Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους σας! Να κάνω κάποιες χαζές ερωτήσεις? Σόρρυ κιόλας, αν έχουν απαντηθεί ήδη αλλά δεν μπορώ να το διαβάσω όλο, τόσες σελίδες.

κατ'αρχας να σας πω οτι χθες πηγα και το ειδα στο πλαισιο το omnia και ειναι όντως πολύ καλό. Οι ερωτησεις μου τωρα:

 

1. Πως κλειδώνει? εννοώ για να μην σου πατηθει κατα λάθος κάτι

2. Δόνηση εχει? γιατι ακουσα κάτι περιέργα ότι δεν έχει δονηση... λιγο κουλο μου

ακουγεται βεβαια :wacko: απλα για επιβεβαίωση

3. φωνητική κλήση?

4. ανοιχτή ακρόαση?

5. οι επαφες μεταφερονται απο την sim στο τηλ και το αντιστροφο?

 

Και αν δεν σας βαζω σε κόπο... :innocent:

λιγα λογια για gps wi-fi και το ποσο ευκολο ειναι να βρει γενικα εφαρμογες και ειδικα για την οθόνη του...

ευχαριστω πολυ

 

Καλησπερα και σε εσενα. Εχουμε και λεμε:

1)Ειτε πατωντας το πληκτρο τερματισμου κλησης για καποια σεκ, ειτε εχοντας στην οθονη συντομευση, ειτε με κωδικο για αυτοματο κλειδωμα.

2)Και βεβαια εχει δονηση και αρκετα καλη θα ελεγα.

3)Νομιζω δεν εχει φωνητικη κληση αλλα εχουν βρεθει καποια προγραμματακια.

4)Ανοιχτη ακροαση εχει.

5)Μπορεις να μεταφερεις τις επαφες σου ανετα.

 

Οσο για gps και wi-fi, στη δικη μου περιπτωση ειναι μια χαρα. Δουλευουν τελεια και τα 2. Τωρα για εφαρμογες, windows κινητο ειναι, οποτε υπαρχουν απειρες. Αρκει να κατσεις να ασχοληθεις.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A ωραια! Θα τα εχω υποψη μου! Πάντως μεγαλο το θεμα πολλες σελιδες... Βεβαια εχει και τα καλα του αυτο αφου εχει πολλους υποστηρικτες που το προτίμησαν και αλλους που ενδιαφερονται γιαυτο (π.χ. me)...

Πολλα :thanks: :thanks: :thanks: :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου παίζει κανονικά και mkv και με υπότιτλους το Omnia.

 

Για να μην γράφω κατεβατό ολόκληρο διάβασε εδώ

 

 

Ρε φίλε δεν βρήκα κάτι. Μόνο για το 3D Driver που όπως είπα και πριν, το έχω ήδη εγκατεστημένο αλλά δεν παίζειμε TCPMP... Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε εσενα. Εχουμε και λεμε:

1)Ειτε πατωντας το πληκτρο τερματισμου κλησης για καποια σεκ, ειτε εχοντας στην οθονη συντομευση, ειτε με κωδικο για αυτοματο κλειδωμα.

2)Και βεβαια εχει δονηση και αρκετα καλη θα ελεγα.

3)Νομιζω δεν εχει φωνητικη κληση αλλα εχουν βρεθει καποια προγραμματακια.

4)Ανοιχτη ακροαση εχει.

5)Μπορεις να μεταφερεις τις επαφες σου ανετα.

 

Οσο για gps και wi-fi, στη δικη μου περιπτωση ειναι μια χαρα. Δουλευουν τελεια και τα 2. Τωρα για εφαρμογες, windows κινητο ειναι, οποτε υπαρχουν απειρες. Αρκει να κατσεις να ασχοληθεις.

 

Για φωνητική κλήση ψάξε αυτό το πρόγραμμα: CyberonVoiceSpeedDial_Omnia.cab ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι τροπος υπαρχει να ακουω τις εντολες απο προγραμματα πλοηγησης στο Bluetooth ακουστικο;
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι τροπος υπαρχει να ακουω τις εντολες απο προγραμματα πλοηγησης στο Bluetooth ακουστικο;

Υπαρχει τετοιο πραγμα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τετοιο πραγμα;

 

Αν θυμαμαι καλα αυτο γινοταν οταν χρησιμοποιουσα στερεοφωνικο bluetooth.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα αυτο γινοταν οταν χρησιμοποιουσα στερεοφωνικο bluetooth.

Μαλλον θα ειναι μονο για τις μεγαλες συσκευες bluetooth. Τα μικρα του αυτιου δε νομιζω να το κανουν αυτο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

τα προγράμματα καιρού, που κατα καιρούς έχουν αναφερθεί εδώ, συνδέονται με ιντερνετ και κατεβαζουν θερμοκρασίες κτλ?ΕΠειδη ειδα ότι τα καλα πουχετε γραψει δεν ειναι free, υπαρχει κανενα καλο free?

 

Υ.Γ Αν κατι υπαρχει που δεν μπορει να αναφερθει δημοσια, πμ.... ;)

 

Υ.Γ2 Ενα αρχειο cab το κανα εγκατασταση, μετα μπορω να σβησω το αρχικο ζιπ που ειχα περασει στην αρχη στη μνημη?

Link to comment
Share on other sites

Το Spb Weather είναι free και καλό και κάνει και ανανέωση μέσω internet... Στο γνωστό μαγαζί θα το βρεις :D

Ναι μπορείς να το σβήσεις το cab μετά το install...

