Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πριν λίγες μέρες η Cosmote/Γερμανός το έδινε στα 200 ευρώ μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων. Πάνω από αυτή την τιμή πλέον πιστεύω δεν αξίζει σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις προγραμμα(player) για Omnia I για αναπαραγωγη .avi video?Eχω εγκαταστησει ενα(TCMP)αλλά ειδα πολλά κολληματα κατα την αναπαραγωγη και το "εστειλα"...Ξερετε καποιο freeware καλο;:rolleyes:
Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!εβαλα το gps test και περιμενα κανενα δεκαλεπτο να βρει δορυφορους.αλλα δυστυχως δεν κανει κατι...πρεπει να ρυθμισω μηπως τιποτα αλλο?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερει κανεις προγραμμα(player) για Omnia I για αναπαραγωγη .avi video?Eχω εγκαταστησει ενα(TCMP)αλλά ειδα πολλά κολληματα κατα την αναπαραγωγη και το "εστειλα"...Ξερετε καποιο freeware καλο;:rolleyes:

 

Το Core Player είναι αναντικατάστατο και ας μην είναι free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το Samsung i900v Omnia, το έχω 8 μέρες και όταν πάω να ανοίξω τη φωτογραφική μηχανή μου βγάζει το εξής μήνυμα: 'Η μνήμη βίντεο δεν επαρκεί. Κλείστε όλες τις άλλες εφαρμογές και δοκιμάστε ξανά'. Κάλεσα το αντίστοιχο τμήμα της Samsung και μου είπαν να κλείσω όλες τις εφαρμογές που τρέχουν από πίσω μέσα από τη 'Διαχειριση Εργασιών΄ και παρόλο που έκανα 'Τερματισμός όλων', πάλι δεν ανοίγει τη φωτογρ. μηχανή. Με μία επανακκίνηση επανέρχεται, αλλά κάθε φορά αυτό πρέπει να γίνεται ή μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό;;;;; Παρακαλώ όποιος το έχει συναντήσει ας μου δώσει μία λύση!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Σκεφτομαι να αγορασω ενα ι900 διοτι ειναι σε πολυ καλη τιμη και τα χαρακτηριστικα του πολυ δελεαστικα...Θελω να σας ρωτησω αν στο πακετο περιεχει και χαρτες destinator η garmin. Aν οχι ειναι ευκολο να εγκαταστησω προγραμμα πλοηγησης;; Ειναι αξιοπιστο σαν GPS;;

 

ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τα τελευταία πακέτα περιέχουν και πρόγραμμα πλοήγησης αλλά αυτό πρέπει να σου το επιβεβαιώσουν από εκεί που θα το αγοράσεις.

 

Σαν συσκευή πλοήγησης δέχεται όλα τα προγράμματα, δεν θεωρείται ότι έχει από τους καλύτερους δέκτες αλλά την δουλειά σου θα την κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!κατεβασα καποια παιχνιδια και ειναι σε μορφη ραρ.τα αποσιμπιεζω σε ενα φακελο και αυτον μετα τον αντιγραφω στη συσκευη μεσω υπολογιστη.πως τα κανω ομως εγκατασταση?δεν ειναι σαν αρχειο .cab και δεν ξερω πως γινεται αν δεν ειναι .cab..Επισης το κινητο εχω την εντυπωση οτι φορτιζει πιο γρηγορα στον υπολογιστη παρα σε μια πριζα.ισχυει κατι τετοιο? Edited by vagosnet

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια!κατεβασα καποια παιχνιδια και ειναι σε μορφη ραρ.τα αποσιμπιεζω σε ενα φακελο και αυτον μετα τον αντιγραφω στη συσκευη μεσω υπολογιστη.πως τα κανω ομως εγκατασταση?δεν ειναι σαν αρχειο .cab και δεν ξερω πως γινεται αν δεν ειναι .cab.

 

Μην τα αποσυμπιέζεις. Εάν ενεργοποιήσεις στον υπολογιστή σου τη δυνατότητα να βλέπεις τα file extensions θα δεις ότι έχουν κατάληξη cab. Εν ολίγοις, τα πετάς μέσα στη συσκευή σου και τα τρέχεις από εκεί.

 

Επισης το κινητο εχω την εντυπωση οτι φορτιζει πιο γρηγορα στον υπολογιστη παρα σε μια πριζα.ισχυει κατι τετοιο?

 

Το λογικό είναι να συμβαίνει το αντίθετο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισης το κινητο εχω την εντυπωση οτι φορτιζει πιο γρηγορα στον υπολογιστη παρα σε μια πριζα.ισχυει κατι τετοιο?
λογικό νομιζω ειναι πιο πολλά τα mAh του USB (1000mAh?)...

Παρόλα αυτα λέγεται οι αργοι φορτιστές διατηρούν καλύτερα τις μπαταρίες

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι φορτιστές της πρίζας είναι ταχυφορτιστές δίνοντας περισσότερα mah από τη θύρα USB.

