Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιζει το ρομ αυτο αμα το πεταξω στο pc και το τρεξω ?

 

χωρις να εχω κανει το fix για το version error ? γιατι θα βλεπει UK ΧΧ και οχι το DZ...

 

ε και ?

επίσημη ρομ είναι και το δικό μου ήταν απο singapure και όταν εκανα το fix έλεγε greece

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σέ όλους τούς φίλους.Συγνωμη εάν έχει απαντηθή αλλά δέν τό είδα κάπου. Εχω τό Omnia μέ τό Ελληνικό μενού μπορώ νά κάνω αναβάθμιση εγώ μέσω τού υπολογιστή μου όπως έκανα στό Νοκια Ν96 σάς ευχαριστώ

 

γινεται φιλε μου αλλα δεν εχει βγει ελληνικη αναβαθμηση:)

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω αναβάθμιση ROM ποια χώρα επιλέγω? Σιγγαμπούρη φαντάζομαι ... μιας και από εκεί το αγόρασα
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω αναβάθμιση ROM ποια χώρα επιλέγω? Σιγγαμπούρη φαντάζομαι ... μιας και από εκεί το αγόρασα

 

ναι άλλα αν εχεις incorect version error τότε

 

http://www.omniacs.net/showthread.php?t=25

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσο αφορα τη μπαταρια που ειπε πριν ενας φιλος οτι αν βαλουμε την οθονη στο μη αυτοματο ειναι οντος ετσι... το ειχα δοκιμασει πριν καμια βδομαδα οποτε ειμαι εγω 1ος :D που το ανακαλυψα αλλα δεν ειχα χρονο να μπω να το πω. επισης προσεξτε οτι αν εχετε παντα το wi-fi και το bluetooth ενεργο παλι κραταει πιο πολυ η μπαταρια. εμενα αποψη μου ειναι οτι το ομνια δουλευει αναποδα:lol::lol: οποτε φταιει η ελληνικη rom:mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσο αφορα τη μπαταρια που ειπε πριν ενας φιλος οτι αν βαλουμε την οθονη στο μη αυτοματο ειναι οντος ετσι... το ειχα δοκιμασει πριν καμια βδομαδα οποτε ειμαι εγω 1ος :D που το ανακαλυψα αλλα δεν ειχα χρονο να μπω να το πω. επισης προσεξτε οτι αν εχετε παντα το wi-fi και το bluetooth ενεργο παλι κραταει πιο πολυ η μπαταρια. εμενα αποψη μου ειναι οτι το ομνια δουλευει αναποδα:lol::lol: οποτε φταιει η ελληνικη rom:mad:

οποτε ανοιγω wifi η μπαταρια παει 10% πανω...:lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

ε και ?

επίσημη ρομ είναι και το δικό μου ήταν απο singapure και όταν εκανα το fix έλεγε greece

 

απλα αμα το πας αντιπροσωπεία με το ιμε βρισκουν απο που ειναι η συσκευη και οχι απο το firmware... :rolleyes:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σιγουρα δεν εχει διαφορες το 8αρι με το 16αρι??Γιατι θελω να το παρω αλλα δεν χρειαζομαι παραπανω γιγα και λεω αν δεν εχει αλλη διαφορα μην δινω τσαμπα χρηματα..
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν την παλευω με το resco keyboard...και τα μικροσκοπικα σκινς

 

μπορουμε τελικα να βαλουμε το ελληνικο samsung keyboard στο αγγλικο ρομ και να παιζουμε ελληνικα αγγλικα με PHONEPAD ? που εχει τα γραμματα ανα τριαδες ?

 

και με default english και secondary greek ?

 

Η πιο ευλογη απορια.... ειχα ασχοληθει γιατι διαβασα στο modaco οτι μπορεις να "πειραξεις" καποια αρχεια μέσα απο το windows και να τροποποιησεις το πληκτρολογιο, οποτε βρηκα εναν φιλο με Ελληνικο Ομνια, εκανα backup και copy paste ολα τα αρχειακια που ειχανε το "keyboard-keypad-phonepad" αλλα καμια απολυτως αλλαγη>Ειδικα τωρα που στην καινουρια Ρομ εχουμε και haptic feedback στο keyboard θα ελεγε πολυ το ελληνικο, το resco landscape δεν την παλευει καθολου...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σιγουρα δεν εχει διαφορες το 8αρι με το 16αρι??Γιατι θελω να το παρω αλλα δεν χρειαζομαι παραπανω γιγα και λεω αν δεν εχει αλλη διαφορα μην δινω τσαμπα χρηματα..

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ....

Link to comment
Share on other sites

wi-fi να το συνδέσεις με το pc σου εννοείς και να δώσεις ασύρματα ιντερνετ στο ομνια,ναι φυσικά και γίνετε.

