Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδεσ καλησπερα εχω αποριεσ κ θα ηθελα βοηθεια.

1.οταν κανεις ρυθμισεις την φωτογραφικη μηχανη και το βιντεο,γιατι αφου τις αποθηκευω δεν αποθηκευονται οταν βγαινω κα ξαναμπαινω?

2.το αυτοματο κλειδωμα μπορουμε να του βαλουμε χρονο σε ποση ωρα θα κλειδωνει αυτοματα,γιατι μενει πολυ ωρα ανοικτο.

3.στο ευρετηριο στα πλαγια απο την λιστα των ονοματων που τα εχω στα ελληνικα δεν μπορουν να γινουν ελληνικα ?

4.για το gps ειμαι ασχετος μια βοηθεια απο που να το κατεβασω κ που να το περασω για να γινει σωστη δουλεια (ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΟΔΗΓΙΕς),γιατι παιδια αρχιζω κ τσαντιζομε με τη ασχετωσινη μου.

ευχαριστω κ αν σας κουρασα φανταστητε εγω πως εχω κουραστει......

παιδια δεν παιζει βοηθεια για τα παραπανω

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hello σε όλους!

 

(Greek Omnia από ΠΛΑΙΣΙΟ)

 

Παρακαλώ όποιον γνωρίζει, ας μας ενημερώσει αναλυτικά σχετικά με το πως γίνεται να συνδέομαι πάντα ΜΟΝΟ από WiFi δίκτυα και όχι μέσω GPRS.

 

Οι διάφορες επιλογές σε συνδέσεις και wifi μου φαίνονται λίγο μπερδεμένες (με τα INTERNET & ΕΡΓΑΣΙΑ και αν πας να φτιάξεις δική σου σύνδεση που δεν έχει επιλογή για δίκτυα αλλά για τηλεφωνικές γραμμές και τέτοια).

 

Οκ το GPRS, αλλά όταν το χρειάζεσαι, αυτό μπαίνει πάντα πρώτη μούρη!

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Hello σε όλους!

 

(Greek Omnia από ΠΛΑΙΣΙΟ)

 

Παρακαλώ όποιον γνωρίζει, ας μας ενημερώσει αναλυτικά σχετικά με το πως γίνεται να συνδέομαι πάντα ΜΟΝΟ από WiFi δίκτυα και όχι μέσω GPRS.

 

Οι διάφορες επιλογές σε συνδέσεις και wifi μου φαίνονται λίγο μπερδεμένες (με τα INTERNET & ΕΡΓΑΣΙΑ και αν πας να φτιάξεις δική σου σύνδεση που δεν έχει επιλογή για δίκτυα αλλά για τηλεφωνικές γραμμές και τέτοια).

 

Οκ το GPRS, αλλά όταν το χρειάζεσαι, αυτό μπαίνει πάντα πρώτη μούρη!

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

κανε μια αναζήτηση και θα δεις αυτό που θες,θα δεις για το nodata θα δεις οτι πρέπει να επιλέξεις στο οπερα την σύνδεση μέσω gprs η ασυρμάτου δυκτιου κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πατήσεις το κουμπί πιο βαθειά και παρατεταμένα...

 

 

to εκανα αλλά τιποτα....:cry:

αλλη ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

για το φιλο που ρωτα αν κρατησει το diamond η το omnia η αποψη μου ειναι πουλησε τα και τα δυο τωρα που μπορεις να παρεις ενα ποσο ας πουμε ικανοποιητικο -π.χ 350 ευρω εκαστος- κρατα ενα απλο κινητο και περιμενε το htc touch hd σε 1 μηνα..

εχω και τα 3 diamond-omnia και iphone 3g.

1 to diamond ειναι απαραδεκτο σε ολα και για γυναικεια δακτυλα και με πολλα προβληματα

 

2 το ομνια για να γινει αυτο που λενε ολοι ....καλο τηλεφωνο ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΩΝΤΟΦΩΝΑΖΟΥΝ χρειαζεται

α- το προγραμμα FTouchSL_2.9 -9 ευρω- με το οποιο εχεις foul έλεγχο με το δακτυλο και πετα για παντα το πενακι

β- αλλa skin π.χ το iFonz που το κανει σαν το ιphone η και αλλα skin....

