Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να τρεξει ενα αρχειο jar πρεπει να εχεις μαζι του και το jad με το ιδιο ονομα

 

Ευχαριστώ φίλε μου...

 

Το ψάχνω.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://img505.imageshack.us/img505/9340/i900pw4.jpg

http://img505.imageshack.us/img505/i900pw4.jpg/1/w487.png

 

Μήπως φοράω την τελευταία ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ αλλά ΕΛΛΗΝΙΚΗ.........

 

ΟΛΕΣ οι εξελίξεις εδω: http://omniacs.net/showthread.php?t=242

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

για να τρεξει ενα αρχειο jar πρεπει να εχεις μαζι του και το jad με το ιδιο ονομα

 

Φίλε μου ολα εντάξει...Μπόρεσα και έτρεξα τα παιχνίδια που ήθελα..

 

Ευχαριστώ.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το bluetooth???

Εγκατέστησα το πρόγραμμα DrYAR για να αποθηκεύονται τα αρχεία που μου στέλνουν στην storage card αλλά και πάλι πηγαίνουν στο my device.

 

Νομίζω οτι δουλεύει σωστά μόνο εαν το κάνεις εγκατάσταση στην κύρια μνήμη του Ομνια .... Δοκίμασε το :)

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι δουλεύει σωστά μόνο εαν το κάνεις εγκατάσταση στην κύρια μνήμη του Ομνια .... Δοκίμασε το :)

 

Στο My Device δηλαδή?

Το έχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Στο My Device δηλαδή?

Το έχεις δοκιμάσει?

Ναι ναι , μόνο από την κύρια μνήμη δούλευε σωστά :) (Δηλ συσκευή ή my device )

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι , μόνο από την κύρια μνήμη δούλευε σωστά :) (Δηλ συσκευή ή my device )

 

Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε:D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΠΗΡΑ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΚΟΛΗΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ FORMAT ΑΠΟ ΕΞΩ. ΜΕ ΤΟ RESET KAI ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΥΜΠΙ π.χ;;;;;
Ειρήνη σε όλους μας.
Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia.. prin liges meres phra to omnia.. k exw ena problhma.stelnw orismena videakia apo to palio kinhto (n95) mesw bluetooth k mou vgazei oti den eparkei h mnhmh!!!!!!!!! phga stis ru8miseis allaksa to fakelo apo8hkefshs... k pali ta idia!!! mporei kapoios na boh8hsei??? thanx
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΠΗΡΑ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΚΟΛΗΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ FORMAT ΑΠΟ ΕΞΩ. ΜΕ ΤΟ RESET KAI ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΥΜΠΙ π.χ;;;;;

 

το εορτολογιο και εγω(με ελληνικη ρομ) δε μπορεσα να το εγκαταστησω

hard reset

με πατημενα τα δυο πληκτρα βαζεις και βγαζεις τη γραφιδα (τα κουμπια τα κρατας συνεχεια) και θα σου εμφανισει μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΟΧΟΣ ΟΜΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΡΟΜ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ :lol:

 

BDHJ1 NEW ROM OMNIA

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΟΧΟΣ ΟΜΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΡΟΜ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ :lol:

 

BDHJ1 NEW ROM OMNIA

εμας γιατι μας εχετε στην δυσαρεστη θεση να ειμαστε κατοχοι ομνια με την παλια ρομ ? :( :(

ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΝΕΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ? ? ?

:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο Πεμπτη θα ειμαι και εγω κατοχος ομνια!!! καλη φαση..

λιγο με τα 2 τοπικ για το ομνια με μπερδευουν αλλα φανταζομαι εδω ρωταμε και μαθαινουμε οτι ειναι περι της samsung και στο αλλο τοπικ περι WM και PPC?

Τεσπα ηθελα να ρωτησω αν το εχει παρει κανεις απο WIND και τι περιεχει μεσα η συσκευη των 16GB??? ετσι ωστε να του παρω εξρχης τα απαραιτητα προστατευτικα....

