Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας..μου ηρθε σημερα το omnia απο το pda4u uk version..Λοιπον ειναι κλειδωμενο η μου φαινεται?gps εχει το google maps?μυνηματα δεν μπορω να στειλω..βαζω μεσα mp3 αρχεια και μου λεει οτι δεν εχω μνημη..υποτιθεται ειναι 8G..

κατι ακομα πως μπορω να βαλω δικα μου mp3 σαν ηχο κλησης.?εχει καποια επιλογη να αλλαξω γλωσσα?παρακαλω καποιος να μου λησει τις αποριες..

 

τι εννοείς

1.δεν στέλνεις μηνύματά,τι λάθος σου δείχνει το κινητό.

2.τι εννοείς κλειδωμένο επακριβώς

 

τώρα για χάρτες by default έχει το Google maps,άλλα μπορείς να βάλεις το destinator και με το νέο skin που υποστηρίζετε από το omnia πλέον.

για να αλλάξεις γλώσσα δεν μπορείς αν ρωτάς στο face των windows άλλα μπορείς να βάλεις ελληνικό πληκτρολόγιο.

ήχο κλήσης μπορείς να πατήσεις πάνω στο mp3 παρατεταμένα και στις επιλογές στο παραθυράκι που θα ανοίξει θα επιλέξεις use as ring tone

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με μια πρώτη δοκιμή το gps ειναι απιστευτο, βρηκε σε google maps το σημειο που ημουν και τις ρυθμισεις vodafone gprs αυτοματα, το destinator 7 βρηκε σημα σε 2 λεπτά απο το μπαλκονι!!! Με το skin papoulis240x400 παίζει τέλεια
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

και αν του βάλετε και το GpsGatePPC και χειροκίνητα επιλέξετε την Gate 3 ,το πρόγραμμα θα δουλεύει στο backround και θα πιάνετε δορυφόρους και στο υπνοδωμάτιο!!!!! τρομερό πρόγραμμα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πλεον ειστε αρκετοι αυτοι που το εχετε παρει, ποσταρετε και καμια φωτογραφια που εχετε τραβηξει με την καμερα του. Να δουμε τι ψαρια πιανει!:lol:
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου λεει συνεχεια οτι δεν εχω μνημη εχω τρελαθει πως γινεται αυτο?μηπως εχω κανει κατι λαθος..και πως αλλαζεις το πληκτρολογιο στα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου λεει συνεχεια οτι δεν εχω μνημη εχω τρελαθει πως γινεται αυτο?μηπως εχω κανει κατι λαθος..και πως αλλαζεις το πληκτρολογιο στα ελληνικα?

 

λοιπόν πήγαινε στο system > hard reset και κανε φορματ την μνήμη (καλό είναι να κανείς όλο το τηλέφωνο φορματ και μετά δες ξανά αν μπορείς να δεις την My Μemory.

ελληνικά βάλε το resco keyboard (αν δεν μπορείς να τ ο βρεις ολόκληρο πες μου...)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

χμ,τι είδους μνήμη σου λέει ότι δεν έχεις?

έχεις εγκαταστήσει προγράμματα και αν ναι που στην συσκευή και όχι στην 8 gb μνήμη φαντάζομαι ?

Link to comment
Share on other sites

να πατησω το reset?και στα δυο?

 

ναι και απάντησε μου και αυτό που σε ρώτησα πριν.

Link to comment
Share on other sites

έχεις εγκαταστήσει προγράμματα και αν ναι που και πόσα προγράμματα!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου λεει συνεχεια οτι δεν εχω μνημη εχω τρελαθει πως γινεται αυτο?μηπως εχω κανει κατι λαθος..και πως αλλαζεις το πληκτρολογιο στα ελληνικα?

Προφανως βάζεις μουσική στη μνημη της συσκευής, κανε cut οτι εγραψες και paste

εκει που λεει my storage εκει ειναι τα 8GB,οσο για το ελληνικο πληκτρολογιο αν θες πες μου να στο στειλω με mail

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει διπλα μια επιλογη που λεει storage card not install ειναι η καρτα μνημης η πρεπει να κανω κατι?σορρυ παιδια για τις πολλες ερωτησεις αλλα το κουτι ουτε το manual den exei
Link to comment
Share on other sites

paidia na rotiso,ego ama to paro to thelo pio poli gia na balo to destinator 7,

tha douleuei kl mipos tha kolaei?

