Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια να ρωτησω κατι αν το εχει παρατηρησει και κανεις αλλος?? Με το IGO 3d στο RYE 3503 εχω παρατηρησει μια καθυστερηση στο στιγμα καμια 150 μ περιπου. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους.ξερει κανεις τι προγραμματα offroad υποστηριζει το rye4306;θελω να διευρινω τους οριζοντες μου και να "παρω τα βουνα"...
Link to comment
Share on other sites

moy hrthe ena pm apo to filo makh o opoios exei ena gps me othonh 4.3.

epeidh isos endiaferei kai allous katoxoys h apanthsh sto problhma egkatatashs toy igo8 einai h exhs.

molis to fortoseis sta arxeia briskeis ena me to onoma sys.

to anoigeis kai allazeis tis times se 480x272.

kaneis save kai to igo8 ..gemizei olh thn othonh.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

moy hrthe ena pm apo to filo makh o opoios exei ena gps me othonh 4.3.

epeidh isos endiaferei kai allous katoxoys h apanthsh sto problhma egkatatashs toy igo8 einai h exhs.

molis to fortoseis sta arxeia briskeis ena me to onoma sys.

to anoigeis kai allazeis tis times se 480x272.

kaneis save kai to igo8 ..gemizei olh thn othonh.

 

το δοκιμασα και ειναι ολα οκ!! ευχαριστω!!:D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ "φρέσκος" κάτοχος του Rye 3503 (μόλις δεύτερη φόρτιση).

Στις λίγες διαδρομές που έχω κάνει: καλούς χάρτες, στο navigation έχει κάποια "κολλήματα" (εννοώ να σε πάει από εκεί που αυτό θέλει με το ζόρι!).

Πήρα μια κάρτα 2GB και ένα card reader. Έχω στείλει pm σε γκουρού του forum για τα σχετικά και τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρεπιπτώντος παίζει mp3/avi, αλλά δεν κατάφερα να δω txt αρχείο, ούτε φωτογραφία (του έπεσε μεγάλη!).

Είδομεν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ τον γκουρού για την άμεση απάντηση.

Θα το δουλέψω λίγο το RYE (με Cygic Drive και με Dest7) και θα επιστρέψω με απορίες και περισσότερες πληροφορίες.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι αν το εχει παρατηρησει και κανεις αλλος?? Με το IGO 3d στο RYE 3503 εχω παρατηρησει μια καθυστερηση στο στιγμα καμια 150 μ περιπου. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο?

Κι εγώ παρατήρησα το ίδιο πράγμα....Βέβαια οι χάρτες είναι για τα μπάζα...Πολύ ελλειπείς. Σε στέλνουν σε μονόδρομο, χωρίς δισταγμούς....Δεν ξέρω αν η καθυστέρηση οφείλεται στο 3-Δ. Μέχρι να βγει νέος χάρτης destinator rules...

Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι αν το εχει παρατηρησει και κανεις αλλος?? Με το IGO 3d στο RYE 3503 εχω παρατηρησει μια καθυστερηση στο στιγμα καμια 150 μ περιπου. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο?

ναι συμβαίνει και στις καλυτερες οικογένειες...

έχω χάσει έξοδο έτσι νομίζοντας ότι στρίβω πιο κάτω..δεν ειναι ότι καλύτερο ιδίως αν κινείσαι με μεγάλες ταχύτητες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι αρκετα άσχετος με αυτα τα ωραία που γράφετε και τα περισσότερα δεν τα καταλαβαίνω καν. Εγινα μέλος μόλις τώρα για να με βοηθήσει κάποιος στο πρόβλημά μου

