Αν και το εχω επιλέξει απτις ρυθμίσεις της μνήμης, όταν είμαι στο φάκελο των μηνυματων η επιλογή για μεταφορα του μηνύματος στην κάρτα είναι σκιασμένη και ανενεργή και όλα τα εισερχόμενα συνεχίζουν να αποθηκεύονται στο τήλ.

 

2)όταν επιλέγω ως ήχο μηνύματος καποιο δικό μου amr ή mp3 (εχω δοκιμασει 3-4) αρχείο αυτος παίζει 4-5 φορες συνεχόμενα όποτε μου ερχεται μήνυμα.Αυτο ειναι και το ποιο εκνευριστικο δηλαδη καθως αναγκάζομαι να χρησιμοποιω τους default ήχους που ναι μεν δεν προκαλουν τετοιο προβλημα αλλά ειναι εντελώς ξενέρωτοι.

Το firmware ειναι το B880BDHE2.Αυτό είναι τι ποιο πρόσφατο???

 

Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω ότι η ποιότητα του ήχου δεν ειναι και η καλύτερη δυνατή ιδίως όταν μιλάς από bluetooth, με τη 2η SIM να έχει χαμηλότερη ένταση.

 

 

για το 1 δεν ξερω αλλα το 2 το κανει και σε εμενα και δεν αλλαζει... το μονο που μπορεις να κανεις γιατι οντως ειναι τρελα σπαστικο αυτο, ειναι να χρησιμοποιεις ενα κομμενο τραγουδι για ringtone και οχι εναν συντομο ήχο, οποτε αναγκαστικα θα παιζει το κομματι για 6 με 7 δευτερολεπτα, οσο ειναι δηλαδη η διαρκεια του ήχου στα sms..

 

κιοσο για τη ποιοτητα του ήχου ειναι το χειροτερο μειονεκτημα του κινητου.. και ταυτοχρονα ειναι το πιο σημαντικο σε καθε κινητο αφου γιαυτο αγοραζεις ενα κινητο βασικα, για να μιλας..

 

στη δικη μου περιπτωση οχι μονο δεν ακουω τον αλλο καθαρα αλλα δεν μακουει και εκεινος ή ακουει τη φωνη του διπλη..

 

θα το στειλω για servis μαλλον.. μπας και αλλαξει η κατασταση...αν και δεν το

κοβω...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Thanks blue, γιατί ήθελα να το πετάξω απτο παράθυρο σε καποια φάση.Οχι πως άλλαξε κατι τώρα απλά υπάρχουν ομοιοπαθείς και παρηγοριέμαι. :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...