 

χωρις τουλαχιστον αυτα ειναι και θα ειναι ενα απλο τηλεφωνο με wm6 san ολα τα αλλα , απλα ενα κλικ καλυτερο

τελος αν αναγκαστικα θες ενα απο τα δυο που ειπες τοτε κρατα το ομνια αλλιωσ δες και παρακατω αλλες λυσεις

3. to iphone 3g υστερεί σε μπαταρια σε σχεση με ομνια

και δεν μπορεις να κανεις βιντεοκλησεις αν σε ενδιαφερουν -

ενω περιμενουμε συντομα και προγραμμα χαρτων για σωστη πλοηγηση

και ελληνικη γλωσσα.

αν γινουν αυτα και λαμβανοντας υποψη μεγεθος οθονης -αναλυση -ποιοτητα- τοτε για μενα ειναι ενα κλικ καλυτερο του ομνια.

 

αλλη ακριβη λυση ειναι το htc touch hd

και φτηνη το νοκια 5800 που ερχονται σε ενα μηνα

ενω ενδιαμεση λυση ειναι το sony er xperia x1 απο τριτη

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι αξεσουαρ θελεται στο ebay θα τα βρειτe σε απiστευτεs τιμεs..μπαταριεs με 1Ε και μαζι με τα μεταφορικα 3.95Ε ...μου εφεραν θηκη δερματινη σε 3 μερεs με 12Ε στο σπιτι μου...:D
Link to comment
Share on other sites

για το φιλο που ρωτα αν κρατησει το diamond η το omnia η αποψη μου ειναι πουλησε τα και τα δυο τωρα που μπορεις να παρεις ενα ποσο ας πουμε ικανοποιητικο -π.χ 350 ευρω εκαστος- κρατα ενα απλο κινητο και περιμενε το htc touch hd σε 1 μηνα..

εχω και τα 3 diamond-omnia και iphone 3g.

1 to diamond ειναι απαραδεκτο σε ολα και για γυναικεια δακτυλα και με πολλα προβληματα

 

2 το ομνια για να γινει αυτο που λενε ολοι ....καλο τηλεφωνο ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΩΝΤΟΦΩΝΑΖΟΥΝ χρειαζεται

α- το προγραμμα FTouchSL_2.9 -9 ευρω- με το οποιο εχεις foul έλεγχο με το δακτυλο και πετα για παντα το πενακι

β- αλλa skin π.χ το iFonz που το κανει σαν το ιphone η και αλλα skin....

 

χωρις τουλαχιστον αυτα ειναι και θα ειναι ενα απλο τηλεφωνο με wm6 san ολα τα αλλα , απλα ενα κλικ καλυτερο

τελος αν αναγκαστικα θες ενα απο τα δυο που ειπες τοτε κρατα το ομνια αλλιωσ δες και παρακατω αλλες λυσεις

3. to iphone 3g υστερεί σε μπαταρια σε σχεση με ομνια

και δεν μπορεις να κανεις βιντεοκλησεις αν σε ενδιαφερουν -

ενω περιμενουμε συντομα και προγραμμα χαρτων για σωστη πλοηγηση

και ελληνικη γλωσσα.

αν γινουν αυτα και λαμβανοντας υποψη μεγεθος οθονης -αναλυση -ποιοτητα- τοτε για μενα ειναι ενα κλικ καλυτερο του ομνια.

 

αλλη ακριβη λυση ειναι το htc touch hd

και φτηνη το νοκια 5800 που ερχονται σε ενα μηνα

ενω ενδιαμεση λυση ειναι το sony er xperia x1 απο τριτη

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ....

