Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη εχω χρησιμοποιησει garmin,tomtom,destinator σε ελλαδα και εξωτερικο το garmin στεκεται αψογα και σε σημα και σε καλυψη χαρτων (υποψιν to destinator εχει χαρτες απο ελλαδα 2/2008 και εξωτερικο τεταρτο τριμηνο 2006)

τωρα στο omnia δουλευουν ολα απροβληματιστα(αφου και με το tomtom ελυσα το προβληματακι του εχω αναφερει σε προηγουμενο ποστ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδη εχω χρησιμοποιησει garmin,tomtom,destinator σε ελλαδα και εξωτερικο το garmin στεκεται αψογα και σε σημα και σε καλυψη χαρτων (υποψιν to destinator εχει χαρτες απο ελλαδα 2/2008 και εξωτερικο τεταρτο τριμηνο 2006)

τωρα στο omnia δουλευουν ολα απροβληματιστα(αφου και με το tomtom ελυσα το προβληματακι του εχω αναφερει σε προηγουμενο ποστ)

 

hmm μαλλον πρεπει να το δοκιμασω και στο αμαξι.. ο λογος που δοκιμασα το garmin ειναι οτι εχει πολυ προσφατους χαρτες... σε σχεση με τα αλλα.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα ξενο καταστημα με αξεσουαρ για το Ομνια? (κυριως για θηκη ψαχνω..)

 

Ebay. Το μεγαλυτερο και το καλυτερο!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Λες? με 20 € ομως παίρνεις μπαταρία και επιτραπέζιο φορτιστή :O

 

για δωσμου Στεφανε την σελιδα να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

φορτιστηs οκ. μπαταρια δεν εχω ιδεα. χχμμμ λεs κι αυτεs που φορανε επανω τα δικα μαs ειναι καλυτερεs?

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το garmin γιατι μαπα το καρπουζι..

 

το ανοιγω στο μπαλκονι και μου λεει οτι ειμαι 2 τετραγωνα πιο περα ....

μπορει να το δοκιμασω και μεσα απο το αμαξι...

 

δεν πιστευω να κανω κατι λαθος...:O

 

Εχω χρησιμοποιήσει το GARMIN την έκδοση 4.10.60 με τους χαρτες autodrive 1.3 για Ελλάδα και στο εξωτερικό (κυρίως Ιταλία) για πάνω από ένα χρόνο, στο Ν95 που είχα πριν και ήταν αρκετά καλοί.

 

Ισως δεν κλείδωσες σωστά......

Link to comment
Share on other sites

φορτιστηs οκ. μπαταρια δεν εχω ιδεα. χχμμμ λεs κι αυτεs που φορανε επανω τα δικα μαs ειναι καλυτερεs?

 

Mην το ρισκάρεις για φορτιστή αυτοκινήτου μαϊμου, δεν αξίζει (έχω χαλάσει την αυθεντική μπαταρία έτσι). Η διαφορά άλλωστε με τον αυθεντικό (πάντα από ebay μιλώντας) είναι ελάχιστη. Εγώ πήρα τον αυθεντικό με 12 Ε (αντί των 20-22Ε που ζητάνε εδώ) για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Σε ό,τι αφορά την μπαταρία, επειδή χρησιμοποιώ PDA απ' το 2006 (Α701) και επειδή έχει τύχει να βάλω μπαταρία μαϊμού σε αυτό (αγορασμένη από γνωστή αλυσίδα με μπαταρίες, εδώ στην Ελλάδα), δεν μου δημιούργησε ΠΟΤΕ κανένα πρόβλημα. Και οι δείκτες υπολοίπου μπαταρίας λειτουργούσαν σωστά, αλλά και η μπαταρία ως μονάδα. Με λίγα λόγια, δεν δημιουργεί καμμία απολύτως επιπλοκή στο μηχάνημα.

 

Υ.Γ. Οποιοσδήποτε φορτιστής (είτε ταξιδίου, είτε αυτοκινήτου) για το G600, κάνει μία χαρά για το OMNIA.

