Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα ολες τις ρυθμίσεις για τα MMS απο εδώ ( http://www.htc.com.gr/9090_cosmote.html ) αλλά τίποτα δεν δουλεύει? Έχει κανεις αλλος το ιδιο πρόβλημα? Μπορεί να με βοηθήσει κανείς με τις ρυθμίσεις για Cosmote?

 

Πρέπει να είναι ενεργοποιημένη και η υπηρεσία.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω μια απορία ... ότα το κινιτό είναι κλειστό ... και το έχουμε για φόρτιση ... που μας δείχνει ότι φορτίζει ? γιατί σε εμενα δεν ανάβει κανένα λαμπάκι ούτε η οθόνη .... και δεύτερη απορία από τα αποδυτήρια .... ότα το φορτίζουμε ανοιχτο ... όταν φτάσει σε πλήρη φόρτιση ... δεν κάνει τίποτα ... δεν κάνει κάποιον ήχο ..

 

Οταν ειναι κλειστο, δες το on/off. Κοκκινο φορτιζει, πρασινο ειναι γεματο. Οταν ειναι ανοιχτο, πατα πανω στη μπαρα της μπαταριας να σου ανοιξει το μενου, και απο εκει δες σε τι ποσοστο ειναι φορτισμενο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχοντας εταιρικές επιδοτήσεις και θέλοντας 4-5 συσκευές για μένα και τους συναδέλφους μου, θα θελα να ρωτήσω το εξης: Εφόσον το 8G κοστίζει 555e και μια κάρτα μνήμης 8G κοστίζει 30e, σύνολο 585e, ποιοί λόγοι κοστολογούν το 16G στα 620e. Ρωτάω γιατί το διάφορο ειναι 4*35=140e και κάπως θα πρέπει να δικαιολογήσω το γιατί και το πως.

Ευχαριστώ.

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχοντας εταιρικές επιδοτήσεις και θέλοντας 4-5 συσκευές για μένα και τους συναδέλφους μου, θα θελα να ρωτήσω το εξης: Εφόσον το 8G κοστίζει 555e και μια κάρτα μνήμης 8G κοστίζει 30e, σύνολο 585e, ποιοί λόγοι κοστολογούν το 16G στα 620e. Ρωτάω γιατί το διάφορο ειναι 4*35=140e και κάπως θα πρέπει να δικαιολογήσω το γιατί και το πως.

Ευχαριστώ.

 

Γιατι ειναι πιο πολλα τα εργοστασιακα gb, αρα υποθετω πιο δυσκολο μια συσκευη να εχει 16 απο 8. Ειναι μια πιθανη αιτια...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή χτες έκανα soft reset με soft key (SPB Mobile shell) και ενώ έμπαινε στη today οθόνη ξαναέκανε άμεσα από μόνο του soft reset συνεχώς.

Έβγαλα την μπαταρία για δεκάλεπτο αλλά δεν απέδωσε.

Αναγκαστικά Hard reset και restore από παλιό backup. Σήμερα δουλεύει άψογα.

Πιθανόν δεν εύρισκε κάποιο αρχειάκι του SPB Mobile shell να φορτώσει.

Κάτι που έμαθα από την ιστορία:

Δεν χρειάζεται να έχεις το πενάκι στο reset και ταυτόχρονα να πατάς call και stop button για Hard reset.

Απλά στην επανεκκίνηση μετά το reset είτε με το πενάκι ή soft key reset πατάς μαλακά ταυτόχρονα call και stop button όταν φαίνεται η μαύρη οθόνη με το logo.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι πιο πολλα τα εργοστασιακα gb, αρα υποθετω πιο δυσκολο μια συσκευη να εχει 16 απο 8. Ειναι μια πιθανη αιτια...

