Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αρα χρειαζεσαι το λογισμικο και ολα τα αλλα τα κανει μονο του...χεχε

 

Ακριβώς... τώρα όσον αφορά το λογισμικό υπάρχουν και άλλες ενδιαφέρουσες επιλογές όπως Destinator 7 & iGO v8.3.2

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω ακουσει για το gps gate και το εχω κατεβασει ομως δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει..δηλαδη τωρα πρεπει να αγαρασω καποιο προγραμα?

 

δοκιμασε το gps test k to gps turbo...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που ρωτάς έχει απαντηθεί εκτενώς αλλά δεν με ακούς... διάβασε εδώ προς τα πίσω και θα πάρεις τις απαντήσεις σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

1ον θα ηθελα να συμβουλεψω σε οσους ταξιδευουν με αεροπλανο οταν περνουν απο τον γνωστο μηχανημα με τις ακτινες (χ νομιζω) να απενεργοποιησουν το ομνιακι τουσ και να αφαιρουν την μπαταρια..προσφατα το περασα ενεργοποιημενο και εχασα οτι υπηρχε στην μνημη τησ συσκευης (αρχεια ,επαφες,κ.α)

2ον εβαλα αγγλικη ρομ και εχω μεινει αφωνοσ απο την διαρκεια της μπαταριας(εωσ και 300% παραπανω :))) οπως και την πιο γρηγορη αποκριση του τηλεφωνου.Επισης αισθητη διαφορα στην πλοηγηση με το gps να λοκαρει ταχυτατα και υπο αντιξοες συνθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

1ον θα ηθελα να συμβουλεψω σε οσους ταξιδευουν με αεροπλανο οταν περνουν απο τον γνωστο μηχανημα με τις ακτινες (χ νομιζω) να απενεργοποιησουν το ομνιακι τουσ και να αφαιρουν την μπαταρια..προσφατα το περασα ενεργοποιημενο και εχασα οτι υπηρχε στην μνημη τησ συσκευης (αρχεια ,επαφες,κ.α)

2ον εβαλα αγγλικη ρομ και εχω μεινει αφωνοσ απο την διαρκεια της μπαταριας(εωσ και 300% παραπανω :))) οπως και την πιο γρηγορη αποκριση του τηλεφωνου.Επισης αισθητη διαφορα στην πλοηγηση με το gps να λοκαρει ταχυτατα και υπο αντιξοες συνθηκες.

 

καταρχην φιλε μου ποια ρομ εβαλες??

 

κατα δευτερον ξερει κανενας να μου πει γιατι οταν συνδεομαι με wifi τις σελιδες μου τις δειχνει κανονικο(opera/ie) ενω οταν συνδεομαι με vf live μου τις ανοιγει

διαφορετικα...ξερει κανενας πως μπορει να αλαξει αυτο??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

1ον θα ηθελα να συμβουλεψω σε οσους ταξιδευουν με αεροπλανο οταν περνουν απο τον γνωστο μηχανημα με τις ακτινες (χ νομιζω) να απενεργοποιησουν το ομνιακι τουσ και να αφαιρουν την μπαταρια..προσφατα το περασα ενεργοποιημενο και εχασα οτι υπηρχε στην μνημη τησ συσκευης (αρχεια ,επαφες,κ.α)

2ον εβαλα αγγλικη ρομ και εχω μεινει αφωνοσ απο την διαρκεια της μπαταριας(εωσ και 300% παραπανω :))) οπως και την πιο γρηγορη αποκριση του τηλεφωνου.Επισης αισθητη διαφορα στην πλοηγηση με το gps να λοκαρει ταχυτατα και υπο αντιξοες συνθηκες.

Εχω κανει 3 ταξιδια με το κινητο αυτο, δηλαδη περασα 6 φορες απο ελεγχο, και ηταν παντα ανοιχτο και δεν επαθε τιποτα. Μηπως απο καποιο λαθος χειρισμο σβηστηκαν;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1ον θα ηθελα να συμβουλεψω σε οσους ταξιδευουν με αεροπλανο οταν περνουν απο τον γνωστο μηχανημα με τις ακτινες (χ νομιζω) να απενεργοποιησουν το ομνιακι τουσ και να αφαιρουν την μπαταρια..προσφατα το περασα ενεργοποιημενο και εχασα οτι υπηρχε στην μνημη τησ συσκευης (αρχεια ,επαφες,κ.α)

 

Πιο πολύ το βλέπω σαν τυχαίο γεγονός παρά σαν την συγκεκριμένη αιτία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου φαινεται κάπως τυχαίο....Εχω περασει πολλές φορές απο τετοιο μηχανημα με διαφορετικα κινητα και δεν εχει γινει τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσικά και μπορείς και το κάνεις όπως σε όλες τις συσκευές με οποιαδήποτε ROM. Πετάς το .cab αρχείο στη συσκευή σου, το τρέχεις για να γίνει η εγκατάσταση και μετά το ανοίγεις για να κάνεις τις ρυθμίσεις σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας που μπορω να βρω πισω καπακι??

