Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

file cps424 to mono problima einai oti argei yperbolika poly na kleidwsei doriforo

twra 8a katebasw to destinator 7 k pisteuw na einai kalitero apo garmin

8a to koitaksw k an exw problima edw eimaste

 

Ωραία! Με το Dest7 είναι το μόνο που για την ώρα γνωρίζω,μπορείς να έχεις ταχύτητα επικοινωνίας S/W & H/W(Omnia) στα 115200. Για σχετικές ρυθμίσεις,δες τα σχετικά post μου! Δοκιμάζεις ξανά και αν δεις βελτίωση κάνεις το εξής απλό!

Κλειδώνεις πάντα με Dest7 αρχικά (χρόνος 1' minimum) και μετά τρέχεις όποιο θες ;) !!!

Ενδεικτικά: iGO8.3,miomap2008 ->57600 max.Αρχικός χρόνος>5'.Garmin & miomap2008 δεν έχω σχετική χειροκίνητη επιλογή στa μενού τους.

:shifty::shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

]Καλημέρα σας 2 ορφανές ερωτνήσεις που θέλουν 2 πλούσιες απαντνήσεις

1) Πώς να συνδεθώ στο internet μέσω p/c χωρίς wifi.

Κάπου είχα δεί: Έναρξη/ Ρυθμίσεις/ συνδέσεις μετά browser connection/ τικ στο "αυτόματα" μετά συνδέσεις με usb (κλειστό το wifi) και ανοίγω explorer.

Επειδή είμαι άσχετος και δεν μπόρεσα να κάνω την σύνδεση με την παραπάνω διαδικασία μήπως μπορεί κάποιος μεγαλόκαρδος να εξηγήσει την παραπάνω διαδικασία με νηπιακής μορφής λεπτομέρειες και όλα στα ελληνικά? Ή έστω κάποια άλλη διαδικασία.

2) Κατέβασα παιχνίδια στο Omnia αλλά δεν ξέρω τί να χρησιμοποιήσω ως χειριστήρια (πιά κουμπιά?).Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Έχω το samsung Omnia με φορτωμένο τα destinator7 και igo7, ταυτόχρονα έχω και ένα pna vector 380 με φορτωμένο το papago r12. Ξεκίνησα από Θεσ/νίκη, πήγα Μύκονο και γύρισα,τεστάρισα και τα τρία λειτουργικά καθώς και τις δύο διαφορετικές συσκευές σε όλες τις συνθήκες( μέσα στην πόλη,εθνική οδό,θάλασσα,νησί).

Το igo χρειάζεται περίπου 2 λεπτά για να κλειδώσει , το destinator περιπου 1 λεπτό ενώ το pna περίπου 30", από τη στιγμή που θα κλειδώσουν δεν υπάρχει διαφορά στην ποιότητα σήματος, είναι το ίδιο ταχύτατες και αξιόπιστες και οι δύο συσκευές .

igo και destinator λίγο ανώτερα από το papagoR12 κυρίως στην επιλογη διαδρομής. Το destinator σπαστικό γιατί στις στροφές του περιφερειακού της Θεσ/νίκης και στις στροφές της Εθνικής οδού συνεχώς (3-5 φορές)προειδοποιεί για επικίνδυνη στροφή (ενώ δεν υπάρχει επικίνδυνη στροφή)

Στη διαδρομή με το πλοίο igo,destinator (δεν δοκίμασα το pna) μου έδειχναν το στίγμα του πλοίου και την ταχύτητά του φυσικά, το igo λίγο πιο σωστό υπολογισμό της απόστασης μεταξύ πλοίου και τελικού προορισμού.

Μου άρεσε στο igo ότι μπορώ να επιλεξω ανδρική ή γυναικεία φωνή.

