Jump to content

Sony Ericsson T270 - T280


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την ένταση την έχω τέρμα και πάλι μου φαίνεται χαμηλή η ένταση!Υπαρχει καμια περίπτωση να μου έτυχε ελαττωματικό?

θέματα όντως θέλω κι εγώ θα αρχίσω το ψάξιμο

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και το δικο μου το ακουστικο ειναι αρκετα δυνατο, το myview δεν γινετε να το βγαλεις με απλη ρυθμιση
Link to comment
Share on other sites

πόσες ώρες το φορτίσατε για πρώτη φορά?μου κάνει εντύπωση ότι λέτε ότι είναι αρκετά δυνατό το ακουστικό μάλλον το δικό μου είναι ελαττωματικό η αν δεν είναι τότε συνήθισα το ακουστικό του ΕΤΕΝ Χ600 που ήταν πολύ δυνατό!...:(:mad:
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

ορίστε καποια site που βρήκα για themes άλλα δεν τα δοκιμασα οπότε προσοχή!

http://www.mobile88.com/cellphone/Sony-Ericsson/Sony-Ericsson-T280i/themes.asp

 

http://gallery.mobile9.com/c/sony-ericsson-t280-themes_1633/

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

Κοντα στο 8 ωρο το φορτισα αν και δεν χρειαζεται πλεον να κανεις τετοιες μεγαλες πρωτες φορτισεις.. και μεχρι να φορτισει πληρως να το εκανες παλι οκ εισαι.. απλα εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια στρωνει μετα απο 2-3 πληρης φορτισεις:)
Link to comment
Share on other sites

Κοντα στο 8 ωρο το φορτισα αν και δεν χρειαζεται πλεον να κανεις τετοιες μεγαλες πρωτες φορτισεις.. και μεχρι να φορτισει πληρως να το εκανες παλι οκ εισαι.. απλα εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια στρωνει μετα απο 2-3 πληρης φορτισεις:)

 

εγώ το άφησα παραπάνω ώρες διότι μεσολαβούσε το βράδυ!πολλές μπαταρίες "στρώνουν" και μετά από 4-5 φορτίσεις!;)

τα θέματα τα δοκιμάσατε?

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

:worry: θα κάνω κι εγώ τις δοκιμές μου να δω μήπως παίρνει από άλλα μοντέλα!

 

έχω το εξής πρόβλημα..έχω ένα Bluetooth ακουστικό της Jabra και προσπαθώ να το συγχρονίσω με το κινητό και δεν μπορώ δεν τον αναγνωρίζει καν! τι μπορεί να φταίει?:worry:

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα και εγω σημερα αλλα δεν μπορω να βρω πως δυναμωνει το ακουστικο γιατι δεν ακουω τον αλλον με τιποτα επισεις ανοικτοι ακροαση εχει και εαν ναι πως μπαινει ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

αφού είσαι σε κλήση πατάς το πάνω κουμπί και δυναμώνει!επίσης η ανοιχτή ακρόαση μπαίνει πάλι ενώ είσαι σε κλήση πατώντας το αριστερό κουμπί και επιλέγοντας την επιλογή "Ενεργοποίηση μεγαφώνου"

 

καλορίζικο!

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

αφού είσαι σε κλήση πατάς το πάνω κουμπί και δυναμώνει!επίσης η ανοιχτή ακρόαση μπαίνει πάλι ενώ είσαι σε κλήση πατώντας το αριστερό κουμπί και επιλέγοντας την επιλογή "Ενεργοποίηση μεγαφώνου"

 

καλορίζικο!

 

 

φιλε x_origin ευχαρηστω για το πως δυναμωνει το βρηκα ;);)

αλλα για την ανοιχτη ακροαση δεν τα καταφερα :O:O

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανένας πως κάνουμε debrand για να μην εχω το wind+ ?