 

σεβόμενος την άποψη σου έχω μια απλή ερώτηση,παίρνοντας το touch hd η το xperia όταν και εφόσον βγουν αρά μιλάμε για συσκευές που ακόμα περιμένουμε,πιστεύεις ότι δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα πάνω τους και όλα θα δουλεύουν απροβλημάτιστα? γιατί για να είσαι τόσο σίγουρος για τις 2 αυτές συσκευές η πρέπει κάποιος να τις είχε και να σου είπε τις απόψεις του η πρέπει να τις είχες εσύ πράγμα απίθανο,άρα μας συστήνεις να πάρουμε κάτι που υποθετικά είναι καλύτερο από αυτό που τώρα έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει το youtube play αλλα οταν παω να παιξω ενα βιντεο βγαζει το μηνυμα "failed to play : -3".

Εχει συμβει σε αλλον ?

Link to comment
Share on other sites

για το φιλο που ρωτα αν κρατησει το diamond η το omnia η αποψη μου ειναι πουλησε τα και τα δυο τωρα που μπορεις να παρεις ενα ποσο ας πουμε ικανοποιητικο -π.χ 350 ευρω εκαστος- κρατα ενα απλο κινητο και περιμενε το htc touch hd σε 1 μηνα..

εχω και τα 3 diamond-omnia και iphone 3g.

1 to diamond ειναι απαραδεκτο σε ολα και για γυναικεια δακτυλα και με πολλα προβληματα

 

2 το ομνια για να γινει αυτο που λενε ολοι ....καλο τηλεφωνο ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΩΝΤΟΦΩΝΑΖΟΥΝ χρειαζεται

α- το προγραμμα FTouchSL_2.9 -9 ευρω- με το οποιο εχεις foul έλεγχο με το δακτυλο και πετα για παντα το πενακι

β- αλλa skin π.χ το iFonz που το κανει σαν το ιphone η και αλλα skin....

 

χωρις τουλαχιστον αυτα ειναι και θα ειναι ενα απλο τηλεφωνο με wm6 san ολα τα αλλα , απλα ενα κλικ καλυτερο

τελος αν αναγκαστικα θες ενα απο τα δυο που ειπες τοτε κρατα το ομνια αλλιωσ δες και παρακατω αλλες λυσεις

3. to iphone 3g υστερεί σε μπαταρια σε σχεση με ομνια

και δεν μπορεις να κανεις βιντεοκλησεις αν σε ενδιαφερουν -

ενω περιμενουμε συντομα και προγραμμα χαρτων για σωστη πλοηγηση

και ελληνικη γλωσσα.

αν γινουν αυτα και λαμβανοντας υποψη μεγεθος οθονης -αναλυση -ποιοτητα- τοτε για μενα ειναι ενα κλικ καλυτερο του ομνια.

 

αλλη ακριβη λυση ειναι το htc touch hd

και φτηνη το νοκια 5800 που ερχονται σε ενα μηνα

ενω ενδιαμεση λυση ειναι το sony er xperia x1 απο τριτη

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ....

 

 

To iphone απορρίπτεται ευθύς εξαρχής. Θέλω wm συσκευή και το iphone δεν είναι windows mobile. Για τον ίδιο λόγο απορρίπτεται και το φτηνό κινητό που είπες.

Τρέχω εφαρμογές που ούτε το Iphone ούτε το φτηνό κινητό μπορούν να τι υποστηρίξουν.

Επίσης διαφωνώ σε όσα λες σχετικά με το diamond. Μια χαρά το χειρίζομαι με τα δάχτυλα, και δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα......

Οπως επίσης διαφωνώ και για όσα λες και για το όμνια, μια χαρά το χειρίζομαι κι αυτό χωρίς το πενάκι, έχει άλλωστε και mouse.

Πολύ καλό φαίνεται να είναι το HD, αλλά υστερεί στους αποθηκευτικούς χώρους.

Το όμνια έχει 16 Gb πορτμπαγκάζ, ενώ στο HD πρέπει να βάλεις καρτούλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει το youtube play αλλα οταν παω να παιξω ενα βιντεο βγαζει το μηνυμα "failed to play : -3".

Εχει συμβει σε αλλον ?

 

Ναι κι εμένα το κάνει πατριώτη.

Και ακόμα δεν το έχω λύσει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα spb mobile shell παρα FTouchSL.

γλιτώνεις απο τα αθλία windows upper/lower taskbars...

