Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, γίνεται τα εισερχόμενα μηνύματα να μην φαίνονται σαν συζητήσεις, αλλά "απλώς" σαν εισερχόμενα; Δηλαδή να μην φαίνεται αυτό που εστειλα εγώ με την ενδειξη "εγώ" ;;

 

Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδιά να ρωτήσω κάτι, γίνεται τα εισερχόμενα μηνύματα να μην φαίνονται σαν συζητήσεις, αλλά "απλώς" σαν εισερχόμενα; Δηλαδή να μην φαίνεται αυτό που εστειλα εγώ με την ενδειξη "εγώ" ;;

 

Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι:O

 

Βάλε αυτό και άλλαξε το threaded σε basic.

 

http://www.myphone.gr/forum/images/attach/zip.gif ThreadingSMS.zip

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!.

Θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει. Εχω το Samsung OMNIA i900 και προσπαθώ να βάλω το FingerKeyb-2.0.

Βάζω το αρχείο στην κάρτα και τρέχω το setup, που τρέχει με τον OPERA. Μετά τίποτε, ούτε κάποιο αρχείο δεν εχει δημιουργηθεί για να το τρέξω ούτε κάτι άλλο.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, τι πρέπει να κάνω και να απαλαχτώ απο το sticpad.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απο τώρα!

:help::help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα και καλό μήνα!.

Θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει. Εχω το Samsung OMNIA i900 και προσπαθώ να βάλω το FingerKeyb-2.0.

Βάζω το αρχείο στην κάρτα και τρέχω το setup, που τρέχει με τον OPERA. Μετά τίποτε, ούτε κάποιο αρχείο δεν εχει δημιουργηθεί για να το τρέξω ούτε κάτι άλλο.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, τι πρέπει να κάνω και να απαλαχτώ απο το sticpad.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απο τώρα!

:help::help::help::help:

 

Δες εδώ. Η έκδοση που θα κατεβάσεις είναι για wqvga. Ότι κατεβάζεις δεν το αποσυμπιέζεις. Το περνάς όπως είναι στη συσκευή σου και το τρέχεις για να εγκατασταθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πηρα το ομνια. Θα ηθελα καποιος που γνωριζει να ΜΟΥ πει πως να ρυθμισω το ιντερνετ, εχω my way 35 απο κοσμοτε και θελω λιγη βοηθεια, στην αρχη κατι ελεγε για hsdpa οταν εμπαινα αλλα το εκλεισα γιατι μαλλον αυτο χρεωνει... εχει ρυθμηση το Κοσμοτε ιντερνετ αλλα τωρα δεν ξερω και εγω, δεν πρεπει να μπω με wap γιατι χρεωνει μου ειπε η κοσμοτε..
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να παίξω βίντεο στο κινητό (δεν παίζει) είτε στο internet (youtube) είτε αποθηκευμένα βίντεο κλιπ (που μου τα δώσανε) στο κινητό? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παίδες θερμή παράκληση...έχω περάσει το Destinator 7(stand alone version) κ θέλω (αν γίνεται ) να βάλω χάρτες κωσταντινούπολης επειδή το πάσχα θα είμαι εκεί...

 

αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει για το πως γίνεται ...με π.μ η όπως αλλιως επιθυμεί..

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πηρα το ομνια. Θα ηθελα καποιος που γνωριζει να ΜΟΥ πει πως να ρυθμισω το ιντερνετ, εχω my way 35 απο κοσμοτε και θελω λιγη βοηθεια, στην αρχη κατι ελεγε για hsdpa οταν εμπαινα αλλα το εκλεισα γιατι μαλλον αυτο χρεωνει... εχει ρυθμηση το Κοσμοτε ιντερνετ αλλα τωρα δεν ξερω και εγω, δεν πρεπει να μπω με wap γιατι χρεωνει μου ειπε η κοσμοτε..

