Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Πάντα υπάρχει το ρίσκο, αλλά είναι σπάνιες οι περιπτώσεις οι οποίες οφείλονται συνήθως σε λάθη χρηστών ή διακοπές ρεύματος. Εάν ακολουθήσεις σωστά τη διαδικασία πάντως και ξέρεις τι κάνεις, δεν υπάρχει φόβος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο ηθελα.εχω ακουσει για τηλεφωνα που καιγονται απο το φλασαρισμα.ισχυει?

γίνονται και αυτά.. να κολλήσει η όλη διαδικασία... Αν ακι μικρή η πιθανότητα το έχω ακούσει και εγώ..

Βαλε μονο radio (δεν αλλάζει η ROM), αν δεν εισαι ευχαριστημένος από απόδοση GPS, WiFi. H αλλάγή radio ειναι πιο ασφαλής

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε περίπτωση που δεν βάλεις το "καμουφλαρισμένο" που αναφέρεται λίγο πιο πάνω, και με αλλαγή μόνο του radio, πάλι είσαι εκτός εγγύησης. Πρέπει να επαναφέρεις το stock για να μην έχεις πρόβλημα εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν βάλεις το "καμουφλαρισμένο" που αναφέρεται λίγο πιο πάνω, και με αλλαγή μόνο του radio, πάλι είσαι εκτός εγγύησης. Πρέπει να επαναφέρεις το stock για να μην έχεις πρόβλημα εγγύησης.

 

ΕΚΤΟΣ αν βάλεις το PUJA1 καμουφλαρισμένο και να φαίνεται σαν original!Υπάρχει το Link στο bytheway.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

μονο ραδιο θα αλλαξω για καλυτερη ληψη σηματος

 

φιλε tolispao13 , δεν μπορω να σου στειλω ΡΜ...

εχεις απενεργοποιήσει τη δυνατοτητα να δεχεσαι ΡΜς?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει προτεινει κανεις κανα καλο ξυπνητηρι που να ειναι ομως δωρεαν?

fizz alarm στα γνωστά μαγαζάκια

Link to comment
Share on other sites

Ksereis kanenas apo pou mporw na katevasw free ena metrhth klhsewn???

Τα GREEKLISH απαγορευονται γιατί ενοχλούν. Πρώτη φωρά γράφεις σε forum :p :O

Κανε "τροποποίηση" γράψε Ελληνικά και τα ξαναλέμε :cool:

 

ρε παιδια μπορει προτεινει κανεις κανα καλο ξυπνητηρι που να ειναι ομως δωρεαν?

Εχει η Samsung ενα μέσα (μανίσιο, μαμίσιο αθηναικά) και είναι καλό και εύκολο στα δάκτυλα (fingerfriently). Το όνομα του "ρολόι". Τι δεν σου αρέσει σε αυτό;

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το default ξυπνητήρι των windows δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο και για το λόγο αυτό προτείνουμε τις παραπάνω third-party εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το default ξυπνητήρι των windows δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο και για το λόγο αυτό προτείνουμε τις παραπάνω third-party εφαρμογές.

Δεν ξέρω αν αναφέρεσε σε εμενα αλλά το "ρολόι" δεν ειναι default των windows, ειναι του κελύφους της samsung και υπάρχει ΜΟΝΟ στο ΟΜΝΙΑ Ι.. To default των windows ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ, με μικρά γράμματα και για να το χειριστείς θέλεις γραφίδα!

Οταν βαζεις SBS, καλεί αυτό των WM, και για να καλέσεις το "Ρολόι" πρέπει να πας από τα προγράμματα (μπλέ εικονίδιο με ένα ρολογάκι). Το κακό με το "ρολόι" ειναι ότι ΔΕΝ εμφανίζει εικονίδιο ανα ειναι ΟΝ ή ΟΦΦ (στο SPB τουλάχιστον και στην πάνω μπάρα των WM), και θέλει προσοχή (συνήθως το ξεχνώ ΟΝ και με ξυπνά στο άσχετο)..

 

ΚΑι κάτι για την Ιστορία. Τα WM δεν χτυπά κανένα ξυπνητήρι όταν ειναι κλειστά καθώς δεν τρέχει το λειτουργικό ώστε να ενεργοποιηθούν. Να και ενα επιπλεόν μείον σε σχέση με τα απλά κινητα..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα το LCMinutes, αλλά θέλω κάτι πιο απλό, που να δείχνει τη διάρκεια εξερχομένων κλήσεων πχ. και το LCMinutes από ότι το έψαξα δεν το έχει αυτο.

Μήπως ξέρετε κάποιο άλλο ποιο απλό;

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα το LCMinutes, αλλά θέλω κάτι πιο απλό, που να δείχνει τη διάρκεια εξερχομένων κλήσεων πχ. και το LCMinutes από ότι το έψαξα δεν το έχει αυτο.

