Jump to content

Νέο πρόθεμα: 690


Dromeas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοούσα τα νούμερα που δίνουν σε συνδρομητές. Το 6935 όντως το χρησιμοποιούν για τις υπηρεσίες αν και νομίζω οτι γίνεται αποκλειστικά στο 693560ΧΧΧΧ. Σε συνδρομητές δεν έχουν δώσει τίποτα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοούσα τα νούμερα που δίνουν σε συνδρομητές. Το 6935 όντως το χρησιμοποιούν για τις υπηρεσίες αν και νομίζω οτι γίνεται αποκλειστικά στο 693560ΧΧΧΧ. Σε συνδρομητές δεν έχουν δώσει τίποτα.

Φίλε ξέρεις πως θα γίνει να βρούμε κανενα νουμεράκι του στυλ 6935 555555?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ξέρεις πως θα γίνει να βρούμε κανενα νουμεράκι του στυλ 6935 555555?

Ξέχνα το 6935555555. Πάμε για 6900000000 τώρα :p

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προφανως δεν ειστε ενημερωμενοι καλα.Το 699 ειναι της WIND αλλα αποκλειστικα για Qcard και οχι για αλλους αριθμους WIND.Γι'αυτο πηρε και το 690 η WIND μαζι με το 693 που εχει ηδη για τους αριθμους που παρεχει σε καρτοκινητα(εκτος Qcard)και συμβολαια.

 

Γιατί είναι αποκλειστικά για Qcard?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ξέρεις πως θα γίνει να βρούμε κανενα νουμεράκι του στυλ 6935 555555?

κλειδαρας εισαι;;

μια που το ρωτησες πως μπορω να αποκτησω συγκεκριμενο νουμερο;

πχ θελω το 69Χ9856540(τυχαιο το νουμερο).πως το ζηταω απο την -Χ- εταιρεια;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχουν δεσμεύσει το 699 μόνο για την Q-card είναι δικό τους θέμα, δεν τους αναγκάζει κανένας να το κάνουν!

Το θεωρώ υπερβολικό να παίρνουν και τρίτο πρόθεμα! Και είναι και η μικρότερη (σε συνδρομητές) εταιρεία! Ήμαρτον!

 

Ευτυχώς που οι σχεδιαστές του νέου ΕΣΑ είχαν την εξυπνάδα να το κάνουν δεκαψήφιο και δεν ξεμένουμε με τίποτα από αριθμούς, αλλά ΗΜΑΡΤΟΝ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια το προθεμα 695 σε ποια εταιρια ανηκει?

sorry που εβαλα την ερωτηση εδω αλλα δεν ηξερα που αλλου να την βαλω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προθεμα 695 σε ποια εταιρια ανηκει?

sorry που εβαλα την ερωτηση εδω αλλα δεν ηξερα που αλλου να την βαλω...

 

Αν δε κάνω τόσο μεγάλο λάθος στην Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχουν δεσμεύσει το 699 μόνο για την Q-card είναι δικό τους θέμα, δεν τους αναγκάζει κανένας να το κάνουν!

Το θεωρώ υπερβολικό να παίρνουν και τρίτο πρόθεμα! Και είναι και η μικρότερη (σε συνδρομητές) εταιρεία! Ήμαρτον!

 

Ευτυχώς που οι σχεδιαστές του νέου ΕΣΑ είχαν την εξυπνάδα να το κάνουν δεκαψήφιο και δεν ξεμένουμε με τίποτα από αριθμούς, αλλά ΗΜΑΡΤΟΝ!