Y.Γ.2 Σε ό,τι αφορά θήκες, προστατευτικές μεμβράνες οθόνης κλπ, εγώ προσωπικά επέλεξα θήκη από σιλικόνη για το μηχάνημα και μεμβράνες BRANDO (τις έχω δοκιμάσει, δεν παραμορφώνουν τα χρώματα της οθόνης, είναι πολύ ανθεκτικές και πλένονται - στο χέρι πάντα ή στους 30C για ευαίσθητα ρούχα).

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Νέκτονς, τι είναι αυτά που λες για την μπαταρία των ελληνικών Ομνια;

Εχω αναφέρει άπειρες φορές σε αυτό το φόρουμ, οτι εμένα μου κράτάει σχεδόν 4 μέρες με χαλαρή χρήση, και με σκληρή χρήση πολύ άνετα 2 μέρες. Κανένα πρόβλημα λοιπόν.

Και όλα αυτά με ανοιχτό bt.

Εχω ρυθμίσει, έτσι όμως τη διαχείριση της ενέργειας ώστε να γίνεται εξοικονόμοιση.

Αλήθεια, όσοι αναφέρουν οτι έχουν κάνει το ίδιο, τι διαχείριση ενέργειας κάνουν;

Και πόσους κύκλους φόρτισης, έχουν ολοκληρώσει;

Ας απαντήσουν πρώτα σε αυτά τα δύο ερωτήματα, και ύστερα θα δούμε αν δικαίως θίγονται που ειπώθηκε πως οι έμπειροι χρήστες δεν έχουν πρόβλημα αυτονομίας.

 

1ον ισχύς Μπαταρίας Απεν/ση Συσκευής αν δεν χρησιμοποιείται για 1 λεπτό και Απεν/ση Φωτισμού εαν δεν χρησιμοποιείται για 30 sec

2ον Κλήση Απενεργοποίηση της οθόνης LCD μετά σύνδεση κλήσης για 10 sex

3ον Λειτουργία Εξοικονόμησης ενέργειας κλικαρισμένη

4ον Today Screen μόνο το Homescreen για να βλεπω μπαταρία και διάρκεια κλήσεων

5ον Δόνηση απενεργοποιημένη

6ον στον 6ο κύκλο φόρτισης

 

Σου φτάνουν αυτά ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Mην το ρισκάρεις για φορτιστή αυτοκινήτου μαϊμου, δεν αξίζει (έχω χαλάσει την αυθεντική μπαταρία έτσι). Η διαφορά άλλωστε με τον αυθεντικό (πάντα από ebay μιλώντας) είναι ελάχιστη. Εγώ πήρα τον αυθεντικό με 12 Ε (αντί των 20-22Ε που ζητάνε εδώ) για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Σε ό,τι αφορά την μπαταρία, επειδή χρησιμοποιώ PDA απ' το 2006 (Α701) και επειδή έχει τύχει να βάλω μπαταρία μαϊμού σε αυτό (αγορασμένη από γνωστή αλυσίδα με μπαταρίες, εδώ στην Ελλάδα), δεν μου δημιούργησε ΠΟΤΕ κανένα πρόβλημα. Και οι δείκτες υπολοίπου μπαταρίας λειτουργούσαν σωστά, αλλά και η μπαταρία ως μονάδα. Με λίγα λόγια, δεν δημιουργεί καμμία απολύτως επιπλοκή στο μηχάνημα.

 

Υ.Γ. Οποιοσδήποτε φορτιστής (είτε ταξιδίου, είτε αυτοκινήτου) για το G600, κάνει μία χαρά για το OMNIA.

Y.Γ.2 Σε ό,τι αφορά θήκες, προστατευτικές μεμβράνες οθόνης κλπ, εγώ προσωπικά επέλεξα θήκη από σιλικόνη για το μηχάνημα και μεμβράνες BRANDO (τις έχω δοκιμάσει, δεν παραμορφώνουν τα χρώματα της οθόνης, είναι πολύ ανθεκτικές και πλένονται - στο χέρι πάντα ή στους 30C για ευαίσθητα ρούχα).