Μου άρεσε στο destinator ότι μπορώ να αλλάξω το περιβάλλον με 4-5 διαφορετικές επιλογές (μία από αυτές για στίγμα αντί του τριγώνου μου εμφανίζει ένα VW Golf)

Link to comment
Share on other sites

igo και destinator είναι εξίσου καλά

Εξαρτάται από τον καθένα να βάλει στη ζυγαριά τις λεπτομέρειες των επιμέρους θετικών και αρνητικών στοιχείων

Ένα επιπλέον στοιχείο που δεν προανέφερα είναι ότι και τα δύο έχουν κάποιες ελλείψεις από επιμέρους δρόμους.

Προσωπική μου άποψη να τα έχουμε φορτωμένα και τα δύο στο Omnia ώστε να είμαστε καλλυμένοι από κάθε άποψη, έτσι και αλλιώς το ένα δεν δημιουργεί πρόβλημα στη λειτουργία του άλλου και φυσικά δεν δημιουργούν πρόβλημα ούτε στις λειτουργίες του Omnia.

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια να σασ ρωτησω η πρωτη φορτιση ποσεσωρεσ πρεπει να ειναι; ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στις WM συσκευές τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά και σίγουρα πιο απλά.

 

Η πρώτη φόρτιση δεν υπάρχει λόγος να είναι διαφορετική από τις υπόλοιπες. Φόρτισε το μέχρι να γεμίσει και παίξε κανονικά με τη συσκευή. Καλό είναι τέλος σε αυτές τις συσκευές (και όσο αυτό είναι εφικτό) να μην αφήνεις τη μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα τελευταία το δικό μου ομνια κάνει πολλά νερά: δεν εντοπίζει τα ασυρματα δίκτυα, συχνά δεν έχει καλό σήμα κ κόβεται η κλήση κ έχει χάσει εσώ κ λίγο καιρό τη δυνατότητα ανίχνευσης κίνησης...Μάλλον πάω για σέρβις, έτσι;Κρίμα γιατί το διατηρώ σε καλή κατάσταση κ δεν είναι λογικό να συμβαίνουν αυτά...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.προσπαθω να συνδεσω το omnia στο pc μεσω activesync αλλα δεν μπορω.με το που συνδεω το καλωδιο στο pc ξεκιναει το activesync με connecting αλλα δεν κανει τιποτα.εχω κατεβασει κ samsung drivers.μηπως δεν κανω κατι σωστα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά τώρα τελευταία το δικό μου ομνια κάνει πολλά νερά: δεν εντοπίζει τα ασυρματα δίκτυα, συχνά δεν έχει καλό σήμα κ κόβεται η κλήση κ έχει χάσει εσώ κ λίγο καιρό τη δυνατότητα ανίχνευσης κίνησης...Μάλλον πάω για σέρβις, έτσι;Κρίμα γιατί το διατηρώ σε καλή κατάσταση κ δεν είναι λογικό να συμβαίνουν αυτά...

 

Κάνε ένα hard reset πρώτα.

 

παιδια καλησπερα.προσπαθω να συνδεσω το omnia στο pc μεσω activesync αλλα δεν μπορω.με το που συνδεω το καλωδιο στο pc ξεκιναει το activesync με connecting αλλα δεν κανει τιποτα.εχω κατεβασει κ samsung drivers.μηπως δεν κανω κατι σωστα?

 

Πριν συνδεόταν κανονικά και τώρα όχι; PC με XP έχεις ή Vista;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Hei guys!!Νεος κάτοχος omnia!!Για iphone πήγαινα αλλα το βρήκα σε καλή τιμή απο αγγλία και το τσίμπησα!Η προηγούμενη εμπειρια με wm ήταν ένα LG KS20, απο τα λίγα που διάβασα καμια σχέση με το ομνια ε

??

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καμία σχέση αλλά γιατί μας ρωτάς? Αφού το έχεις θα το διαπίστωσες και μόνος σου! :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα hard reset πρώτα.

