Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανεις προχειρα τα παρακατω files να μας τα βαλει καπου να τα κατεβασουμε?

 

greenbattery.cab (version 3 & 4)

και το

SdkCerts.cab

 

να μας πει αμα τα εχει τρεχει κιολας.. και ειναι οκ τα αρχεια ..μην παθουμε και καμια ζημια..

 

θκς

http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/271373/pauls-must-have-free-i900-omnia-software/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα λάθος, αυτό ήθελα να γράψω..

Γι'αυτούς που το έχουν πάρει, με πόση ελεύθερη ram ξεκινά το κινητό; Απ'ότι είδα, το diamond ενός φίλου ξεκινά με περίπου 58mb ελεύθερα..

Έχει όμως πράγματι 60mb ελεύθερα μετά από soft reset;

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

1) Το “Resco Keyboard” τι ακριβώς κάνει? Σου αλλάζει τα ήδη υπάρχοντα αγγλικά πληκτρολόγια ή σου προσθέτει αλλά ελληνικά? (Explain please! :confused:)

 

2) Βάζοντας αυτό μπορώ να γράφω και με ελληνικούς χαρακτήρες μόνο σε sms?

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

1) Το “Resco Keyboard” τι ακριβώς κάνει? Σου αλλάζει τα ήδη υπάρχοντα αγγλικά πληκτρολόγια ή σου προσθέτει αλλά ελληνικά? (Explain please! :confused:)

 

2) Βάζοντας αυτό μπορώ να γράφω και με ελληνικούς χαρακτήρες μόνο σε sms?

 

 

Προσθέτει νέο πληκτρολόγιο και μπορείς να γράφεις και ελληνικά sms και όπου θες γενικά.

για να έχεις όμως δυνατότητα να γράφεις με 160 χαρακτήρες θα πρέπει να βάλεις τα παρακάτω αρχεία στον φάκελο Program Files\Resco Keyboard Pro\Languages.

Link to comment
Share on other sites

Προσθέτει νέο πληκτρολόγιο και μπορείς να γράφεις και ελληνικά sms και όπου θες γενικά.

για να έχεις όμως δυνατότητα να γράφεις με 160 χαρακτήρες θα πρέπει να βάλεις τα παρακάτω αρχεία στον φάκελο Program Files\Resco Keyboard Pro\Languages.

 

 

 

Thanks! .......

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μου λυθηκε το προβλημα δεν μπορω να στειλω sms πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?και δευτερον προσπαθω να βαλω ταινια και μου λεει οτι δεν εχω χωρο..πρεπει το avi να το μετατρεψω εαν ναι σε τι μορφη?
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μου λυθηκε το προβλημα δεν μπορω να στειλω sms πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?και δευτερον προσπαθω να βαλω ταινια και μου λεει οτι δεν εχω χωρο..πρεπει το avi να το μετατρεψω εαν ναι σε τι μορφη?

 

 

κάτσε να τα πάρουμε από την αρχή λοιπόν.

που βάζεις την ταινία σε ποιον φάκελό.

Link to comment
Share on other sites

Στο φακελο my storage

 

για δοκίμασε να βάλεις ενα mp3 και πες μου αν πάλι έχεις το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

τα mp3 kai photos παιζουν και εμφανιζονται κανονικα.. και με τα μηνυματα τι γινεται?

 

κάτσε να τα λύσουμε ένα-ένα.

γιατί μου φαίνεται παράξενο ότι δεν μπορείς να βάλεις ταινία στην storage.

πήγαινε στο hard reset που σου είπα χθες και πες μου πόση χωρητικότητά σου δείχνει ότι έχει η storage

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος, αυτό ήθελα να γράψω..

 

Έχει όμως πράγματι 60mb ελεύθερα μετά από soft reset;

 

δηλαδή ? τι εννοείς πράγματι?

