Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικά θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά του φόρουμ για την βοήθεια που δίνουνε σε όλους τούς πρωτάρηδες στα win mob..

πάντα είχα σονυ κινητά... smartphones..και αποφάσισα να πάρω το ομνια μετά από ότι είδα εδώ άλλα και σε άλλα σαιτ..

έβαλα ότι ήθελα από εφαρμογές κυρίως από εδώ.. να μην πολυλογώ..

είχα το γνωστό πρόβλημα της μπαταρίας..8 με 12 ώρες το πολύ χωρίς χρήση σχεδόν.. για 10 μέρες περίπου το άντεξα..μετά από κάνα δυο hard reeset αποφάσισα να το στείλω αθηνα..

Μένω μόνιμα Κερκυρα και το πήρα από το πλαίσιο μεσώ διαδικτύου..

του κάνα το τελευταίο hard reset για να ειναι καθαρό ..και το άφησα για να το πακετάρω το πρωί με μια γραμμή στην μπαταριά..Για όσους ενδιαφέροντε .. ΣΜΑΡΤΕΚ Φιδιππίδου 7 Χαιδάρι ΤΚ12461 Τηλ. 2105820000! το σέρβις της samsung..

αυτή η μια γραμμή της μπαταρίας να μην πολυλογώ κράτησε περίπου 18 ώρες,, τις τελευτέες με χρήση...

Μετάνιωσα..θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία.. αν κάποιος άλλος το έχει δει αυτό..ας απαντήσει..αλλιώς θα πρέπει να υποθέσω ότι το τηλέφωνο κάτι κατάλαβε!!

Τώρα το έχω για φόρτιση κλειστο.. και θα σας πω αν έφτιαξε η οχι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικά θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά του φόρουμ για την βοήθεια που δίνουνε σε όλους τούς πρωτάρηδες στα win mob..

πάντα είχα σονυ κινητά... smartphones..και αποφάσισα να πάρω το ομνια μετά από ότι είδα εδώ άλλα και σε άλλα σαιτ..

έβαλα ότι ήθελα από εφαρμογές κυρίως από εδώ.. να μην πολυλογώ..

είχα το γνωστό πρόβλημα της μπαταρίας..8 με 12 ώρες το πολύ χωρίς χρήση σχεδόν.. για 10 μέρες περίπου το άντεξα..μετά από κάνα δυο hard reeset αποφάσισα να το στείλω αθηνα..

Μένω μόνιμα Κερκυρα και το πήρα από το πλαίσιο μεσώ διαδικτύου..

του κάνα το τελευταίο hard reset για να ειναι καθαρό ..και το άφησα για να το πακετάρω το πρωί με μια γραμμή στην μπαταριά..Για όσους ενδιαφέροντε .. ΣΜΑΡΤΕΚ Φιδιππίδου 7 Χαιδάρι ΤΚ12461 Τηλ. 2105820000! το σέρβις της samsung..

αυτή η μια γραμμή της μπαταρίας να μην πολυλογώ κράτησε περίπου 18 ώρες,, τις τελευτέες με χρήση...

Μετάνιωσα..θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία.. αν κάποιος άλλος το έχει δει αυτό..ας απαντήσει..αλλιώς θα πρέπει να υποθέσω ότι το τηλέφωνο κάτι κατάλαβε!!

Τώρα το έχω για φόρτιση κλειστο.. και θα σας πω αν έφτιαξε η οχι..

 

φιλε μου δεν υπαρχει κανενα pda στον κοσμο με τα προγραματα που βαζουμε και τρεχουμε να κραταει η μπαταρια του πανω απο 1-1μιση μερα.προσωπικα δεν γνωριζομαστε αλλα θα κανειs μεγαλη κουταμαρα να δωσειs το καλυτερο pda που εχει βγει ποτε!!! προσυπογραφω:cool:

Link to comment
Share on other sites

δεν θες προγραμμα γι αυτο. ηχογραφησε την φωνη σου να λεει το ονομα που θες και μετα βαλτο ring tone στο contact...

 

αμα βρεις προγραμμα θα μιλαει σαν ρομποτακι και 8α ειναι αθλιο..

 

καλυτερα ομως να βρεις μια γυναικα με γλυκια φωνη για την ηχογραφηση :lol::lol:

 

Φίλε septic σ΄ευχαριστώ για την απάντηση.

Ξέρω ότι υπάρχει πρόγραμμα να καλώ μια επαφή με την φωνή μου.

Εγώ θέλω όταν με καλούν να ακούω το όνομα αυτού που με καλεί.

