Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κσλημερα

Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει?

Ειπα να φύγω από το Ν95 και αγόρασα το ΟΜΝΙΑ. Εχω 1650 επαφες και προσπαθώ να τις περάσω με το otlook. Εχω δύο προβλήματα:

1. Δεν μου κάνει σωστα το σορτάρισμα (ονομα και επίθετο) αν και οταν πηγαίνω σε κάθε μία επαφή μου την δείχνει εντάξει.

2. Εχω σε ορισμένους 2-3 τηλέγωνα σταθερά και 2-3 κινητά και δεν μου τα δείχνει όλα (αυτό φυσικά γίνεται και στο otlook)

Αν έχει κανείς καμμιά λύση ας μου γράψει...Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά διαβάσατε την καταχώρησή μου εδώ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=195853&page=345

Θα ήθελα την γνώμη σας, από την εμπειρία σας, Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν, οι υπότιτλοι πρέπει να είναι σε μορφή με κατάληξη .smi όχι απλά μετονομάζοντας την κατάληξη αλλά μετατρέποντας τους υπότιτλους με κάποιο πρόγραμμα τύπου vobsub!

 

καταφερα να παιξω υποτιτλους και τωρα υπαρχει αλλο προβλημα...

οι υποτιτλοι ειναι πισω απο την ταινια και δεν φαινονται :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα πως βρίσκω το ID της συσκευής μου.

 

τι εννοεις id?

αν εννοεις imei τοτε πατας

*#06#

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους συνιδιοκτήτες OMNIA.Με κάθε ειλικρίνια δεν έχω ξαναγίνει ποτέ μέλος σε FORUM και η αλήθεια είναι ότι και εδώ δυσκολεύτικα λίγο να το καταφέρω... Σκέψου που κατάντησα με δαύτο! Μια πραγματικά εκπληκτική συσκευή,αλλά ή που η Samsung έφτιαξε διαστημόπλοιο,ή που εγώ είμαι στόκος! Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά ουσιαστικά έρχομε σε επαφή με mobile windows συσκευή,αλλά και με τα κανονικά windows δεν τα πάω και ιδιαίτερα καλά.Και πριν με μουτζώσετε γιατί έδωσα 630 ευρώ για να βασανίζομε,απαντώ: Α.Είχα πιστωτικό περίπου 500 ευρώ στη wind από άλλη αγορά,Β.Ήθελα κινητό με πλοήγηση,Γ.Μου άρεσε για τις δυνατότητες και εμφάνιση του (όπως σε όλους προφανώς),Δ.Δεν είναι Νοκια (βασικό προσόν!). Και για να μπω στο θέμα είμαι πρόθυμος και να προσφέρω αμοιβή προκειμένου να βρω σωστή ενημέρωση.Για να μην σας κουράζω θα προσπαθώ να συμμαζεύω κάθε φορά τις απορίες μου.Απλά θα παρακαλούσα λόγω ασχετοσύνης μου,οι συμβουλές σας να είναι το δυνατό αναλυτικές...

Θα παρακαλούσα θερμά λοιπόν μια ενημέρωση για τα κάτωθι:

1.Αδυναμία κλειδώματος πληκτρολογίου με πλήκτρο τερματισμού κλήσεων ρυθμισμένο όπως λέει στις οδηγίες.

2.Άκουγα για τεράστιες αυτονομίες,αλλά παίζοντας με τα μενού ούτε 24ώρες δεν κρατάει (χωρίς κλήσεις).

3.Η πίσω κάμερα δείχνει ότι δεν είναι κεντραρισμένη στο τζαμάκι (λειτουργεί κανονικά όμως).

4.Δεν μπορώ να βρω πουθενά μετρητές χρόνου κλήσεων,ή δεδομένων..ΒΟΗΘΕΙΑ!

5.Συνεχώς και χωρίς να μπορώ να καταλάβω γιατί η ώρα αλλάζει μόνη της σε 1 ώρα πίσω,ενώ έλεγξα όλες τις ρυθμίσεις 500 φορές!

6.Επίσης τυχαία απενεργοποιείται η αυτόματη περιστροφή της οθόνης.Ξαναρυθμίζεις από μενού,λειτουργεί οκ και πάλι κάποια στιγμή τα ίδια! Reset από εξωτερικό πλήκτρο και από μενου έγιναν ήδη,αλλά τα ίδια.