Μήπως ξέρετε κάποιο άλλο ποιο απλό;

 

MY Call logs του OLD SAP και είναι απλό πρόγραμμα (όχι today). Το τρέχεις ΚΑΘΕ φορά που θες να μάθεις εξερχόμενες εισερχόμενες. Παίρνει τα δεδομένα από το αρχεί ο κλησεων. Δεν τρώει μνημη ούτε τρέχει συνέχεια αρα δεν επιβαρύνει το κινητό. Μειονέκτημα είναι ότι ΑΡΓΕΙ να υπολογίσει τις κλήσεις (30''+ για ένα μηνα όταν το τρέχεις μέχρι να δείξει αποτέλεσμα) και ότι πρέπει να του οριζεις ΚΑΘΕ φορά από πότε μεχρι πότε θέλεις να υπολογίσει τις κλήσεις (άσε που θες γραφιδα με τα δαχτυλα ειναι λιγο δύσκολο). Επίσης δεν μετράει SMS, MMS, DATA. Δεν ειναι τέλειο κάνει ομως δουλειά.

 

Εδώ η μητρική σελίδα

http://www.freewarepocketpc.net/img2/my-call-log.png

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Έχω πάρει ένα omnia i900 και προσπαθώ να περάσω τις επαφές ( τηλεφωνικό κατάλογο ) από ένα Sony Ericsson w610.

Τα κατάφερα μέσω συγχρονισμού με το outlook και το activesync αλλά έχω ένα πρόβλημα:

Όταν ρυθμίζω το activesync να μην κάνει συγχρονισμό επαφών από το outlook, τότε κάθε φορά που συνδέω το ι900 με το PC, μου σβήνει τις επαφές από το ι900 :angry:

 

Πρέπει δηλαδή οπωσδήποτε να κάνουν συγχρονισμό οι επαφές του κινητού με το outlook στο PC όποτε τα συνδέω; Πως γίνεται να κάνω τις επαφές του κινητού ανεξάρτητες από το απαίσιο outlook; :(

 

EDIT: Το έλυσα το πρόβλημα:

1.Ρύθμισα τις επαφές με το OUTLOOK όπως ήθελα.

2.Έκάνα copy το αρχείο pim.vol από το root της συσκευής στην "αποθήκη".

3.Απενεργοποίησα τον συγχρονισμό επαφών και έσβησα το partnership ( δεν θυμάμαι αν το έκανα από την συσκευή ή το PC αλλά το ίδιο είναι νομίζω ), (εδώ είναι το πρόβλημα που διάβασα ότι έχουν τα wm6 & wm6.1, όπου σβήνουν τα στοιχεία που συγχρονιζόντουσαν στην συσκευή, τις επαφές στην περίπτωσή μου).

4.rename το pim.vol από το root της συσκευής σε pimold.vol (ή κάτι τέτοιο)

5.copy το αρχείο pim.vol από την "αποθήκη" και paste στο root της συσκευής.

6.Restart το omnia.

 

Και είναι έτοιμο, οι επαφές είναι στο omnia όπως έπρεπε και δεν επηρεάζονται από το outlook όταν συνδέονται στο PC.

Προσοχή, αν ξανά ρυθμιστεί να γίνεται συγχρονισμός omnia-PC στις επαφές (για τα άλλα δε ξέρω) τότε λογικά θα πρέπει να ξαναγίνει η ίδια διαδικασία για να γίνει ο κατάλογος επαφών του κινητού ανεξάρτητος αυτού του outlook στο PC.

Edited by Phoebus16
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..καλη ανασταση!!πως μπορουμε να συνδεσουμε το κινητο στον υπολογιστη σαν μοντεμ και να χρησιμοποιησουμε την συνδεση ιντερνετ για να μπαινουμε απο λαπτοπ??οποιος μπορει ας δωσει οδηγιες...

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας παιδια..καλη ανασταση!!πως μπορουμε να συνδεσουμε το κινητο στον υπολογιστη σαν μοντεμ και να χρησιμοποιησουμε την συνδεση ιντερνετ για να μπαινουμε απο λαπτοπ??οποιος μπορει ας δωσει οδηγιες...

 

http://modernnomads.info/wiki/index.php?page=Use+your+Windows+Mobile+device+as+modem+for+your+laptop

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..καλη ανασταση!!πως μπορουμε να συνδεσουμε το κινητο στον υπολογιστη σαν μοντεμ και να χρησιμοποιησουμε την συνδεση ιντερνετ για να μπαινουμε απο λαπτοπ??οποιος μπορει ας δωσει οδηγιες...

 

βρες το πρόγραμμα wifi router :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Λοιπον εχω 2 προβληματακια με το κινητο και θα ηθελα τι βοηθεια σας.

1) απο τοτε που αλλαξε η ωρα εχω προβλημα με το ξυπνητιρι. Ενω η ωρα παει σωστα αυτο χτυπαει μια ωρα πιο νωρις η μια μετα απο την ωρα που το εχω ρυθμισει.

2) Οταν συνδεομαι στο ιντερνετ μεσω wifi ενω εχω καλο σημα και δε φταει κατι στο ρουτερ γιατι μου το κανει γενικα σε πολλα, χανετε ανα ενα διαστημα η συνδεση και ξανασυνδεετε παλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...