 

οσο για το στιλους πεταμα πριν σαν κανει γρατσουνια στην οθονη και θα κλαίτε με μαυρο δακρυ μετα :(:mad:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα πριν από 2 μέρες από τον Γερμανό με δώρο το Garmin, το πρόβλημα είναι ότι θέλει 10 λεπτά για να συνδεθεί. Τι κάνω λάθος;
Θάνος
Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι αξεσουαρ θελεται στο ebay θα τα βρειτe σε απiστευτεs τιμεs..μπαταριεs με 1Ε και μαζι με τα μεταφορικα 3.95Ε ...μου εφεραν θηκη δερματινη σε 3 μερεs με 12Ε στο σπιτι μου...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΟΝ δεν τα ειπα καλα για να μη γραφω πολλα.

1.θα κραταγα το ομνια και οχι τα διαμαντι

2 οσα ειπα και εχουν σχεση με τα parakatω δεν σχετιζονται με την ερωτηση του φιλου απλα για το τι ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ εγω για μενα αν δεν κρατησω το ομνια και δεν προτεινω τιποτα μιας και δεν ΕΠΗΡΕΆΖΟΜΑΙ ποτέ οτι μου προτείνουν απλα τα λαμβάνω ελαχιστα υπόψη μου

ΔΥΣΤΥΧΏΣ ...αγοραζω ....τεσταρω ,,,,.και μετα λεω αν εκανα καλα η οχι ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΒΡΙΖΩ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ- ΠΧ το διαμαντι το πηρα 600 και σε 23 μερες το πουλησα 300 με το ζορι μονο και μονο για να το ξεφορτωθώ ....βριζω εμενα

3.περιμενο το hd λογο των χαρακτηριστικων του και ιδιαιτερα αναλυση -μεγεθος οθονης -μεγεθος ραμ ρομ και ιδιαιτερα ξεκουραστο και ανετο σερφαρισμα στο ιντερνετ το οποιο με ενδιαφερει αλλιως κρατουσα και το νοκια ν95 8 γιγα που ειχα και ουτε ομνια ουτε διαμαντι ουτε 1250 ευρω

4.το νοκια 5800 για 300 ευρω οτι κι αν θελει δεν πειραζει σε σχεση με τις 600σαρες που εσκασα

5.το χπειρια χ1 το εβαλα στη μεση σαν ενδιαμεση λυση μεταξυ htc hd kai nokia 5800

την τριτη θα το εχω και θα πω τι γνωμη μου και για αυτο απλα για να τη πω .......

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για youtube εβαλα το coreplayer

 

@thanos63196

Δωσε link για τη θηκη.

Οσο για τις μπαταριες, ειναι μαπες οι κινεζικες, εχω αγορασει γυρω στις 5 για διαφορες συσκευες και ειναι για κλαματα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για youtube εβαλα το coreplayer

 

@thanos63196

Δωσε link για τη θηκη.

Οσο για τις μπαταριες, ειναι μαπες οι κινεζικες, εχω αγορασει γυρω στις 5 για διαφορες συσκευες και ειναι για κλαματα

 

Για πες λεπτομέρειες για το coreplayer...

Απλά το εγκατέστησες δηλαδή;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πες λεπτομέρειες για το coreplayer...

Απλά το εγκατέστησες δηλαδή;

 

Εχεις pm σε 1 λεπτο

Link to comment
Share on other sites

παιδεσ καλησπερα εχω αποριεσ κ θα ηθελα βοηθεια.

1.οταν κανεις ρυθμισεις την φωτογραφικη μηχανη και το βιντεο,γιατι αφου τις αποθηκευω δεν αποθηκευονται οταν βγαινω κα ξαναμπαινω?

2.το αυτοματο κλειδωμα μπορουμε να του βαλουμε χρονο σε ποση ωρα θα κλειδωνει αυτοματα,γιατι μενει πολυ ωρα ανοικτο.

3.στο ευρετηριο στα πλαγια απο την λιστα των ονοματων που τα εχω στα ελληνικα δεν μπορουν να γινουν ελληνικα ?