 

thanks Mauro !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

θελω να κανω μια ερωτηση . εχω το ε65 της νοκια και σκεφτομαι να παρω το samsung . το νοκια ομως ειχε μια λειτουργια που με εχει βολεψει αφανταστα . συγκεκριμενα οταν καποιος με καλει ακουγεται και το ονομα του στα ελληνικα

. γνωριζετε αν το samsung υποστηριζει την συγκεκριμενη λαειτουργια αναγνωσης η αν μπορει

να βρεθει καποιο προγραμματακι μεσω internet ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

θελω να κανω μια ερωτηση . εχω το ε65 της νοκια και σκεφτομαι να παρω το samsung . το νοκια ομως ειχε μια λειτουργια που με εχει βολεψει αφανταστα . συγκεκριμενα οταν καποιος με καλει ακουγεται και το ονομα του στα ελληνικα

. γνωριζετε αν το samsung υποστηριζει την συγκεκριμενη λαειτουργια αναγνωσης η αν μπορει

να βρεθει καποιο προγραμματακι μεσω internet ?

 

Δεν πρεπει να υπαρχει τιποτα τετοιο.

Μονο αν κανεις τον dj, μιξαρεις κουδουνισμα με ανομα και ορισεις διαφορετικο ηχο κλησεις σε καθε απαφη, 500 ηχους:lol::lol:

Δεν ξερω με το προγραμμα Cyberon Voice Speed Dial αν ακουγετε αυτο που εχει ηχογραφηθει για καθε επαφη οταν καλει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορεις σε παρακαλω να εισαι πιο συγκεκριμενος σ αυτο που ρωτησα με ενδιαφερει να μην χρεωνομαι καθε φορα που θα χρεισιμοποιο gps.Εχει η δεν εχει ενσωματομενο δεκτη?

 

Έχει ενσωματωμένο GPS και με υποβοήθηση ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ μέσω data που κατεβάζει συλέγοντας πληροφορίες από τις θέσεις κεραιών κινητής τηλεφωνίας. Προφανώς αν δε κατεβάζεις καθημερινά δεν παίζει σωστά το σύνολο με αποτέλεσμα να το πιάνουνε τα τρελά του και να σου ρημάζει την πλοήγηση. ΓΙα αυτό η κοινότητα αποφάσισε πλήρης ξήλωμα του extra (έτσι το ονομάζει) γιατί έτσι είναι και ποιο σταθερό το GPS του και ποιο γρήγορο μέσα στην πλοήγηση. ΤΟ μόνο που κερδίζει κανείς με το xtra είναι να λοκάρει ποιθο γρήγορα σήμα. Πράγμα που δεν καιγόμαστε. ΕΧΕΙ λοιπόν. :)

 

Ρε συ Νέκτονς, τι είναι αυτά που λες για την μπαταρία των ελληνικών Ομνια;

Εχω αναφέρει άπειρες φορές σε αυτό το φόρουμ, οτι εμένα μου κράτάει σχεδόν 4 μέρες με χαλαρή χρήση, και με σκληρή χρήση πολύ άνετα 2 μέρες. Κανένα πρόβλημα λοιπόν.

Και όλα αυτά με ανοιχτό bt.

Εχω ρυθμίσει, έτσι όμως τη διαχείριση της ενέργειας ώστε να γίνεται εξοικονόμοιση.

Αλήθεια, όσοι αναφέρουν οτι έχουν κάνει το ίδιο, τι διαχείριση ενέργειας κάνουν;

Και πόσους κύκλους φόρτισης, έχουν ολοκληρώσει;

Ας απαντήσουν πρώτα σε αυτά τα δύο ερωτήματα, και ύστερα θα δούμε αν δικαίως θίγονται που ειπώθηκε πως οι έμπειροι χρήστες δεν έχουν πρόβλημα αυτονομίας.

