Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν διαβάσεις της οδηγίες σε πάει βήμα βήμα,manila folder είναι το M2D_i900 που περιεχέι μέσα όλα τα cab και αρχεία που σου χρειάζονται,επίσης για το θέμα της οθόνης στο τέλος στις οδηγίες λεει:

For the MBarvian Touchflo 3d Skin I have already edited the HTCHomeSttings.xml to suit the omnia resolution. Move ._HTCHomeSttings.xml, HTCHomeSttings.xml and hh_fw_background.png from the manila/files folder to the windows folder of your device.

 

Συγνώμη αλλά οι οδηγίες δεν είναι σαφής.

Δηλαδή δεν έπρεπε να εχω τρέξει το cab αρχεία πρν φτάσω στο step 6?

Να τα τρέξω μέσα στο M2D ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συμφωνω απολυτα......Βρε Saxo μπραβο για ολη τη δουλεια που εχεις κανει

 

νασται καλά παιδιά,να περνάμε καλά θέλω μόνο και να ρουφήξουμε το ομνια,έχω πει από την αρχή πως μου αρέσει πολύ αυτή η συσκευή μετά την παλιά μου αγάπη το kaizer,περάσαν diamond,touch και και και τελικά κόλλησα με το ομνια

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά οι οδηγίες δεν είναι σαφής.

Δηλαδή δεν έπρεπε να εχω τρέξει το cab αρχεία πρν φτάσω στο step 6?

Να τα τρέξω μέσα στο M2D ?

 

μα....η εγκατάσταση ξεκινάει από το step 6!!!!!

δώσε λίγο προσοχή και θα καταλάβεις.

:)

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά.. ενδιαφέρομαι να αγοράσω το omnia αλλά έχω 3 ερωτήσεις απλές..

Επειδή έχω και το iphone και η ανταποκριση της οθόνης του είναι απίστευτη , καμία σχέση με τα υπόλοιπα κινητά με αφής , θέλω να μου πει κάποιος την γνώμη του για την οθόνη του omnia, θέλει πίεση για να δεχτεί τις εντολές? Είναι πλαστικό ή γυάλινο το πάνω μέρος?

 

Το iphone μπορείς να το συνδέσεςις μέσω του dock και την έξοδο που έχει στο audio in (aux) του στερεωφονικού του αμαξιού. Για το omnia μπορεί να βρεθεί κάποιο τέτοιο καλώδιο?

 

Τέλος, λέω να το πάρω από eshop με συμφέρει καλύτερα ξέρετε τι rom έχει ελληνική ή αγγλική? Να προτιμήσω αγγλική ε? Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά.. ενδιαφέρομαι να αγοράσω το omnia αλλά έχω 3 ερωτήσεις απλές..

Επειδή έχω και το iphone και η ανταποκριση της οθόνης του είναι απίστευτη , καμία σχέση με τα υπόλοιπα κινητά με αφής , θέλω να μου πει κάποιος την γνώμη του για την οθόνη του omnia, θέλει πίεση για να δεχτεί τις εντολές? Είναι πλαστικό ή γυάλινο το πάνω μέρος?

 

Το iphone μπορείς να το συνδέσεςις μέσω του dock και την έξοδο που έχει στο audio in (aux) του στερεωφονικού του αμαξιού. Για το omnia μπορεί να βρεθεί κάποιο τέτοιο καλώδιο?

 

Τέλος, λέω να το πάρω από eshop με συμφέρει καλύτερα ξέρετε τι rom έχει ελληνική ή αγγλική? Να προτιμήσω αγγλική ε? Ευχαριστώ πολύ..

 

θα αρχισω αναποδα.

αγγλικό δαγκωτό.

στο ομνια υπάρχει το καλώδιο που μπορείς να βάλεις το κλασικό καρφί των ακουστικών ,άρα υποθέτω καρφί με καρφί η σε ότι άλλο βύσμα δεχετε το στερεοφωνικό σου θα κάνεις αυτό που θες.

εγώ το βλέπω για πλαστικό το μπροστά μέρος και η ανταπόκριση-ευαισθησία της οθόνης είναι άψογη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ SAXOVTS και έχω διαβάσει άπειρες σελίδες στο forum για να καταλήξω κ σε όλες είσαι μέσα :P .. χεχε!

 

Όποιος ξέρει εάν το omnia από το eshop ή τo πλαίσιο έχει αγγλική rom ας ενημερώσει.. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μα....η εγκατάσταση ξεκινάει από το step 6!!!!!

δώσε λίγο προσοχή και θα καταλάβεις.

:)

 

Εντάξει ξεκινάω πάλι από την αρχή.....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ SAXOVTS και έχω διαβάσει άπειρες σελίδες στο forum για να καταλήξω κ σε όλες είσαι μέσα :P .. χεχε!