Βλέπεις τα γράμματα στο παράθυρο που βγαίνει, είναι πολυ μικρά και λόγω ηλικίας, δεν είναι εύκολο να δω ποιος με καλεί χωρίς γυαλιά. Κάτι σαν αυτό που είχε το Ν95 που είχα πρίν. (Για να βάλω σε κάθε μία επαφή την φωνή μου είναι πολύ δύσκολο, γιατι έχω κάπου 1700 επαφές με κάπου 5000 τηλέφωνα συνολικά).

Αν ξέρει κάποιος άλλος παρακαλώ να απαντήσει..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε septic σ΄ευχαριστώ για την απάντηση.

Ξέρω ότι υπάρχει πρόγραμμα να καλώ μια επαφή με την φωνή μου.

Εγώ θέλω όταν με καλούν να ακούω το όνομα αυτού που με καλεί.

Βλέπεις τα γράμματα στο παράθυρο που βγαίνει, είναι πολυ μικρά και λόγω ηλικίας, δεν είναι εύκολο να δω ποιος με καλεί χωρίς γυαλιά. Κάτι σαν αυτό που είχε το Ν95 που είχα πρίν. (Για να βάλω σε κάθε μία επαφή την φωνή μου είναι πολύ δύσκολο, γιατι έχω κάπου 1700 επαφές με κάπου 5000 τηλέφωνα συνολικά).

Αν ξέρει κάποιος άλλος παρακαλώ να απαντήσει..

 

 

βάλε το su2u να βλέπεις την εικόνα αυτού που σε καλεί.

Link to comment
Share on other sites

Mporeis omws na apenergopoiiseis to threaded sms kai na exeis to old style.

 

Κοίτα στο δικό μου και σε ενός φίλου που δοκίμασα να το απενεργοποιήσω από το registry μετά μας έβγαζε συνέχεια errors με το mymail.exe ..

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο δικό μου και σε ενός φίλου που δοκίμασα να το απενεργοποιήσω από το registry μετά μας έβγαζε συνέχεια errors με το mymail.exe ..

 

ρε παίδες γιατί ασχολείστε με την registry ????

 

 

http://omniacs.net/showthread.php?t=29

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

κατοχος απο προχτες και εγω , απο πλαισιο !

πριν λιγο τελειοσε η 2η φορτιση ! βεβαια δεν ειδα κανενα λαμπακι να γινετε πρασινο

αλλα η μπαταρεια ειναι στο 100%.

θα ηθελα να παρακαλεσω καποιο φιλο να βοηθηση σχετικα με διαφορα σετινκς του

κινιτου και ισως καποια προγραμματα που ειναι ακρως απαραιτητα .

Ερχομαι απο τον χωρο του S60 και μετα UIQ οπου και καπως με βολεψε.... αλλα !!!!

Κατι αλλο , καθε φορα που ανοιγει το κινιτο μου εφανιζει ενα μυνημα απο "διαχειριστη"

αλλα δεν μου λεει τιποτα ???????????

οι επαφες πρεπει να εμφανιζονται ολες μαζι ? και σιμ και τηλεφονου ??

ΚΑΙ κατι που θα ηθελα τα φωτας σας σχετικα με το excel , γιατι δεν μου αναγνωριζει τους

τυπους που εχω σε καποιο φυλλο . μηπως πρεπει να ειναι σε συγκεκριμενο φακελο για να κανει

επεξεργασια?

σορυ αν σας κουρασα αλλα θας σας ειμαι υποχρεος !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

κατοχος απο προχτες και εγω , απο πλαισιο !

πριν λιγο τελειοσε η 2η φορτιση ! βεβαια δεν ειδα κανενα λαμπακι να γινετε πρασινο

αλλα η μπαταρεια ειναι στο 100%.

θα ηθελα να παρακαλεσω καποιο φιλο να βοηθηση σχετικα με διαφορα σετινκς του

κινιτου και ισως καποια προγραμματα που ειναι ακρως απαραιτητα .

Ερχομαι απο τον χωρο του S60 και μετα UIQ οπου και καπως με βολεψε.... αλλα !!!!

Κατι αλλο , καθε φορα που ανοιγει το κινιτο μου εφανιζει ενα μυνημα απο "διαχειριστη"

αλλα δεν μου λεει τιποτα ???????????

οι επαφες πρεπει να εμφανιζονται ολες μαζι ? και σιμ και τηλεφονου ??

ΚΑΙ κατι που θα ηθελα τα φωτας σας σχετικα με το excel , γιατι δεν μου αναγνωριζει τους

τυπους που εχω σε καποιο φυλλο . μηπως πρεπει να ειναι σε συγκεκριμενο φακελο για να κανει

επεξεργασια?