 

:!:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Μην μπερδεύετε την storage με την My Storage. Δεν θα περάσει ποτέ ταινία στην Storage memory. Οι ταινίες περνιούντε στην My Storage και στην Storage card Που ίσως έχουμε προσθέσει.

 

Εγώ του έχω καμια δεκαριά ταινίες στην My Storage και χιλιάδες mp3 και φωτογραφίες στην 16άρα microSD που τουχο προσθέσει ... κανένα πρόβλημα η κόλλημα το κινητάκι.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Μην μπερδεύετε την storage με την My Storage. Δεν θα περάσει ποτέ ταινία στην Storage memory. Οι ταινίες περνιούντε στην My Storage και στην Storage card Που ίσως έχουμε προσθέσει.

 

Εγώ του έχω καμια δεκαριά ταινίες στην My Storage και χιλιάδες mp3 και φωτογραφίες στην 16άρα microSD που τουχο προσθέσει ... κανένα πρόβλημα η κόλλημα το κινητάκι.

 

αγόρι μου!!!!!!!

Νεκτάριε οκ λύθηκε το πρόβλημα,θα σου πω τι και πως,είναι νέος χρήστης η φίλη μας και καταλαβαίνεις.

 

*όταν όμως θες να βάλεις μια ταινία 700μβ πρέπει να το γυρίσεις το ομνια σε storage mode!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Αλλα με activesync 4.5 η το windows mobile center των vista με το που συνδέσεις το ομνια επάνω βλέπει όλα τα διαθέσιμα drives της συσκευής. Βλέπουμε που έχει ελεύθερο χώρο και εκεί μέσα πετάμε τα αρχεία.
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Αλλα με activesync 4.5 η το windows mobile center των vista με το που συνδέσεις το ομνια επάνω βλέπει όλα τα διαθέσιμα drives της συσκευής. Βλέπουμε που έχει ελεύθερο χώρο και εκεί μέσα πετάμε τα αρχεία.

 

 

σε ξένο site σχετικά με το ομνια,αρχεία μεγάλα όπως της φίλης που ήταν 700μβ δεν μπορούσαν να τα βάλουν μέσω active ,έπρεπε να γυρίσει το ομνια σε storage mode!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα μας εχετε μπερδεψει καμποσο.....:cry:

 

Ποια ειναι η Storage;

Ποια η My Storage;

Ποια η Storage Memory;

Και ποιο το Storage Mode;

Ναι, καλα το καταλαβατε, νεος χρηστης ειμαι και εγω και απο σας θα θελα να μαθω :D.

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία !!!:D

 

Storage είναι η μνήμη αποθήκευσης η εσωτερική που έχει κάθε PPC. Συνήθως είναι μικρού μεγέθους για τα απαράιτητα. "Τραβάει" χωρητικότητα από την ROM μνήμη του μηχανήματος (όση έχει απομείνει μετά απο το λειτουργικό σύστημα) και συνήθως την αφήνουμε ως έχει και δεν περνάμε εκεί μέσα τίποτε.

 

To omnia έχει άλλον έναν αποθηκευτικό χώρο για εγκατάσταση προγραμμάτων και άλλων αρχέιων χωρητικότητας 8GB και 16GB. Εκεί μέσα περνάμε τα "λυσακά" μας όσα και να είναι :P. Άμα τώρα δε μας φτάνει (όπως εμένα) τα 16Gbytes της συσκευής απλά προσθέτουμε και μια microSD καρτούλα όσο μεγαλύτερη γίνετε και αποκτά το μηχάνημα άλλο ένα drive Που ονομάζετε Storage Card. Εγώ έχω για παράδειγμα ακόμη 16GBytes συνολικά δηλαδή 32Gbytes :)

 

Τώρα τι εννοείς με το storage mode δεν ξέρω. Έλπ'ίζω να σε κάλυψα με τα των αποθηκευτικών χώρων.