4.για το gps ειμαι ασχετος μια βοηθεια απο που να το κατεβασω κ που να το περασω για να γινει σωστη δουλεια (ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΟΔΗΓΙΕς),γιατι παιδια αρχιζω κ τσαντιζομε με τη ασχετωσινη μου.

ευχαριστω κ αν σας κουρασα φανταστητε εγω πως εχω κουραστει......

 

 

 

Φίλε yiannisv2000.. μην περιμένεις να σου απαντήσει ξανά κάποιος σε αυτά που ρωτάς ιδικά το 2,3,4 έχουν απαντηθεί σχεδόν σε κάθε προηγούμενη σελίδα.. το ΜΟΝΟ που έχεις να κάνεις είναι να πάς ΕΔΩ και να “σπαταλήσεις” 1-1,5 ώρα να διαβάσεις το Φόρουμ..Aν τότε έχεις απορίες, πίστεψε με θα σου απαντήσει κάποιος γνώστης… Το Destinator (πρόγραμμα Για το GPS) τo έχω στείλει σε 7 άτομα, ε ..ανταλλάξτε το μεταξύ σας…(Δεν το παίζω γνώστης ούτε και είμαι.. απλά κάλο θα ήταν να διαβάσεις από την αρχή το φόρουμ αφού θεωρείς τον εαυτό σου “άσχετο” και θα σου λυθούν παρά πολλές απορίες..) :) :respect:

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

In the phone keypad type: *#0002*28346#

 

You will then have a screen pop up called audio control util.

 

How to change the loudspeaker volume for ringtones, movies, mp3s etc

 

Click menu, normal then handset (the first one, Phones headset/loudspeaker) Here you can change:

 

Speaker volume: SPK(02) -db is less volume, I have set this to -1.5db (level)

Digital-to-analog: DAC(0C) This effects the overall volume of Mp3s, movies etc -both headset and loud speaker. I have set this to 0db.

Radio Volume: RVOL

 

How to change the headset / earphones volume.

 

Click menu, normal then headset (the second one, Headphones) Here you can change:

 

Headphones volume: HP(02) -db is less volume +db is more volume, I have set this to 0db (level)

Digital-to-analog: DAC(0C) This effects the overall volume of Mp3s, movies etc. I have set this to 0db.

Radio Volume: RVOL

 

*You must click menu / apply for changes to take effect,

*I recommend play a Mp3 launch the app, then apply the changes and set your prefered max volume.

*Setting high levels could damage the loud speaker or your headphones, not to mention your hearing!.

 

αυτα που παραθετεται ποιο πανω μπορει καποιος γνωστης να τα πει και για μας με την ελληνικη rom γιατι ετσι δεν βγαζουμε ακρη?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορείτε να δείτε youtube video.

αν δηλαδή ανοίξετε τον οπερα βρείτε ένα video και πατήσετε πάνω του δεν σας ανοίγει ο streaming player ?

εννοείτε ότι στα οptions του streaming player θα επιλέξετε την ασύρματη σύνδεση σας,εννοείτε ότι έχετε εγκατεστημένο το Αdobe flashlite 2,1 και τον Macromedia Flash player.

Δείτε ένα βίντεο.

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο 2 σχεδόν μέρες θα αναφέρω τα αρνητικά του OMNIA πάντα βασιζόμενος σε προσωπική άποψη ....

1ον Διάρκεια μπαταριας ... Με 20 λεπτά διαδρομή με το GPS, 10 λεπτά ομιλίας, 10 λεπτά mp3 και 15-20 sms η μπαταρία δεν μου κράτησε ούτε 20 ώρες ... την φόρτισα χτες στις 8 το απόγευμα και σήμερα στις 14:30 ήταν στο 5% ....

2ον δεν μπορείς να βάλεις Τόνους στα μηνύματα ....

3ον Με όσα Wi-Fi κατάφερα να συνδεθώ κανένα δεν μου έδωσε internet ... ο Opera νεκρός ... δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει ...

4ον Δεν έχω καταφέρει να παίξω κανένα αρχείο divx ούτε με τον Touch Player Ούτε με τον media player ... μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται το αρχείο ... δεν δείχνει εικόνα αλλά ακούγε ο ήχος κανονικά.

