Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Εδώ και λίγες μέρες είμαι και εγω κάτοχος του omnia i900. Από τις πρώτες εντυπώσεις έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος απλά θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις.

 

1) μπορώ να κλείνω τις ανοιχτές εφαρμογές από κάπου αλλού εκτός από τη διαχείρηση εργασιών?

 

2) μπορώ από κάπου να κτεβάσω δωρεάν παιχνίδια οπώς trivial pursuit κλπ δωρεάν ομώς?

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
1) μπορώ να κλείνω τις ανοιχτές εφαρμογές από κάπου αλλού εκτός από τη διαχείρηση εργασιών?

 

Βάλε τον Wktask Manager...

 

http://soft.photoracer.net/docs/wktask_en.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βλέπω στην οθόνη του κινητού όταν με καλούν την εταιρεία που έχω δηλώσει στις επαφες . ευχαριστω εκ των προτερων .
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!επειδη απεκτησα τωρα το κινητο αυτο θα ηθελα να μου προτεινεται ενα προγραμμα πλοηγησης (δωρεαν εννοειται) και απο που μπορω να το κατεβασω?βασικα επειδη ειμαι τεμπελης αλλα και για θεμα χρονου δεν μπορω να ψαξω αυτο το τοπικ λογω πολλων σελιδων..ευχαριστω προκαταβολικα.

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δυστυχώς για σένα αυτές οι συσκευές δεν είναι για τους τεμπέληδες. Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν το γλυτώνεις το διάβασμα και το ψάξιμο.

 

Ρίξε μια ματιά στο Windows Mobile Navigation.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!το κινητο το αγορασα εχτες.θελω να μου πειτε αν χρειαζεται να κανω update με το windows update.επισης πως το κανω να μην συνδεεται με το gprs αλλα αποκλειστικα με το wifi?ευχαριστω προκαταβολικα..

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν χρειάζεται να κάνεις windows update.

 

Για να μην συνδέεσαι με GPRS δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μόλις έγινα κι εγώ ένας (πανευτυχής;;; ) κάτοχος της συσκευής και είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος :) με μια γρήγορη ματιά όμως θα έλεγα πως λείπουν πραγματάκια (σε σχέση με ένα HTC Cruise 09 που έπεσε στα χέρια μου πριν λίγες ημέρε). Πχ, αδιανόητο να μην φαίνεται κάπου στην αρχική οθόνη εάν είναι ανοιχτό το BT...

Σαν νέος λοιπόν, και στα wm κινητά αλλά και στο topic θα ζητούσα την κατανόησή σας για ερωτήσεις μου - αστείες , εντάξει; :)

Ας ξεκινήσω να σας κουράζω, τότες:

1) Ψάχνω έναν καλό media player για mp3 και γιατί όχι κάνα divx

2) διάβασα κάτι για ROM 6.5. Να φανταστώ αναφέρεστε στα wm? Υπάρχει μια ROM για όλες τις κινητές συσκευές (όπως πχ. τα WinXP που 'κάθονται' σε όλα τα pc) ή κάθε ROM αφορά μια μόνο συσκευή;

3) πρέπει να κάνετε φοβερή δουλειά στο topic. Γενικά για το myphone το ξέρω χρόνια και είμαι σίγουρος, καιρός να διευρείνω τις γνώσεις μου και στο wm κομμάτι του :)

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) Βάλε τον Core Player.

2) H κάθε rom απευθύνεται σε συγκεκριμένη συσκευή. Δεν ισχύει εδώ η λογική που έχουμε στα PC. Επίσημα WM6.5 δεν έχουν βγει για την συσκευή σου και ούτε πρόκειται. Μπορείς να τα περάσεις unofficially με ότι όμως αυτό συνεπάγεται. Ακόμα θα σου συνιστούσα να μην ασχοληθείς με κάτι τέτοιο.

3) Ευχαριστούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Βάλε τον Core Player.