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

paidia na rotiso,ego ama to paro to thelo pio poli gia na balo to destinator 7,

tha douleuei kl mipos tha kolaei?

 

δουλεύει άψογα,αν πας λιγες σελιδες πιο πίσω θα βρεις και link για skin 240χ400

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Με μια πρώτη δοκιμή το gps ειναι απιστευτο, βρηκε σε google maps το σημειο που ημουν και τις ρυθμισεις vodafone gprs αυτοματα, το destinator 7 βρηκε σημα σε 2 λεπτά απο το μπαλκονι!!! Με το skin papoulis240x400 παίζει τέλεια

 

Όλες οι ενδείξεις στη θέση τους και όχι στη μέση της οθόνης;:blink:

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λες... νομίζω οτι είναι το πιο μικρο slim pda με 3.2 οθόνη ...

για pda 3.2' όμως η λέξη μεγαλούτσικο :shock: για το συγκεκριμένο απλά είναι προσβολή....

 

φιλικα παντα..:hunter:

 

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=1336&id2=1385&id3=1445&id4=1446&id5=1328&id6=1039&id7=1276&id8=1329&id9=1330&id10=734&id11=1095&id12=895&id13=822

εκτος απο το nokia 5800 Symbian. τα αλλα απλος θελουνε βαλιτσα...

 

απλα δεν ειμαι εξικοιωμενος να κραταω το κινητο μου και το pda μου μαζι. Και βεβαια ειναι το πιο μικρο pda που εχω δει αλλα για κινητο προσωπικα μου ειναι λιγο μεγαλυτερο αποτι περιμενα.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, κιόλας ρε φιλέ αλλά πες μου ένα καλό λόγο (τιμή) για να το πάρω από εσένα και να μην το πάρω από το expansys?:p

 

εκτος οτι γλιτωνεις 30 euria δεν περιμενεις 3 - 4 μερες να ερθει, δεν χρησιμοποιεις την πιστωτικη σου δεν μου ερχεται καποιος αλλος στο κεφαλι μου αυτην την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..μου ηρθε σημερα το omnia απο το pda4u uk version..Λοιπον ειναι κλειδωμενο η μου φαινεται?gps εχει το google maps?μυνηματα δεν μπορω να στειλω..βαζω μεσα mp3 αρχεια και μου λεει οτι δεν εχω μνημη..υποτιθεται ειναι 8G..

κατι ακομα πως μπορω να βαλω δικα μου mp3 σαν ηχο κλησης.?εχει καποια επιλογη να αλλαξω γλωσσα?παρακαλω καποιος να μου λησει τις αποριες..

 

τα βαζεις στην ρομ του κινητου σου και οχι στην storage memory φιλε τα τραγουδια.

Αν εχεις δουλεψει λιγο pda και εχεις ανοιξει τον file explorer θα σου ηταν λιγο πιο ευκολο.

Θελει λιγο εξικοιωση

Link to comment
Share on other sites

εαν μπορεις στηλτο μου σε παρακαλω

 

ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΕΙΕΣ πριν χρησημοποιησεις το εργαλειο....

 

τα κανει ολα και συμφερει...

 

παρε το topic ολα απο την αρχη και διαβαστο...

 

ολα παιζουνε... sms/gps/destinator.... unlocked.....

 

ριχτε και κανα google που και που δεν βλαπτει..

 

υσ. υπαρχουνε skin για το destinator και data.cab για το ιGo8 φτιαγμενα για 240χ400 ... ολα μια χαρα..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τουλάχιστον η αναμονή για το ελληνικό OMNIA να μας αποζημιώσει φορώντας την τελευταία έκδοση ROM που σίγουρα θα διορθώνει κάποια μικρο-σφάλματα και θα βελτιώνει τις επιδόσεις του.

 

Μου άρεσαν τα εικονικά πληκτρολόγια της Samsung και θα προτιμούσα να είχα αυτά στα Ελληνικά. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει και τα άλλα που κυκλοφορούν αλλά από τη στιγμή που αυτά φαίνονται εντάξει, ποιος ο λόγος να εγκαθιστώ πρόσθετα.

 

Επίσης στο ξένο υποθέτω ότι δε θα λειτουργεί σωστά η ταξινόμηση των επαφών.

 

Αυτοί είναι και οι βασικότεροι λόγοι που περιμένω το ελληνικό.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...