Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να βέλετε custom ringtones....

Καμία σχεση με registry και τετοια παιδιά μην παιδεύεστε αδικα. Απλα φτιάξτε έναν φάκελο στην κάρτα μνήμης My Documents και μέσα σε αυτόν έναν άλλο φάκελο Κουδουνίσματα και πετάξτε τα mp3 εκει μέσα. Το κινητο θα τα δει αμέσως.

 

Ξερει κανεις τις ρυθμίσεις για Cosmote MMS?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, επειδή μία από τις κυριοτερες χρήσεις που θα χρησιμοποιώ το OMNIA (αν τελικά το αγοράσω) είναι να χρησιμοποιώ το GPS μπορεί κάποιος που το έχει αγοράσει να μου πει αν έχει καλό σήμα;

 

Επίσης θα ήθελα να μάθω ποιους χάρτες/Software χρησιμοποιείται;;; Μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιο να ναι ή υπάρχουν κάποια που παίζουν και κάποια που δεν παίζουν;;;

 

 

Δυστηχώς από όσο γνωρίζω δεν υπάρχουν χάρτες στην αρχική συσκευασία. Θα πρέπει να τους αγοράσεις εξτρα... Έτσι δεν είναι :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αν εχει ξαναναφερθει , αλλα προσπαθω να βαλω custom ringtones και δε τα καταφερνω.

 

[ATTACH]12670[/ATTACH]

 

Εβαλα το RegEdit , πειραξα την registry οπως γραψατε , αλλα μολις μπω να αλλαξω ringtone , βγαζει παλι τα default και κολλαει εκει. δηλαδη παταω οκ αλλα δε βγαινει απο τις επιλογες ηχου. ( μπορω να βγω με εναλλαγη task αλλα δεν κλεινει το sound setup )

 

νομιζω οτι εχεις κανει λαθος... δεν σου λεει να βαλεις directory = path

σου λεει Edit the default value of "WindowsRings" to "Storage Card<your preferred directory>"

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τις ρυθμίσεις για Cosmote MMS?

 

Αυτό το δοκιμάσατε;

 

"Για να ενεργοποιήσετε την Υπηρεσία MMS (Multimedia Messaging Service) θα πρέπει να στείλετε στο 1651 το μήνυμα MMS. Θα λάβετε άμεσα τις απαραίτητες ρυθμίσεις ενώ η Υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί σε διάστημα 24 ωρών από την αποστολή του μηνύματος. Με την πραγματοποίηση της ενεργοποίησης θα λάβετε γραπτό μήνυμα επιβεβαίωσης."

 

Πάνε χρόνια που είχα Cosmote.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

 

για την wind το εκανα με το χερι το σεταρισμα και το γυρισα και βινεακι.. δεν ειναι πολυ δυσκολο.. αλλα πρεπει να δεις καποια παραδειγαματα απο το σιτε του οπερατορ για να δεις τη IPs και σεττινγς βαζεις..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Paidia gia peite mou pls an kapoios kserei. Ama paro tin elliniki ekdosi tou omnia, opote ipotheto kai ta windows tha eina ellinika, mporo na ta guriso me kapoio tropo se english version? p.x an exo dinatotita na valo english rom, pano apo tin elliniki rom.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Απο σημερα ειμαι κι εγς κατοχος Omnia και ηθελα να ρωτησω απο που μπορω να αγορασω το καλωδιο για tv-out?

Ευχαριστω και για ολες τις συμβουλες που γραφετε εδω μεσα

nap
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως απενεργοποιώ το 3G? ξέρω ότι είναι ήδη γραμμένο στο Φόρουμ, αλλά με την αναζήτηση δεν μπορώ να το εντοπίσω

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως απενεργοποιώ το 3G? ξέρω ότι είναι ήδη γραμμένο στο Φόρουμ, αλλά με την αναζήτηση δεν μπορώ να το εντοπίσω

 

Ευχαριστώ

 

 

Settings/Personal/Phone/More/Band Selection/Get Settings

και βάλε Frequency Band >> GSM 900/1800

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως απενεργοποιώ το 3G? ξέρω ότι είναι ήδη γραμμένο στο Φόρουμ, αλλά με την αναζήτηση δεν μπορώ να το εντοπίσω

 

Ευχαριστώ

 

Εναρξη, Ρυθμισεις, Τηλεφωνο, πας στο τελευταιο tab "περισσοτερα", "επιλογη ζωνης" και κανεις "ληψη ρυθμισεων".