Θέλω να αγοράσω ένα gps ή PNA όπως το λέτε και έχω 150 ευρώ. Το mio c220 και το rye 3503 φαίνονται πολύ καλές και προσιτές επιλογές. Αλλά θα ήθελα πάνω απ όλα μια συσκευή που να δέχεται το destinator 7 γιατι μου έχουν πει οτί είναι το καλύτερο σύστημα πλοήγησης. Μπορεί κάποιος να με συμβουλεύσει για το τι να αγοράσω γιατί έχω πελαγώσει και χρειάζομαι άμεσα ένα gps γιατι έχω πρόβλημα στην δουλειά μου. Περιμένω με αγωνία μια απάντησή σας (αν και έχω τρελό διάβασμα γιατί σε 10 μέρες δίνω το τελευταίο μάθημα για το πτυχίο μου, και δεν θα πρεπε να περιμένω πάνω σε μια οθόνη)

 

Please help me

Your newest member :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι αρκετα άσχετος με αυτα τα ωραία που γράφετε και τα περισσότερα δεν τα καταλαβαίνω καν. Εγινα μέλος μόλις τώρα για να με βοηθήσει κάποιος στο πρόβλημά μου

Θέλω να αγοράσω ένα gps ή PNA όπως το λέτε και έχω 150 ευρώ. Το mio c220 και το rye 3503 φαίνονται πολύ καλές και προσιτές επιλογές. Αλλά θα ήθελα πάνω απ όλα μια συσκευή που να δέχεται το destinator 7 γιατι μου έχουν πει οτί είναι το καλύτερο σύστημα πλοήγησης. Μπορεί κάποιος να με συμβουλεύσει για το τι να αγοράσω γιατί έχω πελαγώσει και χρειάζομαι άμεσα ένα gps γιατι έχω πρόβλημα στην δουλειά μου. Περιμένω με αγωνία μια απάντησή σας (αν και έχω τρελό διάβασμα γιατί σε 10 μέρες δίνω το τελευταίο μάθημα για το πτυχίο μου, και δεν θα πρεπε να περιμένω πάνω σε μια οθόνη)

 

Please help me

Your newest member :)

 

φιλαράκι το mio είναι σαφώς πιο αξιόπιστη λύση αλλά δύσκολα μπορείς να περάσεις ξένο λογισμικό πάνω του (το δύσκολο με εμάς που εμπλεξες είναι σχετικό) για το rye αν διάβασες καποιες σελίδες από το forum είναι πιο ευκολο σαν μηχανάκι αλλά "λαχείο" (κι αν σου κάτσει???)

με λιγα λόγια πολλοί χρειάστηκαν να το αλλάξουν εως και 4 φορές μέχρι να βρουν το "σωστο" (κινέζικο γαρ)

η επιλογή ειναι δική σου....(αν κάποιος διαφωνεί μαζί μου ευχαρίστως να μου το πεί):cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

pano

to rye de xreiazetai na sou po diabase tis apopseis sto thread.

mio c220.

fthno pleon alla me mikro ofelimo xrono zohs.

h 32ara ram dyskola na antapexelthi sthn kategida neon programmaton.

kai opos soupe o xristos exei dyskolh metafora ton arxeion tou unlock

oper tha mas prhxhs ta...kai oloi tha kanoume ton....kinezo....

protash...

kane aithsh sta patrika aisthimata toy patera na tsontarei kati akoma...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άποψη #3

 

Εγώ πήρα το rye τις προάλλες και ήδη το έχω αλλάξει μία φορά(μην το ματιάσω).....

ΑΛΛΑ είναι πλήρως ξεκλείδωτο και εχει και 64mb ram όπως προείπε ο φίλος miogps....

ΑΛΛΑ αν το θες για δουλειά τότε ίσως να θες κάτι πιο αξιόπιστο γιατί δεν νομιζω να θες να στα φτύσει εν ώρα εργασίας!!!!

ΑΛΛΑ το mio c220 που είχα την τύχη να ξεκλειδώσω τις προάλλες μου έβγαλε την Παναγία(εν αντιθέση με ένα NAV-U50)! Kαι είμαι και του "χώρου"!!!!

