Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρός φίλο Oregon η όποιο άλλο έχει την πληροφορία αυτή!

 

Pm me please !!!

 

Παραθέτω το αρχικό μήνυμα:

"ΑΠΟ: s_wind την:

Μη αναγνωσμένο 30 Οκτ. 2008, 23:45 #7066

 

 

Θέμα: ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕ ΒΤ!!!

λοιπον ομνιακιδεs εχουμε και λεμε:επειδη στειλατε πολλα pm για το θεμα μετατροπη-αναπαραγωγη-αποστολη bt για ταινιεs βιντεοκλιπ κτλ. θα σαs τα γραψω μια φορα γιατι ενα-ενα δεν βγαινει ακρη.αφου κατεβασετε και εγκαταστησετε τον TOTAL VIDEO CONVERTER στον υπολογιστη σαs κανετε τιs εξηs ρυθμησειs:πατατε επανω στο advanced για να βγουνε ολα τα μενου του total.στην συνεχεια πατατε επανω στο new task-import media files και διαλεγεται το αρχειο που θελετε.μολιs το διαλεξετε θα σαs ανοιξει ενα καινουργιο μενου με μορφεs αρχειων.εσειs θα πατισεται στο "mp4"και στην συνεχεια "mpeg4 mp4".μολιs σαs επαναφερει στο αρχικο μενου του TOTAL θα πατε επανω και θα αλλαξετε απο "mp4 video normal quality" σε "high". στη συνεχεια πατε κατω δεξια και πατατε settings.στο υπομενου "audio option" αλλαζεται ΜΟΝΟ το "audio codec" σε aac.μετα στο υπομενου "video resize" στο resize καρφωνεται 320-240.κατω στο aspect καρφωνετε 16:9 . ακριβωs απο κατω πατατε save and apply.ετσι η μετατροπη ειναι ετοιμη πατωνταs το "convert now"εαν θελετε να βαλετε και υποτιτλουs πριν πατησετε "convert now" πατε ποιο κατω στο "subtitle" και διπλα "setting"βαζονταs το αρχειο για τουs υποτιτλουs.τιs ρυθμισειs που σαs εδωσα θα τιs βαλετε ακριβωs ετσι για να τιs βλεπεται σωστα στην οθονη του ΟΜΝΙΑ αλλα και να μπορουν να διαβασουν τα αρχεια ταινιων,βιντεοκλιπ κτλ.και αλλα κινητα στελνονταs με BT.αλλιωs ΔΕΝ......τελοs οσοι θελεται forum με ταινιεs για να μην παιδευεστε με torent και μαλ...εs στειλτε μου pm.δεν το βγαζω διμοσια αλητεs ομνιακιδεs (κατεβασα και ειδα μολιs το SAW 5.....κατουρηθηκα....o σκηνοθετηs πρεπει να ειναι για "ΔΕΣΙΜΟ") "

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ καλώδιο πείρα από εδώ.

 

http://www.omnistore.gr/product_info.php?products_id=483

 

Κάποιοι λένε ότι δεν έχει. Προχτές πάλι φίλος ξαναπείρε. 20 ευρώ τελική τιμη να έρθει σπίτι. Και λειτουργεί τέλεια με το ομνια.

 

Λαθος link εδωσες βρε :p

 

http://www.omnistore.gr/product_info.php/products_id/682 αυτο ειναι το σωστο.

 

Κατα τ'αλλα εχω στειλει στο συγκεκριμενο ηλεκτρονικο καταστημα γυρω στα 5 emails που δεν απαντηθηκαν ποτε, πηρα αρκετα τηλεφωνα τα οποια δε σηκωσαν ποτε, ενω και ενας φιλος απο το omniacs αναφερει οτι παρηγγειλε το καλωδιο πριν πολλες μερες και κανεις μα κανεις δεν επικοινωνησε μαζι του, ενω δεν παρελαβε και κανενα καλωδιο..

Τι να πω.. και απατεωνες να μην ειναι και να μην εχει κλεισει τελικα η επιχειρηση, και μονο οτι δεν απαντανε σε mails και τηλεφωνα, φτανει να μη τους εμπιστευθει κανεις

 

EDIT : Ξαναπηρα μολις ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ εχει αλλαξει κατι, αλλα παλι τα ιδια.. δε σηκωνει κανεις το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Ίσως από τις πολλές παραγγελίες έχουνε μπλοκάρει που ούτε τα τηλέφωνα δε σηκώνουν ?:lol:

 

Πάντως εγώ με το που το παρήγγειλα μούρθε μετά από 2 μέρες.. Τι να πω..