Θα σου εμφανισει ζωνη συχνοτητας και επιλεγεις gsm 900/1800

Link to comment
Share on other sites

Εναρξη, Ρυθμισεις, Τηλεφωνο, πας στο τελευταιο tab "περισσοτερα", "επιλογη ζωνης" και κανεις "ληψη ρυθμισεων".

Θα σου εμφανισει ζωνη συχνοτητας και επιλεγεις gsm 900/1800

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς με την ελληνική version να μας πεί πού ειναι οι τόνοι στο πληκτρολόγιο της samsung οέο;

Έβαλε κανείς videaki τραβηγμένο απ το omnia να παίξει στο Pc γιατί έχω την εντύπωση οτι στην καλύτερη περίπτωση να παίζει χωρίς ήχο :mad:

Link to comment
Share on other sites

egw t pernw avrio... kai mantepste se ti timh? 280evrwww......:-D

 

μηπωs μπορειs να παρειs δυο?:p:p

Link to comment
Share on other sites

επειδη το πηρα σημερα ενημερωνω οτι η τιμη στο γερμανο ειναι 559 και δωρο το garmin με χαρτη autodrive hellas

θεωρω οτι ειναι η καλυτερη προσφορα

Link to comment
Share on other sites

επειδη το πηρα σημερα ενημερωνω οτι η τιμη στο γερμανο ειναι 559 και δωρο το garmin με χαρτη autodrive hellas

θεωρω οτι ειναι η καλυτερη προσφορα

 

Στα πόσα GB;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το παρελαβα κι εγω

Ειχα να δουλεψω windows mobile απο εποχη qtek 2020 και επηξα λιγο.

Αρχικα και χωρις να το εχω συνηθησει εχω καποιες ενστασεις οσον αφορα την "αντιδραση" της οθονης στο αγγιγμα ειτε με stylus ειτε με το χερι, αλλα ειναι πολυ πιθανο να οφειλεται στο οτι εχω επανω τη ζελατινα της μαμας του γιατι δεν εχω παραλαβει ακομα το screen protector

 

Ναι η ζελατίνα της μαμάς δημιουργεί πρόβλημα στην αντιδραση της οθόνης ... κι εγώ έτσι το είχα 1 μέρα και την άλλη που έβαλα το screen protector καμιά σχέση ... τρομερή βελτίωση

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Paidia gia peite mou pls an kapoios kserei. Ama paro tin elliniki ekdosi tou omnia, opote ipotheto kai ta windows tha einai ellinika, mporo na ta gyriso me kapoio tropo se english version? p.x an exo dinatotita na valo english rom, pano apo tin elliniki rom.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς με την ελληνική version να μας πεί πού ειναι οι τόνοι στο πληκτρολόγιο της samsung οέο;

 

Αν κρινω απο το δικο μου, που εχει μεν αγγλικα, αλλα εχω βαλει προγραμμα για ελληνικα, διπλα απο το space εχει ενα μικρο κουμπακι πριν το 123. Πατα εκει μπας και το γυρισει σε τονουμε...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μολις απεκτησα κι εγς το ΟΜΝΙΑ. ξερει κανεις πιο προγραμμα GPS υπαρχει σπασμενο γι αυτο το κινητο? garmin, destinator?
Link to comment
Share on other sites

Μολις απεκτησα κι εγς το ΟΜΝΙΑ. ξερει κανεις πιο προγραμμα GPS υπαρχει σπασμενο γι αυτο το κινητο? garmin, destinator?

 

Εχεις π.μ.!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...