Ναι....:confused:δλδ. στην προκειμένη περίπτωση ενεργητικό όφελος στην ουσία δεν υφίσταται(ταχύτητα, διαχείρηση δεδομένων κ.λ.π.). Έτσι; Ισα-ίσα, καλύτερη διαχείρηση έχεις χάρις στην αυτονομία που σου δίνει μια κάρτα μνήμης (ανεξάρτητη διάρθρωση, ευκολία στη μεταφορά, τακτοποιημένα δεδομένα σε μικρότερα trees και σε περίπτωση απωλείας των data έχεις και την ασφάλειά σου).....Περίεργο δεν είναι;:worry:

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία ... ότα το κινιτό είναι κλειστό ... και το έχουμε για φόρτιση ... που μας δείχνει ότι φορτίζει ? γιατί σε εμενα δεν ανάβει κανένα λαμπάκι ούτε η οθόνη .... και δεύτερη απορία από τα αποδυτήρια .... ότα το φορτίζουμε ανοιχτο ... όταν φτάσει σε πλήρη φόρτιση ... δεν κάνει τίποτα ... δεν κάνει κάποιον ήχο ..

 

Πανω το κουμπακι(power on/of)κοκκινιζει οταν το φορτιζεις:)Προσεξε το λιγο και θα δεις;)Για τη 2η απορια σου,οχι δεν κανει τιποτα!Δεν ξερω βεβαια,αν το κουμπακι(power on/of)γινεται πρασινο,η σβηνει εντελως μετα τη φορτηση,γιατι απλα δεν το εχω φορτισει πληρως(ακομα):)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι κλειστο, δες το on/off. Κοκκινο φορτιζει, πρασινο ειναι γεματο. Οταν ειναι ανοιχτο, πατα πανω στη μπαρα της μπαταριας να σου ανοιξει το μενου, και απο εκει δες σε τι ποσοστο ειναι φορτισμενο.

 

Με προλαβες:p

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες:p

 

:lol::lol:

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Xmmm, τελικά τόνους δεν έχουμε καταφέρει ακόμα να βρούμε υποθέτω έτσι;

Σχετικά με την μπαταρία του, και όντας προερχόμενος από diamond, οφείλω να εκφράσω την εξής απορία:

Γιατί έβαλαν φορτιστή στη συσκευασία;

Δεν χρειαζόταν........:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Dear Septic, Saxovs, Nectons, VitzRs, Areinos και όλη η παλιοπαρέα, ευχαριστούμε για την υπομονή σας και για την υπεροπολύτιμη βοήθεια που παρέχετε σε όλους μας. Καταλαβαίνω ότι συχνά εξαντλείται η υπομονή σας, αλλά θα πρέπει να καταλάβετε το πόσο χρήσιμο μας είναι αυτό που κάνετε. Διαβάζω το φόρουμ από την 90 σελίδα περίπου, δεν άργησα να πορωθώ και εγώ και επιτέλους μετά από τόσες ημέρες το παρέλαβα σήμερα (ΠΛΑΙΣΙΟ).

Σκέπτομαι να εγκαταστήσω αγγλική ROM (για πολλούς λόγους) και να ακολουθήσω κατά γράμμα τις προτάσεις σας "ας τα πάρουμε από την αρχή" (γνωστό και ως ευαγγέλιο) για ελληνικό keyboard, επιπλέον χρήσιμα προγράμματα κτλ.

Επειδή όπως έχει γίνει ήδη κατανοητό είμαι ψιλοάσχετος από WM, (ότι έχω διαβάσει από εδώ ξέρω), αν τα βρω σκούρα, πόσο εφικτό είναι να το επαναφέρω σε κατάσταση όπως το αγόρασα (με ελληνική ROM) ?

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Dear Septic, Saxovs, Nectons, VitzRs, Areinos και όλη η παλιοπαρέα, ευχαριστούμε για την υπομονή σας και για την υπεροπολύτιμη βοήθεια που παρέχετε σε όλους μας. Καταλαβαίνω ότι συχνά εξαντλείται η υπομονή σας, αλλά θα πρέπει να καταλάβετε το πόσο χρήσιμο μας είναι αυτό που κάνετε. Διαβάζω το φόρουμ από την 90 σελίδα περίπου, δεν άργησα να πορωθώ και εγώ και επιτέλους μετά από τόσες ημέρες το παρέλαβα σήμερα (ΠΛΑΙΣΙΟ).