2) H κάθε rom απευθύνεται σε συγκεκριμένη συσκευή. Δεν ισχύει εδώ η λογική που έχουμε στα PC. Επίσημα WM6.5 δεν έχουν βγει για την συσκευή σου και ούτε πρόκειται. Μπορείς να τα περάσεις unofficially με ότι όμως αυτό συνεπάγεται. Ακόμα θα σου συνιστούσα να μην ασχοληθείς με κάτι τέτοιο.

3) Ευχαριστούμε.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και την ενημέρωση. Δεν πρόκειται να πειράξω κάτι. Μήπως γνωρίζουμε κάποιο καλύτερο πληκτρολόγιου που να μη χρειάζονται 20 κινήσεις προκειμένου από ελληνικά να γράφουμε αγγλικά ή/και το ανάποδο; (το τελευταίο με είχε εντυπωσιάσει επίσης στο HTC Cruise 09 που είχε πέσει στα χέρια μου...)

Και πάλι ευχαριστώ :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως γνωρίζουμε κάποιο καλύτερο πληκτρολόγιου που να μη χρειάζονται 20 κινήσεις προκειμένου από ελληνικά να γράφουμε αγγλικά ή/και το ανάποδο;

 

Δες αν σου κάνει αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες αν σου κάνει αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Άψογο! σε ευχαριστώ! Το core player θα πρέπει να το αγοράσω, οπότε θα βρω κάνα άλλο, ή ... έχει ο Θεός :) Αν βρίσκω καμιά καλή εφαρμογή να την εμφανίζω στο topic ή απαγορεύεται;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν βρίσκω καμιά καλή εφαρμογή να την εμφανίζω στο topic ή απαγορεύεται;

 

Υπάρχει το Windows Mobile Software για αυτά τα θέματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!ενω κατεβασα ενα προγραμμα πλοηγησης και καθως το αποθηκευω στην καρτα μνημης οταν το τρεχω απο εκει το exe το προγραμμα ξεκιναει κανονικα ενω οταν το αρχειο exe το κανω αντιγραφη στα προγραμματα το παταω αλλα δεν ανοιγει.δεν κανει τιποτα.τι φταιει?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να κάνεις Copy το exe σου και μετά να πας στο φάκελο /Windows/Start menu/Programs και να επιλέξεις Paste Shortcut όχι Paste.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις Copy το exe σου και μετά να πας στο φάκελο /Windows/Start menu/Programs και να επιλέξεις Paste Shortcut όχι Paste.

 

Βασικα το φανταστικα λιγο να το κανω ετσι αλλα τελικα δεν το εκανα.Σε ευχαριστω πολυ.ολα μια χαρα τωρα!!Ποση ωρα κανει να κλειδωσει δορυφορο?πρεπει να ρυθμισω κατι αλλο ή μονο το προγραμμα πλοηγησης αφηνω και το κανει απο μονο του?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνιστώ να τρέξεις πρώτα το GPS Test στη συσκευή σου να βρει μόνο του τη θύρα και να περιμένεις σε ανοιχτό ουρανό μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους και μετά να κάνεις χρήση του προγράμματος πλοήγησης της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ να τρέξεις πρώτα το GPS Test στη συσκευή σου να βρει μόνο του τη θύρα και να περιμένεις σε ανοιχτό ουρανό μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους και μετά να κάνεις χρήση του προγράμματος πλοήγησης της επιλογής σου.

Ομολογουμένως, το άνοιξα, κλείδωσε με πράσινες μπάρες κάποιους, και όταν άνοιξα το MLS Destinator έπαιξε κατευθείαν χωρίς να χάσει άλλο χρόνο. Πρέπει όμως το GPS Test να το έχεις κάνει minimize και όχι κλείσιμο.

 

Απορία: Μπορώ να "σβήσω" την αρχική που φοράει η συσκευή από την Samsung (και την Cosmote-κι ας πήρα ΜΟΝΟ συσκευή, έχει κάτι μ@λ@κίες MyView και τέτοια) και να βλέπω την κλασσική today screen των WM;

Edited by mclound
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Υπάρχει τρόπος να αλλάξω (έστω με τα defaults της Samsung) και τα start-up/shut-down βιντεάκια διότι τώρα είναι οι άσπροι/πράσινοι κύκλοι της Cosmote για το MyView και μου τη δίνουν :~

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...