 

 

 

Πριν συνδεόταν κανονικά και τώρα όχι; PC με XP έχεις ή Vista;

 

xp εχω κ ειναι η πρωτη φορα που προσπαθω να συνδεθω αλλα τιποτα ακομη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

]Καλημέρα σας 2 ορφανές ερωτνήσεις που θέλουν 2 πλούσιες απαντνήσεις

1) Πώς να συνδεθώ στο internet μέσω p/c χωρίς wifi.

Κάπου είχα δεί: Έναρξη/ Ρυθμίσεις/ συνδέσεις μετά browser connection/ τικ στο "αυτόματα" μετά συνδέσεις με usb (κλειστό το wifi) και ανοίγω explorer.

Επειδή είμαι άσχετος και δεν μπόρεσα να κάνω την σύνδεση με την παραπάνω διαδικασία

 

Αν εννοείς να χρησιμοποιήσεις το Omnia ως modem, νομίζω ότι δεν είναι αυτή η σωστή διαδικασία. Μάλλον πρέπει να πας στα Προγράμματα και να τρέξεις το πρόγραμμα "Κοινή χρήση Internet". (Εξυπακούεται ότι θα πρέπει πρώτα να έχεις "ζευγαρώσει" τον υπολογιστή σου με το κινητό -αν χρησιμοποιήσεις Bluetooth- ή να τον έχεις συνδέσει μέσω USB.) Δεν έχω κάνει τη διαδικασία με το συγκεκριμένο κινητό, αλλά φαντάζομαι ότι αυτό είναι.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

1) Ευχαριστώ Dead Poet για την ανταπόκριση αν και δεν ξέρω τί θα πεί να ζευγαρώσω το p/c, σου είπα είμαι άσχετος ( εγκέφαλος pentium I και μάλιστα χαλασμένος)

2) Προς rs28Ops, #11711: Για να λειτουργήσει το activesync, στον δικό μου υπολογιστή τουλάχιστον, πρέπει οπωσδήποτε να απενεργοποιήσω το antivirus (αναίρεση φόρτωσης αφού φορτωθεί) που έχω εγκατεστημένο στον υπολογιστή.

3) Έκανα τεστ την μπαταρία του Omnia: Με ρομ την i900BDHJ2/BDHJ2 και τηλέφωνο i900XXHI4 και με κανονική χρήση( βίντεο,φωτο,κλήσεις, πολύ παίξιμο, μέρα νύχτα ενεργοποιημένο το τηλέφωνο) χρειάστηκε 2,5 ημέρες για να φτάσει στο 20% (όπου βγάζει μήνυμα να προσέχω μην χάσω προγράμματα), στο 20% κρατήθηκε πάλι με πλήρη χρήση για 1,5 ημέρα χωρίς να παρουσιαστεί κανένα απολύτος πρόβλημα. Όταν έφτασε στο 10% (ξαναέμφάνισε μήνυμα να προσέχω) κρατήθηκε για 2 ώρες χωρίς πρόβλημα και μετά απενεργοποίησε αυτόματα τα τηλέφωνο, κάμερα. Το κράτησα ανοικτό για άλλες 3 ώρες όπου όταν ήθελα να τηλεφωνήσω ενεργοποιούσα το τηλ. έκανα κανονικά την κλήση (δεν με απενεργοποιούσε κατά τη διάρκεια της κλήσης) και κατόπιν απενεργοποιούσε από μονο του το τηλ. Μετά το έκλεισα μόνος μου από φόβο μη χάσω δεδομένα.

Συμπέρασμα: Κρατάει άνετα 4 ημέρες, αν απενεργοποιούσα την λειτουργία τηλεφώνου τα βράδια θα κρατούσε σίγουρα 5 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθήστεμε λιγάκι....ΕΡΩΤΗΣΗ......

εχω Ενα απο vodafone

eκδοση PDA i900BDHH1 / NVHH1

ΤΗΛΕΦΩΝΟ ί900BUHG5

πια η τελευταια εκδοση που μπορω να αναβαθμισω ?.τα ελληνικα τα χανω ? υπαρχει κινδυνος ? ΚΕΡΔΙΖΩ ΚΑΤΙ ?