Οπότε ή δίνεις κάτι παραπάνω και "έτοιμο" ή παίρνεις ένα από τα δύο γνωρίζοντας τα συν και τα πλην....

 

Όπως έλεγε και ο Βούρος "εσύ αποφασίζεις"!!!!!!!!!:lol:

Nokia 6120c--->Samsung F700--->ASUS P750--->iPhone 3G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα............

Εχει καταφερει κανεις να περασει το garmin mobile xt στον κινεζο η καποιο αλλο προγραμμα που να ανοιγει img αρχεια χαρτων ασχετα αν κανει πλοιγηση η οχι ....

οποιος εχει κατι........... θα του ειμουν υποχρεως...........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Σημερα πηρα το εν λογω GPS. Ενταξει ειχα διαβασει οτι δεν εχει μεσα φορτιστη πριζας και USB καλωδιο (:blink:), αλλα το βρηκα φθηνο και μου αρεσαν οι δυνατοτητες του. Ολα καλα ως εδω.

 

Οπως εχω ως συνηθεια ανοιξα τη συσκευη να δω τι παιζει και για να αποφορτισω την μπαταρια της μεχρι την πρωτη φορτιση! Ομως τιποτα απο οσα ελεγε το manual για την ασπρη οθονη, σταυροι και δεν ξερω και εγω τι αλλο δεν εγινε. Ανοιξε κατευθειαν στο GPS. Μου ειπε την οδο που βρισκομαι, (σωστα αρχικα) και ενω ημουν στο μπαλκονι μου εδειχνε να περναω οδους σαν να ημουν σε αμαξι.

 

Λεω δεν θα πιανει καλο σημα παρα τις 2 γραμμες που εδειχνε. Για δες ομως! Πριν σκεφτω την προταση που ανεφερα εκλεισε μονο του. Υποθετω μπαταρια και το βαζω για φορτιση. Πρασινιζει λοιπον το LED και παω να το ανοιξω. Καμια αποκριση. Ουτε οθονη. Ε με τις πολλες προσπαθειες καποια στιγμη ανοιγει και στο loading κολλαει και κλεινει. Ξανα ανοιγμα και ξανα κλεισιμο απο μονο του (τετρακις φορες). Reset του εκανα, το χαιδεψα, το φιλησα τιποτα.

 

Σημαντικη Σημειωση:

 

Κλεινει σε οτι να'ναι κατασταση. Οχι στην φορτωση μονο. Στο GPS, στο μενου.... Αναλογα ποτε του ερθει. ΜΑΞ που κρατησε ανοιχτο 15 δευτερολεπτα. Καμια ιδεα?

 

 

Arxika!!!! Sorry gia ta greeklish. Kati epa8an ta linuxakia!

 

 

Nai loipon katafera na to allaxw oso magkas kai an m to epaize o proistamenos. :mad: To phra to 2o lpn epaize kanonika mexri p ekleise gia panta pia. Paw gia 3h prospa8eia loipon.....

 

 

Edit: Στα ελληνικα αυτη τη φορα. Ανοιξε δια μαγειας μολις. Θα προσευχη8ω στους κινεζους πριν κοιμηθω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα............

Εχει καταφερει κανεις να περασει το garmin mobile xt στον κινεζο η καποιο αλλο προγραμμα που να ανοιγει img αρχεια χαρτων ασχετα αν κανει πλοιγηση η οχι ....

οποιος εχει κατι........... θα του ειμουν υποχρεως...........