 

Δεν το παίρνουν γιατί ξέμειναν από νούμερα, αλλά για να έχουν εύκολα νούμερα να δίνουν στις συνδέσεις ;)

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

 

-Ποιά είναι η ΥΕΑ;

 

Το ΥΕΑ τι είναι που αναφέρεται στο τέλος της πρώτης σελίδας;

 

 

Υπουργείο Εθνικής Άμυνας

 

 

:)

5χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ σήμερα αγόρασα ενα γνωστό περιοδικό απο το περίπτερο κ είχε δώρο ένα πακέτο f2g μέσα με νούμερο 6909****** , με 12€ χρόνο ομιλίας μέσα ( 1 ανα μήνα με κατανάλωση 1€ το μήνα ). Δεν είχα ξαναδεί 690 νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και ποιο περιοδικο ! ;)

να παρουμε και εμεις κανενα 690****** !

Link to comment
Share on other sites

δεν παίρονουν όλους τους συνδιασμούς. δηλαδή η κοτε δεν έχει 6971ΧΧΧΧΧΧ 6972ΧΧΧΧΧΧ 6973ΧΧΧΧΧΧ 6974ΧΧΧΧΧΧ κ.ο.κ. το ίδιο ισχύει και για τις άλλες εταιρίες!

 

Βασικά οι παραπάνω συνδυασμοί χρησιμοποιούνται, μετα το 6976 δεν ξέρω εαν εχει..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δεν παίρονουν όλους τους συνδιασμούς. δηλαδή η κοτε δεν έχει 6971ΧΧΧΧΧΧ 6972ΧΧΧΧΧΧ 6973ΧΧΧΧΧΧ 6974ΧΧΧΧΧΧ κ.ο.κ. το ίδιο ισχύει και για τις άλλες εταιρίες!

Tα 697,694 και 693 χρησιμοποιούνται ολόκληρα. Στα 698,695 και 690 χρησιμοποιούνται συγκεκριμένες σειρές. Για το 699 δεν ξέρω, νομίζω όμως πως μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί ολόκληρο.

Βασικά οι παραπάνω συνδυασμοί χρησιμοποιούνται, μετα το 6976 δεν ξέρω εαν εχει..

 

Έχω δει 6976ΧΧΧΧΧΧ. Και υπάρχουν τα 6977,6978 και 6979. Δεν έχω δει 6970.

Link to comment
Share on other sites

6970 και 6971 παίζουν επίσης ειδικά σε καρτοκινητά...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ξαναδεί 690 νούμερο.

 

μοιραζαν δωρεαν νουμερα 690 στην εκθεση μοτοσυκλετας...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία: γιατί χρειάζονται οι εταιρίες και 2ο πρόθεμα; Στα μαθηματικά είμαι χάλια, αλλά με τα 7 ψηφία που ακολουθούν το πρόθεμα δεν προκύπτουν εκατομμύρια συνδυασμοί και άρα εκατομμύρια νούμερα/πελάτες;

 

Δεν χρειαζεται να γνωριζει κανεις μαθηματικα για να το σκεφτει αυτο ρε παιδια.Οι συνδυασμοι ειναι 10 εκατομυρια.Ξεκινα απο 0.000.000 και φτανει 9.999.999

 

Ενα ψηφιο μετα το 69 ειναι αρκετο για καθε δικτυο για να καλυψει ολοκληρο τον Ελληνικο πλυθησμο.Οντως τι τα θελουν τα νεα νουμερα?Περα το οτι εχει πλακα να βελπουμε καθε λιγο και λιγακι νεα προθεμετα σε λιγο θα γινουν μπαχαλο.

 

6900000000 δεν υπαρχει μεχρι στιγμης.Δοκιμασα αναπαντητη και ειπε πως δεν ειναι διαθεσιμο.

 

Αλλα τι τα θελετε αυτα τα νουμερα?Θα παιρνουν συνεχως ασχετα ατομα μονο και μονο για να δουν αν υπαρχουν.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

επειδή εγώ ξέρω μαθηματικά, με ένα πρόθεμα η κάθε εταιρία έχει στη διάθεση της 4.782.929=9^7 αριθμούς!

είναι απλή συνδυαστική για όποιον γνωρίζει;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...