ΕΠΙΣΗΣ.......

ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

ΣΥΝΟΛΟ 94.45 ΣΕ ΧΡΗΣΗ 90,96 ΕΛΕΥΘΕΡΑ 3,49

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΣΥΝΟΛΟ 97,23 ΣΕ ΧΡΗΣΗ 49.18 ΕΛΕΥΘΕΡΑ 48,05

Γιατί είναι τόσο πολύ δεσμευμένη η μνήμη μου αφού δεν του έχς περάσει πολλά προγρμμάτα, και αυτά [που του έχω περάσει τα έχω αποθηκεύσει στην αποθήκη μου.. Κάθε λύση ευπρόσδεκτη... Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθήστεμε λιγάκι....ΕΡΩΤΗΣΗ......

εχω Ενα απο vodafone

eκδοση PDA i900BDHH1 / NVHH1

ΤΗΛΕΦΩΝΟ ί900BUHG5

πια η τελευταια εκδοση που μπορω να αναβαθμισω ?.τα ελληνικα τα χανω ? υπαρχει κινδυνος ? ΚΕΡΔΙΖΩ ΚΑΤΙ ?

ΕΠΙΣΗΣ.......

ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

ΣΥΝΟΛΟ 94.45 ΣΕ ΧΡΗΣΗ 90,96 ΕΛΕΥΘΕΡΑ 3,49

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΣΥΝΟΛΟ 97,23 ΣΕ ΧΡΗΣΗ 49.18 ΕΛΕΥΘΕΡΑ 48,05

Γιατί είναι τόσο πολύ δεσμευμένη η μνήμη μου αφού δεν του έχς περάσει πολλά προγρμμάτα, και αυτά [που του έχω περάσει τα έχω αποθηκεύσει στην αποθήκη μου.. Κάθε λύση ευπρόσδεκτη... Ευχαριστώ!!!

1)Σίγουρα η i900BDHJ2/BDHJ2 με τηλ.i900XXHI4 είναι πιο νέα. Και εγώ είχα παλαιότερη, πήγα το Omnia στην Samsung συνοδευόμενο από γραπτή αίτηση όπου τους εξηγούσα ότι έχανα κλήσεις, αρκετές φορές δεν με άκουγαν οι συνομιλητές μου, δεν τους άκουγα ούτε εγώ(δήθεν) και ζήτησα να μου εγκαταστήσουν συγκεκριμένα την προαναφερόμενη. Σίγουρα έγινε καλύτερο (ειδικά στο gps).

2)Το ίδιο πρόβλημα, με την μνήμη είχα και εγώ ώσπου ανακάλυψα ότι όλες οι φωτογραφίες και βίντεο πήγαιναν στην κυρίως μνήμη, οπότε πήγα στην φωτό/ρυθμίσεις/ρυθμίσεις και στο πεδίο <Προεπ.τοπ.αποθήκ.> όρισα αντί του 'Η συσκευή μου' το 'Η αποθήκη μου', το ίδιο έκανα και στο βίντεο, μετά μετέφερα όλες τις υπάρχουσες φωτό και βίντεο στην "Η αποθήκη μου" και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

1)Σίγουρα η i900BDHJ2/BDHJ2 με τηλ.i900XXHI4 είναι πιο νέα. Και εγώ είχα παλαιότερη, πήγα το Omnia στην Samsung συνοδευόμενο από γραπτή αίτηση όπου τους εξηγούσα ότι έχανα κλήσεις, αρκετές φορές δεν με άκουγαν οι συνομιλητές μου, δεν τους άκουγα ούτε εγώ(δήθεν) και ζήτησα να μου εγκαταστήσουν συγκεκριμένα την προαναφερόμενη. Σίγουρα έγινε καλύτερο (ειδικά στο gps).

