Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη ειχα προβλημα με το tomtom στο omnia δοκιμασα διαφορες λυσεις (με εξωτερικο gps ολα δουλευουν ρολοι) και τελικα κατεληξα οτι το tomtom "μπερδευεται" με τη θυρα του (εσωτερικου) gps με αποτελεσμα να κολαει

-η λυση που δουλεψε σε μενα ειναι η εξης

βαζετε το gps gate κι ακολουθειτε τις οδηγιες εδω:

 

http://www.youtube.com/watch?v=HiVP9aNO7t8

 

αφου δειτε οτι δουλευουν ολα τα προγραμματα πλοηγησης βγαλτε το gps gate (ή μην το ανοιξετε)καντε soft reset και ως δια μαγειας το tomtom δουλευει αψογα χωρις τη χρηση του gps gate

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδη ειχα προβλημα με το tomtom στο omnia δοκιμασα διαφορες λυσεις (με εξωτερικο gps ολα δουλευουν ρολοι) και τελικα κατεληξα οτι το tomtom "μπερδευεται" με τη θυρα του (εσωτερικου) gps με αποτελεσμα να κολαει

-η λυση που δουλεψε σε μενα ειναι η εξης

βαζετε το gps gate κι ακολουθειτε τις οδηγιες εδω:

 

http://www.youtube.com/watch?v=HiVP9aNO7t8

 

αφου δειτε οτι δουλευουν ολα τα προγραμματα πλοηγησης βγαλτε το gps gate (ή μην το ανοιξετε)καντε soft reset και ως δια μαγειας το tomtom δουλευει αψογα χωρις τη χρηση του gps gate

 

το tom tom σε σχεση με τα αλλα destinator,i-go,garmin αξιζει..??

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε καταργηση προγραμματων κανε καταργηση και ξαναβαλτο να δεις αν παιζει (εκτος και αν απο τη φορα που δουλευε μεχρι τη φορα που σταματησε εβαλες ή εβγαλες κανα προγραμμα )

καντο και βλεπουμε

το βγαλα το εβαλα τιποτα ,το μονο που προσθεσα ενδιαμεσα ηταν το spb sell

Link to comment
Share on other sites

το βγαλα το εβαλα τιποτα ,το μονο που προσθεσα ενδιαμεσα ηταν το spb sell

 

αλλα απο οτι διαβασα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=385227&page=63 ειναι γενικοτερο το προβλημα απο το youtube

Link to comment
Share on other sites

το βγαλα το εβαλα τιποτα ,το μονο που προσθεσα ενδιαμεσα ηταν το spb sell

 

περιεργο εγω δεν εχω προβλημα και τα εχω και τα δυο

δεν βγαζεις το spb και να ξαναδοκιμασεις ?

Link to comment
Share on other sites

το tom tom σε σχεση με τα αλλα destinator,i-go,garmin αξιζει..??

 

για τηνελλαδα(ακομη ) δεν εχει καλη καλυψη αρα τα αλλα ειναι καλυτερα αλλα για εξωτερικο ειναι best seller

Link to comment
Share on other sites

TOTAL...http://rapidshare.com/files/158067141/Total_Video_Converter_v3.12.080307.rar για μετατροπη ταινιων στο ομνια
Link to comment
Share on other sites

Paidia mipws 3erei kaneis ti mporw na kanw gia na xana egkatastiso ena programma pou esbisa mesa sto programm files...to opoio legetai nero player an den kanw la8os???xwris auto to programma den mporei to kinito na paixei kanena mp3.an gnwrizei kaneis ti kanw kai pou brisko ti as mou pei !!!
Link to comment
Share on other sites

περιεργο εγω δεν εχω προβλημα και τα εχω και τα δυο

δεν βγαζεις το spb και να ξαναδοκιμασεις ?

 

Fixed this now youtubeplay v1.0.0.9 updated 27/10/08, changes:

 

Fix - "Failed to get security cookie" message, this was caused by YouTube changes. I have now entirely changed the way this bit works so that it is more like the flash player and should be a bit more resiliant to changes http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=385227

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, HELP !!!