σορυ αν σας κουρασα αλλα θας σας ειμαι υποχρεος !!!!

 

http://omniacs.net/index.php

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Ηθελα να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση όσον αφορά το nodata και το destinator...Απ'όσα έχω διαβάσει έχω καταλάβει ότι το nodata δε σε χρεώνει διότι απενεργοποιείς το gprs.....

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Εφόσον από το enhanced GPS settings είναι όλα τα disable αν δεν έχεις το nodata υπάρχει κίνδυνος να χρεωθείς...Το ρωτάω αυτό διότι από αυτά τα settings είναι σα να απενεργοποιείς πάλι το gprs.

Σε περίπτωση που κάνω λάθος για το παραπάνω το nodata πρέπει να τρέχει μαζί με το destinator δλδ πριν ανοίξω το dest τρέχω το nodata για να μη γίνει η χρέωση?????Η απλά το settarw μια φορά και η συσκευή καταλαβαίνει ότι δε πρέπει να χρησιμοποιεί το gprs....

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Ηθελα να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση όσον αφορά το nodata και το destinator...Απ'όσα έχω διαβάσει έχω καταλάβει ότι το nodata δε σε χρεώνει διότι απενεργοποιείς το gprs.....

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Εφόσον από το enhanced GPS settings είναι όλα τα disable αν δεν έχεις το nodata υπάρχει κίνδυνος να χρεωθείς...Το ρωτάω αυτό διότι από αυτά τα settings είναι σα να απενεργοποιείς πάλι το gprs.

Σε περίπτωση που κάνω λάθος για το παραπάνω το nodata πρέπει να τρέχει μαζί με το destinator δλδ πριν ανοίξω το dest τρέχω το nodata για να μη γίνει η χρέωση?????Η απλά το settarw μια φορά και η συσκευή καταλαβαίνει ότι δε πρέπει να χρησιμοποιεί το gprs....

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

το nodata τρέχει ούτως η άλλως τις ρυθμίσεις που το εχεις δώσει,αν λοιπόν εχεις κόψει για παράδειγμα το internet gprs δεν χρειάζεται να το ξανακάνεις,όποτε τρεχεις το destinator κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

το nodata τρέχει ούτως η άλλως τις ρυθμίσεις που το εχεις δώσει,αν λοιπόν εχεις κόψει για παράδειγμα το internet gprs δεν χρειάζεται να το ξανακάνεις,όποτε τρεχεις το destinator κανονικά.

ναι αλλά δε χρειάζεται να τρέχει από πίσω αυτό εννοώ..να είναι ενεργό ουσιαστικά...μια φορά και πάπαλα??????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Ηθελα να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση όσον αφορά το nodata και το destinator...Απ'όσα έχω διαβάσει έχω καταλάβει ότι το nodata δε σε χρεώνει διότι απενεργοποιείς το gprs.....

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Εφόσον από το enhanced GPS settings είναι όλα τα disable αν δεν έχεις το nodata υπάρχει κίνδυνος να χρεωθείς...Το ρωτάω αυτό διότι από αυτά τα settings είναι σα να απενεργοποιείς πάλι το gprs.

Σε περίπτωση που κάνω λάθος για το παραπάνω το nodata πρέπει να τρέχει μαζί με το destinator δλδ πριν ανοίξω το dest τρέχω το nodata για να μη γίνει η χρέωση?????Η απλά το settarw μια φορά και η συσκευή καταλαβαίνει ότι δε πρέπει να χρησιμοποιεί το gprs....

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

καλησπερα ειρηνη. παρε το ομνια συνδεσετο με το pc.στο active s,οταν το κανειs εγκατασταση θα σου ζητησει να τικαρειs για ριθμησειs mms κτλ. τικαρε το .περνα το dest .ενεργοποιησε το ιντερνετ στον υπολογιστη.τωρα τικαρε και τιs δυο λειτουργιεs στο μενου βελτιομενου gps.πατα να συνεχισει .περιμενε μισο λεπτο.ολα οκ .δεν χρεωνεσαι.ανοιξε το dest.βρεs τουs δοριφορουs.αφου τουs βρειs βγεs.πηγαινε και ξετικαρε και τιs δυο λειτουργιεs του βελτιομενου gps.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δε χρειάζεται να τρέχει από πίσω αυτό εννοώ..να είναι ενεργό ουσιαστικά...μια φορά και πάπαλα??????