2)Το ίδιο πρόβλημα, με την μνήμη είχα και εγώ ώσπου ανακάλυψα ότι όλες οι φωτογραφίες και βίντεο πήγαιναν στην κυρίως μνήμη, οπότε πήγα στην φωτό/ρυθμίσεις/ρυθμίσεις και στο πεδίο <Προεπ.τοπ.αποθήκ.> όρισα αντί του 'Η συσκευή μου' το 'Η αποθήκη μου', το ίδιο έκανα και στο βίντεο, μετά μετέφερα όλες τις υπάρχουσες φωτό και βίντεο στην "Η αποθήκη μου" και ησύχασα

 

 

1) ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΛΙΝΚ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ROM?

2) ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΓΤ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ φωτό/ρυθμίσεις/ρυθμίσεις ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ...

3) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕΣ ΠΑΝΤΩΣ...

Link to comment
Share on other sites

1) ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΛΙΝΚ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ROM?

2) ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΓΤ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ φωτό/ρυθμίσεις/ρυθμίσεις ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ...

3) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕΣ ΠΑΝΤΩΣ...

1)Πατάς το κουμπί για να μπει σε λειτουργία η φωτό/όπως είναι έτοιμο να βγάλει φωτό αν κοιτάξεις κάτω αριστερά έχει ένα εικονίδιο με ένα γρανάζι και ενα γαλλικό κλειδί, το πατάς/ στο παραθυρο που θα εμφανιστεί στο επάνω μέρος έχει ξανά το προηγούμενο εικονίδιο με το γρανάζι, το πατάς/ μία από τις επιλογές που θα εμφανιστούν λέει:"Προεπ.τοπ.αποθήκ." αν δίπλα γράφει "Η συσκευή μου" πάτα επάνω στο "Η συσκευή μου" για να εμφανιστεί το "Η αποθήκη μου", επέλεξε το "Η αποθήκη μου", τέλος για τη φωτό

2)Για το βίντεο:Πατάς το κουμπί για να μπει σε λειτουργία η φωτό/όπως είναι έτοιμο να βγάλει φωτό αν κοιτάξεις πάνω αριστερά έχει το εικονίδιο που δείχνει μια φωτογραφική μηχανή, πάτα το για να αλλάξει σε βιντεοκάμερα, από δω και πέρα κάνεις την ίδια διαδικασία όπως παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τί θα πεί να ζευγαρώσω το p/c

 

Εννοώ να καταχωρίσεις τη σύνδεση Bluetooth μεταξύ κινητού και PC, ώστε να μπορεί η μία συσκευή να συνδέεται με την άλλη. Η καταχώριση είναι μια απλή, εφάπαξ διαδικασία και κατόπιν συνδέονται αυτόματα (αρκεί να έχεις το Bluetooth ενεργοποιημένο και στις δύο συσκευές).

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια... Χτεσ το βραδυ περασα το windows mobile 6.5 στο ομνια και μπορω να πω οτι προσ το παρον εχω μεινει ικανοποιημενοσ αν και το κουμπι της καμερας στο πλαι δεν ανοιγει τιν καμερα αλλα τιν εναρξη (αν ξερει καποιος πως να το φτιαξω ας με βοηθησει λιγο) + οτι θελει πολυ ψαξιμο γτ ειναι τελειως διαφορετικο τουλαχιστον για μενα το μενου του οπως το ειχα παρει απο την Vodafone... Αυτο που με προβλιματιζει ιδιαιτερα ειναι οτι εχω τον φακελο all you need και δεν με αφινει να τον ανοιξω. Πρεπει να περασω την winrar π.χ ή πρεπει να κανω καποιες αλλεσ ρυθμησεις?? Και κατι τελευταιο.. Σιγουρα υπαρχουν τζιμανια εδω μεσα που το εχουν σκισει το κινητο στις δοκιμες με το windows mobile 6.5, υπαρχουν καποιες ρυτημισεις που πρεπει να κανω ή να περασω καποια προγραμματα??? Ευχαριστω προκαταβολικα... Και κατι τελευταιο... δεν μπορω να συνδεθω μεσω wifi που εχω παρα μονο με το 3g.... Τι κανω σε αυτη την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...