Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πηρα τελικα το ΟΜΝΙΑ.εχω 2 προβληματα

1)ενω εχω απνεργοποιησει το 3g,ο φωτισμος παντα στο τερμα χαμηλο,συνεχια κλειστο το φως,αλλα η μπαταρια τελιωνει πολυ γρήγορα!

2)1 στις 2 κλησεις(ειτε με παιρνουν ειτε παιρνω εγω) λεει οτι ειμαι κατελημενος ή ακουω ενα παραξενο μπιπ και δεν παιρνει τηλεφωνο.θελει 2-3 προσπαθιες για να παρεις καποιον τηλεφωνο!

 

Μάλλον χρειάζεσαι αναβάθμιση στη ROM σου. Δες πιο πίσω για το τι κυκλοφορέι.

 

ρε παιδια μια βοηθεια προσπαθω να περασω το Microsoft .NET CF 3.5.CAB κ οταν μετα παω να περασω τα HTCAPI.dll κ HTCAPI.dll μου βγαζει λαθος κ οτι πρεπει να ανοιξω πρωτα το προγραμμα κ κατι τετοια κουλα!ειναι απαραιτητα αρχεια αυτα για το κινητο μας κ για τα παιχνιδια που θελουμε να παιζουμε?

 

Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που σου τα ζητάει αυτά; Ποιο πρόγραμμα σου βγάζει κουλά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά

 

εχθές είπα να δοκιμάσω και εγώ μια νέα rom στο omnia μου και από τότε το τηλέφωνο είναι νεκρό. Δεν ανοίγει με τίποτα και φυσικά δεν το αναγνωρίζει και ο υπολογιστής μέσω του active sync για να κάνω μια νέα δοκιμή. Ξέρεις κανείς αν μπορεί να γίνει κάτι ή θέλει service;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

εχθές είπα να δοκιμάσω και εγώ μια νέα rom στο omnia μου και από τότε το τηλέφωνο είναι νεκρό. Δεν ανοίγει με τίποτα και φυσικά δεν το αναγνωρίζει και ο υπολογιστής μέσω του active sync για να κάνω μια νέα δοκιμή. Ξέρεις κανείς αν μπορεί να γίνει κάτι ή θέλει service;

 

οταν λες δεν ανοιγει με τπτ τι ενοεις???δεν φενεται ουτε το λογοτυπο samsung omnia???

δοκιμασες hard reset??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε! Μαύρη οθόνη τελείως. Δεν ανοίγει με τίποτα. Προσπάθησα να κάνω και hard reset αλλά τίποτα. Πατώντας τα 2 πλήκτρα του τηλεφώνου και με το πενάκι στην υποδοχή reset. Έτσι δεν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε! Μαύρη οθόνη τελείως. Δεν ανοίγει με τίποτα. Προσπάθησα να κάνω και hard reset αλλά τίποτα. Πατώντας τα 2 πλήκτρα του τηλεφώνου και με το πενάκι στην υποδοχή reset. Έτσι δεν γίνεται;

 

ναι κ μετα αφηνεις το ρεσετ κ σινεχιζεις να εχεις κρατημενα τα δυο πληκτρα... δοκιμασες να βγαλεις την μπαταρια κ να την ξαναβαλεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το κάνω αλλά τίποτα. Την μπαταρία την είχα βγάλει όλο το βράδυ και την έβαλα σήμερα το πρωί και πάλι τίποτα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Help.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τίποτα φίλε! Μαύρη οθόνη τελείως. Δεν ανοίγει με τίποτα. Προσπάθησα να κάνω και hard reset αλλά τίποτα. Πατώντας τα 2 πλήκτρα του τηλεφώνου και με το πενάκι στην υποδοχή reset. Έτσι δεν γίνεται;

 

Δες και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτό φίλε; Δεν μπορώ να ανοίξω τα rapidshare links από αυτόν τον υπολογιστή και έτσι δεν μπορώ να καταλάβω. Είναι απλά αρχεία που πρέπει να τρέξω και ξαναζωντανεύει το omnia ή πρέπει να το ανοίξω; Χρειάζεται και κάτι άλλο εκτός από το Omnia και το καλώδιο usb;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δυστυχώς ότι ξέρεις... ξέρω. Δεν έχω τη συσκευή και δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω.

 

Για τη συσκευή σου υπάρχουν εκτενείς πληροφορίες και εδώ. Μπες μήπως βρεις άκρη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτό φίλε; Δεν μπορώ να ανοίξω τα rapidshare links από αυτόν τον υπολογιστή και έτσι δεν μπορώ να καταλάβω. Είναι απλά αρχεία που πρέπει να τρέξω και ξαναζωντανεύει το omnia ή πρέπει να το ανοίξω; Χρειάζεται και κάτι άλλο εκτός από το Omnia και το καλώδιο usb;

 

τσεκαρε κ εδω εγω αυτο εκανα οταν μου πεθανε το ομνια μετα το πρωτο φλασαρισμα κ ολα πηγαν οκ κ ξαναζοντανεψε :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Συγνωμη αν εχει υπωθει αυτο που θα ρωτησω αλλα ειμαι νεος χρηστης του ΟΜΝΙ και τα εχω λιγο...χαμενα.