 

Φυσικά οι αργοί φορτιστές κάνουν καλό στην μακροχρόνια απόδοση της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λογικό νομιζω ειναι πιο πολλά τα mAh του USB (1000mAh?)...

Παρόλα αυτα λέγεται οι αργοι φορτιστές διατηρούν καλύτερα τις μπαταρίες

η κάθε θύρα usb δε νομίζω ότι μπορεί να δώσει τόσο ρεύμα...λογικά περίπου στα 500mA μπορούν να δώσουν

Link to comment
Share on other sites

Οι φορτιστές της πρίζας είναι ταχυφορτιστές δίνοντας περισσότερα mah από τη θύρα USB.

.

δεν νομιζω.. Πολύ λιγότερα, δες το φορτιστή σου ;)

Oi USB2 επισήμως δίνει 500mAh στα 5V, ο φορτιστής σου ειναι λιγότερα. Τον εχασα εγώ και χρησιμοποιώ εναν αλλο sumsung στα 200mAh, δλδ κάτω από τα μισά της USB

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!στην πλαινη μπαρα της κεντρικης οθονης μπορουμε να προσθεσουμε και αλλα widgets?αν ναι που μπορουμε να βρουμε;;

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

περιμενω το ομνια μεσα στη βδομαδα.τι πρεπει να βαλω ωστε να ειναι κομπλε το κινητο?απο ευαισθησια μεχρι και καλυτερο σημα.πρωτη φορα windows mobile.τα φωτα σας?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι....εστω οτι εχω καρτα της wind (η της Q που εβγαλε παρομοια προσφορα) και θελω να χρησιμοποιησω την προσβαση του ιντερνετ του κινητου με το λαπτοπ ενω ειμαι διακοπες κτλ....πως μπορω να το κανω; γινεται μεσω activesync? γινεται με αυτο το προγραμματακι που βρηκα: http://freewareppc.com/communication/wmwifirouter.shtml και http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=357152 ? εχει δοκιμασει κανεις μια τετοια συνδεση;
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

περιμενω το ομνια μεσα στη βδομαδα.τι πρεπει να βαλω ωστε να ειναι κομπλε το κινητο?απο ευαισθησια μεχρι και καλυτερο σημα.πρωτη φορα windows mobile.τα φωτα σας?

 

κανεις?????

Link to comment
Share on other sites

ROM: "Καλύτερη ελληνική 133ΜΒ" από το Omniacs.net ή οποιαδήποτε άλλη βρεις που είναι στα μέτρα σου από το bytheway.gr

 

Radio:Εδώ πέρα ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ PUJA1!!!Το καλύτερο με διαφορά σε ΟΛΑ!Στο bytheway.gr θα το βρεις "καμουφλαρισμένο" για να παραμείνεις μέσα στην εγγύηση!

 

Για προγράμματα κ.α. ψάξε και εδώ τι αναφέρουν τα παιδιά αλλά και στα άλλα 2 site που σου έχω γράψει ήδη!!!Στα άλλα 2 θα βρεις και οδηγούς στησίματος του ΟΜΝΙΑ που μπορεί να σε βοηθήσει αρκετά!

 

Με λίγα λόγια....χρόνο να έχεις να ασχοληθείς και μπορείς να φέρεις το κινητό σου στα δικά σου ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕΤΡΑ!!!Από μενού μέχρι ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

πως αλλαζω ρομ?ειμαι κατοχος συμπιαν οποτε καταλαβενεισ οτι μου ειναι δυσκολο ολο αυτο.ισχυει αυτο για την ευαισθεσια τις οθονης?οτι ειναι καπως αργη και δυσκολη? Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

πως αλλαζω ρομ?ειμαι κατοχος συμπιαν οποτε καταλαβενεισ οτι μου ειναι δυσκολο ολο αυτο.ισχυει αυτο για την ευαισθεσια τις οθονης?οτι ειναι καπως αργη και δυσκολη?

 

Ολες τις απαντησεις θα τις βρεις στο ''omnia how to'' στο site http://www.omniacs.net

Link to comment
Share on other sites

πως αλλαζω ρομ?ειμαι κατοχος συμπιαν οποτε καταλαβενεισ οτι μου ειναι δυσκολο ολο αυτο.ισχυει αυτο για την ευαισθεσια τις οθονης?οτι ειναι καπως αργη και δυσκολη?

 

Σου απάντησε παραπάνω ο TAKIS14.Πάντως αν ακολουθήσεις τα βήματα θα δεις ότι είναι πολύ εύκολο να "παίξεις" με διάφορες ρομ.Το μόνο σίγουρο είναι ότι το καλύτερο ράδιο σε ΟΛΑ είναι το PUJA1!

 

Για την οθόνη.....μια χαρά είναι και αν θες ακόμα καλύτερη ευαισθησία αλλάζεις digitizer (στο Omniacs στο αλλάζουν τα παιδιά χωρίς να χάνεις την εγγύηση) και απλά γίνεται ΑΛΛΟ κινητό!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...