όσο για τον θέμα γερμανος,γιατί ασχολείσαι και δεν το παίρνεις απο expansys?

 

Εγω στο pc μου περνω απο router ενσυρματα internet, δεν εχω wi-fi router γι'αυτο ρωταω εαν με ενα stickaki wi-fi θα κανω την δουλεια του usb!!

Οσο για το γερμανο......αναγκαστικα λογο επιδοτησης..!!!Παντως ευχαριστω για την απαντηση σου, ολοι εδω περα κανετε πολυ καλη δουλιτσα:)!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο pc μου περνω απο router ενσυρματα internet, δεν εχω wi-fi router γι'αυτο ρωταω εαν με ενα stickaki wi-fi θα κανω την δουλεια του usb!!

Οσο για το γερμανο......αναγκαστικα λογο επιδοτησης..!!!Παντως ευχαριστω για την απαντηση σου, ολοι εδω περα κανετε πολυ καλη δουλιτσα:)!!

 

ενα wifi σποτ μεσα στο σπιτι ειναι πιο σημαντικο και απο το πλυντηριο πιατων στις μερες μας...

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

μπα.. για να εχεις ερωτησεις δεν τις διαβασες ολες.. καποιοες τις πηδηξες..:D

 

Δεν νομιζω να εχω πηδηξει κατι, ισα ισα που χωρις να εχω πιασει ποτε WM στα χερια μου προσπαθω να καταλαβω κατι τελειως ξενο για μενα και καθομαι και διαβαζω και ασχολουμε με τις ωρες οταν εχω χρονο-απλα επειδει δεν το εχω στα χερια μου καποια πραγματα δεν τα καταβαινω!Don't worry googliζω πριν ρωτησω:):)...!;)

Link to comment
Share on other sites

ενα wifi σποτ μεσα στο σπιτι ειναι πιο σημαντικο και απο το πλυντηριο πιατων στις μερες μας...

 

Καλά, από το πλυντήριο πιάτων είναι σίγουρα. Δεν ξέρω μήπως είναι και από το πλυντήριο ρούχων.:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ενα wifi σποτ μεσα στο σπιτι ειναι πιο σημαντικο και απο το πλυντηριο πιατων στις μερες μας...

 

:blink::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμασει κανεις να ακουσει μουσικη μεσω Samsung Bluetooth (π.χ το WEP 200) δοκιμασα με 3 προγραμματακια μεταφορας ηχου στο ΒΤ αλλα τιποτα..
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρέπει να κάνουμε ασφαλης κατάργηση για να βγάλουμε το κινητό απο τον υπολογιστή?Επίσης γιατί όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή το κινητό πάει κάποιες ώρες μπροστά?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει δοκιμασει κανεις το wm6.1 virtual machine με την καινουργια ρομ ???

 

:fool::fool::lol::lol::w00t::w00t:

 

λοιπον αντε και το πρωτο επιμορφωτικο video πως σεταρουμε τα σκινς του ιταλου (se virtual pda)

 

http://omnia.servehttp.com/omnia/

FAQ => Install Themes..

 

video θα ειναι διαθεσιμο σε λιγα λεπτα μιας και μολις τελειωσε το upload.. (με γευση απο Tiesto, μην με ρωτησετε ποιος ειναι, οπως ακουσα τις προαλλες μεσα στο μετρο, "πιο ειναι αυτος ?? καλος ειναι ?? " γιατι θα το πεταξω το κινητο απο το παραθυρο και θα ανεβασω στο σιτε της φωτο απο τα παρτυ gatecrasher οποιοι 3ερουνε στην αγγλια.)..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω αναβάθμιση ROM ποια χώρα επιλέγω? Σιγγαμπούρη φαντάζομαι ... μιας και από εκεί το αγόρασα

 

Από εκεί το αγόρασες, αλλά δεν έμαθες καλά το όνομα της χώρας....

 

Σινκαπούρη είναι το κανονικό ή Σιγκαπούρη αν προτιμάς. Αλλά όχι και Σιγγαμπούρη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί το αγόρασες, αλλά δεν έμαθες καλά το όνομα της χώρας....

 

Σινκαπούρη είναι το κανονικό ή Σιγκαπούρη αν προτιμάς. Αλλά όχι και Σιγγαμπούρη!!!!

 

Τι λες, να το παίξουμε ορθογραφικό λεξικό στο forum?

Ευχαριστώ, λοιπόν για την πολύ κομψή διόρθωση!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι λες, να το παίξουμε ορθογραφικό λεξικό στο forum?

Ευχαριστώ, λοιπόν για την πολύ κομψή διόρθωση!!!

 

Καλά ντε μη βαράς!!! (σορρυ για το ύφος πριν, δεν το εννοούσα!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...