 

Ώπα φρένο. Και στα λημέρια μου το έχω αναφέρει και εδώ... Εκτός του θαψίματος των Ελληνικών συσκευών έχω πει επίσης ότι υπάρχουν και Ελληνικές συσκευές που ίσως καλύτερων ρυθμίσεων από καλύτερους/γνώστες χρήστες να να μην υπάρχουνε τα προβλήματα. Παρόλα αυτά ΣΙΓΟΥΡΑ η ελληνική ρομ έχει πρόβλημα στο σύνολό της ... Και η δική σου. Εγώ με χαλαρή χρήση (ομιλία μόνο έστω και αρκετή και με το 50% με ανοικ΄τη ακρόαση και καμία διαχίρειση ενέργειας παρά μόνο τον αυτόματο φωτισμό που πολύ καλά δουλεύει) περνάω 5+ μέρες. Με λίγη προσοχή παραπάνω (αλλά έμεινα από κινητό μόνο και μόνο να το μετρήσω στα μέγιστά του, με φόρτιση αργή από USB όλη την νύκτα 10+ ώρες) κράτησε 6 μέρες και 1-2 ώρες :D.. Ευτυχώς είχα φορτιστή αυτοκινητου :D

 

Λες? με 20 € ομως παίρνεις μπαταρία και επιτραπέζιο φορτιστή :O

 

Με τον επεξεργαστή και τα σπάνια εντόσθια του ομνια και με τα τόσα περί διαχήρεισης ενέργειας που έχει δε θα πρότεινα επουδενή τρίτου κατασκευασ΄τη μπαταρία γιατί ενώ μπορεί να σου δουλεέυει κανονικά για κάποιες μέρες ίσως κάποια στιγμή παραδώσει το πνεύμα και να ψάχνεσε τι μπορεί να έφταιξε.. δε θα πάρω.. :)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να υπαρχει τιποτα τετοιο.

Μονο αν κανεις τον dj, μιξαρεις κουδουνισμα με ανομα και ορισεις διαφορετικο ηχο κλησεις σε καθε απαφη, 500 ηχους:lol::lol:

Δεν ξερω με το προγραμμα Cyberon Voice Speed Dial αν ακουγετε αυτο που εχει ηχογραφηθει για καθε επαφη οταν καλει.

 

Αν δεν απατώμε υπάρχει. Είχα βάλει (μη το θεωρείτε defacto) to vito voice dialer αν θυμάμαι καλά και είχε επιλογή σε κάθε ηχογράφηση για φωνιτική κλήση να βάζεις και την ανάγνωση σε κάθε κλήση μαζί με το κουδούνισμα που έχεις επιλέξει. Δούλεψε για κάτι μέρες και μετά τάφτησε.. λόγο του ότι κάτι έψαχνα εκείνες τις μέρες δεν το ξανάβαλα.. Τώρα με το νέο firmware ϊσως να είναι και η λύση. Γιατί θυμάμαι ότι έπεζε και μάλιστα τόσο δυνατά όσο και του Ν95 που το λάτρεψα για αυτό το λόγο.

 

Και τώρα που θυμάμαι καλύτερα κάποια στιγμή έπαψε να λειτουργεί λόγο του ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟΥ vito audio notes touch που δεν έλεγε να συνεργαστεί με το dialer ;)...

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... συγνώμη αλλά η ατάκα σου "Ίσως λόγο του ότι είσαι γνώστης χρήστης και ξέρεις πως να το λειτουργείς." με θίγει και υποτιμά την νοημοσύνη μου.