Σκέπτομαι να εγκαταστήσω αγγλική ROM (για πολλούς λόγους) και να ακολουθήσω κατά γράμμα τις προτάσεις σας "ας τα πάρουμε από την αρχή" (γνωστό και ως ευαγγέλιο) για ελληνικό keyboard, επιπλέον χρήσιμα προγράμματα κτλ.

Επειδή όπως έχει γίνει ήδη κατανοητό είμαι ψιλοάσχετος από WM, (ότι έχω διαβάσει από εδώ ξέρω), αν τα βρω σκούρα, πόσο εφικτό είναι να το επαναφέρω σε κατάσταση όπως το αγόρασα (με ελληνική ROM) ?

 

 

από την ώρα που θα πας σε αγγλική ρομ τότε δεν εχεις επιστροφή σε ελληνική ρομ μέχρι να βρούμε ελληνική ρομ διαθέσιμη!!!!

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μεταφερω αρχεια απο το device στο My storage; βοηθεια πλς.

 

η βάζεις το ομνια με το pc σου και κάνεις την μεταφορά από εκεί,η μέσω του file explorer (Προτείνω resco explorer) και κάνεις copy-paste η cut-paste

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μεταφερω αρχεια απο το device στο My storage; βοηθεια πλς.

 

Ειτε με το χερακι σου, ειτε με τη γραφιδουλα, πατα παρατεταμενα οτι θες και επελεξε μετα copy/cut και μετα στο φακελο που το θες κανε paste...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Να κάνετε αίτημα στους διαχειριστές να μου μεγαλώσουν το όριο των προσωπικών μηνυμάτων,δεν σας προλαβαίνω.

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρεις κανείς τι γίνετε μ αυτή τη WIND; Είναι η μόνη που δεν το χει φέρει ακόμα ή μου φαίνετε;;; Τι στο καλό κάνουν εκεί πέρα!!!

 

τελευταία πληροφόρηση!!!!!!! Αύριο θα είναι στην κεντρική αποθήκη...Από Δευτέρα μου είπαν το παραλαμβάνω.........

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έίχα δει ένα προγραμματάκι για να ενφανίζεται το όνομα αντί του αριθμού στην αναφορά του sms. θυμάται κανείς ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. ειναι καλα να εχουμε anti virus στο ομνια;

 

δεν χρειάζεται antivirus για το ομνια και γενικά για καμία windows mobile συσκευή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα βάλω το destinator 7 στο κινητό τότε χάνω την εγγύηση?Συγγνώμη αν η ερώτηση είναι χαζή όπως την προηγούμενη.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έίχα δει ένα προγραμματάκι για να ενφανίζεται το όνομα αντί του αριθμού στην αναφορά του sms. θυμάται κανείς ;

 

http://www.pocketpcfreeware.com/en/index.php?soft=1480

 

http://www.saman-cz.com/ppc/SMSDRSet2.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα βάλω το destinator 7 στο κινητό τότε χάνω την εγγύηση?Συγγνώμη αν η ερώτηση είναι χαζή όπως την προηγούμενη.

Ευχαριστώ.

 

δεν χάνεις καμιά εγγύηση πίστεψε με

Link to comment
Share on other sites

Ναι....:confused:δλδ. στην προκειμένη περίπτωση ενεργητικό όφελος στην ουσία δεν υφίσταται(ταχύτητα, διαχείρηση δεδομένων κ.λ.π.). Έτσι; Ισα-ίσα, καλύτερη διαχείρηση έχεις χάρις στην αυτονομία που σου δίνει μια κάρτα μνήμης (ανεξάρτητη διάρθρωση, ευκολία στη μεταφορά, τακτοποιημένα δεδομένα σε μικρότερα trees και σε περίπτωση απωλείας των data έχεις και την ασφάλειά σου).....Περίεργο δεν είναι;:worry:

Μιας και βλέπω όλους τους "μεγάλους" και τους επαίοντας μαζεμένους, να θεωρήσω πως κανείς δεν γνωρίζει κάτι περισσότερο απο τον Areianos τον οποίο και ευχαριστώ για το άμεσο της απάντησής του.-

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...