Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το i-go είναι άλλο πρόγραμμα πλοήγησης αλλά δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με το Destinator οσο αναφορά τους χάρτες.Το πόσους δορυφόρους βρίσκει εξαρτάται απο πολλά,αν έχει πολλά σύνναφα,δέντρα,στενό δρομάκι με οικοδομές,αν έχεις βάλει ζελατίνα στο μπαμπρίζ. Εν έχεις πρόβλημα με το σήμα, είναι πολύ χαμηλό δοκίμασε να βάλεις εξωτερική κεραία.Το βίσμα νομίζω είναι MMCX.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας παρακαλώ, ας μου στείλει κάποιος φίλος με PM τις οδηγίες για να εγκαταστήσω το Destinator στο Rye 3503.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας χαιρετω και εγω.

Ειμαι και εγω νεος στο φορουμ και στα gps,και θα ηθελα και εγω αν γινεται οδηγιες για να εγκαταστησω το dest στο rye.

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

dbfan

Regards DBFAN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας, έχω και εγώ το RYE 3503. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για να εγκαταστήσω destinator σε αυτό.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ!!! ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΘΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ RYE TRAVELER 3503 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΒΑΛΩ DESTINATOR 7... ΓΙΝΕΤΑΙ? ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ??? PLEASE HELP ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ PM
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το RYE3503 με το προεγκατεστημένο Sygic είναι αρκετά αξιόλογο. Οι χάρτες του με ικανοποίησαν 90-95%(κάποιες λανθασμένες μονοδρομήσεις και κάποιες ελλείψεις δρόμων :ninja: ). Μπορείτε πάντως από τη σελίδα της Creative Image να υποδείξετε τα λάθη που βρίσκετε. Έτσι η επόμενη έκδοση θα είναι ακόμα καλύτερη. :D

Δεν έχω χρησιμοποιήσει Destinator ή Igo, αλλά θα με ενδιέφερε...

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να το δουλεψουμε σαν PDA και να εγκαταστησουμε διαφορα προγραμματα και παιχνιδια αλλα δεν μπορεσα να βρω τροπο να αποθηκευσω τις αλλαγες στη registry ετσι ωστε να μην μπαινει στην εκινηση στο αρχικο του προγραμμα .Οταν βγεις σε explorer μπορεις να τρεχεις αλλα προγραμματα αλλα το αρχικο τρεχει στο παρασκηνιο.Κανω τις αλλαγες στη registry αλλα οταν το επανεκινω δεν τις κραταει .Καποια βοηθεια κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να το δουλεψουμε σαν PDA και να εγκαταστησουμε διαφορα προγραμματα και παιχνιδια αλλα δεν μπορεσα να βρω τροπο να αποθηκευσω τις αλλαγες στη registry ετσι ωστε να μην μπαινει στην εκινηση στο αρχικο του προγραμμα .Οταν βγεις σε explorer μπορεις να τρεχεις αλλα προγραμματα αλλα το αρχικο τρεχει στο παρασκηνιο.Κανω τις αλλαγες στη registry αλλα οταν το επανεκινω δεν τις κραταει .Καποια βοηθεια κανεις??

 

Στις "Ρυθμίσεις - Πλοηγός", κάτω από την εύρεση λογισμικού, έχει την επιλογή "Άνοιγμα του λογισμικού κατά την εκκίνηση". Αν το ξετικάρεις, ίσως να λυθεί το πρόβλημά σου. Δεν το έχω κάνει, αλλά υποθέτω πως όταν ανοίγεις την συσκευή, θα παραμένει στο αρχικό, κύριο μενού. :)

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες αφορα το λογισμικο πλοηγησης και οχι το αρχικο (αυτο με το πρασινο φοντο που τρεχει τα διαφορα προγραμματακια που εχει απο default).Μεσα απο τη registry πρεπει να γινει η αλλαγη ωστε να ξεκιναει σε explorer σε κανονικη επιφανεια εργασιας windows με κουμπι εναρξης κτλ αλλα δεν κραταει τις ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες αφορα το λογισμικο πλοηγησης και οχι το αρχικο (αυτο με το πρασινο φοντο που τρεχει τα διαφορα προγραμματακια που εχει απο default).Μεσα απο τη registry πρεπει να γινει η αλλαγη ωστε να ξεκιναει σε explorer σε κανονικη επιφανεια εργασιας windows με κουμπι εναρξης κτλ αλλα δεν κραταει τις ρυθμισεις

 

Μάλλον δεν κατάλαβα καλά... Ίσως κάπιος άλλος φίλος μπορεί να σου απαντήσει. :O

Παρεμπιπτόντως, μήπως θα μπορούσες να μας περιγράψεις πως εμφανίζεται στο RYE η επιφάνεια εργασίας των CE; Και αν θα ήθελες να μας πεις ποια προγράμματα έχεις εγκαταστήσει; (Εκτός αυτών της πλοήγησης) :worry:

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα στειλω μερικα screenshots απο την οθονη του RYE.Δεν παιρνει τα attach

 

Τα προγραμματα που τρεχουν ειναι:

 

Destinator

IGo

MoveWindow (Αυτο με τα βελακια και το ποντικι που λειτουργει σαν δεξι κλικ και με τα βελη μετακινει τα παραθυρα εκτος οθονης,χρησιμο οταν ειναι εκτος οθονης)

PoolRebel ειναι ενα παιχνιδι μπιλιαρδου(το τεσταρει ο γιος μου :)

Drive ειναι το sigyc

Restart κατι σαν Alt-Ctrl-Del

Regedit Registry editor(Υπαρχει και ο Remote reg edit for pc)

Resinfo Δειχνει πληροφοριες για το συστημα

PSC αποθηκευει screenshots απο την οθονη και τα σωζει στον φακελο Temp αλλα οταν κανεις restart σβυνουν

ItaskmgrΔεν λειτουργει

Cecmd Δεν λειτουργει

Ενω μπορω να κανω αλλαγες στη Registry δεν τις κραταει στη μνημη επειδη ειναι κλειδωμενη .

Τα αρχεια στην καρτα αλλα και στη NANDflash μπορουν να αλλαξουν αλλα στους υπολοιπους φακελους οχι .Για την ωρα εβαλα τον Explorer στην καρτα στον φακελο NANDflash-$MSD$-App και τον ονομασα launch.exe(υπαρχει ενα αρχειο με το ιδιο ονομα και πρεπει να το μετονομασεις πρωτα αυτο σε πχ lanchi.exe) και οταν κανεις επανεκινηση τρεχει ο explorer .Για λιγο ομως βγαζει μια οθονη με το ονομα SysUpdater απο την οποια μπορεις να κανεις διαφορες ρυθμισεις (μια που εκανα αφορα την εικονα που δειχνει οταν φορτωνει το συστημα logo)

Eχει επισης και αλλες επιλογες OS,Logo,Logo2,Boot,App,Reset αλλα δεν τις εχω δοκιμασει ακομη.Πρεπει πρωτα να τσεκαρεις το κουτακι αριστερα,να επιλεξεις απο τις 3 τελιες σο κεντρο και να πατησεις update .Υπαρχει επισης και η εντολη Format και exit.Δεν μπορεις ομως να επιλεξεις απο την εσωτερικη μνημη αλλα μονο απο την καρτα αλλα δεν δινει τη δυνατοτητα να επιλεξεις .exe αρχεια(δεν τα εμφανιζει )αλλα στο logo μπορεις να επιλεξεις .bmp που εχεις σωσει πρωτα στην καρτα.Οταν εμφανιστει αυτη η οθονη στην αρχη αμεσως μετα τον explorer απλα την κλεινεις και συνεχιζεις.Μπορει επισης να εμφανιστει οταν την ωρα που ανοιγει το μηχανημα κρατησεις το πληκτρο της επιλογης φωνης στα δεξια κρατημενο συνεχως μεχρι να ολοκληρωθει το φορτωμα του λειτουργικου και για λιγο ακομη μεχρι να ακουσεις μερικα μπιπ μπιπ,οταν το αφησεις εμφανιζεται η οθονη.Αυτο που ψαχνω να βρω ειναι ενα Registry Unlock προγραμμα

για να μπορεσω να καταχωρισω αλλαγες στη Registry.Αν ξερει καποιος κατι ας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

yparxei tropos na kanoyme oliko format sti syskeyh kai na perasoume apo thn arxi windows opos ta mobile 5.0, 6.0? diladi na ginei ena kanoniko pda?

 

 

Λίγες σελίδες πιο πίσω, ο φίλος "trveler_1" ανέφερε ότι ένας φίλος του, έβαλε πάνω WM5 και λειτουργούν, αλλά (ο φίλος του) λείπει σε ταξίδι... και θα μας πει νεώτερα όταν γυρίσει :cool:

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα στειλω μερικα screenshots απο την οθονη του RYE.Δεν παιρνει τα attach

 

Τα προγραμματα που τρεχουν ειναι:

 

Destinator

IGo

MoveWindow (Αυτο με τα βελακια και το ποντικι που λειτουργει σαν δεξι κλικ και με τα βελη μετακινει τα παραθυρα εκτος οθονης,χρησιμο οταν ειναι εκτος οθονης)

PoolRebel ειναι ενα παιχνιδι μπιλιαρδου(το τεσταρει ο γιος μου :)

Drive ειναι το sigyc

Restart κατι σαν Alt-Ctrl-Del

Regedit Registry editor(Υπαρχει και ο Remote reg edit for pc)

Resinfo Δειχνει πληροφοριες για το συστημα

PSC αποθηκευει screenshots απο την οθονη και τα σωζει στον φακελο Temp αλλα οταν κανεις restart σβυνουν

ItaskmgrΔεν λειτουργει

Cecmd Δεν λειτουργει

Ενω μπορω να κανω αλλαγες στη Registry δεν τις κραταει στη μνημη επειδη ειναι κλειδωμενη .