Δηλαδή τι υπονοείς ... ότι όλοι όσοι έχουν πρόβλημα μπαταρίας το έχουν επειδή δεν ξέρουν να λειτουργούν το τηλέφωνο ? μπορεί να είναι το πρώτο μου κινητό με WINDOWS mobile αλλά ασχολούμε με PC Και τα "πειράζω" από τα 15 μου (12 χρόνια δηλαδή) και έχουν περάσει από τα χέρια μου άπειρα (που λέει ο λόγος) smartphones και θεωρώ ότι μπορώ να καταλάβω 3-4 πραγματάκια. Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές.

 

Δεν έχεις πρόβλημα νοημοσύνης αγαπητέ φίλε αλλά πρόβλημα υπερευαισθησίας. Δεν το είπα για να προσβάλω κανέναν. Το είπα γιατί έπιασα φίλο μου που είχε ενεργοποιήση μόνιμα το φωτισμό στο όμνιά του, καθώς επίσης και άλον φίλο που είχε εγκαταστήση ότι υπαρχει στο ιντερνέτ στο κινητό του δίχως να δουλεύουν οι μισές εφαρμογές. Το ότι δουλεύεις ΕΣΥ τα πισι 12 χρόνια δεν μου λέει κάτι. Ούτε και αναφερόμουν ξεκάθαρα σε κάποιον. Τώρα γιατί αναφέρεις περι νοημοσύνης.. άγνωστο.

 

Καλά το είσαι γνώστης και γι'αυτό έχεις μπαταρία είναι λίγο άκυρο σόρρυ. :S

 

στο θέμα μας τώρα, από τους πρώτους που πήραν το Omnia με ελληνική rom, από Πλαίσιο.

Η μπαταρία απλά άθλια.... Θα σας δώσω ένα παράδειγμα και μου λέτε την γνώμη σας.

Το αφήνω χθες το απόγευμα να φορτίσει. πάει 100%, το αποσυνδέω, και μετά από κανα 2 ώρες βάζω ξυπνητήρι, και το αφήνω στην άκρη. (Η οθόνη εννοείται οφ)

Ε μετά από 6 ώρες ύπνου, το κινητό είχε πέσει στα κόκκινα, και τώρα πάλι φορτίζει... (και όχι, δεν χτύπησε πολλές φορές το ξυπνητήρι. Για την ακρίβεια δεν χτύπησε καμμία. Ξύπνησα μόνος μου πριν απο αυτό)

 

 

Να πάω να απαιτήσω αντικατάσταση? (έχω και 2 κολλημένα Pixels, απλά είναι γωνιακά και δεν με ενοχλούν, οπότε τα κρατάω κάβα για να κάνω αλλαγή για τπτ πιο σοβαρό :P )

 

Υ.Γ. Πόσες μέρες θα μείνω χωρίς κινητό αν πάω για αλλαγή? :(

 

Τϊποτε δεν είναι άκυρο. Αλιώς ΟΛΟΙ θα είχαμε τα ομνιά μας και θα είμασταν ευτυχισμένοι δίχως προβλήματα. Σίγουρα η συσκευή σου είναι τρίτης διαλογής και να τρέξεις να την αλλάξεις.

 

Δε νομίζω ότι είναι Θέμα εμπειρίας ... δηλαδή τι διαφορετικό θα έκανε ο άπειρος ... ούτε καν θέμα Ελληνικού - Αγγλικού νομίζω είναι. Θεωρητικά το Ελληνικό έχει φάει ΜΟΝΟ μετάφραση ... δεν ξέρω.

 

Anyway, εγώ διαπίστωσα ότι όταν το φορτίζω από USB πάει μέχρι το 80% περίπου και μετά δεν ανεβαίνει ΠΟΤΕ στο 100%. Έτσι κατέληξα να το φορτίζω ΜΟΝΟ από πρίζα. Ίσως αυτή να είναι η διαφορά ...