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

spb full keyboard

 

http://www.imageshack.gr/files/k33kevoydtj1vzmv2wqq.jpg

 

http://www.imageshack.gr/files/d6hkv95c37so0yl50lfu.jpg

 

ειναι το καλυτερο που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης:worry:

 

παρα πολυ καλο και βολικο.

 

ειδικα στην κατασταση landscape ειναι τρομερο!

 

το προγραμμα στο ipmart και τα σκινς απευθειας κατεβασμα μεσα απο το προγραμμα μεσω του κινητου στην επισημη σελιδα της εταιρειας:)

η εγκατασταση του skin μπορει να γινει και στην εσωτερικη μεγαλη αποθηκη του ομνια,ωστε να μην φορτωνετε την μνημη του τηλ.

 

για αποστολη sms 160 χαρακτηρων πηγαινετε για δυνατοτητα αποστολης sms 160 χαρακτηρων

πηγαινετε μηνυματα//μενου/επιλογες/και απενεργοποιειστε την ""χρηση unicode οταν απαιτειται""

 

ετσι ειται με κεφαλαια ειτε με μικρα το μηνυμα θα ειναι παντα 160 χαρακτηρων

 

για δυνατοτητα αποστολης sms 160 χαρακτηρων

πηγαινετε μηνυματα//μενου/επιλογες/και απενεργοποιειστε την ""χρηση unicode οταν απαιτειται""

 

ετσι ειται με κεφαλαια ειτε με μικρα το μηνυμα θα ειναι παντα 160 χαρακτηρων

 

hχχp://rapidshare.com/files/163669036/Spb_Keyboard_4.rar

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το SPB Keyboard εχει την δυνατοτητα να στειλλει SMS mμε Ελληνικα 160 χαρακτηρες?

 

με το ελληνικο layout που εχει οχι δυστυχως.

 

σε greegklish ομως ναι :)

 

edit

 

τελικα γινεται και μαλιστα ασχετα αν γραφεις με μικρα η οχι.

 

πηγαινετε μηνυματα//μενου/επιλογες/και απενεργοποιειστε την ""χρηση unicode οταν απαιτειται""

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πηγαινετε μηνυματα//μενου/επιλογες/και απενεργοποιειστε την ""χρηση unicode οταν απαιτειται""

 

Einai sigouro omws etsi oti o paraliptis diabazei kanonika to minima pou tou exeis steilei kai den blepei erwtimatika; (?????? ?? ????)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H τοποθέτηση screen protector στην οθόνη του Omnia θεωρείτΑΙ απαραίτητη;

Προστατεύει την οθόνη όταν χειριζόμαστε τη συσκευή ή απλά την προστατεύει όσο είναι στην τσέπη μας, στο τσαντάκι μας;

Δηλαδή αν εγώ το έχω σε θήκη και το βγάζω όταν θέλω μόνο να το χειριστώ μου χρειάζεται screen protector;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H τοποθέτηση screen protector στην οθόνη του Omnia θεωρείτΑΙ απαραίτητη;

 

Parapanw apo aparaititi. Einai ypoxrewtiki i xrisi tis apo tin prwti mera ean den theleis na deis gratsounies stin othoni sou (akoma kai me tin paratetameni xrisi me to daxtylo).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ebay.co.uk

 

Exei plithwra epilogwn kai se poly kales times.

 

Thank you alla auto to gnwrizw vevea! enoousa apo ellada kana eshop ... tespa telika den ante3a k epeidi tha argisi pira ena apo zagg! [twra to egrapsa swsta :p]!

 

Full body peripoy sta 20E

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

nai alla apo pou stin agora mas vriskoume screen protector....mono sto zaag exw vri mexri stigmis....?

 

Δες και στο media markt στο μαρουσι κηφισιας....στον1ο οροφο εχει universal ζελατινες καλης ποιοτητας με σημαδια ωστε να τις κοψεις στα μετρα σου...το πακετο εχει ειδικο πανακι για καθαρισμο της οθονης και σπατουλα για τοποθετηση της ζελατινας χωρις φουσκαλες...

