Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα και καλώς σας βρήκα.Μου έστειλαν από Αγγλία ένα Ομνια των 8 gb αλλά δυστυχώς για μένα η συσκευή είναι της vODAFONE.Μπορεί να γίνει debrand με κάποιο τρόπο (και ας χαθεί η εγγύηση δε με απασχολεί) και να χρησιμοποιώ την κάρτα της cosmote που έχω, ή θα αλλάξω εταιρεία?? :( Υπάρχουν μαγαζιά που κάνουν debrand τέτοιες συσκευές ή θα πρέπει να το κάνω μόνος μου? (εαν γίνεται πάντα).

 

σαφως κ γινεται κ ειναι κ αρκετα ευκολο

ριξε μια ματια εδω

http://omniacs.net/forumdisplay.php?f=9

να διαλεξεις την ρομ που σου αρεσει

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σαφως κ γινεται κ ειναι κ αρκετα ευκολο

ριξε μια ματια εδω

http://omniacs.net/forumdisplay.php?f=9

να διαλεξεις την ρομ που σου αρεσει

 

α ναι

κ εδω

http://www.modaco.com/category/368/i9x0-omnia-rom-discussion/

θα δεις ωραια πραγματα.

αν εχεις αποριες ρωτας

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

άμεση απάντηση Ιωάννη και σε ευχαριστώ γιαυτό.Δυστυχώς ο ελεύθερος χρόνος μου είναι ελάχιστος και ο βαθμός δυσκολίας του εν λόγω εγχειρήματος μου φαίνεται μέγιστος.Αν κάποιος επιθυμεί να συναντηθούμε από κοντά και να με βοηθήσει, θα του είμαι υπόχρεος.Αν όχι αν μπορέι να μου προτείνει ένα μαγαζί στην Αθήνα όπου ασχολούνται με τέτοια πράγματα, θα του είμαι πάλι υπόχρεος.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, ειναι νομιζω κριμα να πας σε καταστημα, γιατι απλα θα σε μαδησουν... Ασε δε που αν πας σε καποιο επισημο καταστημα, θα κανουν καιρο να στο φερουν. Τωρα, αν καποιος μπορει, ειναι αλλο. Αλλα πιστεψε με, ειναι ευκολη διαδικασια. Διαβασε απλα λιγακι τις οδηγιες και θα δεις οτι ειναι παιχνιδι. Τα κανει ολα αυτοματα. Απλα επελεξε τι ρομ θες να βαλεις. Εννοω σε σχεση με εγγυησεις και αλλα τετοια.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ γίνεται το εξής περίεργο (έχω vodafone συσκευή)

 

Λοιπόν, το έψαξα λιγάκι και παρατηρώ κάτι ακόμα πιο περίεργο.

 

Αν μπούμε στις WM Επαφές (όχι στον κατάλογο της Samsung) μέσω του μενού | Προγράμματα | Επαφές, τα κουτάκια έχουν ελληνικά γράμματα.

 

Αν μπούμε στις WM Επαφές από τη δημιουργία μηνύματος (π.χ. αν ξεκινήσουμε να γράφουμε κενό μήνυμα, πατήσουμε στο Προς κι από εκεί Επαφές), τότε τα κουτάκια έχουν αγγλικά γράμματα... :rolleyes:

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το έψαξα λιγάκι και παρατηρώ κάτι ακόμα πιο περίεργο.

 

Αν μπούμε στις WM Επαφές (όχι στον κατάλογο της Samsung) μέσω του μενού | Προγράμματα | Επαφές, τα κουτάκια έχουν ελληνικά γράμματα.

 

Αν μπούμε στις WM Επαφές από τη δημιουργία μηνύματος (π.χ. αν ξεκινήσουμε να γράφουμε κενό μήνυμα, πατήσουμε στο Προς κι από εκεί Επαφές), τότε τα κουτάκια έχουν αγγλικά γράμματα... :rolleyes:

 

Σωστός και αυτό έπαιζε αλλά δεν το θυμόμουν...;)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

πιστευτο κ ευκολο

 

Ε τι να πω!!Πριν λίγες ώρες είχα ρωτήσει σχετικά με τις rom έναν πωλητή στο Γερμανο, και η απάντηση του ήταν κατηγορηματικη!!<<Ξέχνα το φίλε, κάτι τέτοιο δεν γίνεται!!>>

 

Απο κει και πέρα, έχω να ρίξω πολύ διάβασμα, μιας και είναι το πρώτο wm κινητό που πέφτει στα χέρια μου.Θα τα βρω όλα σιγα σιγά.....:)

Link to comment
Share on other sites

Θηκη για omnia.

Εγώ Πάντος πήρα αυτή απο το emarket.gr

και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος

είναι λεπτή και το κινητό εφαρμόζει τέλεια

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΟΛΟΓΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΑΓΓΛΙΚΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ???ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελιπιζω να μην γινομαι κοθραστικος, αλλα επειδη δεν εχω παρει απαντηση, μηπως ξερουμε καποιο προγραμμα για να κλειδωνω αρχεια? Σημειωσεις κτλ. Στο Ν95 ειχα το media safe 2 υπαρχει κατι αναλογο??

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΟΛΟΓΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΑΓΓΛΙΚΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ???ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Πατας παρατεταμενα πανω στο abc και στο γυριζει σε ελληνικα. Αν το εχεις αγορασει με αγγλικη ρομ, ποσταρε παλι να σου πω πως θα βαλεις ελληνικο keyboard η κοιτα 2-3 σελιδες πισω

 

Παιδια ελιπιζω να μην γινομαι κοθραστικος, αλλα επειδη δεν εχω παρει απαντηση, μηπως ξερουμε καποιο προγραμμα για να κλειδωνω αρχεια? Σημειωσεις κτλ. Στο Ν95 ειχα το media safe 2 υπαρχει κατι αναλογο??