 

Είμαι λίγο άσχετος με windows mobile, δεν είχα ποτέ αλλωστε και ενώ προσπαθώ να φορτώσω ορισμένα προγράμματα, ακολουθώ τις οδηγίες που μου δίνουν στο omniacs.gr και δεν τα καταφέρνω...

 

Κολλάω στο εξής : Ενώ τα ξεζιπάρω, δεν μου τα βγάζει ως αρχεία .cab αλλά ως .177 ή .000 ή .123

 

Τι κάνω λάθος ???

 

Είμαι λίγο :confused:

 

Μόνο τα .exe μπορώ να φορτώσω μέσω pc. Επίσης το προγραμματάκι "cab via active sync " δεν μπορώ να τα λειτουργήσω εφόσον μου τα βγάζει .000 .167 .342

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, HELP !!!

 

Είμαι λίγο άσχετος με windows mobile, δεν είχα ποτέ αλλωστε και ενώ προσπαθώ να φορτώσω ορισμένα προγράμματα, ακολουθώ τις οδηγίες που μου δίνουν στο omniacs.gr και δεν τα καταφέρνω...

 

Κολλάω στο εξής : Ενώ τα ξεζιπάρω, δεν μου τα βγάζει ως αρχεία .cab αλλά ως .177 ή .000 ή .123

 

Τι κάνω λάθος ???

 

Είμαι λίγο :confused:

βαλτα κατευθειαν στην αποθηκη μου και κανε εγκατασταση απο εκει(my storage)μην ξεζηπαρειs τα αρχεια cab

Link to comment
Share on other sites

επισης τα branded απο την Βονταφον δεν εχουν μενου Βονταφον,ε? κανονικα με TouchWiz δεν ειναι??(απλα εχουν το logo της Βονταφον..)
Link to comment
Share on other sites

Hello people,

 

τελικά δεν έχω καταφέρει το Audio Notes Touch version 1.02, να το κάνω να ηχογραφεί ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ τις κλήσεις. Το έχω στο αυτόματο αλλά άλλες φορές γράφει π.χ. 10'', άλλες 13, άλλες 6 και ούτω κάθε εξής.

 

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις οι περισσοτεροι τι ΡΟΜ εχετε? official η οχι??????

ευχαριστω :)

 

εγώ τις έχω περάσει όλες,απορώ πως δεν κάηκε ακόμα!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

εγώ τις έχω περάσει όλες,απορώ πως δεν κάηκε ακόμα!!!!

 

:)

 

αρα αδικως ανησυχω και καθομαι με το γερμανικο (για λογους εγγυησης) ενω καιγομαι να βαλω αγγλικο!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ερώτησις :

 

Γνωρίζει κανείς πως μπορω να ενεργοποιήσω το φωτεινό LED έτσι που να συνεχίζει να αναβοσβήνει και ΑΦΟΥ κλείσει (λόγω power saving) το κινητό ; Εξυπακουεται πως στο "μηνύματα - ειδοποιήσεις" (έχω το ελληνικό, δεν ξερω πως μεταφράζεται αυτό στα αγγλικά WM) έχω βάλει "απεριόριστο" (σε χρονική διάρκεια) και στα SMS-MMS και στις κλήσεις ! Mε λίγα λόγια, θέλω να κοιτάζω μόνο το ενδεικτικό LED - χωρίς να το βγάζω απ' τη θήκη και να το ανοίγω - και να βλέπω αν και πότε, υπάρχει κάτι νέο σε κλήσεις - SMS - MMS.

 

Ευχαριστώ !

 

Υ.Γ. Επίσης, απ' ό,τι κατάλαβα, ανοιχτή ακρόαση δεν έχουμε, έτσι ;

Link to comment
Share on other sites

προς septic

αν θυμαμαι καλα έχεις εγκαταστησει το garmin.