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

spb full keyboard

 

http://www.imageshack.gr/files/k33kevoydtj1vzmv2wqq.jpg

 

http://www.imageshack.gr/files/d6hkv95c37so0yl50lfu.jpg

 

ειναι το καλυτερο που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης:worry:

 

παρα πολυ καλο και βολικο.

 

ειδικα στην κατασταση landscape ειναι τρομερο!

 

το προγραμμα στο ipmart και τα σκινς απευθειας κατεβασμα μεσα απο το προγραμμα μεσω του κινητου στην επισημη σελιδα της εταιρειας:)

η εγκατασταση του skin μπορει να γινει και στην εσωτερικη μεγαλη αποθηκη του ομνια,ωστε να μην φορτωνετε την μνημη του τηλ.

 

για αποστολη sms 160 χαρακτηρων πηγαινετε για δυνατοτητα αποστολης sms 160 χαρακτηρων

πηγαινετε μηνυματα//μενου/επιλογες/και απενεργοποιειστε την ""χρηση unicode οταν απαιτειται""

 

ετσι ειται με κεφαλαια ειτε με μικρα το μηνυμα θα ειναι παντα 160 χαρακτηρων

 

για δυνατοτητα αποστολης sms 160 χαρακτηρων

πηγαινετε μηνυματα//μενου/επιλογες/και απενεργοποιειστε την ""χρηση unicode οταν απαιτειται""

 

ετσι ειται με κεφαλαια ειτε με μικρα το μηνυμα θα ειναι παντα 160 χαρακτηρων

 

hχχp://rapidshare.com/files/163669036/Spb_Keyboard_4.rar

 

Καλησπέρα εγώ έχω τό Ελληνικό Omnia θά δουλεψη τό πληκτρολόγιο:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ έχω τό Ελληνικό Omnia θά δουλεψη τό πληκτρολόγιο:

 

και εμενα φιλε μου ελληνικο ειναι και δουλευει τελεια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

*#2470# και το αφηνεις ανοιχτο για τουλαχιστον 5 λεπτα

 

μετα απο αυτο, το τηλεφωνο παπαλα..!!!! :mad: ενω δειχνει κανονικα σημα και vodafone και ολα, οποιος με παιρνει δειχνει οτι δεν ειμαι εντος δικτυου, και οταν παω να παρω η να στειλω μυνημα, τιποτα..! σαν να ειναι νεκρο το τηλεφωνο.! καμια ιδεα? ολες οι αλλες λειτουργιες δουλεουν κανονικα.!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αυτο, το τηλεφωνο παπαλα..!!!! :mad: ενω δειχνει κανονικα σημα και vodafone και ολα, οποιος με παιρνει δειχνει οτι δεν ειμαι εντος δικτυου, και οταν παω να παρω η να στειλω μυνημα, τιποτα..! σαν να ειναι νεκρο το τηλεφωνο.! καμια ιδεα? ολες οι αλλες λειτουργιες δουλεουν κανονικα.!

 

 

οκ το ελυσα. κατι με το σημα επαιζε. :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε γμτ μου χαλαει συνεχεια την ωρα????Την φτιαχνω και μετα χαλαει παλι!!!

 

Γιατι προφανως χρησιμοποιεις destinator.

Ειναι bug του destinator αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φτιαχνω την ωρα και μετα χαλαει μονη της!!!# φορες την εχω φτιαξει 3 φορες εχει χαλασει...Και κατι αλλο...εχω ρςτησει 3 φορες...ας μου στειλει καποιος ενα pm αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να μετραει συνολο κλησεων!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φτιαχνω την ωρα και μετα χαλαει μονη της!!!# φορες την εχω φτιαξει 3 φορες εχει χαλασει...Και κατι αλλο...εχω ρςτησει 3 φορες...ας μου στειλει καποιος ενα pm αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να μετραει συνολο κλησεων!!!

 

 

battery status

phone dashboard

 

αν ψαξεις και λιγο στο google θα βρεις παρα πολλες αλλες....:O

 

ειναι πολυ πιο απλο απο οτι νομιζουμε πολλες φορες ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...