Δοκιμασε αυτο το οποιο ομως δεν το εχω δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ OREGON ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡHΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΩΣ MODEM ΣΤΟ PC???
Link to comment
Share on other sites

Απλα τρεξε το αρχειο και θα εχεις κανονικα και ελληνικα. Αν δεν στο εγκαθιστα θα χρειαστεις το resco registry. Αν εχεις το resco explorer πας options, add-ins και επιλεγεις να στο κατεβασει δωρεαν.

 

 

Εγώ έχω βάλει αυτό του φίλου oregon και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Τον ευχαριστώ πάρα πολύ. Δοκίμασε το και εσύ αν θες.

tex
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ OREGON ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡHΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΩΣ MODEM ΣΤΟ PC???

 

Τι ακριβως θελεις να κανεις ? Και γραφε με μικρα γραμματα στο φορουμ αν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Θελω να χρησιμοποιησω το κινητο ως μοντεμ στον υπολογιστη δηλ να μπορω να μπαινω στο διαδυκτυο μεσω του κινητου στον υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να χρησιμοποιησω το κινητο ως μοντεμ στον υπολογιστη δηλ να μπορω να μπαινω στο διαδυκτυο μεσω του κινητου στον υπολογιστη.

 

Δεν το εχω κανει ποτε. Βρηκα αυτο ομως :

simply pair the omnia over Bluetooth, then activate Internet Sharing and you have hi-speed internet access.

Επισης υπαρχει επιλογη στο Ρυθμισεις, Συνδεσεις για προσθηκη συνδεσης μοντεμ.

Ελπιζω να μπορει να σε βοηθησει καποιος αλλος περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Πατας παρατεταμενα πανω στο abc και στο γυριζει σε ελληνικα. Αν το εχεις αγορασει με αγγλικη ρομ, ποσταρε παλι να σου πω πως θα βαλεις ελληνικο keyboard η κοιτα 2-3 σελιδες πισω

 

 

Δοκιμασε αυτο το οποιο ομως δεν το εχω δοκιμασει

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου, θα το δοκιμασω. Και κατι ακομα, ποια εκδοση του ντεστινεητορ να βαλω και που βρισκω τους χαρτες? ΙΠΜΑΡΤ να υποθεσω?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω κανει ποτε. Βρηκα αυτο ομως :

simply pair the omnia over Bluetooth, then activate Internet Sharing and you have hi-speed internet access.

Επισης υπαρχει επιλογη στο Ρυθμισεις, Συνδεσεις για προσθηκη συνδεσης μοντεμ.

Ελπιζω να μπορει να σε βοηθησει καποιος αλλος περισσοτερο

Δεν πειραζει ηδη με βοηθησες αρκετα.Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει ηδη με βοηθησες αρκετα.Σε ευχαριστω πολυ

 

To Internet Sharing το βρισκεις στη λιστα με τα προγραμματα.

Επιλεγεις PC connection και Network Connection και μαλλον εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου, θα το δοκιμασω. Και κατι ακομα, ποια εκδοση του ντεστινεητορ να βαλω και που βρισκω τους χαρτες? ΙΠΜΑΡΤ να υποθεσω?

 

εγω παντως μπενω τωρα κ απανταω απο το omnia εδω !

εχω το destinator 7 με την

1 ευκαιρια θα σας το βαλω εδω ....

καλα χριστογεννα

Link to comment
Share on other sites

οταν παω μυνηματα δημιουργια και παταω προς επαφες μου βγαζει τις επαφες αλλα με τα γραμματα του ευρετηριου στα αγγλικα. ενω οταν ανοιγω τις επαφες βγαζει κανονικα ελληνικα.αυτο πως αλλαζει?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα. Πηρα και γω το ομνια αλλα δεν δουλευει ο ανιχνευτης κινησης. Μια φορα δουλεψε ολη και ολη. Το χω ρυθμισμενο στο αυτοματο αλλα περιστροφη οθονης γιοκ. Να το παω πισω στο πλαισιο; Επισης εβαλα το αρχειο nodata.cab στην καρα μνημης για να το κανω εγκατασταση αλλα δεν το βλεπει το κινητο. Πως θα το κανω εγκατασταση;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα. Πηρα και γω το ομνια αλλα δεν δουλευει ο ανιχνευτης κινησης. Μια φορα δουλεψε ολη και ολη. Το χω ρυθμισμενο στο αυτοματο αλλα περιστροφη οθονης γιοκ. Να το παω πισω στο πλαισιο; Επισης εβαλα το αρχειο nodata.cab στην καρα μνημης για να το κανω εγκατασταση αλλα δεν το βλεπει το κινητο. Πως θα το κανω εγκατασταση;

 

Ευχαριστω.

Πατα επανω στο αρχειο να κανει εγκατασταση. Τα .cab ειναι οτι τα .exe για το πισι. Αν κατεβασεις απλα ενα .exe αρχειο δε σημαινει οτι λειτουργει αν δεν το εγκαταστησεις. Ετσι και αυτο.

Οσο για τον ανιχνευτη, τσεκαρε παλι τις ρυθμισεις του, κανε και ενα restart του κινητου και πες μας παλι.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...