 

Και όμως είναι θέμα Ελληνικής ρομ φίλε. Εγώ το φορτίζω από USB Και είμαι μόνιμα με 100% το πρωί. Το θέμα με την εμπειρία παρεξηγήθηκε αρκετά. Εγώ ΔΕΝ αναφερόμουν σε αυτούς που παρεξηγήθηκαν και που έχουν εμπειρία αλλά στους υπόλοιπους που ίσως το σκέφτοντε μην έχουν κάνει κάποιο λάθος να μας το πούνε να διασταωρώσουμε που είναι το πρόβλημα. ΔΕΝ είναι τυχαίο ότι ελάχιστες συσκευές ακούγονται κρούσματα μπαταρίας και αυτά με πρώιμες αγγλικές ρομ και σχεδόν όλα τα ελληνικά. ¨Εχει να κάνει καθαρά με την ρομ. Στα λημέρα μου έκανα μια δημοσκόπηση. Ξέρετε τι ανακάλυψα? Ότι όλα τα Ελληνικά τροφοδοτούντε οι cpu τους μόνιμα μέχρι και το 20-30% υπολοίπου μπαταρίας με πάνω από 4.2 volts! Το δικό μου (DZHH3) με το που παίσει στο 70-60% η τροφοδοσία πέφτει στο 3.4-3.6 volts έως ότου αδειάσει. Ξέρετε τι σημαίνει αυτό?

 

Α, δεν διαβάζεις όλα τα posts.. Τουλάχιστον ο 2ος μπορείς να πεις (είμαι και εγώ). Προσωπικά, το φορτίζω ΠΑΝΤΑ με τον φορτιστή και η αυτονομία είναι (χρήση τηλεφώνου περίπου 30' με BlueTooth, μηνύματα και σχεδόν μηδενική χρήση GPS) περίπου 3 παρα κάτι μέρες (εννοείται πως το έχω ανοιχτό και το βράδυ).

 

Μα είναι δυνατόν να διαβάζω όλα τα ποστς ?:cry:

 

Τις έχω κάνει (ευχαριστώ πάντως που το σκέφτηκες). Πάντως, όσο και να το ψάχνω, επιλογή "Μεγάφωνο" ΔΕΝ βλέπω ! Κατά τη διάρκεια της κλήσης βλέπω το γνωστό παραθυράκι κάτω κάτω που έχει ως εξής : Πάνω δεξιά ένα σήμα με έναν στόχο (που έχει μία λοξή γραμμή - σαν απαγορευτικό -, μάλλον δηλ. ότι δεν χρησιμοποιείται), το σήμα του BlueTooth, ακριβώς κάτω όνομα και τηλέφωνο αυτού που μου κάνει την κλήση και τέλος, κάτω - κάτω τις δύο επιλογές "Απάντηση" και "απόρριψη" (ή κάπως έτσι το 2ο - δεν θυμάμαι ακριβώς). Που ακριβώς είναι ρε σεις παιδιά ;;;; Θα τρελαθώ !

 

Υ.Γ. Εννοείται ότι είτε με ενεργοποιημένο, είτε με απενεργοποιημένο BT, εξακολουθώ να ΜΗΝ βλέπω την επιλογή "Μεγάφωνο".

 

Το μύνημά σου φίλε ΔΙΧΩ΅ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ να το διαβάσουνε τα παραπάνω παιδιά που θίχθηκαν στο θέμα της εμπειρίας. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΑΝ Η ΡΟΜ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ είναι κάτι πραγματικά καινούργιο ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ δεν έχει δεί ΠΡΟΣΕΞΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ και θα δείς ότι ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕΓΑΦΩΝΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΛΗΣΗΣ. 6 κουτάκια έχει στην κάτω μεριά. ΤΟ πρώτο ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ έχει επιλογή για ανοικτή ακρόαση. Τώρα τι να πω. Στις ελληνικές συσκευές δεν ισχύει ?:wacko:

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να διαβάζω όλα τα ποστς ?:cry:

 