7.Μου αντέγραψαν το destinator7 στη μεγάλη μνήμη.Λειτουργεί όμως λίγο περίεργα... Στα μενου του το κάτω μέρος της οθόνης λειτουργεί αλλοπρόσαλα,ενώ στους χάρτες δείχνει οκ.Στους χάρτες όμως μετακινούνται τα πλήκτρα επιλογών σε διάφορα σημεία κάθε φορά και δεν ξέρεις τι βλέπεις! Ακόμη,όταν βγω από το Destinator το GPS κλείνει μόνο του;;; Επίσης πως μπορώ να βάλω το εικονίδιο εκκίνησης σε κάποια συντόμευση (shortcut),προκειμένου να μην ψάχνω κάθε φορά το folder;

8.Ενώ συνδέομε με wi-fi,όταν ανοίγω τους internet,ή opera explorers η συσκευή πάει πάντα να συνδεθεί μέσω gsm (με χρέωση) και ποτέ από την ενεργή wi-fi σύνδεση.Θα το σπάσω όταν λάβω το λογαριασμό! ΒΟΗΘΕΙΑ!

9.Όταν σβήνει η οθόνη,δεν υπάρχει τρόπος το LED στο πλήκτρο on-off να αναβοσβήνει όταν έχει σήμα δικτύου όπως σε παλιά Samsung,Ericsson,κλπ

10.Ελληνικοί χαρακτήρες...τέλεια ασυμβατότητα! Είχα motorola V6maxx και όλα καλά σχεδόν σε όλα τα κινητά με τις καταχωρήσεις στη sim (στα νοκια έκοβε τους μισούς).Εδώ τους δείχνει όλους αλλά ψάχνεις πχ. "γ" και σου βγάζει "αυγά" και όχι όλα,γιατί τα άλλα "α" τα βγάζει πχ στο "ο" .Άμα βρεις αυτόν που θες να καλέσεις στη μνήμη παίζεις τζόκερ μετά!!!

11.Τα sms που τα πάει; Υπάρχει τρόπος να τα κρατάει στη sim και μόνο;

Συγνώμη για όλα αυτά,αλλά το θεριό με κερδίζει κατά κράτος... ΒΟΗΘΕΙΑ PLEASE... γιατί αν μη τι άλλο μη το στείλο για αλλαγή και αυτό στη wind... Τι να πάρω μετά; Πίτσες και σουβλάκια δεν έχουν... Ευχαριστώ πολύ για τη φιλοξενία.

:cry::O:cry:

 

1.το πληκτρο το πατας συνεχεια μεχρι να κλειδωσει το κινητο(2-3 sec)

2.περιμενε 6-7 φορτισεις αλλα διαβασε και εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2539945#post2539945

3.?

4.θελει καποιο προγραμμα(bettery status)

5.αν το προβλημα το βλεπεις οταν ανοιγεις το destinator ειναι γνωστο προβλημα αλλιως...

6.εναρξη/ρυθμισεις/συστημα(κατω)/ανιχ.κινησης/ και τσεκαρε μη αυτοματο

7.θελεις αλλο skin γιατι η οθονη στο ομνια ειναι μεγαλυτερη απο αλλα ppc

πηγαινε στην υπογραφη του χρηστη saxovts και κατεβασε το αρχειο samsung allyou need εχει μεσα skin για ομνια και αλλα χρησιμα

8.να βαλεις ενα προγραμμα που λεγεται nodata

9.μαλλον οχι(κατι εχω ακουσει για ενα προγραμματακι αλλα δεν θυμαμαι)

10,11 δεν εχω ασχοληθει

Link to comment
Share on other sites

καταφερα να παιξω υποτιτλους και τωρα υπαρχει αλλο προβλημα...

οι υποτιτλοι ειναι πισω απο την ταινια και δεν φαινονται :lol::lol:

 

το εχουμε αναφερει και πριν...

μονοδρομος η ενσωματωση των υποτιτλων στην ταινια..:(

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Δεν μου κάνει σωστα το σορτάρισμα (ονομα και επίθετο) αν και οταν πηγαίνω σε κάθε μία επαφή μου την δείχνει εντάξει.

 

Kapoies apo tis epafes sou einai ftiagmenes apo diafores syskeves kai parolo pou einai ellinikes einai grammenes me diaforetiko encoding. Tha anagkasteis apla aftes pou sou bgainoun lathos na sbiseis to arxiko gramma kai na to ksanagrapseis. (Tha to parei me to swsto encoding kai tha paroun ti swsti thesi tous sti lista).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
kalimera se olous molis to pira kai eime ligo eos poli asxetos alla me esas edo ola tha ta broume euxaristo..

 

Kalimera, kaloriziko kai kalwsirthes! :rolleyes:

 

Genikotera kalo einai na rikseis mia matia se afto to F.A.Q..