 

Ναι ρε παιδιά οι guru του χώρου δεν μπορουν να κάνουν κάτι:D

Link to comment
Share on other sites

(Συνέχεια από εδώ)

 

Τελικά το 2ο που υποτίθεται πως ήταν ελεγμένο από τη Rye (η οποία υποτίθεται πως έχει και site (pls αν το βρείτε πείτε μου ποιο είναι γιατί το google δεν βοηθάει)) είναι χειρότερο από το 1ο. Έπαιξε για περίπου 2 ώρες σπαστά και από τότε μας χαιρέτησε. Δεν ανοίγει ΚΑΘΟΛΟΥ. Ούτε πάνω στο φορτιστή, ούτε πάνω στον αντάπτορα αυτοκινήτου, πουθενά. Αυτό που στραβώνω είναι που σου επιβάλλουν να αγοράσεις φορτιστή γιατί φταίει (και καλα) η λάθος φόρτιση. Ενδείξεις έχει μόνο το πορτοκαλί Led που γίνεται πράσινο όταν ολοκληρώνεται η φόρτιση. Καμία ιδέα εκτός του να πάω για 3ο; Στα πόσα λέτε να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω;

Link to comment
Share on other sites

file MEZ MPOreis na mou doseis perissoteres plhrofories gia to navman 50?

pda or pna? ti programmata tteexeis?

timh pou to phres?

toxeis unlock?

 

Είναι PNA με Intel επεξεργαστή και μνήμη 64/512....

Τρέχει πλατφόρμα WinCE 4.2 και custom πρόγραμμα της Sony για navigation(το οποίο έχει χάρτες NavTeq) αλλά είναι για τα μπάζα!

Το έκανα unlock με ένα προγραμματάκι το οποίο το μόνο που κάνει είναι να σε βγάζει στο desktop όταν boot-άρει το μηχανάκι!

Από έκει και μετά του έχω περάσει όλα τα προγράμματα που βρήκα για Win CE από παιχνίδια μέχρι players κτλ.

Δουλεύει λίγο πιο γρήγορα από το RYE και αν το βρεις να το πάρεις τώρα μπορεί και να κάνει καμιά 100άρα ευρώ.

Nokia 6120c--->Samsung F700--->ASUS P750--->iPhone 3G
Link to comment
Share on other sites

Είναι PNA με Intel επεξεργαστή και μνήμη 64/512....

Τρέχει πλατφόρμα WinCE 4.2 και custom πρόγραμμα της Sony για navigation(το οποίο έχει χάρτες NavTeq) αλλά είναι για τα μπάζα!

Το έκανα unlock με ένα προγραμματάκι το οποίο το μόνο που κάνει είναι να σε βγάζει στο desktop όταν boot-άρει το μηχανάκι!

Από έκει και μετά του έχω περάσει όλα τα προγράμματα που βρήκα για Win CE από παιχνίδια μέχρι players κτλ.

Δουλεύει λίγο πιο γρήγορα από το RYE και αν το βρεις να το πάρεις τώρα μπορεί και να κάνει καμιά 100άρα ευρώ.

1. de thelo na to agoraso...

2....eimai pio mprosta sto unlock tou apo esena!!!!!!!!! kathoti toy fortono kai programmata.... alla mh rothseis pos giati theli poly mpla-mpla

3. ego elega mhn exeis kanena unock pio dynato apo to diko mou giati hthela ena arxeiaki....(mystiko...)

se eyxaristo gia thn apanthsh

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. de thelo na to agoraso...

2....eimai pio mprosta sto unlock tou apo esena!!!!!!!!! kathoti toy fortono kai programmata.... alla mh rothseis pos giati theli poly mpla-mpla

3. ego elega mhn exeis kanena unock pio dynato apo to diko mou giati hthela ena arxeiaki....(mystiko...)

se eyxaristo gia thn apanthsh

 

Όχι μαν δεν κατάλαβες μάλλον καλά!!!!

Του έχω ήδη περάσει προγράμματα, ξέρω πως γίνεται, όπως επίσης έχω αλλάξει και πολλά πράγματα στο registry για να μην χρειάζεται σε κάθε reset να τα ξανακάνω από την αρχή και έχω φτιάξει πολλά custom σκριπτάκια( προγραμματιστής γαρ).

Αν είναι στείλε μου πμ με το τι θες ακριβώς να κάνεις για να σε βοηθήσω.