 

Κατεβασα το youtube player.Μπορειτε ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ πως μπορω νατο εκμεταλυτω και τι ακριβως κανει?

 

Εγω νομιζα πως βαζοντας το θα με πηγαινε στην αναζητηση video στο youtube αλλα δεν βρηκα κατι τετοιο.

Πειτε μου πως γινετε-ψαχνω αυτο που λεω σας παρακαλω πολυ!

 

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι parafron

έκανες τα βήματα που αναφέρει ο paul στο πρώτο του post και λειτούργησε πάλι; Άλλαξε τελείως όμως η rom, και τι γλώσσα ήταν; Τι λες να το δοκιμάσω ή να το πάω στο service μιας και η συσκευή είναι 3 μηνών;

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα το ΟΜΝΙΑ.εχω 2 προβληματα

1)ενω εχω απνεργοποιησει το 3g,ο φωτισμος παντα στο τερμα χαμηλο,συνεχια κλειστο το φως,αλλα η μπαταρια τελιωνει πολυ γρήγορα!

2)1 στις 2 κλησεις(ειτε με παιρνουν ειτε παιρνω εγω) λεει οτι ειμαι κατελημενος ή ακουω ενα παραξενο μπιπ και δεν παιρνει τηλεφωνο.θελει 2-3 προσπαθιες για να παρεις καποιον τηλεφωνο!

 

Αν και τα περιγράφεις αρκετά συγκχεχυμένα,δύο είναι κατά την άποψη μου τα πιθανά αίτια:

Α)Έπεσες σε προβληματικό κομμάτι=>πας κατευθείαν στο κατάστημα αγοράς για αντικατάσταση προϊόντος (προχθές έλαβα ένα παρεμφερές μήνυμα από Κρήτη για πρόβληματική λήψη GSM με καινούργιο Omnia).

Β)Παλαιού τύπου (5V),ή χαλασμένη κάρτα Sim=>Δοκιμάζεις άμεσα με μία όσο το δυνατό πιο καινούργια και ανάλογα παρατηρείς.Και για να σε προλάβω,λάβε υπόψη σου ότι η ίδια κάρτα που σε μία άλλη συσκευή λειτουργεί άψογα,για τους λόγους που προανέφερα, είναι πολύ πιθανό να δημιουργεί δυσλειτουργίες σε άλλες συσκευές (κατανάλωση,on-off,κακή επικοινωνία με δίκτυα,κλπ).Επιπλέον,δεν είναι απαραίτητο τυχών σφάλμα της όποιας sim να αφορά το ηλεκτρονικό της (Hardware) μέρος,αλλά μία κρυφή μνήμη στον χρήστη που καταγράφει διάφορα σφάλματα επικοινωνιών με το δίκτυο.Αρκεί να γεμίσει κάποια στιγμή το τμήμα αυτό και η κάρτα προκαλεί διάφορες τέτοιες συμπεριφορές (υπάρχει ειδικό card reader που έχουν τα δίκτυα,αλλά συνήθως σου πουλάνε μια καινούργια και δεν πολυασχολούνται :X ).

Περιμένουμε νέα σου!!! ;)

 

 

 

Καλησπέρα παιδιά

 

εχθές είπα να δοκιμάσω και εγώ μια νέα rom στο omnia μου και από τότε το τηλέφωνο είναι νεκρό. Δεν ανοίγει με τίποτα και φυσικά δεν το αναγνωρίζει και ο υπολογιστής μέσω του active sync για να κάνω μια νέα δοκιμή. Ξέρεις κανείς αν μπορεί να γίνει κάτι ή θέλει service;

 

Παρότι δεν γνωρίζω κάτι ιδιαίτερα σχετικό,θα πρότεινα κάτι πάρα πολύ απλό να ελέγξεις πριν από οτιδήποτε άλλο: Η μπαταρία σου είναι φορτισμένη;;; (έλεγχος με πολύμετρο >3,6V ,ή άλλη συσκευή,ή μπαταρία φορτισμένη από άλλη συσκευή).

