Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μου βρισκει τιποτα για share στο resco explorer....

υπαρχει καπου οδηγος για να μη σε ταλαιπωρω?δεν νομιζω να το εχω συναντησει ποτε στο thread,το παρακολουθω απο την αρχη

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οριστε και ενα freeware game σε στυλ space invaders... invasion
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

δεν μου βρισκει τιποτα για share στο resco explorer....

υπαρχει καπου οδηγος για να μη σε ταλαιπωρω?δεν νομιζω να το εχω συναντησει ποτε στο thread,το παρακολουθω απο την αρχη

 

μα στο είπα ξεκάθαρα,πρέπει στο pc σου να κάνεις share τον δίσκο,επίσης να εχεις στο pc τον user με password και τότε μονο θα τον δεις με τον resco

Link to comment
Share on other sites

μα στο είπα ξεκάθαρα,πρέπει στο pc σου να κάνεις share τον δίσκο,επίσης να εχεις στο pc τον user με password και τότε μονο θα τον δεις με τον resco

 

ok thanks εχω επιτρεψει προσβαση απο το pc αλλα θα κανω δοκιμες, μαλλον θα εχω κανει κατι λαθος

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω. αρα πρεπει να κινηθω προς την αγορα του αγγλικου..

 

απλα σε ρωτησα γιατι αν θυμαμαι καλα ειχε ειπωθει μεσα στο φορουμ καποτε οτι ασχετως τι γλωσσα ειχε το κινητο αμα βαλεις αλλης γλωσσας ΡΟΜ αλλα επισημη εισαι ΟΚ..

 

ειχα παρει τηλ. στη samsung και μου ειπαν οτι η εγγυηση ισχυει αν εχω ελληνικη ρομ (ελληνικη ειχε οταν το αγορασα) ενω με αλλη γλωσσα χανω την εγγυηση

-περιμενω να βγει ελληνικη ρομ για να δοκιμασω αγγλικη με ασφαλεια επιστροφης

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει τηλ. στη samsung και μου ειπαν οτι η εγγυηση ισχυει αν εχω ελληνικη ρομ (ελληνικη ειχε οταν το αγορασα) ενω με αλλη γλωσσα χανω την εγγυηση

-περιμενω να βγει ελληνικη ρομ για να δοκιμασω αγγλικη με ασφαλεια επιστροφης

εννοεις ελληνικη αλλα επισημη διοτι αμα ειναι ανεπισημη τοτε οπως κ να χει χανεις την εγγυηση. αν κανω λαθος διορθωσε με

 

:)

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα για την γιορτη σου.χαλαρωσε λιγο με το ομνια δεν εχει κανενα προβλημα.μην το παρατηρειs τοσο πολυ:p.δεν εχει τιποτα το σημα.κανονικα δεν μιλαs?σου παρουσιαζει διακοπεs στην ληψη?

 

ναι έχω κάτι ψιλοδιακοπές στη λήψη στιγμιαίες ... δηλαδή εκεί που μου λές "Πήγα στην ομόνοια το πρωί" εγώ παίζει να ακούσω "Πήγα στ μονοια το πρωί" αλλά όταν συμβαίνει αυτό έχω 1 γραμμή για σήμα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση...

ο γερμανος τωρα αρχιζει την διαφημιση του ομνια?

και μεταξυ μας, πολυ μ....ια ειναι!!

 

και τωρα στο προβλημα μου,

περιμενω να μου φερει η speedex απο την τριτη ενα δεμα με (2 16αρια ομνια) και λογο απεργιας τριτης και τεταρτης πηρα να μαθω ποτε θα το παραλαβω και μου λενε οτι εχει χαθει το δεμα και μεχρι να φτασει στα κεντρικα δεν μπορουν να κανουν τιποτα. εγω τι μπορω να κανω για να τους κοψω τα οπισθια τους?