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

επειδη χτες ενημερωσα για την αλλαγη ρομ στην I900BDHJ1 (με ελληνικα δηλαδη)

και μαλιστα ημουν δευτερος αφου ο πρωτος ηταν ο χρηστης lagoskon.

σημερα θελω να σας πω τον τροπο που εγινε

Ψαχνοντας στο internet για μια ελληνικη ρομ που θα μου εδινε το δικαιωμα να την κρατησω ως εγγυηση για να μπορεσω να τεσταρω αγγλικες (σκετες ή με manila)

βρηκα ενα site που επι πληρωμη σε αφηνει να κατεβασεις διαφορες ρομ (απο αρκετες μαρκες κινητων)

θεωρωντας οτι το πολυ πολυ να χασω καποια χρηματα γραφτηκα πληρωσα και κατεβασα ενα img μιας ρομ που απλα μου εκανε κλικ στο ματι (καθαρα θεμα τυχης)

και αφου εκανα δυο τρισαγια ,κρατουσα σκορδα και εφτυνα στον κορφο μου για να μην κανω μπρικ το κινητο προχωρησα στην αναβαθμιση

Το αποτελεσμα ειναι αυτο που ειδατε (και γω μεχρι εκει εχω δει ,δεν τοχω δουλεψει καθολου μιας και τελειωσα ξημερωματα)

Το αν ειναι επισημη ή οχι ,αν ειναι καλη ρομ ή οχι,αν περα απο img υπαρχει και σε exe ή οχι

Ή ΑΝ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΨΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ

αυτα

Link to comment
Share on other sites

επειδη χτες ενημερωσα για την αλλαγη ρομ στην I900BDHJ1 (με ελληνικα δηλαδη)

και μαλιστα ημουν δευτερος αφου ο πρωτος ηταν ο χρηστης lagoskon.

σημερα θελω να σας πω τον τροπο που εγινε

Ψαχνοντας στο internet για μια ελληνικη ρομ που θα μου εδινε το δικαιωμα να την κρατησω ως εγγυηση για να μπορεσω να τεσταρω αγγλικες (σκετες ή με manila)

βρηκα ενα site που επι πληρωμη σε αφηνει να κατεβασεις διαφορες ρομ (απο αρκετες μαρκες κινητων)

θεωρωντας οτι το πολυ πολυ να χασω καποια χρηματα γραφτηκα πληρωσα και κατεβασα ενα img μιας ρομ που απλα μου εκανε κλικ στο ματι (καθαρα θεμα τυχης)

και αφου εκανα δυο τρισαγια ,κρατουσα σκορδα και εφτυνα στον κορφο μου για να μην κανω μπρικ το κινητο προχωρησα στην αναβαθμιση

Το αποτελεσμα ειναι αυτο που ειδατε (και γω μεχρι εκει εχω δει ,δεν τοχω δουλεψει καθολου μιας και τελειωσα ξημερωματα)

Το αν ειναι επισημη ή οχι ,αν ειναι καλη ρομ ή οχι,αν περα απο img υπαρχει και σε exe ή οχι

Ή ΑΝ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΨΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ

αυτα

 

:lol::lol::lol: γιατι την ονομαζεται επισημη ? δεν το εχω καταλαβει...

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Η έσκδοση είναι φτιαγμένη απο τη Samsung .Ισως να είναι και αυτή που θα κυκλοφορησει επίσημα. ΑΡΑ για την ωρα τη λέμε ΓΝΗΣΙΑ. Γινεται εγκατάσταση με το grandprix και το img για οποιον θέλει να ΠΛΗΡΩΣΕΙ και να την εχει ειναι εδώ : http://www.share4gsm.com/index.php?strona=files&act=/Samsung/i900

 

και το αρχείο λεγεται Code_i900BDHJ1_HJ1.zip 104,51ΜΒ

 

Η ΕΥΘΥΝΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

οτι γραφει απο πανω, τα εκανα ακριβως.! εγινε HARD RESET, αλλα οταν παω να περασω την καινουργια ρομ, εξακολουθει να μου πεταει μυνημα, λαθος λογισμικο.!!!! υπαρχει τροπος να την περασω η οχι.? παιδια αν ξερει καποιος ασ βοηθηση please, γιατι εχω μεινη στην μεση , και δεν ξερω τι να κανω.