Γιατι δηλαδη δεν ειναι δυνατον; Εμεις που κατσαμε και βγαλαμε τα ματια μας, πως μπορεσαμε; Εξαλλου πολλα ειναι επαναληψεις, αρα μισο διαβασμα. Αλλο αν μερικοι βαριουνται. Τοτε επρεπε να βαριουνται και ολοι οσοι δινουν απαντησεις. Να δω τοτε. Καθονται να διαβασουν ή οχι;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δηλαδη δεν ειναι δυνατον; Εμεις που κατσαμε και βγαλαμε τα ματια μας, πως μπορεσαμε; Εξαλλου πολλα ειναι επαναληψεις, αρα μισο διαβασμα. Αλλο αν μερικοι βαριουνται. Τοτε επρεπε να βαριουνται και ολοι οσοι δινουν απαντησεις. Να δω τοτε. Καθονται να διαβασουν ή οχι;

 

 

Ρε μεγάλε.. αναφέρω και ότι έχω και δικό μου φόρουμ. Ότι μπορώ κάνω. και δεν είναι μόνο αυτό.. Μη πείτε ότι διαφημίζω :P δες εδώ τι ιδρώτα χύνω.. τουλάχιστον όσοι με ξέρουνε κατανόησαν το λεγόμενό μου :)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε.. αναφέρω και ότι έχω και δικό μου φόρουμ. Ότι μπορώ κάνω. και δεν είναι μόνο αυτό.. Μη πείτε ότι διαφημίζω :P δες εδώ τι ιδρώτα χύνω.. τουλάχιστον όσοι με ξέρουνε κατανόησαν το λεγόμενό μου :)

 

Και παλι δεν εχει να κανει το οτι εχεις φορουμ. Και εγω ειμαι σε διαφορα φορουμ, με τριπλασιες σελιδες και ποστ, και σε καποια ειμαι και μοντ, αλλα τα εχω διαβασει ολα και εχω και πολυ καλη συμμετοχη. Ειναι να το θελει κανεις να κανει αυτον τον κοπο...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. καταφερα και γρατζουνισα το ΟΜΝΙΑ ακομα δεν το πηρα απο την πανω πλευρα. γνωριζει κανεις αν αλλαζει η προσοψη??? ποσο κοστιζει και που μπορει να γινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. καταφερα και γρατζουνισα το ΟΜΝΙΑ ακομα δεν το πηρα απο την πανω πλευρα. γνωριζει κανεις αν αλλαζει η προσοψη??? ποσο κοστιζει και που μπορει να γινει αυτο?

 

Αουτς... Πως εγινε αυτο; Δεν του ειχες παρει προστατευτικο;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

screen protector εννοεις? οχι ακομα, αλλα δεν γρατζουνιστικε η οθονη του, ευτυχως! μονο το εξωτερικο περιβλημα γυρω απο την οθονη. απο κατι κλειδια που ειχα μεσα στο τσανατκι μου! γκαντεμια.
Link to comment
Share on other sites

screen protector εννοεις? οχι ακομα, αλλα δεν γρατζουνιστικε η οθονη του, ευτυχως! μονο το εξωτερικο περιβλημα γυρω απο την οθονη. απο κατι κλειδια που ειχα μεσα στο τσανατκι μου! γκαντεμια.

Σε αυτες τις συσκευες δυσκολα αλλαζουν οι προσοψεις. Παρε την αντιπροσωπεια να ρωτησεις ομως να σου πουν.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλως τα βρηκαμε.. ανακαλυψα stucked pixel και στο 2ο ομνια.

Αφου λοιπον ειναι το 2ο ομνια που μου βγαζει προβληματικο πιξελ και συμφωνα με αυτα που διαβαζω στο εξωτερικο, ειναι πολυ συχνο το φαινομενο.

Το καλο ειναι οτι δε φαινεται καθολου σε οποιαδηποτε οθονη, παρα μονο κατα το κλεισιμο της συσκευης που μαυριζει για λιγα δευτερολεπτα η οθονη με τον φωτισμο αναμενο, η στην καμερα με καλυμενο τον φακο ωστε να δειχνει μαυρο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...