Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, για να μπορέσω να περάσω ταινίες στο Omnia, θα πρέπει να κάνω μετατροπή στην ανάλυσή τους?

Επίσης, τί τύπους αρχείων video υποστηρίζει?

 

Έχει κανείς να προτίνει κάποιον converter για αρχεία βίντεο έτσι ώστε να τον χρησιμοποιήσω για να μετατρέπω ταινίες κτλ. για το Omnia?

 

Συγνώμη αν σας ζάλισα αλλά είμαι νέος στο "άθλημα" του Omnia... :O

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει κανενα συμβατο bluetooth τετοιου στυλ γιατι δοκιμασα αυτο

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006168

και δεν ειχε ηχο στα mp3 (μονο στα τηλεφωνηματα)[/QUOT

 

Υπαρχει κανενα συμβατο bluetooth και για mp3 χωρις επιπλεον εγκατασταση ειδικου software (btmusic κλπ)

Όσο εξελισσόμαστε τόσο πιο πολύ τρέχουμε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να μπορέσω να περάσω ταινίες στο Omnia, θα πρέπει να κάνω μετατροπή στην ανάλυσή τους?

Επίσης, τί τύπους αρχείων video υποστηρίζει?

 

Έχει κανείς να προτίνει κάποιον converter για αρχεία βίντεο έτσι ώστε να τον χρησιμοποιήσω για να μετατρέπω ταινίες κτλ. για το Omnia?

 

Συγνώμη αν σας ζάλισα αλλά είμαι νέος στο "άθλημα" του Omnia... :O

 

γενικά παιζει τους περισσότερους τύπους χωρίς μετατροπές.

βαλε το core player ή TCPMP και δες τα αρχεία που υποστηρίζουν.

για converter ψάξε για: Kingconverter for samsung omnia i900 4.0.0

 

Υπαρχει κανενα συμβατο bluetooth τετοιου στυλ γιατι δοκιμασα αυτο

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006168

και δεν ειχε ηχο στα mp3 (μονο στα τηλεφωνηματα)[/QUOT

 

Υπαρχει κανενα συμβατο bluetooth και για mp3 χωρις επιπλεον εγκατασταση ειδικου software (btmusic κλπ)

 

για να παίζει mp3 ένα BT πρέπει να υποστηρίζει το προφιλ A2DP(καθώς κι η συσκευή)

δεν είναι θέμα software.ψάξε για stereo bluetooth

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

γενικά παιζει τους περισσότερους τύπους χωρίς μετατροπές.

βαλε το core player ή TCPMP και δες τα αρχεία που υποστηρίζουν.

για converter ψάξε για: Kingconverter for samsung omnia i900 4.0.0

 

Με αυτά τα 2 προγράμματα θα είσαι ΚΟΜΠΛΕ!Βρες και επίσης βάλε τα plugin για τον TCPMP που υποστηρίζουν ελληνικούς υπότιτλους,flv κ.α. και παίζει σχεδόν τα πάντα!

 

Για μετατροπές.......γιατί να κάνεις μετατροπή και να χάνεις χρόνο?????Μια απλή αντιγραφή/επικόλληση!Όπως είναι πετάς το divx αρχείο που έχεις από την ταινία/σειρά και παίζει άνετα χωρίς ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ!Σκέψου ότι άνετα βλέπω μια ταινία 1.36GB και φορτώνει και γρήγορα!!!!!!Και αν έχεις και TV-OUT χρησιμοποιείς το κινητάκι σου και σαν φορητό media player!!!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν απο λιγο ειδα το εξης video ->

και απορω αν ειναι οντως το omnia 900 που εχω κι εγω.

( ναι ,βαζει νεα οθονη ο τυπος , το διαβασα )

 

Το interface που εχει ομως ειναι κλασεις ανωτερο απο οτιδηποτε αλλο εχω δει , και η αποκριση του τηελφωνου στις αλλαγες των menu ειναι πολυ γρηγορες.

 

Αν ξερει κανεις τι rom κτλ εχει η συσκευη του βιντεο , ας μου πει γιατι μου φαινεται μεχρι και fake...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρες και επίσης βάλε τα plugin για τον TCPMP που υποστηρίζουν ελληνικούς υπότιτλους,flv κ.α. και παίζει σχεδόν τα πάντα!

 

TCPMP - Ταινίες με υπότιτλους στο wm μας

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν απο λιγο ειδα το εξης video ->
και απορω αν ειναι οντως το omnia 900 που εχω κι εγω.