 

ευχαριστω.

 

επειδη απο οτι διαβασες μπηκα στη διαδικασια αλλαγης ρομ (και μετα αλλαγης γλωσσας ειδα οτι με το παραθυρο που εμφανιζεται στην ρομ που σου εγραψα (και ενω τοχεις γυρισει σε σιγκαπουρης δεν κανει αναβαθμιση)

τελικα μπορεσα και εκανα βαζοντας αυτη τη ρομ (με τις ιδιες οδηγιες απο τα site που σου ειχα δωσει οι οδηγιες δηλ.

αλλαζεις σε σιγκαπουρη,εχεις βαλει το modem driver της samsung,εχεις το activesync 4.5

τη ρομ αυτη εβαλα εγω

M2D03FIX - Download HERE

http://www.modaco.com/content/i900-omnia-rom-discussion/274737/minor-update-07-nov-08-custom-rom-manilla2d-with-flashlite-3-1-and-uc-dthj9-m2d03/

 

ΠΡΟΣΟΧΗ

Η ΧΡΗΣΗ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανείς να εγκαταστήσει και να δουλέψει κάποιο eοrtοlοgiο στο Οmnia,και αν ναι ποιο;

 

Ναι

Hellenic Calendar 1.1 - June 2006

by Dimitris Papadimitriou

-----------------------------------

http://www.papadi.gr

 

και το Turboirc.com eortologio

Link to comment
Share on other sites

παιδια το NoData παιζει ρολο αν το περασω στο My Storage??

αντιθετως για το φιξακι με την αναφορα(να βγαζει δηλαδη και το ονομα) νομιζω πρεπει να μεραστει στη συσκευη(My Device), ετσι?

 

επαληθευστε με η διορθωστε με αν κανω λαθος! ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Hellenic Calendar 1.1 - June 2006

by Dimitris Papadimitriou

-----------------------------------

http://www.papadi.gr

 

και το Turboirc.com eortologio

 

το turboirc.com

 

το παπαδι ειναι οκ ? νομιζω οτι οσοι πηγανε για hard rest ηταν με το παπαδι edition.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

οταν περναω για πρωτη φορα το destinator και το τρεχω, ολα δουλευουν ρολοι.! οταν τρεξω το igo8 δουλευει και αυτο κανονικοτατα , αν μετα το igo8 δοκιμασω να ξανατρεξω το destinator , δεν μου βρισκει το gps. τι παιζει? γνωριζει κανεις.? νομιζω το ιδιο προβλημα αντιμετωπισε και ο ματριχ. :O
Link to comment
Share on other sites

επισης

 

εχει βαλει κανει ΡΟΜ με Manilla 2D??? τι λεει??? α πολυ HTC δε γινεται το Ομνια?

απ τη μια με τρωει ο πισινος μου αλλα απο την αλλη εχω βαρεθει να αλλαζω ΡΟΜ!!!!! ;) αφηστε που φοβαμαι μη με εκδικηθει και το Ομνιακι μου που ολο το σκαλιζω....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να βάλεις το Μανιλα?

 

Το ΟΜΝΙΑ έχει πολύ καλύτερο today ...

 

Βασικά έχω πάθει πλάκα με το ΟΜΝΙΑ! Είναι απίστευτο!

 

Να σημειώσω πως ενώ ΟΛΑ τα HTC έχουν πρόβλημα να συνδεθουν σε wifi δίκτυα cisco (λόγω drivers) , το omnia απλά δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...