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται χρησιμοποιει λιγοτερους πορους απο το συστημα, η μονη διαφορα που βρηκα ειναι οτι στον καιρο δεν δειχνει την οθονη με τον καιρο της ημερας παρα μονο την 5νθημερη προβλεψη, προτεινω να πατησεις cancel

 

Απο μπαταρια δεν ειχες προβλημα; Γιατι εμενα την εριξε αποτομα. Ενω μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα, απο τη στιγμη που εβαλα το release 3 πεφτει πολυ γρηγορα. Το αντιμετωπισες αυτο εσυ;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ενω μεχρι τωρα, τα αρχεια .zip τα ανοιγε το κινητο, τωρα αρνειται. Σα να μην εχει την εφαρμογη. Υπαρχει καποια λυση;

Ευχαριστω!

 

Edit:

Βρηκα αυτο το προγραμμα που ειναι αρκετα καλο, αν και ειναι για htc. Αν υπαρχει και για omnia, με χαρα να το βαλω.

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-htc-zip.html

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ενω μεχρι τωρα, τα αρχεια .zip τα ανοιγε το κινητο, τωρα αρνειται. Σα να μην εχει την εφαρμογη. Υπαρχει καποια λυση;

Ευχαριστω!

 

Edit:

Βρηκα αυτο το προγραμμα που ειναι αρκετα καλο, αν και ειναι για htc. Αν υπαρχει και για omnia, με χαρα να το βαλω.

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-htc-zip.html

 

Βρες το αρχειο με resco explorer και ανοιξε το, αν δεν τον εχεις να τον βαλεις.

 

Δοκιμασες να κανεις εγκατασταση και δεν σου δουλεψε?

Κατεβασε το και τρεξτο, 99% να δουλευει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρες το αρχειο με resco explorer και ανοιξε το, αν δεν τον εχεις να τον βαλεις.

 

Δοκιμασες να κανεις εγκατασταση και δεν σου δουλεψε?

Κατεβασε το και τρεξτο, 99% να δουλευει.

 

Με file explorer το εκανα. Και μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα. Αν και εχω μια υποψια πως δεν το γλιτωνω το hard reset...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Με file explorer το εκανα. Και μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα. Αν και εχω μια υποψια πως δεν το γλιτωνω το hard reset...

 

Το αρχειο ανοιγει στο pc? δοκιμασες επανεγκατασταση του resco?

Αν εχεις μονο αυτο το προβλημα ψαξτο πριν πας για hard reset, εκτος αν σου αρεσει η διαδικασια.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. σημερα παρατηρησα την οθωνη οταν ειναι σε μαυρο φοντο εχει ενα καμενο πιξελ σε σημειο το οποιο δεν με ενοχλει βεβαια και τοσο. τι να κανω λετε να το παω για αλλαγη; ειναι μεσα στο 7ημερο που τα αλλαξουν . το πηρα απο γερμανο. η γνωμη σας θα μου φανει πολυ χρησιμη.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση...

ο γερμανος τωρα αρχιζει την διαφημιση του ομνια?

και μεταξυ μας, πολυ μ....ια ειναι!!

 

και τωρα στο προβλημα μου,

περιμενω να μου φερει η speedex απο την τριτη ενα δεμα με (2 16αρια ομνια) και λογο απεργιας τριτης και τεταρτης πηρα να μαθω ποτε θα το παραλαβω και μου λενε οτι εχει χαθει το δεμα και μεχρι να φτασει στα κεντρικα δεν μπορουν να κανουν τιποτα. εγω τι μπορω να κανω για να τους κοψω τα οπισθια τους?

εχει και garmin χαρτες πανω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μένα!

Εγώ το παρέλαβα προ 2 ημερων και ακόμη δεν ξέρω πως να γυρισω την οθόνη σε οριζόντια θεση! Τι πρέπει να κάνω; Διαβάζω μια ώρα και κάτι τόσο απλό δεν το έχω βρει. Πολύ κωλοmenu παντως!!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο ανοιγει στο pc? δοκιμασες επανεγκατασταση του resco?

Αν εχεις μονο αυτο το προβλημα ψαξτο πριν πας για hard reset, εκτος αν σου αρεσει η διαδικασια.

 

Δεν το ειχα το resco, αλλα τωρα το εβαλα και το ανοιγει μια χαρα.

Το hard reset θα το κανω γιατι απο τη στιγμη που εβαλα το release 3.1 η μπαταρια καταναλωνεται κατακορυφα. Μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα. Και επειδη δεν το πειραζω πολυ, ξερω πως απο τη στιγμη που το εβαλα ειχα το προβλημα. Για την ωρα εβαλα το 3.0 ξανα και θα δω πως θα συμπεριφερθει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μένα!