 

ναι παπαλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

'Εχω ρωτησει 3 φορές αν ξέρει κανείς να μου πει γιατί ενώ έχω ορίσει σαν ftp φάκελο για το bluetooth τηλέφωνο εξακολουθεί να τα στέλνει στο My documents.

Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

'Εχω ρωτησει 3 φορές αν ξέρει κανείς να μου πει γιατί ενώ έχω ορίσει σαν ftp φάκελο για το bluetooth τηλέφωνο εξακολουθεί να τα στέλνει στο My documents.

Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

 

εδώ όμως δεν κοίταξες!!!!!

 

http://omniacs.net/showthread.php?t=11

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

'Εχω ρωτησει 3 φορές αν ξέρει κανείς να μου πει γιατί ενώ έχω ορίσει σαν ftp φάκελο για το bluetooth τηλέφωνο εξακολουθεί να τα στέλνει στο My documents.

Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

 

Εχει απαντηθει αρκετες φορες το ερωτημα αυτο. Λιγες σελιδες πιο πισω δες.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασα από προηγουμένως να εγκαταστήσω το PHM Registry Editor, αλλά μου βγάζει σφάλμα. Κάποιο άλλο πρόγραμμα???

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από προηγουμένως να εγκαταστήσω το PHM Registry Editor, αλλά μου βγάζει σφάλμα. Κάποιο άλλο πρόγραμμα???

 

http://www.freewareppc.com/utilities/byteswiredregistryviewer.shtml

 

http://freewareppc.com/download/utilities/ceregeditor.shtml

Link to comment
Share on other sites

Φίλε septic σ΄ευχαριστώ για την απάντηση.

Ξέρω ότι υπάρχει πρόγραμμα να καλώ μια επαφή με την φωνή μου.

Εγώ θέλω όταν με καλούν να ακούω το όνομα αυτού που με καλεί.

Βλέπεις τα γράμματα στο παράθυρο που βγαίνει, είναι πολυ μικρά και λόγω ηλικίας, δεν είναι εύκολο να δω ποιος με καλεί χωρίς γυαλιά. Κάτι σαν αυτό που είχε το Ν95 που είχα πρίν. (Για να βάλω σε κάθε μία επαφή την φωνή μου είναι πολύ δύσκολο, γιατι έχω κάπου 1700 επαφές με κάπου 5000 τηλέφωνα συνολικά).

Αν ξέρει κάποιος άλλος παρακαλώ να απαντήσει..

 

βαλε ενα προγραμμα τοτε να βγαζει με μεγαλα γραμματα το contact

δεν 3ερω αυτα το sbp mobile phone suit αν κανει τιποτα .. τσεκαρε στο σιτε τα features..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

για μπλε δοντι βαλτε

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=304246

 

απλα πολυ καλο.

 

το εικονιδιο στο today screen διπλο klick :)

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

για μπλε δοντι βαλτε

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=304246

 

απλα πολυ καλο.

 

το εικονιδιο στο today screen διπλο klick :)

 

πολυ καλο αλλα στα htc παγωνε καποιεs φορεs .εδω δεν ξερω θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανεις :

- να σεταρει το power button να τρεχει το s2u2 ?

- ή να σεταρει το s2u2 οταν κλεινει η οθονη να τρεχει απο πισω ? (ΟΧΙ blacklight OFF, αλλα BLACK screen)

 

στην τελικα εχετε υποψιν κανα τοολ που τρεχει ενα προγραμμα οταν το device ειναι idle για καποια δευτερολεπτα (να του βαλω να τρεχει το s2u2) ?

 

θελω να γλυτωσω ενα ακομα hard key (που κανω lock με s2u2) για να βαλω το screen rotate :)

 

Κοιτα οταν κλεινω απο το power button και ξανανοιγω βγαζει το ilock του s2u2 (το εχω βαλει να κανει wake up με οποιοδηποτε πληκτρο αφου θα πρεπει να ξεκλειδωσω και το ilock).Επισης οταν μετα απο τα δευτερολεπτα που εχω ορισει μπαινει το ilock μετα απο 2-3 δευτερολεπτα παει σε black screen

 

Αν καταλαβα λαθος την ερωτηση μη δωσεις σημασια, αλλιως πες μου να σου γραψω ρυθμισεις... :ninja::ninja:

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις με αυτο??????? :)

 

Αν σου εχουν πει οτι καλυπτει ξενα ROM η αντιπροσωπεια,δεν αλλαζει κατι αν θα ειναι Αγγλικο ή Γερμανικο... Αν μενεις Γερμανια τοτε αλλαζει...:X

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...