 

Όποιος ξέρει εάν το omnia από το eshop ή τo πλαίσιο έχει αγγλική rom ας ενημερώσει.. Ευχαριστώ!

 

http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=OMNIA

 

http://www.skroutz.gr/c/40/cell_phones.html?keyphrase=omnia

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους

εχω εγκαταστησει το manila 2d αλλα δεν μου αρεσε και πολλυ

ομορφοτερο το spb mobile,ομως οταν παταω το δεξι πληκτρο τερματισμου κλησεων,εχω παρατηρησει οτι εμφανιζεται το μενου του ομνια για ενα δευτερολεπτο και μετα επανερχεται το skin του spb mobile.

το εχει παρατηρησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους

εχω εγκαταστησει το manila 2d αλλα δεν μου αρεσε και πολλυ

ομορφοτερο το spb mobile,ομως οταν παταω το δεξι πληκτρο τερματισμου κλησεων,εχω παρατηρησει οτι εμφανιζεται το μενου του ομνια για ενα δευτερολεπτο και μετα επανερχεται το skin του spb mobile.

το εχει παρατηρησει κανεις?

 

επειδη σε σενα δουλευει το manila μας λες αν ειναι αγγλικη ή ελληνικη η ρομ σου?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτο που παρατηρω σημερα ειναι το εξης:

Eνω στην προηγουμενη φορτιση 100% 11 το βραδυ 80-70% στις 10 το πρωι.....με κλειστα τα παντα απο εφαρμογες....(αγορα 5 ημερων)

To ανοιξα σημερα στις 11 το πρωι, φορτιση 100% κ μεχρι τωρα εχει πεσει στο 90%(wifi,sms,internet,calls....)με διαφορα οτι δεν τρεχει το Zenyee Notif Blinker ειναι η ιδεα μου?

Ας το κοιταξου κ οι φιλοι με το προβλημα της μπαταριας.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα την εγκατάστση εκτός από το βήμα 17, που δεν καταλαβαίνω τι λέει !!!

Το skin έχει εγκατασταθεί μια χαρά στην οθόνη του ομνια, όμως δεν μετακινείται με το δάχτυλο, παρά μόνο επιλέγεις τα εικονίδια από κάτω, και επίσης στην επιλογή για τον καιρό δεν μου δείχνει τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο τηλεφωνικο μου καταλογο εκτος απο τις τηλεφωνικες επαφες,εμφανιζονται κ οι επαφες μ απο το msn...πως γινεται να μην εμφανιζονται οι δευτερες?:confused::worry:
Link to comment
Share on other sites

επειδη σε σενα δουλευει το manila μας λες αν ειναι αγγλικη ή ελληνικη η ρομ σου?

 

Yparxei kai metafrasmeni ekdosi tou manila 2d sta Ellinika,gia tis ellinikes syskeyes.

 

An epitrepete peite mou na anevaso link.

 

Ps:An thelete na psaxteite ligo(efarmoges kai polla kaloudia),diavaste kai to forum ton XDA!!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera.perasa sto kinito to faleko destinator7 apo to arxeio pou dinei o saxovts stin ipografi tou.pos ginetai install???

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DESTINATOR,EINAI TO SKIN ΓΙΑ ΤΟ DESTINATOR!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

kai to destinator pou tha to bro?to skin pos to xrisimopoio?

kai epeidi eimai asxetos

to omnia apo mono tou exei allo programmataki gia tin xrisi tou gps???an nai pou to brisko??gt exo psaksei kai dn brika kati

Link to comment
Share on other sites

ninja7 θα στο στείλει κάποιος από εδώ με P.M.

 

Επίσης ξέρει κανείς στον γερμανο τα ομνια που έχουν τι rom έχουν? Σόρρυ που ρωτάω και ξαναρωτάω αλλά κανείς δεν αναφέρει..

Link to comment
Share on other sites

Παρόλες τις προσπάθειες που έκανα, σε μένα το Manilla skin δεν δούλεψε σωστά.

Ειδικά στο εικονίδιο για τον καιρό δεν είχε καμία ένδειξη.

Οπότε αναγκαστικά γύρισα πίσω στα skins του spb mobileshell...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνει περισσότερο χρόνο. Είναι καλύτερα όμως για την μπαταρία
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ninja7 θα στο στείλει κάποιος από εδώ με P.M.

 

Επίσης ξέρει κανείς στον γερμανο τα ομνια που έχουν τι rom έχουν? Σόρρυ που ρωτάω και ξαναρωτάω αλλά κανείς δεν αναφέρει..

 

γερμανος ελληνικη ρομ (το πηρα την πεμπτη)

pda I900BDHI2

THL.I900XXHH9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...