Ειδικά αν όταν έκανες τη διαδικασία με μη πλήρως φορτισμένη τη μπαταρία αρχικά,τότε μάλλον σίγουρα τώρα είναι άδεια πλήρως! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η μπαταρία είναι τέρμα φορτισμένη. Είναι ελεγμένο. Τι λες να κάνω, υπάρχει λύση ή μόνο service;

 

:sick::sick::sick:

Χμμμ...ρίξε και μια ματιά στο http://www.omniacs.net και στο αντίστοιχο για Omnia φόρουμ στο http://www.bytheway.gr του αγαπητού Νεκτάριου μπας και σωθείς εύκολα (Ελληνικά και τα δύο). Δυστυχώς δεν έχω την εμπειρία να σε βοηθήσω περισσότερο. :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανεις που μπορω να βρω Games Συμβατα με το Omnia??Εχω ψαξει σε πολλα Site αλλα τπτ:S.Eχετε να προτεινετε τπτ Plz(thx)

 

καλησπερα. δες εδω http://www.#$%^&hub.com . οπου #$%^& βαλε το μοντελο του κινητου σου :lol: εχει πολλα και καλα παιχνιδια και οχι μονο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι parafron

έκανες τα βήματα που αναφέρει ο paul στο πρώτο του post και λειτούργησε πάλι; Άλλαξε τελείως όμως η rom, και τι γλώσσα ήταν; Τι λες να το δοκιμάσω ή να το πάω στο service μιας και η συσκευή είναι 3 μηνών;

 

εκανα ολα τα βηματα που λεει με το grand prix,πρωτα περασα μια πορτογαλικη ρομ κ μετα μια του ταριλ....πριν κανεις οτιδηποτε πες μου αν εκανες ολα τα βηματα πριν

φλασαρεις...drivers κτλ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανεις που μπορω να βρω Games Συμβατα με το Omnia??Εχω ψαξει σε πολλα Site αλλα τπτ:S.Eχετε να προτεινετε τπτ Plz(thx)

 

Έχεις πμ!

 

:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η μπαταρία είναι τέρμα φορτισμένη. Είναι ελεγμένο. Τι λες να κάνω, υπάρχει λύση ή μόνο service;

 

υπαρχουν καποιες πιθανες λυσεις

-αυτο που εγραψε ο athanaso77

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=467068

θελει και αυτο

http://www.multi-com.eu/index.php/en_US,details,id_pr,5701.html

-εδω το στελνεις ρουμανια σε αυτον τον τυπο (μου εκανε εντυπωση οι 52 που το θεωρησαν χρησιμο)

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=647156

-και αυτη η λυση που ειναι η πιο σιγουρη

πας πισω το κινητο και τους λες οτι μια μερα κολλησε μονο του και δεν ανοιγει

(μονο τοτε σε καλυπτει η εγγυηση,αν εχεις βαλει χερι δεν υπαρχει εγγυηση, λογικα ουτε στο service θα στο φτιαξουν και θα παει για αντικατασταση)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

ρωτησα και χθες αλλα βοηθεια ``0``

 

Συγνωμη αν εχει υπωθει αυτο που θα ρωτησω αλλα ειμαι νεος χρηστης του ΟΜΝΙΑ και τα εχω λιγο...χαμενα.

 

Κατεβασα το youtube player.Μπορειτε να μου πειτε ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ πως μπορω νατο εκμεταλευτω και τι ακριβως κανει?

 

Εγω νομιζα πως βαζοντας το θα με πηγαινε στην αναζητηση video στο youtube αλλα δεν βρηκα κατι τετοιο.

Πειτε μου πως γινετε αυτο που ψαχνω...δηλ. πως να ψαχνω στο youtube και πως ν αποθηκαευω αυτο που βλεπω.

 

χιλια ευχαριστω και συγνωμη για την επαναληψη:)

 

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που σου τα ζητάει αυτά; Ποιο πρόγραμμα σου βγάζει κουλά;[/QUOT3ε

εχω εγκαταστησει το Microsoft .NET CF 3.5.CAB κ μετα οταν παω να περασω τα δυο αρχεια στον φακελο windows τις συσκευεις μου βγαζει error κ οτι πρεπει να ανοιξω κ να βρω τα αρχεια απο εκει,αλλα δεν λεει πιο προγραμμα!!!:wacko:

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το Microsoft .NET CF 3.5.CAB κ μετα οταν παω να περασω τα δυο αρχεια στον φακελο windows τις συσκευεις μου βγαζει error κ οτι πρεπει να ανοιξω κ να βρω τα αρχεια απο εκει,αλλα δεν λεει πιο προγραμμα!!!:wacko:

 

Ποια αρχεία προσπαθείς να περάσεις δεν μας λες. Για την εγκατάσταση του Microsoft .NET CF 3.5 το μόνο που χρειάζεται είναι να βάλεις το αρχείο cab στο κινητό και να το τρέξεις κάνοντας κλικ πάνω του. Δεν περνάς κάποια άλλα αρχεία.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πειτε μου πως γινετε αυτο που ψαχνω...δηλ. πως να ψαχνω στο youtube και πως ν αποθηκαευω αυτο που βλεπω.

 

http://drm-removal.com/mobile.htm

http://www.clubic.com/telecharger-fiche270782-wvd-video-downloader.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οταν ειμαι στο youtube κ παω να ανοιξω καποιο βιντεο ανοιγει ο streaming player αλλα μου εμφανιζετε κ ενα μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση με τις τρεχουσες ρυθμισεις συνδεσεις,ξερει κανεις γιατι μπορει να συμβαινει αυτο;:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...