ειμαι απο σαλονικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

επειδη δεν θελω να μπλεξω με online παραγγελιες ελεγα αν μπορουσα να αγορασω

απο καποιο καταστημα πχ πλαισιο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν θελω να μπλεξω με online παραγγελιες ελεγα αν μπορουσα να αγορασω

απο καποιο καταστημα πχ πλαισιο...

μην φοβασαι μια χαρα ειναι ..απλα η ιδεα ειναι στην αρχη ...
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

μην φοβασαι μια χαρα ειναι ..απλα η ιδεα ειναι στην αρχη ...

 

δεν ειναι οτι φοβαμαι..εχω κανει αρκετες παραγγελιες απλα τωρα για ενα καπακι μου

φενεται λιγο χαζο...βεβαια αν δεν βρω σε καποιο καταστημα η στην αντιπροσωπεία

μαλλον θα το κανω μέσω ιντερνετ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι οτι φοβαμαι..εχω κανει αρκετες παραγγελιες απλα τωρα για ενα καπακι μου

φενεται λιγο χαζο...βεβαια αν δεν βρω σε καποιο καταστημα η στην αντιπροσωπεία

μαλλον θα το κανω μέσω ιντερνετ..

Απλα παιζει να στο χρεωσουν διπλα στην Ελλαδα. Ενω απο το εξωτερικο μπορει να σου βγει φθηνοτερα. Το πολυ πολυ δες τι αλλο πουλα καποιος απο το ebay και κανε 2 αγορες για να εχεις οφελος τα εξοδα μεταφορας.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Απλα παιζει να στο χρεωσουν διπλα στην Ελλαδα. Ενω απο το εξωτερικο μπορει να σου βγει φθηνοτερα. Το πολυ πολυ δες τι αλλο πουλα καποιος απο το ebay και κανε 2 αγορες για να εχεις οφελος τα εξοδα μεταφορας.

 

απο το ebay δεν εχω κανει ποτε αγορα κ δεν ξερω τι παιζει...γινετε μονο μεσο καρτας

η κ με αντικαταβολη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

απο το ebay δεν εχω κανει ποτε αγορα κ δεν ξερω τι παιζει...γινετε μονο μεσο καρτας

η κ με αντικαταβολη?

Ισως καποιος να δεχεται μεσω τραπεζας. Να το παρεις δλδ και να τα στειλεις τα λεφτα οταν το παραλαβεις. Αλλα κυριως μεσω καρτας και paypal. Αν φοβασαι για την αξιοπιστια του(που δεν υπαρχει λογος) βγαζεις μια προπληρωμενη και δεν τρεχει καστανο...

 

Ειπα να ριξω μια ματια και βρηκα αυτη.Φαινεται καλη περιπτωση. Δεν ξερω απο τιμες τι παιζει στην Ελλαδα, απλα να εχεις μια ιδεα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εχω χρεωστικη απο την eurobank....θα το ψαξω κ θα δω τι θα κανω...σευχαριστω πολυ παντος...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα... Anytime:)
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΜΝΙΑΚΣ....ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΜΠΑΤΕΡΥ ΣΤΑΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΟ WIDGET SAMSUNG ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΞΗΛΩΣΩ,ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ.ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

καταρχην φιλε μου ποια ρομ εβαλες??

 

κατα δευτερον ξερει κανενας να μου πει γιατι οταν συνδεομαι με wifi τις σελιδες μου τις δειχνει κανονικο(opera/ie) ενω οταν συνδεομαι με vf live μου τις ανοιγει

διαφορετικα...ξερει κανενας πως μπορει να αλαξει αυτο??

 

 

Αγγλικη Rom i900DXHL1 .

 

Εχω κανει 3 ταξιδια με το κινητο αυτο, δηλαδη περασα 6 φορες απο ελεγχο, και ηταν παντα ανοιχτο και δεν επαθε τιποτα. Μηπως απο καποιο λαθος χειρισμο σβηστηκαν;

 

Επειδη βλεπω αρκετους να λενε οτι ηταν τυχαιο μαλλοω ετσι ειναι.Απλα το ομνια περασε ενεργο και το παρελαβα σβηστο..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το να γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα αντιτίθεται στους κανόνες του forum. Για ότι θέλεις να προσθέσεις να χρησιμοποιείς την τροποποίηση μηνύματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...