 

σε ξένο site σχετικά με το ομνια,αρχεία μεγάλα όπως της φίλης που ήταν 700μβ δεν μπορούσαν να τα βάλουν μέσω active ,έπρεπε να γυρίσει το ομνια σε storage mode!!!!

 

χμμμ.. Αυτό ίσως να συμβαίνει με το activesynch 4.5 Και τα windows XP. ΓΙατί σε μένα με vista και windows mobile device center έχω περάσει με την μία 3 ταινίες από 1, 1.2 και 1.3Gbytes αντίστοιχα με ταχύτητες εξωπραγματικές σαν το γρηγορότερο φλασάκι USB που υπάρχει.. 20 megabytes τουθλάχιστον το δευτερόλεπτο το έκοψα !:ninja:

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα τρόπο να τρέξει και ο TCMP 0.72RC1. Ως τώρα όποιος είχε προσπαθήσει να εγκαταστήσει η να τρέξει οποιαδήποτε έκδοση του TCMP (για μένα ποιο γρήγορος από τον official και επι πληρωμής Core Player) "έτρωγε" συνεχώς το μύνημα crash.txt και η εφαρμογή σε πέταγε έξω.

 

Υπάρχει έκδοση ειδική παραμετροποιημένη για το Omnia μας που σε συνδιασμό με το master codec pack 2.0 μπορούμε να πέζουμε και απευθείας youtube και άλλες σελίδες με flash video αλλά και να αποθηκεύουμε κιόλας. Ναι γίνετε με το youtube video player αλλά εδώ μιλάμε απευθείας μέσα από οποιαδήποτε σελίδα με flash video !

 

Τα βήματα απλά. 2 .cab αρχεία κάνουμε εγκατάσταση (και τα 2 σε έναν προορισμό για παράδειγμα στην My Storage η στην Storage Card Που ίσως έχουμε προσθέσει.) και όλα τα άλλα γίνονται από μόνα τους.

 

Με ένα πρόχειρο benchmark Που έτρεξα (το γνωστό σε όλους matrix clip ανάλυσης 320χ240 καθώς και 640χ480) έχασα και τα υπόλοιπά μου μαλιά που μου είχανε απομείνει. ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΕΤΑΕΙ.. Είναι το απολύτως γρηγορότερο PPC στον πλανήτη σε αρχεία βίντεο και ήχου. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!!!!

 

450% στο 320χ240 και 250% στο 640χ480. Καταπάτησε στην κυριολεξία τον μέχρι πρότεινος πρωταθλητή με την Intel Marathon καρτα γραφικων με τα 16Mbytes to Dell Axim X51v !!!! με 350% σε 320χ240 και 120% σε 640χ480 σκορ αντίστοιχα !!!.

 

Δείτε περισσότερα με οδηγίες και κατέβασμα του πακέτου ΕΔΩ Το φόρουμ είναι ελεύθερο παρά μόνο στο download section θα χρειαστεί να γραφτείτε :)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. θα μπούμε σε χοντρά έξοδα: 600 το κινητό + 2000 στα Λέιζερ Λάιν Κλίνικς για μεταμόσχευση μαλλιών... :lol::lol:

 

Σε αντίθεση με το Diamond που παρακολουθούσα, εδώ δεν άκουσα τίποτα αρνητικό μέχρι στιγμής (αν εξαιρέσουμε το samsung-βύσμα που μου τη σπάει κι εμένα).

Αυτό είναι πολύ ευχάριστο. Μου άρεσε που δεν τσιγκουνεύτηκαν στη μπαταρία (βλ. diamond) άσε που σε κάποιους ξεφλουδίζει και το κάσωμα! (diamond πάλι).

 

Εδώ το κάσωμα - οθόνη τι λένε μέχρι στιγμής από γρατσουνιές και τέτοια; Είναι ευαίσθητο;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

απλα το κινητακι πεταει.

Δεν νομιζω τελικα να το αποχωριστω απλα θελει αρκετο διαβασμα για ολα που χρειαζεται ενα ppc να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...