Εγώ το παρέλαβα προ 2 ημερων και ακόμη δεν ξέρω πως να γυρισω την οθόνη σε οριζόντια θεση! Τι πρέπει να κάνω; Διαβάζω μια ώρα και κάτι τόσο απλό δεν το έχω βρει. Πολύ κωλοmenu παντως!!

 

Ισως αν εμπαινες στο μενου και εβρισκες την περιστροφη, και το γυριζες;

Και μετα με ενα προγραμμα να εβαζες ενα κουμπακι να κανει αυτη τη δουλεια αντι να γινεται αυτοματα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ισως αν εμπαινες στο μενου και εβρισκες την περιστροφη, και το γυριζες;

Και μετα με ενα προγραμμα να εβαζες ενα κουμπακι να κανει αυτη τη δουλεια αντι να γινεται αυτοματα;

I Love That Forum!!!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο εχθες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. λιγο πριν τελειωσει η μπαταρια το τηλεφωνο μου 'εκλεισε' βγηκε δηλαδη εκτοσ δικτυου, εμφανιζοντας ενα 'χ' στο σημα της κεραιας. μετα απο καποια λεπτα εκλεισε εντελως. το φορτισα και δοκιμασα να το ανοιξω ξανα. μου ζητησε το ΡΙΝ το εβαλα και μετα μου εβγαλε μυνημα να ενεργοποιησω το τηλεφωνο (?). πατησα με το πενακι πανω στο σημα της κεραιας στο πανω τμημα της οθονης, και με ρωταει αν θελω να ενεργοποιησω το τηλεφων. παταω 'ναι' και περιμενω. επανελαβα πολλες φορες αλλα το αποτελεσμα το ιδιο. το τηλεφωνο δεν 'ενεργοποιηται'! αν μπορει καποιος να μου δωσει λυση η εχει αντιμετωπισει το ιδιο θεμα ευχαριστως να τον ακουσω.
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την μπαταρια.. με χρηση αρκετων μυνηματων (με την επιλογη δονησης) , χρηση 20-30min bluetooth και με δοκιμες σε αλλαγη μερικων 8εματων ειναι φυσιολογικο να πεσει η μπαταρια λιγο κατω απο τη μεση απο πληρη φορτιση??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο εχθες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. λιγο πριν τελειωσει η μπαταρια το τηλεφωνο μου 'εκλεισε' βγηκε δηλαδη εκτοσ δικτυου, εμφανιζοντας ενα 'χ' στο σημα της κεραιας. μετα απο καποια λεπτα εκλεισε εντελως. το φορτισα και δοκιμασα να το ανοιξω ξανα. μου ζητησε το ΡΙΝ το εβαλα και μετα μου εβγαλε μυνημα να ενεργοποιησω το τηλεφωνο (?). πατησα με το πενακι πανω στο σημα της κεραιας στο πανω τμημα της οθονης, και με ρωταει αν θελω να ενεργοποιησω το τηλεφων. παταω 'ναι' και περιμενω. επανελαβα πολλες φορες αλλα το αποτελεσμα το ιδιο. το τηλεφωνο δεν 'ενεργοποιηται'! αν μπορει καποιος να μου δωσει λυση η εχει αντιμετωπισει το ιδιο θεμα ευχαριστως να τον ακουσω.

 

Εχεις το spb εγκαταστησει;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις το spb εγκαταστησει;

 

το ειχα πριν μερες αλλα το εχω απεγκαταστησει. εχει να κανει κατι αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια δεν ειχες προβλημα; Γιατι εμενα την εριξε αποτομα. Ενω μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα, απο τη στιγμη που εβαλα το release 3 πεφτει πολυ γρηγορα. Το αντιμετωπισες αυτο εσυ;

 

αν αναφερεσε στο σκιν του ιταλου εχει το ν3 και τωρα στο ν3.1 εχει και low power profile, και μετα τα δυο κανενα προβλημα με μπαταρια.. μαλλον κατι αλλο τρεχεις και σου τρωει τα resources..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...