μπορεις να μου πεις αν χρειαζεται καποιο ιδιαιτερο skin, και που θα τοβρω?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

ναι το ειχα φορτωσει αλλα επαιξε μονο του χωρις ιδιαιτερο σκιν.. απλα ειχα βαλει 1.5 Gb xartes και εκανε πολυ ωρα υπολογισμο διαδρομης και το εσβησα.. αλλα μπορει να το ξανα βαλω καποια στιγμη..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ερώτησις :

 

Γνωρίζει κανείς πως μπορω να ενεργοποιήσω το φωτεινό LED έτσι που να συνεχίζει να αναβοσβήνει και ΑΦΟΥ κλείσει (λόγω power saving) το κινητό ; Εξυπακουεται πως στο "μηνύματα - ειδοποιήσεις" (έχω το ελληνικό, δεν ξερω πως μεταφράζεται αυτό στα αγγλικά WM) έχω βάλει "απεριόριστο" (σε χρονική διάρκεια) και στα SMS-MMS και στις κλήσεις ! Mε λίγα λόγια, θέλω να κοιτάζω μόνο το ενδεικτικό LED - χωρίς να το βγάζω απ' τη θήκη και να το ανοίγω - και να βλέπω αν και πότε, υπάρχει κάτι νέο σε κλήσεις - SMS - MMS.

 

Ευχαριστώ !

 

Υ.Γ. Επίσης, απ' ό,τι κατάλαβα, ανοιχτή ακρόαση δεν έχουμε, έτσι ;

ανοιχτη ακροαση εχει κανονικα.οταν κανεις η δεχεσαι μια κληση υπαρχει κουμπι πανω στην οθονη που λεει ''μεγαφωνο''.το πατας και ακους απο το ηχειο.

Link to comment
Share on other sites

Hello people,

 

τελικά δεν έχω καταφέρει το Audio Notes Touch version 1.02, να το κάνω να ηχογραφεί ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ τις κλήσεις. Το έχω στο αυτόματο αλλά άλλες φορές γράφει π.χ. 10'', άλλες 13, άλλες 6 και ούτω κάθε εξής.

 

Καμία ιδέα?

ναι ρε ****το.και εχω το ιδιο προβλημα εχω.κατα τ αλλα φοβερο προγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειχα φορτωσει αλλα επαιξε μονο του χωρις ιδιαιτερο σκιν.. απλα ειχα βαλει 1.5 Gb xartes και εκανε πολυ ωρα υπολογισμο διαδρομης και το εσβησα.. αλλα μπορει να το ξανα βαλω καποια στιγμη..

 

Σ ευχαριστω για την απάντηση...

 

Και εγώ το σκέφτομαι...βγήκε και καινούριος χάρτης όλης της ευρώπης (NT 2009 V11)στο γνωστό μαγαζι, αλλά είναι πάνω από 2 giga..

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απάντηση...

 

Και εγώ το σκέφτομαι...βγήκε και καινούριος χάρτης όλης της ευρώπης (NT 2009 V11)στο γνωστό μαγαζι, αλλά είναι πάνω από 2 giga..

 

ειχα φορτωσει

ντ 2009 v11 αλλα δεν μου εκανε ζοομ ελλαδα...

 

και μετα εβαλα και αυτοηελλας 1.5, αναβησο και θαλασσα 3σε1 αλλα δεν μου εκανε δρομολογηση

 

βρηκε καινουργιο ν5.0.20... γιατι την αλλα φορα ειχα μονο το ν5.0.10.

θα δοκιμασω το ν5.0.0.20 μονο με τους ελληνικους..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω πολλά για τη μπαταρία και κυρίως των Ελληνικών Samsung, να αναφέρω ότι το δικό μου ΔΕ μοιάζει να έχει πρόβλημα ... Έχω μονίμως ανοικτό το Bluetooth και το WiFi, μιλάω περίπου 60 mins την ημέρα, πάντα με Bluetooth ακουστικό και δουλεύω περίπου 15 mins το WiFi ... Τελικά το Samsung μου κρατάει 2 full εικοσιτετράωρα και ένα δωδεκάωρο ... δηλαδή το φορτίζω κάθε τρίτη ημέρα, το βράδυ. Επίσης να αναφέρω ότι το τηλέφωνο παραμένει ανοικτό και κατά τη διάρκεια της νύχτας ... και επειδή είναι πολύ καινούριο, είναι συνεχώς στα χέρια μου ...

 

Δεν ξέρω πως το βλέπεται, αλλά εγώ από την εμπειρία που έχω από τα PPCs μέχρι τώρα, δεν έχω δει μεγαλύτερη αυτονομία ...

 

Ξέρω ότι μάλλον σας μπέρδεψα περισσότερο, αλλά ... έπρεπε να το πω !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...