Τα αρχεια στην καρτα αλλα και στη NANDflash μπορουν να αλλαξουν αλλα στους υπολοιπους φακελους οχι .Για την ωρα εβαλα τον Explorer στην καρτα στον φακελο NANDflash-$MSD$-App και τον ονομασα launch.exe(υπαρχει ενα αρχειο με το ιδιο ονομα και πρεπει να το μετονομασεις πρωτα αυτο σε πχ lanchi.exe) και οταν κανεις επανεκινηση τρεχει ο explorer .Για λιγο ομως βγαζει μια οθονη με το ονομα SysUpdater απο την οποια μπορεις να κανεις διαφορες ρυθμισεις (μια που εκανα αφορα την εικονα που δειχνει οταν φορτωνει το συστημα logo)

Eχει επισης και αλλες επιλογες OS,Logo,Logo2,Boot,App,Reset αλλα δεν τις εχω δοκιμασει ακομη.Πρεπει πρωτα να τσεκαρεις το κουτακι αριστερα,να επιλεξεις απο τις 3 τελιες σο κεντρο και να πατησεις update .Υπαρχει επισης και η εντολη Format και exit.Δεν μπορεις ομως να επιλεξεις απο την εσωτερικη μνημη αλλα μονο απο την καρτα αλλα δεν δινει τη δυνατοτητα να επιλεξεις .exe αρχεια(δεν τα εμφανιζει )αλλα στο logo μπορεις να επιλεξεις .bmp που εχεις σωσει πρωτα στην καρτα.Οταν εμφανιστει αυτη η οθονη στην αρχη αμεσως μετα τον explorer απλα την κλεινεις και συνεχιζεις.Μπορει επισης να εμφανιστει οταν την ωρα που ανοιγει το μηχανημα κρατησεις το πληκτρο της επιλογης φωνης στα δεξια κρατημενο συνεχως μεχρι να ολοκληρωθει το φορτωμα του λειτουργικου και για λιγο ακομη μεχρι να ακουσεις μερικα μπιπ μπιπ,οταν το αφησεις εμφανιζεται η οθονη.Αυτο που ψαχνω να βρω ειναι ενα Registry Unlock προγραμμα

για να μπορεσω να καταχωρισω αλλαγες στη Registry.Αν ξερει καποιος κατι ας ενημερωσει.

 

 

Αν και μπερδεμένο, :dizzy: :hypno:είναι πολύ εντυπωσιακό... :w00t:

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ RYE 3503 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ DESTINATOR ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ RYE 3503 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΔΗΓΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ DESTINATOR ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera k pali filoi mou. Loipon ekana taxidi (kavala - saloniki) xrusimopoiontas pote to dest7 k pote to drive, apla exw na pw kamia sxesh, mera me th nuxta to dest einai safos anotero. Parola auta tha ithela na dokimasw k to i-go 8. Tha xarw polu an kapios mporei na me voithisei.

Euxaristw pollu k....kales diadromes

p.s Pou mpwrw na kanw update stous xartes tou dest7?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την παρέα από το νήμα.

Αφου διάβασα όλες τις απαντήσεις και διαπίστωσα απο τα γραφόμενά σας ότι είναι τρομερό κελεπούρι το συγκεκριμένο μηχανάκι έτρεξα στον Κωτσόβολο και το αγόρασα.

 

Παρεπιμπτόντως είναι και το πρώτο μου Gps :rolleyes:

 

Ποιος θα είχε την ευγενή καλοσύνη να μου στείλει και μένα τις οδηγίες με το know-how για να κάνω κι εγώ τα θαυμαστά που έχετε καταφέρει.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και ανυπομονώ ;)

Link to comment
Share on other sites

ΚΕΛΕΠΟΥΡΙ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! ΕΓΩ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ! ΠΑΡ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΛΥΚΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ.......ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ!:O

ΓIA ΤΟ DEST7......

ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΗΞΕΙ ΒΕΒΑΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ......!!

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα κι απο μένα. Απαντήσεις βοηθείας και οδηγιών στο λεπτό.

Μου τα χάλασε λίγο το μηχανάκι που βγήκε προβληματικό απο το κουτί του :(, αλλά σύντομα θα αντικατασταθει με νεο και θα μπορέσω να απολαύσω αυτά που εσείς ήδη γνωρίζετε :)

Link to comment
Share on other sites

Dokimsa k to igo meta apo thn polutimh voithia tou filpi syriou. Den emhna entiposiasmenos, opote paramenw sth lush tou dest 7 ews otou kapios filos exei na protunei kati kalutero neo k pio exupiretiko gia thn ellada. Parepiptontos tha ithela na rwtisw an mporei kaneis na mou pei pws mpwrw na metonomasw ta shmeia pou eidh exw apothikeush p.x ikea thessaloniki k oxi opws mou to exei, periferiakh odos dipla sthn pulea.... euxaristw k pali !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...