 

Μπορει καποιοσ να μου πει? και αν μπορω να το αφηνω συνδεμενο το ιντερνετ? και αν χρεωνει οταν μενει συνδεμενο χωρισ να κανω κινησεις ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η σύνδεση στο internet μέσω του εκάστοτε provider λειτουργεί με ογκοχρέωση και όχι χρονοχρέωση. Αυτό σημαίνει ότι δεν χρεώνεσαι για το χρόνο που είσαι συνδεδεμένος αλλά από τα πακέτα που κατεβάζεις (και ανεβάζεις).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απλα εκει πανω που λεει οτι ειναι συνδεδεμενο μετραει χρονο. οπως στον υπολογιστη, ..

η συνδεση γινετε μεσω : Cosmote Internet : ?? εχει κανεις? μεσω του GPRS?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To Cosmote internet μέσω GPRS συνδέεται εκτός και εάν υπάρχει κάλυψη 3G στην περιοχή σου όπου θα βλέπεις και το H (HSDPA).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρεωση αυτο? γιατι εχει 3G και το απενεργοποιησα ΤΟ HSDPA.. γιατι νομιζα οτι ειναι μεσω WAP και χρεωνομαι.. να ΤΟ ενεργοποιησω παλι δηλαδη?

 

κατι αλλο παιδια .. το reset κουμπι που εχει απο πανω to omnia i900 για ποιεσ περιπτωσεις ειναι?

Edited by snopmc
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Χρέωση έχουν όλα αυτά εκτός και εάν έχεις κάποιο πρόγραμμα free internet όπως αναφέρεις. Εάν θέλεις να έχεις μεγαλύτερες ταχύτητες, να το ενεργοποιήσεις.

 

Το reset κουμπί κάνει επανεκκίνηση στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Thank's again

 

Κάτι άλλο. Δεν μου παίζουν *.mpeg αρχεία στο Omnia i900 αλλά και ούτε στο youtube. Τι να κάνω? Έχω το coreplayer. Ευχαριστώ.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της Τροποποίησης ή της Πολλαπλής παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω παιδιά, πόσο sar γράφει το manual του κινητού ?

Ή αν ξέρετε εξακριβωμένα πόσο είναι, γιατι το GSMarena γράφει άλλες μετρήσεις και άλλες γράφουν τα βιβλιαράκια τελικά.

 

Ευχαριστώ.

 

Τελικά ψάχνοντας, βρήκα αυτό. http://www.samsungmobile.com/sar/sar_main.jsp .Λογικά θα είναι οι τιμές που γράφονται στα βιβλιαράκια.Και επειδή δεν έχει Ελλάδα, εγώ έβαλα Γερμανία που υποθέτω οτι είναι ίδια τα κινητά.

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μόλις πήρα το i900 και δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει κάτι παρόμοιο, έχω λοιπόν δυο ερωτήσεις:

 

1.Το hard reset ξαναπερνάει το λειτουργικό (αν έχει χαλάσει πχ) και επαναφέρει τα πάντα όπως το αγοράσαμε, σβήνοντας επίσης και τα αρχεία που βάλαμε (αν δεν έχουμε αλλάξει λειτουργικό λέω), σωστά αυτά που είπα;

 

2.Διάβασα ότι καλό είναι να κάνουμε backup με το sprite backup ή το spb backup πριν να περάσουμε εφαρμογές.

Αν κατάλαβα σωστά αυτό πρέπει να γίνει έτσι ώστε αν γίνει corrupt το λειτουργικό να κάνουμε hard reset και μετά restore από το backup ώστε να μην χάσουμε τα αρχεία, προγράμματα και ρυθμίσεις που είχαμε πριν το corrupt. Δεν είναι απαραίτητο για να ξαναλειτουργήσει η συσκευή, απλά για να φυλάξουμε τα δεδομένα μας.

Κάνω κάπου λάθος;

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχει τυχει σε κανεναν το εξης bug:κολλαει το πληκτρο τερματισμου κλησης και τερματιζω μια κληση μονο με την αφη.οπως επισης οταν μπαινω σε κανενα μενου και θελω να βγω με το πληκτρο τερματισμου δεν βγαινει. ξερω οτι θα ειναι απο καποιο προγραμμα αλλα δεν μπορω να το βρω.μηπως ξερει κανεις τις τιμες στην registry? σας ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...