( ναι ,βαζει νεα οθονη ο τυπος , το διαβασα )

 

Το interface που εχει ομως ειναι κλασεις ανωτερο απο οτιδηποτε αλλο εχω δει , και η αποκριση του τηελφωνου στις αλλαγες των menu ειναι πολυ γρηγορες.

 

Αν ξερει κανεις τι rom κτλ εχει η συσκευη του βιντεο , ας μου πει γιατι μου φαινεται μεχρι και fake...

Έχω ακούσει για βελτίωση με την αλλαγή του πάνελ, αλλά σε πολλά πάνελ μετά από λίγο καιρό πέφτει το touch!

Όσο για το interface είναι το pointUI το οποίο μπορείς να βρεις εδώ

Για την ρομ λέει ότι έχει την Β3 την official!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

 

την Β3 official που μπορω να την βρω? Στο επισημο site ισως?

 

Η ρομ αυτή είναι αρκετά παλιά!

Και φυσικά είναι αγγλική!!!

 

Δες εδώ για αγγλικές ρομ και εδώ για ελληνικές!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ αυτή είναι αρκετά παλιά!

Και φυσικά είναι αγγλική!!!

 

Δες εδώ για αγγλικές ρομ και εδώ για ελληνικές!

Ας ειναι αγγλικη , δε με νοιαζει.

Απλα το κινητο σερνεται και κολλαει πολυ ευκολα. Και η touch screen ειναι τραγικη.

Αν με αλλαγη οθονης και firmware παιζει να το κανω οπως στο video , θα το προσπαθησω. Αλλιως το παω για πουλημα αμεσα...

 

 

edit

Στο site που μου εδωσες , η Β3 ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ παλιά και δεν υπάρχει... έχουν βγει πολύ καλύτερες και γρηγορότερες! Όσο πιο πάνω πας σε γράμμα τόσο πιο νέα είναι η ρομ και γενικά είναι και καλύτερη! Βέβαια σου προτείνω να βάλεις κάποια μαγειρεμένη ρομ με wm 6.1 με βάση την πιο νέα και γρήγορη DXID1! Κάνε ένα search στο site και ρώτησε και τα παιδιά για να σε κατευθύνουν!
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ παλιά και δεν υπάρχει... έχουν βγει πολύ καλύτερες και γρηγορότερες! Όσο πιο πάνω πας σε γράμμα τόσο πιο νέα είναι η ρομ και γενικά είναι και καλύτερη! Βέβαια σου προτείνω να βάλεις κάποια μαγειρεμένη ρομ με wm 6.1 με βάση την πιο νέα και γρήγορη DXID1! Κάνε ένα search στο site και ρώτησε και τα παιδιά για να σε κατευθύνουν!
Ειχα ψαχτει πριν απο 2-3 μηνες στο modaco και ειχα περασει τις τελευταιες 3-4 rom που ειχαν εκει.

Αυτην εχω τωρα , DXID1.

Αλλα εχω απογοητευτει πληρως.

Το κινητο ενω απο hardware ειναι παρα πολυ καλο , το OS του ειναι απαραδεκτο.

Ποσες φορες εχω χασει κλησεις επειδη δεν ξεκλειδωνει για να απαντησω...

 

Ποτε δεν ειδα γρηγορη αποκριση οπως σε αυτο το video , οσες rom κι αν αλλαξα

 

Γενικα το κινητο για μενα δε τα δικαιολογει τα λεφτα του ( απο πλευρας software παντα ) και θα το αλλαζα με το παλιο iphone που ειχα anytime.

Αν ενδιαφερεται κανεις να το αγορασει εδω ειμαι :p

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ψαχτει πριν απο 2-3 μηνες στο modaco και ειχα περασει τις τελευταιες 3-4 rom που ειχαν εκει.

Αυτην εχω τωρα , DXID1.

Αλλα εχω απογοητευτει πληρως.

Το κινητο ενω απο hardware ειναι παρα πολυ καλο , το OS του ειναι απαραδεκτο.

Ποσες φορες εχω χασει κλησεις επειδη δεν ξεκλειδωνει για να απαντησω...

 

Ποτε δεν ειδα γρηγορη αποκριση οπως σε αυτο το video , οσες rom κι αν αλλαξα

 

Γενικα το κινητο για μενα δε τα δικαιολογει τα λεφτα του ( απο πλευρας software παντα ) και θα το αλλαζα με το παλιο iphone που ειχα anytime.