 

Eidikotera oti tha xreiasteis gia ti sygkekrimeni syskevi... tha to breis stin ypografi tou SAXOVTS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,σκεφτομαι να παρω το κιν αλλα ειναι εισαγωγη κ δεν εχει ελληνικα μπορουμε να τα βαλουμε κ αν ναι υπαρχει καποιο προβλημα με αυτες τις συσκευες?
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Kapoies apo tis epafes sou einai ftiagmenes apo diafores syskeves kai parolo pou einai ellinikes einai grammenes me diaforetiko encoding. Tha anagkasteis apla aftes pou sou bgainoun lathos na sbiseis to arxiko gramma kai na to ksanagrapseis. (Tha to parei me to swsto encoding kai tha paroun ti swsti thesi tous sti lista).

Σ ευχαριστω για την απάντηση... Αυτο μπορω να το κάνω είναι λίγες οι επαφες,

Τα προβλήματα είναι δύο:

1. Ενώ έχω στο Ν95 σορτάρισμα ονομα και επίθετο, και το οσρτάρω έτσι και στο otlook, στο ΟΜΝΙΑ μου κάνει το αντίθετο.

2. Πως γίνεται να μη χάσω τα τηλέφωνα που έχω σε κάποιες επαφες που 3-4 γραφείου σπιτιού κλπ. και έχει και 2-3 κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Παω να κανω την αναβαθμηση με το Firmware Updater και οταν κανει verify μου βγαζει "incorrect software version.Please chek the devise".μπορει να βοηθησει καποιος??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡα,παιδια.ξερετε μηπως τι ειναι στο μενου ηχοι-ηδοποιησεις οταν βαζεις π.χ για την εισερχομενη κληση εναν ηχο ,απο κατω λεει ''πλ. φωτ. -.. το κλικαρεις κ εχει επιλογη απο 5' εως 60'.τι ειναι αυτη η επιλογη?

κ κατι αλλο παρακαλω βαζω κουδουνισμα ξυπνητηριου εναν ηχο αλλα χτυπαει αλλος .γιατι ?

ξερετε πως μπορω να βαλω ηχο ξυπνητηριου δικο μου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

οταν λες firmware upadater που το βρηκες το ειχε μεσα στο cd;[/QU

 

Οχι δεν το εχει στο cd.Απο εδω το βρηκα http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/sg/sub02_xp.jsp#

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το βρηκα αλλα το γραφω μηπως εχουν και αλλοι την ιδια απορια....λοιπον θελει το outlook των office!!!Και οχι των windows!!!!!!!!!Με το που το εγκαταστησεις τα κανει μετα αυτοματα!
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο:Παιζει κανα προγραματακι για να μας δειχνει συνοψη κλησεων???Κορυφη κινητο αλλα πρεπει να ωλεπουμε και ποσο μιλαμε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει κανα προγραματακι για να μας δειχνει συνοψη κλησεων???Κορυφη κινητο αλλα πρεπει να ωλεπουμε και ποσο μιλαμε!!!Εχω διαβασει τισ 150 σελιδες μεχρι τωρα και δεν ειδα κατι!!Αααα και συγνωμη αν ζαλισα μερικους με τα pm μου!!!Παντως με βοηθησανε ολοι!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το destinator (με βοηθεια παντα) και πιανει δορυφορους πολυ γρηγορα χωρις καποιο extra προγραμμα για το gps!Υπαρχει λογος να το βαλω??Ααα και μου εχει μεσα στο πλοηγο τις ρυθμισεις την ταχυτητα στο 115200,ΝΜΕΑ.Ειναι οκ??
Link to comment
Share on other sites

den ftanei pou exo provlima me tin bataria(6-12 ores)...........:mad:

troei kai kati kolimata pou mono me reset epanerxete........(tou exo kanei kai ena hard reset idi apo ti deftera)

 

 

ola se mena etixan

tha to dokimaso ligo akoma mipos kai strosei ,kai an den......ti deftera pou tha klisei 7 meres i siskevi tha to pao sto plaisio mipos kai mou to antikatastisoun......:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω βαλει το destinator (με βοηθεια παντα) και πιανει δορυφορους πολυ γρηγορα χωρις καποιο extra προγραμμα για το gps!Υπαρχει λογος να το βαλω??Ααα και μου εχει μεσα στο πλοηγο τις ρυθμισεις την ταχυτητα στο 115200,ΝΜΕΑ.Ειναι οκ??

 

Ean sou doulevei kanonika i ploigisi den exeis logo na peirakseis tipota.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...