 

Το κουμπί wind plus δεν (νομίζω) έχει να κάνει με debrand. Ρυθμίσεις του WAP είναι, αν θες απλά χαλάς το Profile. Δεν είναι σαν το VL της Vodafone. Δεν θέλει debrand από όσο καταλαβαίνω. :(

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

τα χαλασα τα profile αλλα τιποτα...ουτε mms ουτε wap με cosmote και φυσικα το wind+ παραμενει..

 

και εμενα ετσι ειναι δεν φευγει με τπτ... μονο που εμενα δεν ειναι wind+ αλλα myview...

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ετσι ειναι δεν φευγει με τπτ... μονο που εμενα δεν ειναι wind+ αλλα myview...
αλλάξτε μεταξύ σας ;)
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

πριν λίγο καιρό πήρα και εγώ το Τ280.

 

 

Γενικά υπάρχουν προγράμματα για κάποια συνδεσιμότητα με υπολογιστή;

Πχ, για να παίρνω τα μηνύματα στον υπολογιστή;

Καλώδιο σύνδεσης υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως απενεργοποιούμε τελειώς τους ήχους; Και τον ήχο κλήσης, και τους ήχους για χαμηλή μπαταρία κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να τους απενεργοποιησεις προσωρινα, κρατας πατημενο το πληκτρο της διεσης. Για μονιμη απενεργοποιηση των ηχων ειδοποιησης δεν βρηκα καποια ρυθμιση.

 

Να κανω κι εγω μια ερωτηση. Ενω περασα ολες τις επαφες με BT απο αλλο sony ericsson παιζει κατι περιεργο με τον τηελφωνικό καταλογο. Οποιες επαφες περασα απο το προηγουμενο εχουν ταξινομηθει με βαση το ελληνικο αλφαβητο κανονικα (Α.Β. Γ, Δ, Ε, κοκ)

Οταν ομως περναω μια νεα επαφη με το πληκτολογιο στα ελληνικα, εαν το γραμμα ειναι κοινο με το αγγλικο αλφαβητο ταξινομειται μαζι με τα ονοματα στα αγγλικα και οχι στα ελληνικα. Ως αποτελεσμα η επαφη αυτη δεν μπορει να αναζητηθει στα ελληνικα.

(Πχ. το ΕΛΙΖΑ, αντι να μπει μαζι με τα υπολοιπα ονοματα του παλιου καταλογου στο Ε, μπαινει μετα απο ονοματα που αρχιζουν απο D. Η αναζητηση για το ονομα αυτο στα ελληνικα δεν λειτουργει.)

Οσο εψαξα δεν μπορεσα να βρω καποια επιλογη σχετικα με την κωδικοποιηση της γραφης. Εχει κανεις καμια ιδεα πως διορθωνεται?

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να τους απενεργοποιησεις προσωρινα, κρατας πατημενο το πληκτρο της διεσης. Για μονιμη απενεργοποιηση των ηχων ειδοποιησης δεν βρηκα καποια ρυθμιση.

 

 

 

Απενεργοποιούνται όλοι οι ήχοι; γιατί εγώ το έχω έτσι όπως το λες αλλά οι ήχοι για χαμηλή μπαταρία πχ ακούγονται..

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει και εγώ το T280i σαν δεύτερο κινητο. Τα μειονεκτήματά του είναι πως δεν έχει usb support δηλαδή δε συνδέεται με υπολογιστή οπότε ούτε backup μπορείς να κάνεις ούτε αναβάθμιση και ένα ακόμα είναι ο τηλεφωνικός κατάλογος ο οποίος δεν τα βγάζει σε αλφαβητική σειρά ούτε δουλεύει η αναζήτηση μετά το πρώτο γράμμα βγάζει ό,τι να 'ναι! Δεν το συνιστώ για 1ο κινητό για κανέναν εκτός αν έχει λίγες επαφές καταχωρημένες! Η αυτονομία πάντως είναι σχετικά καλή και το ηχείο του σχετικά δυνατό!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν μπορεί κάποιος από τους κατόχους ας μου επαληθεύσει ότι παίζει κανονικά η εφαρμογή java για το Gmail στο κινητό.Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T270 - T280

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...