Αν ενδιαφερεται κανεις να το αγορασει εδω ειμαι :p

 

Για να μην μπερδεύεσαι με modaco κ.α. μπες στο Omniacs.net και ψάξε για την καλύτερη ελληνική που σου δίνει ελεύθερα 133MB στην μνήμη του τηλεφώνου σε σχέση με την εργοστασιακή που είναι γύρω στα 40-50ΜΒ!!!!!Αυτή η ROM έχει ενσωματωμένο το D1 ράδιο που είναι το δεύτερο καλύτερο (προσωπική γνώμη!) και αν θες έπειτα πέρνα το XBIC1 ράδιο και είσαι ΚΟΜΠΛΕ!!!Εγώ με αυτόν τον συνδυασμό ΔΕΝ έχω κανένα πρόβλημα,δουλεύει γρήγορα,έχω βάλει ότι γουστάρω και γενικώς δεν έχω να προσάψω κάτι σε αυτόν τον συνδυασμό!

 

Επίσης εκεί μπορείς να μιλήσεις με τα παιδιά για αλλαγή digitizer κ.α. για να σου πουν εμπειρίες τους!Μέχρι τώρα όσοι άλλαξαν είδαν τρελή ευαισθησία.Θέλει βέβαια και το κατάλληλο digitizer.Ορίστε και ένα βίντεο:

 

Εγώ προσωπικά με την RΟΜ και το Ράδιο που σου είπα έχω ΑΨΟΓΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ακόμα και στην ευαισθησία!Έχω βάλει και το iTouch για αυξημένη ευαισθησία....!!!!Που να αλλάξω και digitizer!!!

 

Ενημερωτικά......υπάρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ μαγειρεμένες ROM!!!Με λίγα λόγια ότι θες για το ΟΜΝΙΑ όσον αφορά πληροφορίες:

 

http://www.omniacs.net

http://www.bytheway.gr

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδεύεσαι με modaco κ.α. μπες στο Omniacs.net και ψάξε για την καλύτερη ελληνική που σου δίνει ελεύθερα 133MB στην μνήμη του τηλεφώνου σε σχέση με την εργοστασιακή που είναι γύρω στα 40-50ΜΒ!!!!!Αυτή η ROM έχει ενσωματωμένο το D1 ράδιο που είναι το δεύτερο καλύτερο (προσωπική γνώμη!) και αν θες έπειτα πέρνα το XBIC1 ράδιο και είσαι ΚΟΜΠΛΕ!!!Εγώ με αυτόν τον συνδυασμό ΔΕΝ έχω κανένα πρόβλημα,δουλεύει γρήγορα,έχω βάλει ότι γουστάρω και γενικώς δεν έχω να προσάψω κάτι σε αυτόν τον συνδυασμό!

 

Επίσης εκεί μπορείς να μιλήσεις με τα παιδιά για αλλαγή digitizer κ.α. για να σου πουν εμπειρίες τους!Μέχρι τώρα όσοι άλλαξαν είδαν τρελή ευαισθησία.Θέλει βέβαια και το κατάλληλο digitizer.Ορίστε και ένα βίντεο:

 

Εγώ προσωπικά με την RΟΜ και το Ράδιο που σου είπα έχω ΑΨΟΓΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ακόμα και στην ευαισθησία!Έχω βάλει και το iTouch για αυξημένη ευαισθησία....!!!!Που να αλλάξω και digitizer!!!

 

Ενημερωτικά......υπάρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ μαγειρεμένες ROM!!!Με λίγα λόγια ότι θες για το ΟΜΝΙΑ όσον αφορά πληροφορίες:

 

http://www.omniacs.net

http://www.bytheway.gr

 

καλησπερα παιδια.τα φωτα σας θα ηθελα σας παρακαλω.εχω το ομνια με αγγλικο μενου.εχω περασει το rescokempoard αλλα δεν με βολευει στα μηνυματα.καμια ιδεα κανεις για ελληνικο ομνια πληκτρολογιο,να παρατησω επιτελους το πενακι.Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια.τα φωτα σας θα ηθελα σας παρακαλω.εχω το ομνια με αγγλικο μενου.εχω περασει το rescokempoard αλλα δεν με βολευει στα μηνυματα.καμια ιδεα κανεις για ελληνικο ομνια πληκτρολογιο,να παρατησω επιτελους το πενακι.Ευχαριστω εκ των προτερων

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

 