5ον Δεν σου έχει πληροφορίες σχετικά με την συνολικη διάρκεια εισερχομένων-εξερχομένων κλήσεων ή τον αριθμό των μηνυμάτων.

 

Όποιος έχει λύσεις για τα παραπάνω μειονεκτήματα είναι καλόδεχούμενος να τις γράψει ή να μου στείλει Pm Ευχαριστώ

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

αυτα που παραθετεται ποιο πανω μπορει καποιος γνωστης να τα πει και για μας με την ελληνικη rom γιατι ετσι δεν βγαζουμε ακρη?

 

πληκτρολόγησε στο phone pad αυτό

*#0002*28346#

και θα τα βρεις όλα μετά

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο 2 σχεδόν μέρες θα αναφέρω τα αρνητικά του OMNIA πάντα βασιζόμενος σε προσωπική άποψη ....

1ον Διάρκεια μπαταριας ... Με 20 λεπτά διαδρομή με το GPS, 10 λεπτά ομιλίας, 10 λεπτά mp3 και 15-20 sms η μπαταρία δεν μου κράτησε ούτε 20 ώρες ... την φόρτισα χτες στις 8 το απόγευμα και σήμερα στις 14:30 ήταν στο 5% ....

2ον δεν μπορείς να βάλεις Τόνους στα μηνύματα ....

3ον Με όσα Wi-Fi κατάφερα να συνδεθώ κανένα δεν μου έδωσε internet ... ο Opera νεκρός ... δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει ...

4ον Δεν έχω καταφέρει να παίξω κανένα αρχείο divx ούτε με τον Touch Player Ούτε με τον media player ... μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται το αρχείο ... δεν δείχνει εικόνα αλλά ακούγε ο ήχος κανονικά.

5ον Δεν σου έχει πληροφορίες σχετικά με την συνολικη διάρκεια εισερχομένων-εξερχομένων κλήσεων ή τον αριθμό των μηνυμάτων.

 

Όποιος έχει λύσεις για τα παραπάνω μειονεκτήματα είναι καλόδεχούμενος να τις γράψει ή να μου στείλει Pm Ευχαριστώ

 

1.Μειονέκτημα η μπαταριά του ομνια??? κάποιο λάθος κανείς.

2.δεν το γνωρίζω καθώς δεν έχω ελληνικό ομνια.

3.εχεις βάλει στον όπερα να παίρνει σύνδεση από το ασύρματο δίκτυο και όχι από gprs?το ιδιο πρεπει να κανεις και στο settings>connections>Browser connection.

4.Βαλε τον TCPMP player

5.Βαλε το Baterystatus.

Link to comment
Share on other sites

κανε μια αναζήτηση και θα δεις αυτό που θες,θα δεις για το nodata θα δεις οτι πρέπει να επιλέξεις στο οπερα την σύνδεση μέσω gprs η ασυρμάτου δυκτιου κτλπ

 

thx φίλε, το έβαλα το nodata (απλό και χρήσιμο) αλλά πάλι δεν έχω internet ενώ το ομνια έχει βρει το wifi μου και λέει ότι έχει σύνδεση. παρόλα αυτά ούτε η opera βρίσκει internet ούτε ο explorer (με το nodata έκανα disable vodafone wap & internet).

 

έχει κάποιος αναλυτικές οδηγίες για ρυθμίσεις wifi internet για το omnia?

 

thx again all

Link to comment
Share on other sites

thx φίλε, το έβαλα το nodata (απλό και χρήσιμο) αλλά πάλι δεν έχω internet ενώ το ομνια έχει βρει το wifi μου και λέει ότι έχει σύνδεση. παρόλα αυτά ούτε η opera βρίσκει internet ούτε ο explorer (με το nodata έκανα disable vodafone wap & internet).

 

έχει κάποιος αναλυτικές οδηγίες για ρυθμίσεις wifi internet για το omnia?

 

thx again all

 

3.εχεις βάλει στον όπερα να παίρνει σύνδεση από το ασύρματο δίκτυο και όχι από gprs?το ιδιο πρεπει να κανεις και στο settings>connections>Browser connection.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...