Nokia 6120c--->Samsung F700--->ASUS P750--->iPhone 3G
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παλιά καλή παρέα ξανά

 

το παλιο μου nick ηταν ektwr (για να μη ξεχνιώμαστε)

αλλα έχασα τον κωδικό ενεργοποίησης και ξέχασα και το email που έδωσα τότε !!

Στο ψητό τώρα

Πήρα ενα δεκτη 3503 και εβαλα πανω το dest 7 το οποίο κάνει παπάδες :rolleyes:

Ομως ειπα να το ψαξω λίγο μηπως και δουλεψει και στο google earth.

Εβαλα το gpsgate ver 2.6 και το active sync 3.5

αλλα τζιφος....:cry:

Τοχει πετυχει κανενας αυτό; Δηλαδη να βγάλει εξοδο serial com μεσω του USB;

Μαλον κατα σύμπτωση το μηχανάκι βγήκε καλό.

Σε όσους κολλάει να βάλουν τα προγράματα σε κάρτα και να πατήσουν το reset να ξεκολήσει.

 

Περιμένω νέα σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειμαι και εγω ενας νεος χρηστης. Μολις αγορασα ενα rye 3503 και θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου δωσει μερικες οδηγιες για το μπορω να βαλω το destinator πανω του. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

(Συνέχεια από εδώ)

 

Τελικά το 2ο που υποτίθεται πως ήταν ελεγμένο από τη Rye (η οποία υποτίθεται πως έχει και site (pls αν το βρείτε πείτε μου ποιο είναι γιατί το google δεν βοηθάει)) είναι χειρότερο από το 1ο. Έπαιξε για περίπου 2 ώρες σπαστά και από τότε μας χαιρέτησε. Δεν ανοίγει ΚΑΘΟΛΟΥ. Ούτε πάνω στο φορτιστή, ούτε πάνω στον αντάπτορα αυτοκινήτου, πουθενά. Αυτό που στραβώνω είναι που σου επιβάλλουν να αγοράσεις φορτιστή γιατί φταίει (και καλα) η λάθος φόρτιση. Ενδείξεις έχει μόνο το πορτοκαλί Led που γίνεται πράσινο όταν ολοκληρώνεται η φόρτιση. Καμία ιδέα εκτός του να πάω για 3ο; Στα πόσα λέτε να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω;

 

Η παρωδια μου τελειωσε τσιμποντας ενα 3ο το οποιο παιζει κανονικα τελικα! Φορτιστη που θα βρουμε ομως ρε παιδια? Ο κωτσοβολος δεν εχει! Λετε να εχει το Electro World? Αν και δεν με πολυψηνει να ξαναπατησω εκει μεσα. Τους εμαθα απ'εξω!

 

Παιδια καλησπερα. Ειμαι και εγω ενας νεος χρηστης. Μολις αγορασα ενα rye 3503 και θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου δωσει μερικες οδηγιες για το μπορω να βαλω το destinator πανω του. Ευχαριστω.

 

Οσο για το Destinator φιλε μου ψαξε το Destinator 7 για PNA και κανε ενα απλο copy paste στην καρτουλα σου. Αμεσως μετα, μεσα απο τις ρυθμισεις στο μενου του 3503, πηγαινε "Πλοηγος", πατα να σου ανοιξει το file tree, βρες το φακελο "Destinator" στο Storage και απο κει διπλο χτυπ:p:p στο "Destinator.exe". :D

Link to comment
Share on other sites

Τοχει πετυχει κανενας αυτό; Δηλαδη να βγάλει εξοδο serial com μεσω του USB;

 

Αν δεν απατώμαι πρέπει έτσι και αλλιώς τα Windows να δίνουν μία pseudo port, αν όχι δοκίμασε να βρείς κάποιο πρόγραμμα που να κάνει αυτή την δουλεία.

Nokia 6120c--->Samsung F700--->ASUS P750--->iPhone 3G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...