(Για τη συσκευή σου είναι η WQVGA έκδοση).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να γράφω με αγγλικούς χαρακτήρες μήνυμα άμα εχω το μενού στο Ελλάδα(ελληνικά)?:O
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα στο ι8000 το garmin και το sygic αλλα δεν μου βρισκει σημα πειραξα απο τις ρυθμισεις τα com1,2.3 κτλ αλλα δεν θυμαμε να τα ξανα φτιαξω μπορει καποιος να μοτ πει τις αρχικες ρυθμισεις γιατι ειμαι ασχετος με τα wm.επισης να μου πει πως κανουμε hard reset ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια εβαλα στο ι8000 το garmin και το sygic αλλα δεν μου βρισκει σημα πειραξα απο τις ρυθμισεις τα com1,2.3 κτλ αλλα δεν θυμαμε να τα ξανα φτιαξω μπορει καποιος να μοτ πει τις αρχικες ρυθμισεις γιατι ειμαι ασχετος με τα wm.επισης να μου πει πως κανουμε hard reset ευχαριστω πολυ

 

Βάλε το GPS Test, άστο σε ανοιχτό ουρανό να βρει μόνο του τη θύρα και περίμενε μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά δοκίμασε και το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου και αν θες ενημέρωσε μας για τα αποτελέσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω έναν προβληματισμό να θέσω..

 

Όταν έχω το κινητό φορτισμένο (100% πχ) και ανοίξω καμιά εφαρμογή η μπαταρία πέφτει γύρω στο 90 και με το που κλέισω την εφαρμογή μετά από λίγο βλέπω πάλι 100%.

Επίσης, όταν είναι γύρω στο 80% και βάλω καμία ταινία να δω με το Media Player δεν υπάρχει περίπτωση να την δω ολόκληρη. Προλαβαίνω να δω γύρω στα 60 λεπτά max και η μπαταρία πέφτει γύρω στο 20%.

Αν κλείσω το κινητό στα καπάκια και το ανοίξω μετά από κάνω 20λεπτο μπορεί να έχω ένδειξη μπαταρίας κοντά στο 40%.

 

Από τα παραπάνω τί νομίζεται πως μπορεί να φταίει?

Ίσως μια φτυσμένη μπαταρία να είναι το πρόβλημα?

 

Επίσης, να αναφέρω πως "φοράω" στο κινητό τα windows 6.5 αν αυτό λέει κάτι. Μπορεί πχ να είναι λάθος και ο μετρητής της στάθμης της μπαταρίας από το λειτουργικό, ή ούτε καν??

 

Τέλος, αν φταίει η μπαταρία, πόσο μπορεί να κάνει μια καινούργια?

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φορώντας στη συσκευή σου ανεπίσημη ROM δεν μπορούμε να συμπεράνουμε εάν πρόκειται για πρόβλημα της ROM ή της μπαταρίας. Πρέπει να φοράς επίσημη ROM για να μπορούμε να αποφανθούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

ειμαι καινουριο μελος στο forum και καινουριος χρηστης του omnia i900,,,εχω ορισμενες αποριες και θα ηθελα λιγο απο τον χρονο σας...

1.γινεται να στειλω μηνυμα με 160χρκ/sms ???

2.οταν ειμαι συνδεμενος με wifi το κινητο απενεργοποιηται μονο και ανοιγει μονο με soft reset....>>>????

3.θελω να δω ταινια απο το κινητο,,,αλλα μου λεει μη υποστηριζομενη μορφη ηχου...τι πρεπει να κανω???

.

.

.

ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Ναι, με αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

2. Δεν κατάλαβα ποιο είναι το πρόβλημα.

3. Βάλε το core player.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας βασικα το εχω το κινητο εδω και δυο μερες.αλλα εχω μερικες ερωτησεις που αν με βοηθουσατε θα σας ημουν ευγνωμων.

αρχικα εχω το 16 GB και μου εχουν δωσει το mls destinator σαν δωρο το θεμα μου ειναι αλλο οταν στελνω φοτος η μουσικη τα αποθηκευει στην μνημη του κινητου και η μνημη 16 γιγα μενει ανεπαφη οποτε μετα απο λιγο μου λεει πως δεν υπαρχει χωρος.ξερει κανεις τον τροπο να τα μεταφερω στην μνημη την μεγαλη και επισεις αν γινετε να περνανε κατευθειαν στην μνημη 16 GB?

 

ξερετε που μπορω να βρω προγραμματα για το κινητο?

 

ευχαριστω πολυ

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πτο θεμα μου ειναι αλλο οταν στελνω φοτος η μουσικη τα αποθηκευει στην μνημη του κινητου και η μνημη 16 γιγα μενει ανεπαφη οποτε μετα απο λιγο μου λεει πως δεν υπαρχει χωρος.ξερει κανεις τον τροπο να τα μεταφερω στην μνημη την μεγαλη και επισεις αν γινετε να περνανε κατευθειαν στην μνημη 16 GB?

 

ObexInboxEx for receiving bluetooth in card even in standby.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...