Link to comment
Share on other sites

Το Spb Weather είναι free και καλό και κάνει και ανανέωση μέσω internet... Στο γνωστό μαγαζί θα το βρεις :D

Ναι μπορείς να το σβήσεις το cab μετά το install...

 

καλησπερα. Το Spb Weather δεν είναι free :) αλλα μπορεις να το βρεις οπως ειπες :)

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα αυτοπου λετε..Αυτο μπαινει στη θεση της οθονης Σημερα ετσι?Καποιο προγραμμα, που να μην ειναι ετσι, αλλα να το ανοιγεις οποτε θες εσυ υπαρχει?Δηλ να μπαινει στα προγραμματα..Η' το κανει και αυτο?Τις εικονες του ειδα στο site και το ειδα σαν αρχικη οθονη...γιαυτο ρωταω..Αν και τωρα που το ξανασκεφτομαι μπας και ειναι το Spb mobile shell αυτο που ειδα ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μας μπέρδεψες... Και τα δύο προγράμματα της Spb που αναφέρεις έχουν today plugin το οποίο είναι απαραίτητο για τη λειτουργία τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειμαι μπερδεμενος και ταγραψα μπερδεμενα!!!!λολ

Βασικα εγω δεν θελω να μου αλλαξει το Σημερα(εχω το κλασικο της Samsung πουχει μεσα). Απλως να τοχω σαν προγραμμα και να το ανοιγω οποτε θελω...γινεται αυτό?(πως π.χ. πηγαινω και ανοιγω το Opera)

Αν ξέρει κανείς, η ενημερωση του προγραμματος απο το ιντερνετ καθε ποτε γινεται, και ποσο περιπου χρεωνει η εισοδος(σε κβ)

 

EDIT!! λοιπον ολα οκ, εβαλα το προγραμματακι. Αλλα δεν εχω πουθενα φακελο templates!!!Τι φταίει ?Να δημιουργήσω εγω?

EDIT2: Ok το δημιουργησα εγω...τα βρηκα ολα τελικα:P

Link to comment
Share on other sites

hi παιδες... εχω το ομνια το 16αρι με την ελληνικη rom BDHJ2/BDHJ2 μου κολλαει στα βιντεο τα 640χ480 ακομα και σε εκεινα που τραβαω με το ιδιο το ομνια.. ποσο μαλλον οταν εστειλα ενα βιντεο απο το ν95 μου... και τα δικα σας ετσι ειναι?? αν αλλαξω ρομ θα διορθωθει το προβλημα η οτι και να κανω θα ειναι το ιδιο? σε περιπτωση που με την αλλαγη της ρομ διορθωνεται θα σας ηταν ευκολο να δωσετε καποιο λινκ με αναλυτικεσ οδηγιες για το πως να αλλαξω την ρομ?

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

hi παιδες... εχω το ομνια το 16αρι με την ελληνικη rom BDHJ2/BDHJ2 μου κολλαει στα βιντεο τα 640χ480 ακομα και σε εκεινα που τραβαω με το ιδιο το ομνια.. ποσο μαλλον οταν εστειλα ενα βιντεο απο το ν95 μου... και τα δικα σας ετσι ειναι?? αν αλλαξω ρομ θα διορθωθει το προβλημα η οτι και να κανω θα ειναι το ιδιο? σε περιπτωση που με την αλλαγη της ρομ διορθωνεται θα σας ηταν ευκολο να δωσετε καποιο λινκ με αναλυτικεσ οδηγιες για το πως να αλλαξω την ρομ?

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

καλησπερα. υποθετω οτι τα ανοιγεις με touch player? αν ναι δεν ειναι προβλημα της ρομ. βαλε tcpmp 'η core player να σωθεις :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. υποθετω οτι τα ανοιγεις με touch player? αν ναι δεν ειναι προβλημα της ρομ. βαλε tcpmp 'η core player να σωθεις :)

 

ναι φιλε μου με το touch player τα ανοιγω... θα ακολουθησω την συμβουλη σου να δουμε τι θα γινει:) ευχαριστω πολυ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος η εικόνα αυτού που σ επαίρνει να γίνει λίγο μεγαλύτερη?Τη βγάζει νομιζω τραγικα μικρη μέσα στο παράθυρο της κλήσης...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος η εικόνα αυτού που σ επαίρνει να γίνει λίγο μεγαλύτερη?Τη βγάζει νομιζω τραγικα μικρη μέσα στο παράθυρο της κλήσης...

Εγω εχω το s2u2 και μου την εχει σε full screen... Και ειναι οντως φουλ...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος η εικόνα αυτού που σ επαίρνει να γίνει λίγο μεγαλύτερη?Τη βγάζει νομιζω τραγικα μικρη μέσα στο παράθυρο της κλήσης...

 

Στο ίδιο όχι. Με εγκατάσταση άλλων εφαρμογών γίνεται αλλά δεν σου το συνιστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αυλαια του Ομνια μου, επεσε σημερα, δινοντας το προς πωληση. Ηθελα να ευχαριστησω ολα τα παιδια που με βοηθησαν στο ξεκινημα και μετ'επειτα. Καλη συνεχεια στην πορεια της εξελιξης του κινητου.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Με το samsung d980. Ηθελα κατι απλο αλλα και βολικο, ωστε να εχω 1 μονο κινητο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω 2 κινητα εχω αφου πηρα το ομνια..χεχε...φαινεται μονο του κουραζει λιγο..

τεσπα...

Γιατί athanaso77 λες δεν το συνιστας(για μεγαλυτερη φωτο)?Δημιουργει κολληματα αν βαλεις τετοιο προγραμματακι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...